Barys – Vladivostok 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Minsk – Kazaň 3:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Soči – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 24.12.2018, 17:30 • Balašicha Arena • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:48:08)

Dnešní utkání sledovalo 3 401 diváků.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Omsk: 34

Novosibirsk: 14.

Avangard slaví cenné vítězství nad lepšícím se Sibirem Novosibirsk. Ten na ledě Omsku dlouho předváděl marnou útočnou snahu, naproti tomu domácí se dokázali nabudit svými dvěma góly. Po snížení na 1:2 ze svého pohledu se hosté přece jenom zvedli, ale vyrovnat již nedokázali a výhru Omsku 3:1 pečetil Kirill Semjonov trefou do prázdné branky.

59:43 Kirill SEMJONOV - 3:1

59:43
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, po hrubé chybě v rozehrávce Sibiru se puk dostal ke KIRILLU SEMJONOVI, který trefuje prázdnou branku Sibiru. Bez asistence.

59:36
    Jenže hosté se dostávají zpět do vlastní třetiny, kde jsou pod tlakem při rozehrávce.

59:15
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Sibir v útočném pásmu.

58:56
    Až teprve nyní se Danny Taylor (Novosibirsk) dostává ven z branky a hosté to zkouší v šesti.

58:20
    Sibir se stále nemůže dostat k hře bez brankáře, dobrá práce Omsku!

57:59
    Omsk se drží v útočném pásmu, to není pro Sibir dobrá zpráva.

57:33
    Ivan Nalimov (Omsk) neudržel střelu z pravé strany, ale zaskočili obránci, kteří puk odehráli pryč.

56:49
    Navíc se Omsk drží v útočném pásmu a po střele od modré musí dokonce Danny Taylor (Novosibirsk) zasahovat.

56:30
    Je jasné, že dřív nebo později to Novosibirsk zkusí s hrou bez brankáře, zatím je ale ještě čas.

56:00
    Omsk stále diktuje tempo hry, a to i v závěru třetí třetiny, kdy Sibir potřebuje vstřelit ještě jeden gól k vyrovnání.

55:10
    Jevgenij Medveděv (Omsk) vyhazuje puk ze třetiny, Sibir tak znovu neuspěl v útočném pásmu.

54:19
    Andrej Stas (Omsk) se dostal do úniku, ale těsně před Taylorem již nedokázal puk zvednout!

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 34. Šumakov (Desharnais, K. Petrov), 37. A. Galimov (Stas, Pokka), 60. K. Semjonov – 44. Loginov (Caron)

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Berezin, Čudinov, Pivcakin – Zernov, Širokov, I. Michejev – Desharnais, Šumakov, K. Petrov – Košelev, Talbot, K. Semjonov – Manukjan, Fisenko, Stas – A. Galimov.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Savčenko, Naumov, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola – Sajustov, Michajlov, Milovzorov – Pešechonov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.

Rozhodčí: Kuljov, Vasiljev – Kuprijanov, Biťukov

Diváci: 3 401