Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Poprad – Nitra 1:6 (kon.) | Banská Bystrica – MAC Budapešť 7:2 (kon.)
Detva – Zvolen 6:5 (po pr.) | Nové Zámky – Žilina 6:0 (kon.) | Miskolc – Košice 5:4 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
HC Košice
Pátek 28.12.2018, 18:30 • Ice rink Miskolc, Maďarsko • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Je konec! Košice dnes nepotvrdily roli favorita, v tomto utkání podlehly maďarskému DTVK poměrem 4:5. Jegesmedvék dnes odehrál velice bojovné představení, díky kterému poráží vedoucí celek ligy. Košice dnes nepředvedly zrovna zodpovědný výkon, většina branek padla v oslabení. Aby toho nebylo málo, tak domácí celek přidal jednu branku ve vlastním oslabení, což na výhru plně stačilo. DTVK tak zaskočilo favorita celé ligy, za což si vysloužilo potlesk stadionu. (20:57:32)

59:50
    Oddechový čas pro domácí. Vhazování v domácím pásmu!

59:29
    Oddechový čas pro hosty.
    59:29 Peter Galamboš (KOS) - 5:4

Zdroj: huste.tv

59:29
    Košice vstřelily branku!
    Je tu kontaktní branka, nicméně na vyrovnání to asi stačit nebude! Netík se v útočném pásmu napřáhl, načež jeho ránu dokázal za záda maďarského brankáře tečovat PETER GALAMBOŠ. Je tu pořádné drama!
    Asistence: Tomáš Netík, Martin Dudáš.

59:00
    Potlesk ve stoji pro DTVK!

58:47
    Jednoduché vyhození puku v podání domácích hráčů, puk skončil ve středním pásmu.

58:25
    Košicím se nedaří proniknout do útočného pásma, Habal už pokukuje po střídačce.

57:21
    Kiss nádherným způsobem tečoval nahozený puk, nicméně Habal předvedl ještě lepší zákrok! Český brankář ještě drží svůj celek ve hře o remízu.

57:00
    Uplynula další minuta a puk, maďarský celek posílá puk přes všechny čáry, i tak z toho zakázané uvolnění nebude.

55:40
    Košice si nedokáží vytvořit žádnou příležitost, toto bude pro hosty krutý konec zápasu.

54:25
    DTVK se provinilo dalším icingem, Košice se tak dostanou do útočného pásma.

54:06
    Dudášova dělovka skončila na domácím brankáři, který jí odrazil až do ochranné sítě.

53:30
    Žitný to zkoušel dalším tvrdým projektilem, který se zastavil až v lapačce Adorjána.

52:21
    Hričina se natlačil před branku, nicméně tam mu chyběla podpora spoluhráčů.

51:47
    Pulliho nahození od modré čáry minul domácí svatyni, Košice ale zůstávají u puku.

51:30
    Pance tečoval prudký puk, o icingu tak nemůže být ani řeč.

51:00
    Hosté si nedokázali vypracovat žádnou příležitost, do konce utkání zbývá devět minut.

50:23
    Puk se dostal ven z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Košic.

49:46
    Ofsajdové postavení DTVK, což ale domácím hráčům nemusí tolik vadit.

49:19
    Pance zkoušel zadovku na spoluhráče v útočné třetině, Slovinec ale přepočítal a tím pádem ztratil puk.

48:27
    Hra je přerušena kvůli posunuté bráně, vhazovat se bude před maďarským brankářem.

48:08
    Vyloučení v týmu HC Košice (Ladislav Nagy – 2 min., napadení).

47:36
    Adorján předvedl dva důležité zákroky, při obou pokusech moc neviděl.
    47:00 Nikandrosz Galanisz (MIS) - 5:3

47:00
    Miskolc právě vstřelil branku!
    To jsou věci, domácí skórují při vlastním oslabení! NIKANDROSZ GALANISZ dokázal využít fatální chyby soupeře, poté se dostal sám před Habala, kterého překonal bekhendovou kličkou, načež zamířil pod horní tyč.
    Asistence: Bence Szirányi.

46:27
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Tomáš Slovák – 2 min., držení).

46:14
    Následuje reklamní přestávka, první ve třetí třetině. Předcházel mu lví sok v podání Habala, který se vrhl po odraženém puku.

45:10
    Přichází icing v podání Košic. Ještě před tím, se k zakončneí dostal Michalčin a Spilar.
    44:41 Tomáš Netík (KOS) - 4:3

44:41
    Hosté se dostávají zpět do zápasu! Českou ligou ostřílený TOMÁŠ NETÍK tečoval Dudášovo nahození od modré čáry, domácí brankář nestačil na změnu směru letu puku reagovat.
    Asistence: Martin Dudáš, Jakub Suja.

43:54
    DTVK podniklo protiútok dvou na jednoho, avšak Loiseau trefil pouze brankáře Habala. Posléze Michalčin nedokázal ideálně odklidit puk.

43:29
    Hezkým způsobem to zkoušel velezkušený Nagy, který ještě bekhendovou přihrávkou hledal spoluhráče před bránou.

42:55
    Láda se dostal do útočné třetiny, nicméně se mu nepodařilo zakončit před obránce Košic.

41:30
    Vysoké napadání domácích hokejistů nevyšlo dle představ, nicméně Košice si musí dávat pozor na zadní vrátka.

40:40
    Hosté vstoupili do poslední třetiny aktivně, nic jiného jim ani nezbývá.

40:01

Máme za sebou také druhou periodu, která nám nabídla hned čtyři přesné zásahy. Hned v samotném úvodu si DTVK vzalo vedení zpět, avšak soupeř stačil opět vyrovnat. Košice ale nezvládly koncovku třetiny, kvůli vyloučení inkasovaly hned dvakrát, což znamená dvoubrankové vedení prot soupeře. Favorit tohoto zápasu to bude mít hodně složité, zbývá poslední třetina!

40:00

39:40
    DVTK Jegesmedvék se opět usadil před opačnou svatyní.
    39:07 Balázs Somogyi (MIS) - 4:2

39:07
    Hosté nezvládají koncovku druhé periody! K nahození od modré čáry se dostal domácí Loiseau, jehož ránu dokázal tečovat BALÁSZ SOMOGYI. Habal toho nyní moc neviděl, nicméně i přesto hosté prohrávají o dvě branky!
    Asistence: Alexis Loiseau.
    38:06 Bálint Magosi (MIS) - 3:2

38:06
    Domácí využívají také druhou přesilovou hru! BÁLINT MAGOSI se přesunul za bránu, který poslal hrací předmět před hostující svatyni, čímž trefil Habala do hokejky, od které se puk odrazil za brankovou čáru!
    Asistence: Jameson Milam.

37:58
    Košice půjdou opět do tří, Evan Brophey totiž sekl protihráče přes hokejku. Obrovská šance pro DTVK!

37:42
    Vyloučení v týmu HC Košice (Tomáš Klíma – 2 min., vysoká hůl).

37:02
    Lušňákova dělovka byla zablokována, puk totiž dokázal srazit poslední hráč před domácím brankáře.

37:02
    Kafka nevyřešil protiútok svého celku, český útočník tak ztratil puk, se kterým se vpřed žene protihráč.

36:22
    Byla tu šance také na druhé straně. Hrabal ale rovněž dokázal zakročit, nicméně druhá třetina se blíží ke konci.

35:36
    Roman Žitný se po odraženém puku mohl dostat k dorážce, avšak bleskovou reakci předvedl maďarský brankář. Parádní zákrok pravým betonem!

35:05
    Košice se konečně dostaly ke střídání, nicméně i přesto se domácímu celku podařilo udržet útočné pásmo.

34:34
    K dorážce se dostal Kulmala, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Finskému forvardovi se ale nepodařilo ideálně trefit puk.

34:20
    Najednou je hostující celek při chuti, avšak si musí dát bacha na velice dravé protihráče. Tento zápas bude ještě hodně zajímavý.

33:37
    Následuje další komerční přestávka, Košice se vyrovnávací brankou určitě uklidnily.
    32:48 Tomáš Hričina (KOS) - 2:2

32:48
    Hosté se opět dostávají k vyrovnávací brance! TOMÁŠ HRIČINA si nejprve odtlačil protihráče tělem, poté se dostal k zakončení, které ale Adorján dokázal zneškodnit. Domácím se ale nepodařilo vyhodit kotouč, k puku se tak dostal Dudáš, jehož ránu tečoval do branky právě HRIČINA.
    Asistence: Martin Dudáš.

31:25
    Kafka předvedl hraniční zákrok, kterým poslal na zem Magosiho. Ani tentokráte se nebude vylučovat!

30:55
    V posledních minutách sledujeme celkem nezáživnou podívanou. Už delší dobu čekáme na něco nebezpečnějšího.

30:02
    Adorján měl nyní velké štěstí, pohotová střela totiž mířila kousek vedle jeho svatyně. V opačném případě se hosté mohli dostat k vyrovnávací brance.

28:36
    Rychlá kombinace Koši přinesla střelu od Pulliho, avšak jeho rána neměla gólové parametry.

28:14
    Miskolczi se dostal k nahození puku na branku, avšak trefil pouze beton Habala. Následně puk skončil v ochranné síti.

27:45
    Hostující brankář Habal raději přikryl puk pod sebe, Košice tak budou čelit dalšímu vhazování.

27:08
    Na pořadu zápasu je reklamní přestávka, první ve druhé periodě.

26:51
    Střílenou přihrávkou to zkoušel McDowell, avšak ani jeho nabídka nepřinesla změnu skóre.

26:11
    Vrábeľ to zkoušel z velkého úhlu, jeho rána ale nemohla brankáře Adorjána nikterak překvapit.

25:24
    Čížkovi se podařilo zablokovat pokus Miskolcziho, který se zničehonic dostal k odraženému puku.

25:02
    Následuje zakázané uvolnění DTVK, hra se tak vrací zpět před branku domácího brankáře.

24:04
    Dobrá přihrávka od Panceho, který už ale nestihl zakončit do prázdné branky soupeře.

23:47
    Magosi se dostal zcela sám k vrcholku kruhu, následně pohotovou střelou prověřil Habala, který v tomto okamžiku podržel svůj celek.

23:02
    Důrazný zákrok Pulliho na Panceho, domácí fandové si žádají další vyloučení, sudí ale nechává pokračovat.

22:45
    Ladislav Nagy udělal vzornou práci s oslabení, puk totiž zavezl na druhou stranu, kde nasbíral cenné vteřinky.

22:15
    První trest Bropheyho je u konce, následují ještě další dvě minuty.

22:00
    Další vteřiny přesilovky nevychází dle představ, následně se hrací předmět dostal do středního pásma.
    21:03 Rasmus Kulmala (MIS) - 2:1

21:03
    Domácí se dostávají zpět do vedení! RASMUS KULMALA využívá dvojnásobnou přesilovou hru, neboť jeho tvrdá křižná střela směřovala přesně k tyči, kam hostující brankář nedosáhl. DTVK tak zaznamenává povedený vstup do druhé třetiny!
    Asistence: Jameson Milam, János Vas.

20:15
    Vyloučení v týmu HC Košice (Evan Brophey – 2+2 min).

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hned dvě branky. Lepší vstup do periody zaznamenalo DTVK, které se dostalo do rychlého vedení. Maďarský celek byl i posléze mnohem nebezpečnější, avšak žádnou branku už nedokázal přidat. Naopak vedoucí celek ligy se herně dlouho hledal, nakonec ale dokázal využít přesilovou hru, díky které uzavřel na dosavadních 1:1.

20:00

19:48
    Vyloučení v týmu HC Košice (Jakub Suja – 2 min., nedovolené bránění).
    19:32 Gabriel Spilar (KOS) - 1:1

19:32
    Tak přeci jenom tu máme vyrovnávací branku! Nahození puku od modré čáry v podání Pulliho bylo natolik dobře, že do rány ještě vložil hokejku GABRIEL SPILAR, jehož teč putovala mimo dosah domácího brankáře. Tomu se říká branka na poslední chvíli!
    Asistence: Jere Pulli, Evan Brophey.

19:02
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Ryan Harrison – 2 min., hákování).

18:33
    Zkušený Nagy na sebe nalákal hned trojici protihráčů, následně ale přišla nepřesná přihrávka křížem.

18:07
    Český forvard Netík uháněl sám na Adrojána, nicméně včas ho dokázala dojet smečka protihráčů.

17:49
    Jenomže Košicím se nedaří dostat z vlastní třetiny. Něco se před přestávku bude muset změnit.

17:00
    DTVK dokázalo vyhodit puk až k Hrabalovi. Obránce to udělali natolik dobře, že z toho nebylo zakázané uvolnění.

16:25
    Jeden z domácích hráčů ztratil rovnováhu v středním pásmu, proto akce DTVK neměla šanci na úspěch.

15:41
    Nezvládnutá přihrávka v obranném pásmu Košic, hosté mohou být rádi, že to soupeř nedokázal potrestat.

15:22
    Slovenský celek toho směrem dopředu moc nevymyslel, nyní se naopak musí vracet zpět.

14:22
    Crawford se ocitl na zemi, nakonec se mu podařilo včas vstát, čímž zamezil nájezdu košického hráče na Adorjána.

13:51
    Čížek vybojoval aspoň vhazování před Adorjánem, stalo se tak po důrazné střele z pravého křídla.

13:03
    Žitnému se nepodařilo vysunout Hričinu, košickému útočníkovi totiž odskočil puk od čepele.

12:30
    Nagy se okamžitě zapojil do napadání, hrací předmět se mu ale nepodařilo získat.

11:48
    Další nastřelená tyč, po které se fanoušci DTVK radovali z branky, avšak hlavní sudí nakonec rozpažil. Košice mají obrovské štěstí!

11:07
    Až nyní se hosté dokázali osvobodit, puk zamířil až za opačnou svatyni.

10:21
    Vas se nejprve dostal ke střele, následná dorážka skončila pouze na tyči. Dost možná Habal předvedl světový zákrok, Košice se drží zuby, nehty!

10:02
    Harrison se zničehonic dostal až před brankáře, kterého ale nedokázal překonat. Rovněž se neujala ani následná dorážka.

09:56
    Vyloučení v týmu HC Košice (Ladislav Nagy – 2 min., nedovolené bránění).

09:20
    Poté následovalo zakázané uvolnění DTVK, hra se tak vrací před brankáře Adorjána.

08:28
    Miskolczi se u levého kruhu dostal do zakončení, který ale skončilo na noze protihráče.

08:00
    Poslední minuta nám nabídla šance na obou stranách, avšak ani jedna neskončila brankou.

07:23
    Na druhé straně se Košice dostaly k přečíslení tří hráčů na jednoho, avšak hosté tuto situaci úplně překombinovali.

07:01
    Rychlý protiútok domácí dvojice byl skutečně hodně nebezpečný, Habal měl plné ruce práce, nakonec ale puk udržel před čárou.

06:32
    Sledovali jsme střelecký pokus od modré čáry, Adorján měl celou dobu odkrytý výhled, což přineslo pohodlný zákrok.

06:17
    Nakonec to nebude zakázané uvolnění od DTVK, maďarský mančaft překvapivě přehrává favorita zápasu.

05:15
    Miskolcziho stahovačka byla úspěšná, avšak ke střeleckému pokusu to nevedlo.

04:20
    Hra se hodně často kouskuje, což pochopitelně příliš nesedí hostujícímu celku.

03:56
    První formace Košic byla dlouhou dobu v útočném pásmu, k ničemu nebezpečnému to ale nevedlo.

03:23
    Harrison se prodral až do pásma, následně prošel kolem brány, nicméně následovala špatná přihrávka až do středního pásma.
    02:19 Nikandrosz Galanisz (MIS) - 1:0

02:19
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Překvapivý úvod tohoto zápasu, maďarský celek skóruje po rychlé přihrávce z rohu kluziště. NIKANDROSZ GALANISZ byl zcela sám před brankářem, po bekhendové kličce poslal puk pod horní síť.
    Asistence: Balász Somogyi.

01:20
    Košice se konečně dostaly do útoku, střelu z levého kruhu ale dokázal pokrýt brankář Adorján.

01:08
    Následuje první zakázané uvolnění, o které se postaraly Košice. Hra se tak vrací zpět před Habala.

00:50
    Úvod utkání nám přináší řadu nepřesností, o ty se postaraly oba celky.

00:01

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Goz, Milam, Láda, Ritó – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós

HC Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Cibák, Klíma, Michalčin – Nagy, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Netík – Lušňák, Vrábeľ, Spilár – Hričina, Galamboš, Žitný

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Bogdaň, Jobbágy – Bačo.

Jednoznačným favoritem tohoto zápasu jsou Košice, které se ohřívají na vedoucí pozici celé tabulky. Na druhé straně se maďarský Jegesmedvék nachází až na osmé pozici, avšak jedná se o první působení ve slovenské Tipsport Lize. Košice mají na svém kontě 76 bodů, nicméně na druhý Poprad mají náskok pouze dvou bodů. Košicím se v minulém kole podařilo porazit Detvu, na domácím ledě zvítězily poměrem 2:0. DTVK má na svém kontě 55 bodů, na svého soupeře tak ztrácí propastných jednadvacet bodů. Jegesmedvék v minulém kole prohrál, neuspěl totiž na ledě Žiliny, odkud si odvezl porážku poměrem 3:5.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Slovenská Tipsport Liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi DVTK Jegesmedvék a HC Košice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

David Suchý

Branky a nahrávky: 3. Galanicsz (Somogyi), 22. Kulmala (Milam, Vas), 39. Magosi (Milam), 40. Somogyi (Loiseau), 47. Galanisz (Szirányi) – 20. Spilar (Pulli, Brophey), 33. Hričina (Dudáš), 45. Netík (Dudáš, Suja), 60. Galamboš (Netík, Dudáš)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss,Szirányi, Slovák, Goz, Milam, Láda, Ritó – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Bogdaň, Jobbágy – Bačo