Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Třinec – Havířov 3:5 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:5 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Stav série: 0:1
HC Vítkovice Ridera
Neděle 17.03.2019, 14:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Vítkovice Ridera vyhrály první zápas osmifinále na jihlavském ledě 5:1 a již v úterý mohou doma udělat rozhodující krok k postupu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (10:17:53)
   
  Do třetí třetiny vstoupila Jihlava dobře a už ve 42. minutě snížila na 1:2, když se prosadil Matouš Menšík. Vyrovnat se ale Dukle nepodařilo, hosté naopak v polovině posledního dějství vstřelili dvě slepené branky zásluhou Martina Kubíka a Samuela Rajčana a na konečných 1:5 upravil v 56. minutě znovu Samuel Rajčan.
   
  Konec zápasu.
   
  59:12
  Domácí může těšit alespoň to, že oslabení ubránili.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:12
  Ještě jedna přesilová hra pro hosty, Václav Vranka jde ven za sekání.

  Na vyloučení: 6-5.
   
  56:55
  Jihlava se snaží alespoň o čestné snížení, ale není jí přáno.
   
  55:45
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Hosté dnes podruhé využívají přesilovou hru. Po závaru před jihlavskou brankou a nahrávce Kotáska zpoza klece asi každý čekal, kde vypadne puk. Ten nakonec skončil zhruba 30 centrimetrů před brankovou čárou, kde jej doklepl do volné sítě SAMUEL RAJČAN a dává tak svůj dnešní druhý gól. Asistence: Alex Kotásek.
   
  54:25
  Vítaná věc pro hosty, David Moravec totiž krosčekoval soupeře a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.
   
  53:56
  Bartošák se opět musel mít na pozoru, protože nebylo jasné, kdy na něj přijde nějaká střela. Nakonec se k ní dostal zřejmě Juřička, ovšem puk končí na výstroji gólmana Vítkovic.
   
  52:45
  Ondřej Broža mohl ještě zdramatizovat zápas, ale jeho střela přes dva obránce z kruhů si cíl za záda Bartošáka nenašla. Brankář hostí opět dobře zasáhl.
   
  50:25
  Matěj Přibyl mohl k přesné asistenci přidat i branku, ale jeho tvrdá rána, jdoucí z pravého kruhu, Maláče nepřekvapila. Domácí gólman si poradil a kotouč vyrazil.
   
  48:27
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Vítkovičtí si kráčí za první výhrou v sérii. SAMUEL RAJČAN si najel na pravý kruh, odkud hodně prudce vystřelil na vzdálenější tyčku a jeho střela se zastavila až v síti. Asistence: Denis Puchala.
   
  47:44
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Hosté střílí možná klíčovou branku dnešního zápasu a opět odskakují domácím na rozdíl dvou branek. MARTIN KUBÍK se prodral po pravé straně do střelecké pozice a na jeho pokus byl dnes výborně chytající Maláč krátký. Asistence: Jakub Macho.
   
  46:27
  Hosté hrají v plném počtu.
   
  46:15
  Domácí opět trošku zatlačili v přesilové hře. Jonáš Jungwirth dorážel puk z levého kruhu, ale minut prostor tří tyčí.
   
  45:34
  K Matyáši Sapíkovi se před branku odrazil puk. Vysoký jihlavský bek jej ihned vystřelil na Bartošáka, který kryje!
   
  44:27
  Přesilová hra pro Duklu. Denis Puchala tak moc chtěl vyhodit puk ven z pásma, až mu dal velkou razanci a vystřelil jej mimo hrací plochu. Dostává tak dvě minuty za zdržování hry.
   
  44:16
  Zakázané uvolnění hostí opět směřuje hru před Bartošáka.

  Tomáš Lysý


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 42. Menšík – 6. Schauer (Přibyl), 36. Krejsa (Machů, Kotásek), 48. Kubík (Macho), 49. Rajčan (Puchala), 56. Rajčan (Kotásek)


  HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Moravec, Matějíček, Chvátal, Vranka, Sapík – Pigl, Pavelec, Broža – Zdarsa, Menšík, Báťa – Juřička, Melenovský, Jungwirth – Štorek, Mlejnek. Trenér: Štěpán Moravec
  HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Machů, Bystroň, Smolka, Puchala, Vřeský, Kosina – Krejsa, Brada, Kotásek – Přibyl, Rajčan, Schauer – Macho, Holanik, Kubík – Juříček. Trenér: Jan Vavrecka

  Rozhodčí: Marek – Roupec, Klouda
  Jihlava 0 2 Vítkovice
  #1 Neděle 17.03.2019 • 14:15
  Jihlava - Vítkovice 1:5
  #2 Úterý 19.03.2019 • 17:00
  Vítkovice - Jihlava 3:2