Heerenveen – Zwolle 1:1 (kon.) | Heracles – Ajax 1:0 (kon.) | Feyenoord – Graafschap 4:0 (kon.)
Venlo – Willem II 2:1 (kon.)
Heracles Almelo
1:0 (1:0)
Ajax Amsterdam
Sobota 09.02.2019, 18:30 • Polman Stadion, Almelo (kapacita: 12 080 míst) • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo
    Heracles si vyšlápl na Ajax, přetlačil jej 1:0

To je ode mě z dnešního utkání Eredivisie vše. Hezký zbytek večera, u fotbalových přenosů na počtenou! (20:26:42)

Utkání mezi Heraclem Almelo a Ajaxem je minulostí! A že skončilo překvapivě! Domácí si vyšlápli na vysoce favorizovaní Ajax, který dnes zůstal za očekáváním. Jedinou branku vstřelil v 17. minutě Mohammed Osman po chybě Andrého Onany. Polman Stadion byl dnes vyprodán, přišlo všech 12 080 fanoušků, kteří budou ještě dlouho do noci oslavovat vítězství nad Ajaxem.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:11. Rohy: 8:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:12.

90+6

90+5
    Běží už pátá minuta nastavení, domácí fanoušci na vyprodaném stadionu oslavují.

90+4
    Kuwas drží míč u pravého rohu, navíc Labyad fauloval. Naděje na vyrovnání se Ajaxu rázem rozplynuly.

90+4
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Lennart Czyborra, přichází Mats Knoester.

90+3
    Zijach nepropasíroval míč na Dolberga, tento útok se nepovedl.

90+2
    Ajax se nemůže dostat k zakončení, Heracles brání ze všech sil.

90+1
    Dolberg vypálil bez přípravy, našel jen připraveného Blaswiche, jenž se dnes nalézá ve skvělé formě.

90+1
    Celé čtyři minuty nastaví Higler!

90
    Tadić se mu chtěl omluvit, načež se mu postavil Breukers. Krátkou strkanici svižně ukončil rozhodčí Higler.

89
    Na zemi se svíjí Kuwas (Heracles Almelo), snad to nebude nic vážného.

89
    Ale stále není rozhodnuto, Ajax pořád může vyrovnat.

88
    Druhý rohový kop končí jen v Blaswichových rukách, rýsuje se nám opravdu nečekaný výsledek.

88
    Onana nakopává míč daleko až do vápna domácích, kteří poctivě brání po celý druhý poločas.

87
    Heracles se zatím zvládá ubránit proti Ajaxu, málem si však vstřelili vlastní branku. Následuje rohový kop hostů.