Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Poprad – Nitra 1:6 (kon.) | Banská Bystrica – MAC Budapešť 7:2 (kon.)
Detva – Zvolen 6:5 (po pr.) | Nové Zámky – Žilina 6:0 (kon.) | Miskolc – Košice 5:4 (kon.)
HK Poprad
1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
HK Nitra
Pátek 28.12.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších textových přenosů na počtenou. (19:26:21)

V třetí třetině si Nitra pohlídala své vedení nedovolila, aby "Kamzíci" zdramatizovali. V 56. minutě završil vysoké vítězství Versteeg.

59:13
    Poprad již souboje nedohrává a blíží se nám konec zápasu.

57:58
    Puk mají hosté a nikam už nespěchají.

57:13
    Hrušík našel přihrávkou mezi kruhy Pätoprstého, který zakončoval z první a trefil pravou tyč.

55:58
    Nitra právě vstřelila branku!
    Nitra přidává již šestou branku. K puku se na modré čáře dostal MITCH VERSTEEG, který vystřelil příklepem a Nechvátalovi přepadl puk přes lapačku. Asistence: Samuel Buček.

54:22
    Bondra si s Abdulem nerozumněl, "Kamzíci" přicházejí o útočné pásmo.

54:03

53:37
    Mlynarovič našel přihrávkou Takáče, který ještě zkusil něčo vymyslet. Odražený puk skončil u Foltána.

52:50
    Nitra ve čtyřech.

52:39
    Svitana nabil křižnou přihrávkou mezi kruhy Petranovi, který příklepem pálil z první. Foltán předvedl úspěšný zákrok betony.

52:03
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Versteeg – 2 min., pozdní dohrání).

51:50
    Ervingovi nevyšla rozehrávka a do velké šance se dostal Kerbashian, který šel sám na bránu. Nechvátal však spojil betony a puk vyrazil.

51:31
    Poprad přišel puk v útočném pásmu. Nitra v poklidu vyhazuje.

50:56

50:50
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Majdan – 2 min., podrážení).

49:38
    Fabianova střela nemohla Foltána překvapit.

48:56
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Pupák – 2 min., krosček).

48:33
    Lichanec nezpracoval na modré přihrávku a domácí tak přichází o útočné pásmo.

Dnešní utkání sleduje 3 580 diváků.

47:08
    Fabian našel přihrávkou mezi kruhy Heizera, Foltán jeho pokus zneškodnil.

45:05
    Vzápětí se Lantoši dostal do dobré příležitosti. Z mezikruží trefuje břevno.

44:46
    Lantoši málem přišel o puk na levém kruhu, ale ještě dokázal přihrát na Slováka, jeho střelu Nechvátal vyrazil betonem.

43:22

43:05
    Švihem to vyzkoušel Paukovček, Foltán jeho pokus dokázal vyrazit.

41:46
    Mlynarovič se snažil zakončit z levého kruhu. Foltán jeho pokus vyrazil a hosté posílá puk až na Nechvátala.

41:22
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Bortňák – 2 min., hákování).

40:44
    Takáč zůstal ležet po jednom ze soubojů. Spoluhráči mu přišli ihned na pomoc.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

V druhé třetině jasně dominovali hosté z Nitry. V 23. minutě skóroval Hrušík, v 25. minutě Scheidl, v 29. minutě Buček, v 33. minutě snížil Patrik Svitana a v 38. minutě dal hostům zpět čtyř brankové vedení Patoprstý. Po páté brance vystřídal v domácí brance Vošvrdu Nechvátal.

40:00

38:52
    Hrušík posunul puk mezi kruhy Bortňákovi, který zakončil mimo branku.

37:17
    Střídání v týmu HK Poprad: ze hřiště odchází Vošvrda, přichází Nechvátal.

37:17
    Hosté mají zpět čtyřbrankové vedení. Nahozený puk od modré vyrazil Vošvrda betonem pouze před sebe, kde byl na dorážku DENIS PATOPRSTÝ. Asistence: Mitch Versteeg, Dalibor Bortňák.

35:31
    Slovák posunul na Blackwatera, ten z levého kruhu prověřil domácího brankáře.

34:46
    Dělovka od modré v podání Koríma, Vošvrda vyráží do rohu.

33:44
    Čaládiho střela donutila Vošvrdu zasáhnout ramenem a vyrazit puk do ochranné sítě.

32:47
    Poprad právě vstřelil branku!
    Poprad využívá přesilovou hru. Mlynarovič vyhrál buly na PATRIKA SVITANU, který mezi kruhy prostřelil Foltána. Asistence: Samuel Mlynarovič.

32:12
    Nitra vyhazuje.

31:29
    Bondra vysunul na pravý kruh na Abdula, který se dostal ke střele bekhendem, ale zamířil pouze nad branku.

30:59
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Buček – 2 min., vysoká hůl).

28:34
    Nitra právě vstřelila branku! S Popradem to nevypadá dobře. Slovák ujel v oslabení posunul puk mezi kruhy na SAMUELA BUČEKA, který si položil Vošvrdu a lehce zakončil. Asistence: Marek Slovák, Miroslav Pupák.

28:12
    Mlynarovič si nerozumněl v útočném pásmu s Takáčem a domácí tak přichází o puk a také o pásmo.

27:27
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Scheidl – 2 min., sekání).

25:49
    Nitra jasně udává tempo utkání a Poprad se snaží o rychlou kontaktní branku.

24:11
    Nitra využívá přesilovku. McCormack nahodil puk na branku od modré čáry. Vošvrda vyrazil jen před sebe, kde byl postavený LANE SCHEIDL. Ten si přehodil puk na bekhend a zakončil pod břevno. Asistence: Graeme McCormack, Juraj Majdan.

23:29
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Belluš – 2 min., podrážení).

22:13
    Hosté zvyšují vedení. Buček se dostal mezi kruhy a vystřelil. Střela se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde číhal LUKÁŠ HRUŠÍK a ten z první překováná Vošvrdu střelou k pravé tyči. Asistence: Samuel Buček, Dalibor Bortňák.

20:47
    Karalahti přišel na levém kruhu o puk. Backwater se puku zmocnil, pokračoval sám na Vošvrdu, ale trefil ho pouze do výstroje.

20:14
    Slovák vybruslil z pravého kruhu na střed. Jeho pokus směřoval na plexisklo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:56.

V úvodní části jsme viděli velmi rychlý hokej z obou stran. Šancí bylo spoustu, ale proměněná byla pouze jedna a to v 18, minutě, kdy se prosadil SLOVÁK.

20:00

19:19
    Foltán raději přikryl puk, který se odrazil od mantinelu.

18:36
    McCormack zakončoval o modré, Vošvrda svižně chytá svojí lapačkou.

17:15
    Nitra se dostává do vedení v zápase. Od modré čáry šikovně nahodil puk na zadní mantinel Morrison. Puk se odrazil před branku, kde byl připravený MAREK SLOVÁK, který si Vošvrdu položil a pohodlně skóroval. Asistence: Kenney Morrison, Róbert Lantoši.

16:59
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Svitana P. – 2 min., podrážení).

15:47
    Vyloučení v týmu HK Nitra (McCormack – 2 min., nedovolené bránění).

14:56
    Zagrapan získal puk a Belluš "peláčil" na levý kruh, vystřelil, Foltán vyrazil úspěšně betony.

14:46
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Petran – 2 min., podrážení).

14:08
    Buček se šikovně natlačil po levém křídle. Na úrovni brankové čáry se dostal před branku a ohrozil Vošvrdu. Domácí brankář si dal pozor a betony puk vyrazil.

13:29
    Takáč vyvezl puk a vyzkoušel pozornost Foltána, ten vyrazil puk do rohu.

13:07
    Majdan hledal z první Lantošiho, ale jeho spoluhráč puk nezachytil.

12:08
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Belluš – 2 min., napadení).

11:08
    Pupák nepřesně přihrál a u puku jsou "Kamzíci".

10:40

10:38
    Morrison si počkal na Abdula a na ledové ploše zůstává ležet i Rais. Rozhodčí hru raději přerušují.

09:32
    A znovu hosté vyhazují po nepřesné přihrávce Svitany na Takáče.

09:01
    Stivanova střela byla zablokovaná a Nitra se tak osvobozuje.

08:40
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Slovák – 2 min., držení).

07:30
    Takáč zachytil rukou vysoký puk a vysunul do příležitosti Abdula, který sám před Foltánem trefuje pouze jeho pravý beton.

07:01
    Bondra se nedohodl se Svitanou P. a puku se zmocnili hosté.

06:28
    Střela Karalahtiho od modré, našla náruč Foltána.

06:08

06:01
    Poprad se osvobozuje.

05:26
    Šance pro hosty. Od modré čáry to vyzkoušel dělovkou McCormack, puk byl tečovaný a rozezvoněl levou tyč.

04:26
    Šance Blackwatera z mezikruží Vošvrdu nechala klidným.

04:08
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Mlynarovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).

03:35
    Střela Bondry z pravého kruhu, šla pouze nad branku.

02:34
    Minárika vychytal Vošvrda hokejkou.

02:02
    Bortňák se s Hrušíkem dostali do přečíslení dva na jednoho. Křižná přihrávka před brankoviště neprošla.

01:11
    Takáč zůstal na brankovišti úplně volný. Zpracovával jsi přihrávku od Abdula a ihned pálil. Foltán vystrčil pravý beton.

00:45
    Z levého kruhu to vyzkoušel Zagrapan, jeho pokus směřoval vedle branky.

00:12
    Nitra vyhrála úvodní buly a nahodila puk do útočného pásma.

00:01

Na ledovou plochu už nastupují oba týmy. Domácí ve speciálních bílých vánočních dresech a hráči Nitry v modrých. Následuje státní hymna.

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Ťavoda, Fabian (C), Česánek, Brincko – Bondra, Mlynarovič (A), P. Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, R. Svitana

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei (C), McCormack, Rais, Morrison, Pupák (A), Versteeg, Korím, Pätoprstý – Lantoši, Slovák (A), Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Minárik

Rozhodčí: Štefik, Soós – Durmis, Muzsik.

Poslední vzájemné zápasy

2018 Nitra – Poprad 7:2
    2018 Poprad – Nitra 3:2
    2018 Nitra – Poprad 4:1

HK Nitra

Družstvo se nachází po 37 odehraných zápasech na 4. místě z 12. V sezoně 20 zápasů vyhrála, 7 remizovala a 10 prohrála se skóre 140:91. Nejlepším střelcem týmu je Judd Blackwater s 22 zásahy. Bodování týmu vede Robert Lantoši, který si zatím připsal (16+28). Na venkovním ledě si HK Nitra zatím z 18 zápasů připsala bilanci 6-3-1-8 a skóre 56:55.

HK Poprad

„Kamzíci“ se nachází po 37 odehraných zápasech na 2. místě z 12. V sezoně 20 zápasů vyhráli, 8 remizovali a 9 prohráli se skóre 116:88. Nejlepším střelcem týmu je David Bondra s 14 zásahy. Bodování týmu vede Patrik Svitava, který si zatím připsal (13+21). Na domácím kluzišti si HK Poprad zatím z 20 zápasů připsal bilanci 13-3-1-3 a skóre 66:40.

Příjemný páteční večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze „šlágru“ 36. kola Slovenské extraligy, které přinese utkání mezi HK Poprad a HK Nitra. Úvodní buly je stanoveno na 17:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 33. Svitana P. (Mlynarovič) – 18. Slovák (Morrison, Lantoši), 23. Hrušík (Buček, Bortňák), 25. Scheidl (McCormack, Majdan), 29. Buček (Slovák, Pupák), 38. Patoprstý (Versteeg, Bortňák), 56. Versteeg (Buček)

HK Poprad: Vošvrda (38.Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Ťavoda, Fabian (C), Česánek, Brincko – Bondra, Mlynarovič (A), P. Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, R. Svitana

Rozhodčí: Štefik, Soós – Durmis, Muzsik

Diváci: 3 580