HC Litvínov – Plzeň 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 1:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:4 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
konec
Piráti Chomutov
1:4 (0:0, 1:2, 0:2) Stav série: 0:1
Rytíři Kladno
Neděle 17.03.2019, 13:25 • ROCKNET ARÉNA • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále
Partner:
   
  S konstatováním, že rozhodla kladenská produktivita a kvalita v zakončení, se s vámi s ROCKNET ARÉNY loučím. Domácí dorostence může hodně mrzet spousta neproměněných šancí, v nichž byli několikrát i sami před brankářem Gabriškou. Série bude v úterý pokračovat v Kladně, které může v případě vítězství slavit postup do semifinále. Pokud by Piráti v hájemství soupeře uspěli, hrál by se rozhodující zápas ve středu znovu na ledě Rytířů. (15:33:27)
   
  Konec zápasu.
   
  59:47
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Rytíři dostali puk ze svého pásma, ale odkrytou klec hned netrefili. Povedlo se to až DAVIDU KOHLÍČKOVI, který zachytil nahození Pirátů před vlastní brankou a neomylně trefil opuštěnou chomutovskou klec. Bez asistence.
   
  59:19
  Hned po buly sprintoval Šatný na střídačku, takže Piráti znovu zkouší power-play.
   
  59:13
  Milimetry teď dělily domácí od vyrovnání. Štefančík dostal puk na modrou na osu, nic nevymýšlel a napálil ho na branku. Kotouč se od spojnice odrazil zpět do hry. Rozhodčí navíc přerušil hru a vykazuje Chomutov do středního pásma, takže Šatný se vrací do branky.
   
  58:52
  Piráti jsou zpět v pásmu.
   
  58:32
  Hosté vyhráli důležité buly a vyhodili přes všechny čáry.
   
  58:26
  Šatný opravdu zůstává na střídačce, Piráti to zkusí v šesti proti čtyřem.
   
  58:26
  Tak ještě šance pro Piráty, kteří mají k dispozici přesilovou hru, před níž si trenéři vyžádali oddechový čas. Uvidíme, jestli Šatný rovnou zůstane na střídačce.
   
  58:26
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Alscher – 2 min., napadení).
   
  57:31
  Po Ullrychově střele z mezikruží to v hledišti jen zahučelo, ovšem skóre se nemění.
   
  56:55
  Kladenští se douho drželi hesla, že nejlepší obranou je útok a drželi pásmo. Nakonec ale puk získal Tadeáš Svoboda, jehož střela z mezikruží vypadla Gabriškovi, ale jen do míst, kde nikdo z Pirátů nestál na dorážku.
   
  55:45
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Tak to pro Piráty velká rána. Po závaru před jejich brankou udržel MAREK ALSCHER modrou čáru a jeho nahození od pravého mantinelu zapadlo zřejmě s tečí jednoho z domácích hráčů za dezorientovaného Šatného. Asistence: Adam Sojka.
   
  55:19
  Pirátům se přes pozornou obranu Kladna nedaří založit souvislejší útočnou akci.
   
  54:42
  Hosté v plném počtu.
   
  53:44
  A právě navrátilec Chrenka mohl Kladno ve vlastním oslabení hodně přiblížit k vítězství. Šapovaliv ho zleva našel před brankou, ale Šatného betony scvakly včas, aby zabránily pohromě.
   
  52:50
  Se závarem před Gabriškou se na led vrátil první vyloučený kladenský hráč.
   
  52:42
  Sotva se Piráti dostali do pásma, je z toho vyloučení Kladna a osmivteřinová přesilovka pět na tři pro domácí. Procházka dostává dvě minuty za podrážení.
   
  51:51
  Piráti se teď nemohou dostat z vlastního pásma, Kladno velmi dobře napadá a brání střední pásmo.

  Libor Kult

  Branky a nahrávky: 30. Štefančík (T. Svoboda, Němec) – 22. Kouba (A. Bareš, Procházka), 35. Kohlíček (Šapovaliv), 56. Alscher (Sojka), 60. Kohlíček


  Piráti Chomutov: Šatný (Malant) – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt
  Rytíři Kladno: Gabriška (Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček, Sýkora – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka

  Rozhodčí: Šmika – Hnát, Dědek
  Chomutov 0 2 Kladno
  #1 Neděle 17.03.2019 • 13:25
  Chomutov - Kladno 1:4
  #2 Úterý 19.03.2019 • 14:00
  Kladno - Chomutov 9:6