Fulham – Manchester Utd. 0:3 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 1:1 (kon.) | Huddersfield Town – Arsenal 1:2 (kon.)
Liverpool – Bournemouth 3:0 (kon.) | Southampton – Cardiff 1:2 (kon.) | Watford – Everton 1:0 (kon.)
Brighton – Burnley 1:3 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:3 (0:1)
Burnley FC
Sobota 09.02.2019, 18:30 • Falmer Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 26. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju krásný zbytek večera a u sledování dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:29:15)

Máme za sebou utkání 26. kola anglické Premier League, ve kterém Burnley zvítězilo na hřišti Brightonu 3:1. První branka padla ve 26. minutě, kdy pdoklouznutí Dunka využil Wood. Po hodině hry přidal hostující útočník druhý gól, po přihrávce McNeila se prosadil střelou na zadní tyč. V 74. minutě Ryan ve vápně fauloval Barnesa, sám faulovaný penaltu proměnil. Dočkali se i domácí, o dvě minuty později upravil na konečných 1:3 z pohledu Brightonu Duffy. Burnley se díky výhře posunulo už na patnácté místo, Brighton se 14. pouze o skóre před dnešním soupeřem.

90+5

90+4
    Hodně kuriózní branka mohlapřijít v samém závěru. Jack Cork totiž trefil spolurháče Meeho, od něhož se balón odrazil směrem k vlastní bráně, Tom Heaton byl ovšem v pozoru, balón bez problémů chytil.

90+3
    Tady už je hotovo, utkání se víceméně už jen dohrává, Burnley zvítězí.

90+2
    Lewis Dunk se ocitl na zemi, avšak právě on je tím, kdo fauloval.

90+1
    Yves Bissouma si za šestnáctkou dal tři žongly a pak předal Pröpperovi, jeho pokus obětavě zblokoval Jack Cork.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89
    Ben Mee po hlavičkovém souboji dopadl velmi bolestivě na trávník, ovšem hostující tvrďák už je na nohou připraven odbojovat poslední minuty.

88
    Domácí to neustále točí ze strany na stranu, jenže šance na nějakou průnikovou přihrávku prostě není.

87
    Pomalu, ale jistě se krátí čas Brightonu na vyrovnání, Burnley je velice blízko k zisku důležitých tří bodů.

86
    K centru Bonga se protlačil Anthony Knockaert, v těžké pozici ovšem hlavičkoval vedle.

85
    Alírezá Džahánbachš odcentroval příliš nízko, míč s přehledem odvrátil Jeffrey Hendrick.

84
    Knockaertův nákop prošel pod nohou Meeho, k míči se ale nedostal nikdo v bílo-modrém.

83
    Výborný náběh Davyho Pröppera, avšak špatné zpracování, Tom Heaton uvede míč do hry odkopem od branky.

82
    Shane Duffy se probil k hlaviččce, v těžké pozici však zamířil pouze vedle branky.

81
    Martín Montoya ještě v pádu dokázal alespoň nastřelit spoluhráče, bude to roh.

80
    Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, Jack Cork ovšem v žádném případě rukou nezahrál.

Milan Huppert

Branky: 76. Duffy (Knockaert) – 26. Wood (Barnes), 61. Wood (McNeil), 74. Barnes (pen.)

Karty:   72. Ryan (BRN) – 76. A. Westwood (BLY)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:7.
    Brighton & Hove Albion: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bong – Groß (66. Bissouma), Stephens, D. Pröpper – March (48. Knockaert), G. Murray, Locadia (66. Džahánbachš).
    Náhradníci: Button – Bernardo, Burn, Bissouma, Knockaert, Kayal, Džahánbachš.

Burnley FC: Heaton (C) – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Hendrick, A. Westwood, Cork, McNeil – Wood, Barnes.
    Náhradníci: Hart – Crouch, B. Gibson, K. Long, Vydra, S. Ward, Lowton.

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Long