Toronto – Washington 2:3 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (kon.)
New Jersey – Ottawa 4:0 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 0:4 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:1 (kon.)
Tampa – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 5:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:3 (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
New York Islanders
Pátek 22.02.2019, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z dnešního utkání je to vše. Těším se na Vás zase příště u online přenosu z NHL. Na počtenou! (05:51:39)

3. Sam Gagner (EDM), 1+0.

Utkání nám skončilo. Edmonton zvítězil na domácím ledě 4:3 po prodloužení. O branky domácích se postarali Leon Draisaitl, Sam Gagner, Oscar Klefbom a Connor McDavid. Hosté dnes skórovali pouze v první třetině, a to hned třikrát. Trefili se Anders Lee, Brock Nelson a Cal Clutterbuck.

61:22 Connor MCDAVID - 4:3

61:22
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hned svou první šanci v prodloužení domácí proměňují. Draisaitl ukázal své neuvěřitelné zrychlení, vyčkal na CONNORA MCDAVIDA, který zůstal před Lehnerem úplně sám. Zvolil kličku do bekhendu. Ta se mu vyvedla a kapitán domácích si připsal 32. branku v sezoně. 4:3 po prodloužení. Asistence: Leon Draisaitl.

61:02
    Barzal vystřelil zpoza obránce pouze do míst, kde stál Mikko Koskinen.

60:21
    Nelson zabojoval o puk, uvolnil Cizikase, který svou přihrávku mířil na Leddyho. Na obránce hostů byla však přihrávka moc dlouhá.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:39
    Draisaitl mícha s pukem za bránou. Vypadá to však, že dnešní utkání půjde do prodloužení.

59:02
    Edmonton tlačí v útočném pásmu. Uvidíme, jestli ještě něco vymyslí.

58:10
    Edmonton je při chuti. Snaží se na konci základní hrací doby ještě přitlačit soupeře.
    57:08 Oscar KLEFBOM - 3:3

57:08
    Je vyrovnáno! OSCAR KLEFBOM je odměněn za svou aktivitu v útočném pásmu. Vyčkal si na levé straně na odraženou přihrávku Lucice a dokázal zamést touš za záda Lehnera. 3:3. Asistence: Milan Lucic a Colby Cave.

56:59
    Klefbom vystřelil přímo na vyrážečku brankáře hostů.

56:13
    Cizikas posunul puk z prvního doteku na Martina, jenž se uvolnil před bránou. Zkoušel kličku do forehandu, ale obránci byli důraznější a získali puk do své moci.

55:46
    V posledních minutách nemá hra příliš velké tempo. Často se přerušuje. Nyní se ofsajdem provinil hostující útočník Martin.

55:26
    Další ofsajd domácího celku. Klefbom však dnes podporuje útok opravdu hodně.

55:08
    Zakázané uvolnění Ostrovanů. Necelých pět minut před koncem třetí periody se bude vhazovat v obranném pásmu New York Islanders.

54:33
    Boychuk trefil pouze Kassiana, který tak rychle vystartoval vpřed. Na poslední chvíli byl však zastaven Leddym.

53:54
    Ofsajd, kterým se provinili domácí.

52:58
    Na druhé straně měl šanci Martin. Před bránou Edmontonu se vytvořila nepřehledná situace. Útočník Islanders mohl bekhendem zamést puk do branky, ale to se mu nepovedlo.

52:02
    Další velká šance Oilers. Robin Lehner dokázal čelit střele z mezikruží a také následné dorážce Klefboma. Beton udržel u tyče a nepustil puk za svá záda.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:40
    Gagner prováhal možnost na přihrávku před bránu. Příliš dlouho hledal svého spoluhráče Riedera.

51:05
    Hosté nyní přitlačili svého soupeře, ale nevystřelili. Právě na střely na bránu ve 3. třetině je to v tuto chvíli 11-2 pro Edmonton.

50:05
    Jordan Eberle se dostal do kvalitní příležitosti po najetí do útočné třetiny. Koskinen si sáhl po delší době na puk.

49:26
    Přihrávku Nugenta-Hopkinse dokázal výborně v obranném pásmu vybruslit Pelech.

48:42
    Kühnhackl získal rychlost ve středním pásmu, ale vůbec neměl podporu spoluhráčů. Ani ke střele se nedostal.

48:09
    Edmonton má zatím ve třetí třetině jasnou převahu, ale Robin Lehner podává výborný výkon. Nyní přikryl puk pod svou lapačku a čeká nás komerční přestávka.

47:40

47:35
    Lucic ještě jednou v této přesilovce vystřelil, hosté budou za okamžik v plném počtu.

46:55
    McDavid přihrál Nugentu-Hopkinsovi, jenž však neměl moc času ke střel. Vypálil po ledě a netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

46:18
    Chiasson zůstal mezi kruhy a vyčkal si na přihrávku Draisaitla. První přesilovková lajna Oilers opět tlačí.

45:40
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., sekání).

44:44
    Nurseova pobídka hledala před bránou hůl Milana Lucice. Domácí však bránu netrefili.

43:25
    McDavid si všiml na modré čáře najetého obránce, kterému předložil přihrávku. Bek Sekera ještě hledal v předbrankovém prostoru hůl Gagnera. Akce Oilers byla zřejmě překombinovaná.

43:05
    Lehner lapil touš do své moci a přerušil hru.

42:14
    Edmonton má velký tlak. Draisaitl se nejprve natlačil před Toewse a bekhendem zakončil. Následně vypálil z pravého kruhu Nugent-Hopkins, ale Lehner zasáhl vyrážečkou.

41:46
    Další parádní zákrok Lehnera. Fantastickým zákrokem lapačkou dokázal zasáhnout proti střele Russella z ideální pozice.

41:26
    Domácí rozjíždějí útočnou akci, kterou vede kapitán McDavid.

41:03
    Lehner udržel beton u pravé tyče a vyčkal na přerušení hry.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:34
    Chiasson se snažil na útočné modré čáře obhodit obránce hostů. To mu skoro vyšlo, ale nakonec mu kotouč utekl.

40:01

Skončila nám druhá třetina. V ní gól nepadl a stále tak platí skóre 3:2 pro hostující New York Islanders. Ve druhé třetině ale byli aktivnější domácí a Robin Lehner musel několikrát svůj tým podržet. Třetí perioda začne kolem páté hodiny ranní. Střely na bránu. 22-17.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38
    Nugent-Hopkins chvíli zůstal volný mezi kruhy. Bránu však o malý kus minul a Lehner se teda nemusel přesouvat rychle.

39:06
    Začala probíhat poslední minuta druhé periody a Edmonton drží puk ve vlastním pásmu.

38:25
    Klefbom hledal před bránou své spoluhráče na teč. Lehner zasahovat nemusel. Jeho spoluhráči posunuli puk do rohu kluziště.

37:53
    Zákrok brankáře také na druhé straně. Tentokrát byl v permanenci Mikko Koskinen.

37:00
    Rattie vystřelil z pravého křídla. Lehner utěsnil betony a vyrazil puk před sebe.

36:16
    McDavid si hrál s pukem a nakonec uvolnil na modré čáře Larssona. Švédský bek vypálil zápěstím, ale puk až k bráně nedoputoval.

35:37
    Koskinen vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Puk poslal po mantinelu do středního pásma.

35:05
    Chvíli se bojovalo o kotouč v rohu kluziště. Následně však domácí vybruslili vpřed a otestovali pozornost Robina Lehnera.

34:06
    Sam Gagner se ocitl před bránou a zpoza ní dostal přihrávku od McDavida přímo na hůl. Než však stačil vystřelit, tak mu do kotouče sáhli protihráči.

33:40
    Bennigovo nahození bylo lehce tečováno. Lehner ale zasahovat nemusel.

33:18
    Koskinen si musel vyjet proti střele Baileyho. Lapačkou stačil zasáhnout a udržel puk ve své moci.

32:52
    Hra se přesunula do útočného pásma Oilers. McDavidova lajna zase úřaduje.

32:34
    Kotouč opustil hrací plochu. Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Koskinena.

31:52
    Leddy vypálil od modré čáry pouze do hrudi Koskinena. Brankář Edmontonu pouze vyrazil puk před sebe, ale s dorážkou si už domácí poradili.

31:02
    Leddy musel hrát, neboť zakázané uvolnění se nakonec nepískalo. Raději odpálil puk po mantinelu do střední třetiny.

30:19
    Hosté zatím nemají ve druhé třetině moc střeleckých pokusů. Zatím hlavně brání obranné pásmo a jde jim to skvěle.

29:25
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z celků se nedařilo rozehrát ideálně.

28:23
    Kassian přenechal kotouč McDavidovi, kterému ale zpětná přihrávka vůbec nevyšla. Puk už mají na holích hráči Islanders.

27:59
    Hra se přerušila a po komerční přestávce budeme pokračovat.

27:39
    Gagner ukázal, že je výborný bruslař. Udělal si náskok před obráncem Pulockem a projel do útočného pásma.

26:46

26:26
    Nurse napálil pouze beka, který stál před ním a touš se odrazil k Draisaitlovi, jenž měl před sebou odkrytou bránu. Střela mu však nesedla dobře, a tak branku netrefil.

25:45
    Domácí točí svého soupeře v útočném pásmu, ale zatím je to bez častější střelby.

24:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Tom Kühnhackl – 2 min., sevření puku rukou).

24:26
    Před bránou hostů se vytvořil obrovský závar. Adam Larsson pálil z levého křídla ve chvíli, kdy Lehner nevěděl, kde je puk. Bránu minul. Akci však přecházel velký tlak Oilers, kteří dokonce trefili tyč.

23:36
    Ve druhé třetině zatím nebyla přerušena hra. Hraje se v daleko větším tempu než v úvodní dvacetiminutovce.

22:54
    Aktivita zase na straně Islanders. Koskinen však odolal střele útočníka Beauvilliera.

22:22
    Caveovi itekl puk od hole a útočník Oilers tak nechtěně vyslal hosty k útoku.

21:20
    Edmonton však začal druhou třetinu aktivně. Hned tři hráči mířili mezi tři tyče. Lehner však dokázal všechny pokusy protihráčů vyrazit.

20:29
    Hostům byl signalizován ofsajd, takže se museli z útočného pásma přesunout do toho středního.

20:01

V první periodě jsme se rozhodně nenudili. Edmonton dokázal vstřelit dvě rychlé branky, ale hosté nám jasně ukázali, proč patří mezi špičku ve Východní konferenci. Vstřelili tři krásné góly, kterými otočili vývoj utkání na svou stranu. Druhá třetina začne zhruba ve 4:10. Střely na bránu: 15-13.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:49 Cal CLUTTERBUCK - 2:3

19:49
    Islanders právě vstřelili branku!
    Máme zde kompletní otočku skóre! Ostrované využívají také druhou přesilovku v krátké chvíli. CAL CLUTTERBUCK nastavil hůl do pobídky Pulocka a jemnou tečí dostal touš do horních pater brány. S tímhle nemohl Koskinen dělat nic. 2:3. Asistence: Ryan Pulock a Devon Toews.
    19:21 Brock NELSON - 2:2

19:21
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku. Eberle šikovnou žabičkou uvolnil na pravé straně BROCKA NELSONA, jenž se prosadil přesnou střelou. 2:2. Asistence: Jordan Eberle a Ryan Pulock.

19:04
    Islanders mají problém s přechodem do pásma. Poměrně dlouho jim trvá.

18:45
    Hosté nezačali svou dvojnásobnou přesilovku špatně. Koskinen však jejich první ránu z hole Pulocka vyrazil nad bránu.

18:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., vysoká hůl).

18:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., sekání).

18:10
    Klefbom vybojoval puk a okamžitě jej posunul do středního pásma.

17:49
    Toews si vyměnil puk s Barzalem a vystřelil od modré čáry. Koskinen vše viděl a zasáhl včas.

17:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., faul loktem).

16:57
    Clutterbuckova tečovaná střela proskákala těsně vedle pravé tyče. Nyní měl Mikko Koskinen poměrně velké štěstí.

16:27
    Rieder si vyměnil puk s Gagnerem a z poměrně ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Lehnera. Brankář Islanders ale udržel puk ve své moci a přerušil hru.

15:37
    Boychuk se musel pro touš vracet do svého pásma. Čeká na vystřídání svých spoluhráčů, aby následně mohl zahrozit.

14:37
    Draisaitl krásnou přihrávkou směrem dozadu oslovil Chiassona. Pravé křídlo Edmontonu se zjevilo na levém kruhu úplně osamoceno. Následnou střelou však bránu minulo.

14:25
    Cizikas prosvištěl útočným pásmem a zápěstím vystřelil. Koskinen byl však připraven a s jeho pokusem si poradil.
    12:57 Anders LEE - 2:1

12:57
    Je tady snížení. Boychuk vypálil tvrdě od modré čáry a mnoho prostoru před brankovištěm dostal ANDERS LEE. Až napotřetí dorazil puk za ležícího Koskinena. Tady v této situaci se obrana Oilers moc nepředvedla. 2:1. Asistence: Johnny Boychuk a Brock Nelson.

12:31
    Edmonton se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

12:09
    Hosté se sice snaží s nevýhodným skóre něco udělat, ale zatím si nevytvořili žádnou vyloženou šanci.

11:07
    Tečovaná střela Toewse skončila díky zákroku Currieho na ochranné síti. Po komerční pauze se bude vhazovat před Koskinenem.

10:27
    Lucic velmi šikovně tečoval přihrávku od modré čáry. Puk sice minul bránu, ale od mantinelu se odrazil zpátky na hůl zkušeného útočníka. Z dorážky Lucic opět netrefil zařízení, ale byl v poměrně ostrém úhlu.

09:57
    Koskinen kryl v lapačce nahození kapitána Leeho od poloviny kluziště. Jelikož neměl komu rozehrát, tak raději hru přerušil.

09:33
    Islanders se snaží dostat do tlaku, ale domácí Edmonton se zatím výborně brání.

08:27
    Čtvrtá lajna hostů teď zatopila v útočném pásmu. Vše začalo dobrou podporou Pelecha a následným protiútokem Cizikase. Koskinen však dokázal zastavit všechny nebezpečí.

07:40
    Lehner si připsal zákrok. Zachytil tvrdý pokus Klefboma.
    06:30 Sam GAGNER - 2:0

06:30
    Další krásna akce a už je to o dvě branky. Cave postrčil puk do jízdy Riederovi, který si všiml na levém kruhu volného SAMA GAGNERA. Brankář Lehner mezitím odklouzal do protisměru a proti této souhře neměl šanci. Gagner zakončoval do prázdné klece. 2:0. Asistence: Tobias Rieder.

06:09
    Po Pelechově ráně, kterou kryl Koskinen se bude vhazovat v obranném pásmu Oilers. Pokračovat se bude až po komerční přestávce.
    05:12 Leon DRAISAITL - 1:0

05:12
    Domácí celek předvedl nádhernou přesilovkovou akci, která skončila brankou. LEON DRAISAITL nastavil hůl do přesné pobídky Connora McDavida. Německý útočník se prosadil z mezikruží a chytrou tečí si připsal svou šestatřicátou branku v sezoně. 1:0. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.

04:55
    Nurse vypálil od modré čáry, ale Robin Lehner zasáhl opět skvěle. Vyrážečkou posunul puk do rohu kluziště.

04:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., podrážení).

04:38
    Domácí mají výhodu a za okamžik si zahrají další přesilovku.

03:45
    Barzal nahazoval od modré čáry a puk si stáhl ze vzduchu Bailey. Koskinen se ani pořádně nestačil přemístit a měl štěstí, že hostující hráč netrefil odkrytý prostor.

03:14

02:54
    Klefbomovo nahození od modré čáry ani nedoputovalo k bráně. Ostrované se opět osvobodili.

02:09
    Draisaitl hledal před bránou spoluhráče, ale nejlépe se v nepřehledné situaci zorientoval Komarov. Finský útočník dostal puk ven z pásma.

01:44
    Domácí svírají svého soka v pásmu a Lehner si musel připsat už několik zásahů.

01:14
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:43
    Na puku začali hosté. Edmonton se však první útočné akci úspěšně ubránil.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Sekera – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Draisaitl – Kassian, McDavid (C), Rattie – Gagner, Cave, Rieder – Currie, Brodziak, Lucic.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Rehman, Watson – Berg, Galloway.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí dnešního zápasu se nachází v úplně jiné situaci než jejich sok. Po výměně trenéra se sice zdálo, že by problémy mohly být zažehnány a celkově se hra mužstva zlepšila. To netrvalo ale moc dlouho a následně přišel ještě tvrdší propad a Oilers se nyní nachází docela ve velké krizi.

Za vše hovoří jejich aktuální forma, kdy z posledních 5 střetnutí dokázali vytěžit pouze 1 bod za prohru po nájezdech na domácím ledě proti Coyotes. Naposledy se jim podařilo zvítězit 8. února na ledě Minesoty. V tabulce se tým Kena Hitchcocka nachází na předposledním 14. místě Západní konference s 54 body z 59 zápasů. Jejich náskok na poslední LA King činí pouhé 2 body.

Nejproduktivnějším mužem sestavy je kapitán a hvězdný útočník Connor McDavid, jenž dokázal zapsat již 83 bodů za 31 gólů a 52 přesných přihrávek. Minulý zápas proti Arizoně však z důvodu chřipky vynechal a jeho start je tak nejistý. Druhým hráčem v kanadském bodování je se 71 body Leon Draisaitl, který vstřelil 35 gólů a na dalších 36 brankách svého týmu se podílel. Posledním bruslařem, který má na svém kontě solidní počet bodů je Ryan Nuget-Hopkins (54). V brankovišti má průměrná čísla jednička týmu Mikko Koskinen, konkrétně jeho úspěšnost sahá k hodnotě 90,6% a průměr 2,87 inkasovaných gólů na zápas.

Hosté dnešního zápasu si do Rogers Place přivezli rozhodně větší pohodu, než jejich soupěř. Z posledních 5 zápasů dokázali 3krát zvítězit, kdy padli pouze v posledním střetnutí proti kádru Calgary Flames a Buffala Sabres. Obě dvě prohry se konaly na venkoním ledě.

V tabulce se tým Barryho Trotze nachází na velmi dobrém 4. místě Východní konference, kdy v 59 zápasech jeho svěřenci urvali 76 bodů a před Washingtonem Capitals si drží již 3 bodový náskok s bonusem jednoho odehraného zápasu méně. V letošní sezoně se jim opravdu daří a jsou na nejlepší cestě do play-off.

Nejproduktivnějším hráčem kádru je mladý útočník Mathew Barzal, který ve všech zápasech svého týmu se dokázal 17krát radovat z přesné trefy a k tomu přidal 33 asistencí. Nejlepším střelcem ostrovanů je Anders Lee, který rozsvítil červené světlo za brankou hned 20krát. Ve velmi dobrém světle se jeví i brankářská dvojice Thomas Greiss a Robin Lehner. Oba dva odchytali skoro stejný počet zápasů a jejich čísla jsou velmi podobná. Lepší statistiky má však jen o pár desetinek lepší Lehner, který se může pyšnit úspěšností 92,9% a průměrem 2.08 gólu na zápas.

V dnešním souboji nejprestižnější ligy světa budeme moci sledovat duel mezi týmy Edmonton Oilers a New York Islanders. Pojďme se podívat na zoubek oboum týmům co se týče jejich aktuální formy a jakou prožívají aktuání sezonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 7. Gagner (Rieder), 58. Klefbom (Lucic, Cave), 62. McDavid (Draisaitl) – 13. Lee (Boychuk, B. Nelson), 20. B. Nelson (Eberle, Pulock), 20. Clutterbuck (Pulock, D. Toews)

Rozhodčí: Rehman, Watson – Berg, Galloway

Diváci: 18 347