Pardubice – Zlín 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:1 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 6:3 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Plzeň – Olomouc 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 24.02.2019, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (18:41:17)

Dnešní zápas už zná svého vítěze, Vítkovice si do tabulky zapisují další tři důležité body. Po rozpačitím začátku, kdy se oba týmy spíše oťukávaly a zjišťovaly, v jaké formě a náladě jejich soupeř je, začaly ve druhé třetině padat góly, Vítkovice otevřely skóre, ale hosté brzy srovnali a dalším gólem se dostali také do vedení. S domácími to nevypadalo nejlépe, ale k obratu zavelel kapitán Olesz, který dvěma góly během jednadvaceti vteřin strhl vedení zpět na stranu domácích. Ve třetí části si při přesilovce vyžádali karlovarští trenéři oddechový čas a tři minuty před třetí sirénou vsadili na hru bez brankáře. Při přesilovce jim to nepomohlo, ale i poté hráli v šesti. Vítkovice trefily prázdnou klec až na několikerý pokus a utkání si necelou minutu a půl před koncem už dokázaly pohlídat.

59:48
    Domácí se drží u své klece, tyhle tři body si už zřejmě dokáží pohlídat.

59:24
    Karlovarští se usadili v pásmu, domácí hrají pozorně.

58:58
    Vítkovice krouží kolem Bednářovy branky, ale ten je ve střehu.

58:33
    Bednář je zpět na svém místě.
    58:33 Petr ŠIDLÍK - 4:2

58:33
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácím se nakonec podařilo trefit prázdnou klec, kterou ale srdnatě střežili hostující hráči. Hru uklidňuje PETR ŠIDLÍK – 4:2.

57:50
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma, ale prázdnou klec míjejí.

57:29

57:22
    Kombinace karlovarských končí u Emingera, který tvrdou střelou vyzkoušel pevnost Bartošákovy výstroje.

57:00
    Hosté nastoupili na led k pokračování přesilovky bez Bednáře.

57:00
    Oddechový čas pro Energii.

57:00
    Hosté se stahují těsně k brance, ale Bartošák je pozorný.

56:44
    Rachůnek při střele zlomil hůl a ještě trefil Mrázka.

56:06
    Ofsajd pro hosty.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Kucsera, 37. Olesz (Lev), 38. Olesz (Výtisk, Dej), 59. Šidlík – 25. Gríger (Sičák, T. Rachůnek), 27. Eminger (Skuhravý)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), Trška, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Hrabal, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – D. Květoň, Poletín, Szturc (A) – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.
    HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Plutnar, Sičák (A), Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Kohout – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik.

Rozhodčí: Mrkva, Hejduk – Lederer, Gebauer

Diváci: 4 250