Newcastle Jets – Central Coast 2:3 (kon.) | Melbourne Victory – Brisbane Roar 2:1 (kon.)
Newcastle Jets FC
2:3 (0:0)
Central Coast Mariners FC
Sobota 16.03.2019, 07:35 • McDonald Jones Stadium • Australská A-League • 22. kolo

Je tu konec bláznivého druhého poločasu. Jestliže jsme se v prvním poločase zcela nudili, tak v tom druhém nebylo o drama nouze. Avšak nic k tomu nenasvědčovalo. Mariners překvapivě vstřelil postupně tři branky a zdálo se, že si bez problémů dokráčí pro své první vítězství na hřišti soupeře. Nicméně Jets také začali proměňovat své šance a dvěma zásahy zdramatizovali koncovku zápasu. V nastaveném čase došlo k odpískání pokutového kopu, který domácí neproměnili, ale uspěli s následnou dorážkou. Po velké radosti domácího celku však přišel verdikt s opakováním pokutového kopu a Kennedy i na podruhé dokázal vyrazit míč a obrana zneškodnila tentokrát i dorážku.
    Hosté tedy nakonec ve vypjatém závěru vítězí a připisují si své první vítězství na hřišti soupeře. (09:39:48)

90+10

90+9
    A ani druhý pokus nedokázali domácí proměnit! Kennedy opět vystihl směr střely O´Donovana a vyrazil míč. Domácí následně neuspěli ani s dorážkou, kdy se míč od obránce odrazil mimo branku!

90+7
    Žlutou kartu dostává Boogaard (Newcastle Jets FC).
    90+5. Georgievski vyběhl z hranice vápna hodně brzo a jeho branková radost netrvala dlouho.

90+5
    Penaltu hráč nakonec neproměnil, brankář stačil vyrazit míč. Nicméně Georgievski dokázal dorazit míč pod nohy brankáře. Ale video ukázalo, že Georgievski vyběhl z hranice šestnáctky dříve než bylo zdrávo a rozhodčí nařizuje opakování pokutového kopu!

90+4
    Celou situaci ještě potvrdilo video a skutečně jde o pokutový kop!
    90+4. Penaltový zákrok.

90+4
    Tak to jsou věci! Rozhodčí odpískal penaltu pro Jets!

90+3
    Hosté se brání zuby nehty a daří se jim držet kombinaci soupeře daleko od své branky.

90+2
    Odtud nakonec nepřišlo nebezpečí pro branku hostí a ti udeřili na druhé straně. Moss míč jen vyrazil.

90+1
    Jets rychle přesouvá míč po pravé straně k blízkosti branky soupeře.

90
    Střídání v týmu Central Coast Mariners FC: ze hřiště odchází Mallon, přichází Kekeris.

90
    Ještě plných pět minut mají domácí k tomu, aby dokázali vybojoval alespoň bod z tohoto utkání. Nebo udrží hosté své tvrdě vybojované vedení?

88
    Ale nyní po centru z pravé strany moc nechybělo a mohlo být srovnáno. Nejprve hráč minul míč, další hráč již střílel k levé tyči, kde by Kennedy nejspíše nebyl, ale trefil na zemi ležícího obránce Mariners!

87
    Jets mají míč pod sovu kontrolou, ale nemohou se aktuálně dostat na dostřel branky svého soupeře. Pomalu a jistě jim dochází čas.