Jižní Korea – Čína 2:0 (kon.) | Kyrgyzstán – Filipíny 3:1 (kon.) | Írán – Irák 0:0 (kon.)
Vietnam – Jemen 2:0 (kon.)
Jižní Korea
2:0 (1:0)
Čína
Středa 16.01.2019, 14:30 • Al Nahyan Stadium, Abú Zabí • Mistrovství Asie • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

V posledním kole skupiny C se proti sobě utkají týmy Jižní Korea a Čína. Tato mužstva se spolu naposled utkala na Mistrovství východní asie před dvěma lety, kdy zápas skončil remízou 2:2. Dnes se bude hrát na Al Nahyan Stadium v Abú Zabí. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Abdulrahman Al Jassim a jeho asistenti Taleb Al Marri a Saoud Al Maqaleh. Úvodní výkop je naplánován na 14:30.

Jižní Korea je momentálně na druhém místě s šesti body a skóre 2:0. Postup už má zajištěný. Nejprve vyhrála nad Filipínami 1:0 a posléze si 1:0 poradila také s Kyrgyzstánem.
    Čína je na prvním pozici se šesti body a skóre 5:1. V prvním zápase porazila Kyrgyzstán 2:1 a následně si smlsla na Filipínách výsledkem 3:0.

Jižní Korea: Kim Seung-Gyu – Kim M., Kim Min-Jae, Kim Young-Gwon, Kim Jin-Su – Hwang In-Beom, Jung Woo-Young – Hwang Hee-Chan, Lee Chung-Yong, Son Heung-Min – Hwang Eui-Jo
    Náhradníci: Kim Jin-Hyeon, Cho Hyun-Woo – Hong Chul, Ji Dong-Won, Yoon S., Jung Seung-Hyun, Ki Sung-Yong, Koo Ja-Cheol, Kwon Kyung-Won, Lee Jae-Sung, Lee Seung-Woo

Čína: Yan Junling – Liu Yiming, Zhang Linpeng, Shi Ke, Liu Yang – Zheng Zhi, Zhang Chengdong, Zhao Xuri – Wu Xi, Yu Dabao, Jin Jingdao
    Náhradníci: Wang Dalei, Zhang Lu – Feng Xiaoting, Gao Lin, Hao Junmin, Chi Zhongguo, Piao Cheng, Wei Shihao, Wu Lei, Xiao Zhi, Yu Hanchao, Yu Yang

Rozhodčí: Abdulrahman Al Jassim – Taleb Al Marri, Saoud Al Maqaleh.

1

1
    Hosté se dopustili faulu ve středu hrací plochy a u míče tak bude Jižní Korea.

3
    Čína se snažila něco vymyslet směrem dopředu, ale zatím se hraje převážně ve středu hřiště.

5
    Jižní Korea je zatím lepším týmem a nyní se dostala do šance, ale brankář Yan Junling předvedl důležitý zákrok.

6
    Posléze přiletěl centr do vápna z levé strany, ale s tím si hosté opět poradili a následuje rohový kop pro Koreu.

8
    Po rohu se dostal do zakončení Kim Min-Jae, ale svou hlavu poslal vedle levé tyče hostující svatyně.

10
    Lee Chung-Yong prohrál souboj s čínským obráncem a Yan Junling tak má odkop od své brány.

12
    Byla nařízena penalta pro domácí. Son Heung-Min se snažil procpat uvnitř vápna ke střele, ale byl sražen a Jižní Korea má velkou možnost jít do vedení!
    12. Penaltový faul hostů.

14
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Domácí mužstvo jde do vedení! K pokutovému kopu se postavil HWANG EUI-JO, který sice zbrzdil svůj rozběh, ale následně zakončil precizně k levé tyči, kde skončil sice i brankář Yan Junling, ovšem ten na skvělou střelu nedosáhl.
    14. Hwang EUI-JO - 1:0

16
    Korea získala autové vhazování na své polovině hrací plochy.

17
    Čína nyní získala svůj první rohový kop v zápase a může tak srovnat stav zápasu.

18
    Ovšem korejská obrana si poradila se dvěma centry soupeře.

19
    Jin Jingdao se dostal do zakončení, ale přestřelil domácí svatyni.

20
    Zhao Xuri tvrdým skluzem poslal k zemi Hwanga In-Beoma a rozhodčí Abdulrahman Al Jassim mu ukázal žlutou kartu.

21
    Zhang Chengdong se diví, jelikož i on je potrestán žlutou kartou, když v souboji udeřil loktem Hwang Eui-Ja. Trenér čínského mužstva Marcello Lippi tak není zrovna rád.

22
    A málem to bylo 2:0 pro Jižní Koreu, ovšem Yan Junling si poradil se střelou domácího hráče a následuje rohový kop.

23
    A další obrovská šance domácích, když zvonila pravá tyč čínské svatyně po střele Hwang Eui-Joa!
    23. Hwang Eui-Jo orazítkoval tyč.

25
    Jižní Korea zatím dominuje na hrací ploše a opět má míč ve své moci.

27
    Hvězda anglického Tottenhamu Son se dostal do zakončení, ale to poslal do míst, kde byl hostující brankář.

28
    Posléze se dopředu dostali Číňané, kteří vybojovali rohový kop z pravé strany.

30
    Půl hodina hry je u konce a Jižní Korea stále vede 1:0, ovšem Čína poslední minuty srovnává dění na hrací ploše.

32
    Domácí dál drží balón na svých kopačkách.

34
    Posléze se ovšem Son Heung-Min dopustil faulu a Čína tak bude u balónu.

36
    Poslední minuty se hra uklidnila a hraje se tak převážně ve středu hrací plochy.

38
    Čínský hráč se provinil útočným faulem a hra je tak opět přerušena.

40
    Kim Young-Gwon už je v péči lékařů mimo hrací plochu.

42
    Tohle byla zajímavá možnost pro domácí, ale hostující obránce nakonec zblokoval přihrávku z pravé strany.

44
    Držení míče je 63%:37%.

45
    Centr Číny z pravé strany sice letěl do vápna, ale tam nic velkého nakonec nepřinesl a Korea odhlavičkovala balón do bezpečí.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45+1
    Ovšem už to vypadá, že se v první půli branky nedočkáme.

45+1

První poločas je u konce a Jižní Korea zatím vede nad Čínou 1:0. Už ve 14. minutě získala Korea pokutový kop, který proměnil Hwang Eui-Jo. O devět minut později to byl opět Hwang Eui-Jo, který mohl vstřelit branku, ale orazítkoval pouze tyč. Posléze se hra vyrovnala a ničeho vážnějšího jsme se nedočkali.

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

46

47
    Centr domácích skončil jen v moci brankáře Yan Junlinga.

49
    Jižní Korea se opět dostala dopředu, ale Son Heung-Min přišel o míč při zpracování.

50
    Domácí nyní získali rohový kop z levé strany.

51
    A je to 2:0! Centr Son Heung-Mina z rohového kopu letěl na přední tyč, kde se dostal KIM MIN-JAE a hlavou nechytatelně zakončil. Asistence: Son Heung-Min.
    51. Kim MIN-JAE - 2:0

53
    Čína se sice pokoušela něco vymyslet, ale nákop skončil jen u brankáře Kima Seung-Gyua.

55
    Domácí budou mít další možnost skórovat, jelikož získali přímý kop z dobré pozice.

56
    Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Zheng Zhi, přichází Chi Zhongguo.

57
    Po centru se dostal do zakončení hlavou korejský hráč, ale ten přestřelil.

58
    Chi Zhongguo se krátce po svém pobytu na hrací ploše dostal ke střele, ale přestřelil.

60
    Nyní je hra přerušena a na hrací ploše jsou doktoři z hostujícího týmu.

61
    Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Wu Xi, přichází Gao Lin.

62
    Jižní Korea dál dominuje hře a nyní získala další přímý kop.

64
    Domácí se sice dostali ke střele, ale ta skončila vedle brány.

66
    Jižní Korea si hlídá konec tohoto zápasu a soupeři nepůjčuje míč.

68
    Posléze ale přišel nepřesný nákop na levou stranu a Čína tak má autové vhazování.

69
    Posléze se sice k balónu dostala Korea, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

70
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Hwang Eui-Jo, přichází Ji Dong-Won.

71
    Pas na Liu Yanga byl příliš dlouhý a skončil jen v zámezí.

72
    Kim Jin-Su se dostal ke střele, ale ta byla sražená a následuje rohový kop pro domácí.

74
    Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Liu Yang, přichází Yu Hanchao.

75
    Hwang Hee-Chang vypálil, ale také jeho pokus byl sražen do zámezí.

76
    A opět to byl Hwang Hee-Chang, který se po signálu z rohového kopu dostal do zakončení, ale tentokrát přestřelil.

78
    Čína si tentokrát sice poradila s pokusem Jižní Korey něco vymyslet.

79
    Zhang Linpeng přišlápl achylovku Sona Heung-Mina a uviděl tak kartu žluté barvy.

81
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Chung-Yong, přichází Yoon S..

82
    Hwang Hee-Chan se nyní dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

83
    Domácí opět získali volný kop a mohou tak navýšit své vedení.

84
    Exekuce se ujal Son Heung-Min, ale ten přestřelil hostující bránu.

86
    O vítězi dnešního zápasu je jasno a nyní se navíc hosté dopustili dalšího faulu.

88
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Son Heung-Min, přichází Koo Ja-Cheol.

90
    Gao Lin nejprve zfauloval protihráče a posléze se pustil ostře do rozhodčího a může být hodně, ale hodně rád, že dostal pouze žluté varování.

90+1
    Hao Junmin se dostal do zakončení, ale přestřelil.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+3
    Jižní Korea má míč opět pod kontrolou a drží jej bezpečně na své polovině.

90+3

Je konec. Jižní Korea dnes vyhrála nad Čínou 2:0 a postupuje tak z prvního místu, zatímco co Čína skončila na druhé příčce. Už ve 14. minutě získala Korea pokutový kop, který proměnil Hwang Eui-Jo. O devět minut později to byl opět Hwang Eui-Jo, který mohl vstřelit branku, ale orazítkoval pouze tyč. V 51. minutě poslal Koreu do dvoubrankového vedení Kim Min-Jae. Následně domácí kontrolovali hru.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:14.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:23:08)