Jičín – Kopřivnice 30:25 (kon.) | Dukla – Nové Veselí 28:23 (kon.)
HC Dukla Praha
28:23 (11:13) Stav série: 3:1
TJ Sokol Nové Veselí
Neděle 31.03.2019, 19:30Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

Dukla poráží Nové Veselí 28:23 a postupuje do semifinále házenkářské extraligy, v němž vyzve Karvinou za tři týdny. Dnes Pražanům perfektně vyšel druhý poločas, který ovládla i zásluhou výborného výkonu brankáře Petržaly. Střelecky tým podržel Patzel. Za hosty se nejvíce dařilo Sekulićovi. Díky za pozornost a mějte se fajn. (21:02:58)

Konec zápasu. (28:23)
    60
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
    (28:23)

60
    Ještě jednu sedmičku vybojoval Harabiš. (27:23)

59
    Kežiče vychytal Petržala a poslední minutu si už domácí tým může plně užít. Doplňuje již známé tři semifinalisty. (27:23)

59
    Klíma si udělal prostor na brankovišti a Dukla se vrací na čtyřbrankový rozdíl. (27:23)

59
    Ještě jeden time-out pro Duklu. (26:23)

58
    Patzelovu přihrávku sice Šůstek nezpracoval, ale vzápětí se Štěrba nedostal k míči po dlouhém výhozu a Dukla zase hraje. Dvě minuty do konce. (26:23)

58
    Patzel faulován, devítka pro Duklu. (26:23)

58
    Do konce už ale zbývá méně než tři minuty. (26:23)

57
    Kežič přece jenom ještě dává naději rychlým gólem o zem přesně k tyči. (26:23)

57
    Režnický přešlápl brankoviště a hra se opět stěhuje před Petržalu. (26:22)

57
    Domácí navíc v útoku nikam nespěchají. (26:22)

57
    Dukla má míč a postup do semifinále jí už nemůže utéci. (26:22)

56
    Střelu na sebe vzal Ptáčník a mířil vysoko nad. Opět to však bylo s faulem. (26:22)

56
    Hosté se i nadále trápí v postupném útoku, další oddechový čas pro Nové Veselí. (26:22)

56
    Režnický se trefil z brankoviště přesně k tyči a nejspíš je definitivně hotovo. (26:22)

55
    Až teď se povedlo uvolnit Sekuliće, který se z brankoviště trefil. Dukla je v útoku, do konce zbývá pět minut. (25:22)

55
    Sekulić zase zastaven na brankovišti, pak připisuje zákrok Petržala, ale hosté jsou nadále na balonu. (25:21)

54
    Čas hostům se ale velmi rychle krátí. Stále pokračuje jejich postupný útok, ale Sekulič opět vybojoval jen devítku. (25:21)

53
    Rána Patzela letěla vysoko nad, Nové Veselí může snížit. (25:21)

53
    Schams sice zastavil další brejk Harabiše, u míče však zůstane Dukla a 7 minut a 31 vteřin před koncem si vybírá další time-out. (25:21)

53
    Hosté jsou kompletní, do konce necelých osm minut. (25:21)

52
    Dobrý proskok v podání Šůstka zakončený střelou o zem zvyšuje náskok Dukly na čtyři branky. (25:21)

52
    Krásný technický oblouček Sekuliće ještě zažehl alespoň malou jiskru naděje pro Nové Veselí. (24:21)

51
    Dodica tvrdě bráněn na brankovišti, jen devítka pro Nové Veselí. (24:20)

51
    Hosté alespoň v pěti, do konce devět a půl minuty. (24:20)

51
    Harabiš trefil těžkou střelu z křídla a Nové Veselí už dohání čtyřbrankovou ztrátu. Dvojku navíc dostal i Kežič. (24:20)

51
    Patzela vychytal Schams, na druhé straně neskutečný Petržala proti Bartůňkovi. (23:20)

50
    Dodica si nerozuměl s Melicharem, míč pro pražský celek. (23:20)

50
    Nové Veselí už musí vsadit vše na jednu kartu, prázdná brána pro Nové Veselí. (23:20)

49
    Petržala na brankovišti zlikvidoval superšanci Štěrby neuvěřitelným zákrokem, na druhé straně proměnil rychlý brejk Klíma. (22:20)

49
    Do konce zápasu ještě 11 minut a 45 sekund, Dukla má míč a přesilovku k dobru. (22:20)

49
    Ptáčník dostal další dvojku a musí opustit scénu po červené kartě. (22:20)

49
    Kežičův druhý pokus však napodruhé vyšel, opět je to o dva góly. (22:20)

49
    Kežič to zase zkusil individuálně, ale neprobil se ani ke střele. (22:19)

48
    Hned vzápětí se ale po rozehře trefil Šůstek a Nové Veselí se nemůže ve skóre přiblížit Dukle. (22:19)

48
    Melichar se trefil i přes ruce gólmana Petržaly. (21:18)

47
    Z křídla je dnes naprosto neomylný Harabiš, který překonal Studeného. Ten předtím nahradil v brance Schamse. (21:18)

46
    Štěrba teď tvrdě sestřelil k zemi Patzela a dostává dvouminutový trest. (20:18)

46
    Dodica teď sebral odvahu na těžký podstřel, ale trefil přesně. (20:18)

45
    Z podobné akce se na druhé straně prosadil Režnický. Dukla odskakuje na tři góly. (20:17)

45
    Angličanem se z brankoviště prosadil Sekulić a dává ještě Novému Veselí naději na zvrat. (19:17)

45
    Další faul na Kežiče, ale Pražané teď brání velmi dobře. (19:16)

44
    Kežič to zkusil individuálně, ale vybojoval jen devítku. (19:16)

44
    Klíma pohybem oklamal obránce a napasoval míč přesně k tyči, Dukla vede už o tři góly. (19:16)

43
    Melichar zablokován, Dukla je v plném počtu a jde do útoku. (18:16)

43
    Patzel v signalizované pasivitě prorážel, vepředu jsou hosté. (18:16)

42
    Z přesilovky Nového Veselí zbývá ještě 40 vteřin, hraje Dukla. (18:16)

42
    Patzel teď navíc vybojoval míč proti Sekulićovi. (18:16)

42
    Ptáčník také narazil do Petržaly stejně jako Melichar, ale balon se pokaždé odrazil zpátky k hostům. (18:16)

42
    Kezić hned na začátku přesilovky ubráněn, ale akce Nového Veselí trvá. (18:16)

41
    Dvě minuty pro Hlavatého. (18:16)

41
    Štohanzl si došel pro faul, devítka pro Nové Veselí. Do konce přesně dvacet minut. (18:16)

40
    Technická chyba však zastavuje útok Pražanů. (18:16)

40
    Štěrba na Petržalu nevyzrál, hraje Dukla. (18:16)

39
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Štěrba).
    (18:16)

39
    Melichar nyní svým důrazem vybojoval sedmičku pro Nové Veselí. (18:16)

38
    Vzápětí ale Nové Veselí neubránilo Patzela. (18:16)

38
    Hned z první akce po oddechovém čase dává gól Bartůněk, jenž se trefil z křídla. (17:16)

38
    Logicky přichází oddechový čas Nového Veselí. (17:15)

37
    Klíma i s trochou štěstí procedil z brankoviště míč za Schamse, Dukla dává čtvrtý gól v řadě. (17:15)

37
    Další dobrá obrana domácích a šance na sedmnáctý gól je tu. (16:15)

37
    Patzel našel místo přesně u tyče a Dukla sérií tří gólů otáčí skóre zápasu. (16:15)

36
    Ptáčníkovu ránu zastavil Petržala, Sekulić pak pálil z brankoviště. (15:15)

36
    Klíma zakončil postupný útok velmi rychle a Dukla po dlouhé době zničila náskok Nového Veselí. (15:15)

36
    Po nepřesné rozehrávce Sekuliće může Dukla vyrovnat. (14:15)

35
    I v té se ale dokázal prosadit Blecha, který po výběhu z křídla přidává čtrnáctý gól. (14:15)

35
    Šůstek si došel pro devítku, za chvíli však Dukle bude signalizována pasivita. (13:14)

34
    Melichar zkusil vystřelit ze spojky, ale byl faulován. Akce hosté pak pokračovala k Sekulićovi, který zvýšil náskok z pivota. (13:14)

33
    Patzel reaguje velmi rychle a Dukla stále ztrácí pouze jediný gól. (13:14)

33
    I s trochou štěstí se nyní dokázal prosadit Ptáčník. (12:14)

33
    Sekulić sice faulován na brankovišti, ale je to jen devítka pro Nové Veselí. (12:13)

32
    Harabiš se rozehrál k velkému výkonu, teď z neskutečného úhlu přehodil gólmana Schamse. (12:13)

32
    Klímovu ránu neskutečně vyrazil Schams, přesto jsou domácí nadále v útoku. (11:13)

31
    Přihrávka na Sekuliće sice neprošla, ale hosté se stačili velmi rychle vrátit. (11:13)

31
    Rozehrávají házenkáři Nového Veselí. (11:13)

31
    Začal druhý poločas. (11:13)

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu, čeká nás druhá půle tohoto dramatického duelu.

30
    První poločas skončil. (11:13)

30
    V samém závěru se ještě prosadil Melichar a Nové Veselí si tak do kabiny odnese dvoubrankový náskok. (11:13)

30
    Schams vytáhl další neskutečný zákrok proti Patzelovi. Zbývá deset vteřin. (11:12)

30
    Prorážení Nového Veselí, Dukla může ještě před poločasem srovnat. (11:12)

30
    Melichar v signalizované pasivitě faulován, Nové Veselí je opět v časové tísni. (11:12)

29
    Na druhé straně se Šůstek provinil pravidlem o krocích, hraje Nové Veselí. (11:12)

29
    Ptáčníkovu ránu vyrazil Petržala. (11:12)

28
    Signalizovaná pasivita, ale musí zakončit už z devítky. (11:12)

28
    Házenkáři Nového Veselí jsou již kompletní. (11:12)

28
    Šůstek následně z brankoviště v klidu prostřelil Schamse. (11:12)

27
    Další tečovaná rána od Sekuliće propadla Petržalovi mezi nohama. (10:12)

27
    Sekulić sice dal gól, ale ještě předtím bylo pískáno. (10:11)

27
    Cenné vteřinky nyní dokázal pošetřit Sekulić. (10:11)

26
    Dvojnásobnou přesilovku ihned z křídla využil Denis Harabiš. (10:11)

26
    Veselí teď hrálo i s gólmanem v šesti poli, dvojku za špatné střídání dostává Skalický. Nové Veselí ve čtyřech. (9:11)

26
    A teď si tým Sokola bere oddechový čas. (9:11)

26
    Hosté jdou v oslabení opět do šesti hráčů v poli. (9:11)

25
    Z křídla se přesně do vinglu trefil Denis Harabiš. (9:11)

25
    Patzel při proskoku téměř likvidačně sestřelen k zemi, zasloužená dvojka pro Štohanzla. (8:11)

24
    Kezić prostrčil míč na brankovišti na Sekuliće, který prostřelil brankáře Petržalu. Time-out pro Duklu v době, kdy zbývá do konce první půle něco málo přes šest minut. (8:11)

24
    Dodica teď nachytal Petržalu ranou mezi nohy a Nové Veselí vzápětí ubránilo další akci Dukly. (8:10)

23
    Na druhé straně Kastnera z křídla fenomenálně vychytal Schams. (8:9)

23
    Kezić teď vyzval k zakončení Dodicu, ten ale trefil boční oblouk branky. (8:9)

22
    Keziće ale ze spojky vychytal Petržala. Na druhé straně neuspěla ani Dukla díky dobrému bloku. (8:9)

22
    Hosté budou brzy kompletní, navíc mají míč ve své moci. (8:9)

22
    Z rychlého brejku Dukly po chybě Sekuliće domácí nezakončili kvůli přešlapu brankoviště. (8:9)

21
    Zodpovědnost vzal na sebe Patzel, ale ze spojky neuspěl. (8:9)

21
    Dukla se zatím proti velmi pevné obraně soupeře nemůže prosadit. (8:9)

20
    Dvě minuty pro Skalického. (8:9)

20
    Bartůněk se trefil z křídla a stále se Dukle nedaří v tomto duelu jít do vedení. (8:9)

20
    Prudkou ranou z křídla záhy odpověděl Kastner. (8:8)

19
    S góly se najednou roztrhl pytel, Sekulić zatím střelecky drží hosty a trefil se i teď z brankoviště. (7:8)

19
    Klíma si věří a jeho podstřel nedal Schamsovi žádnou šanci zasáhnout. (7:7)

19
    Dukla je v plném počtu. (6:7)

19
    Odpověď Melichara ovšem byla blesková. (6:7)

18
    Klíma z velké dálky překonal Schamse a Dukla v oslabení srovnala. (6:6)

18
    Syřínek opět faulován, z přesilovky hostů zbývá ještě minuta. (5:6)

17
    Dukla zatím drží míč, teď vybojovala devítku. (5:6)

17
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Blecha). (5:6)

17
    Kezićova rána na bližší tyč nachytala Petržalu a hosté si stále udržují těsný náskok. (5:6)

16
    Melicharovi sice rána hodně nesedla, přesto nakonec Hlavatý dostává žlutou kartu. (4:5)

16
    Syřínek naopak ze spojky na druhé straně překonal Schamse a Dukla opět srovnává skóre. (4:5)

15
    Ptáčník z hodně ostrého úhlu na Petržalu nevyzrál. (4:5)

14
    Další nepřesný pas Klímy na křídlo, míč má Nové Veselí. (4:5)

14
    Po nepřesné přihrávce Klímy mají míč házenkáři Nového Veselí, kteří jsou již kompletní. (4:5)

13
    Sekulić zatím drží ambice hostujícího mužstva, opět zcela sám na brankovišti prostřelil Petržalu. (4:5)

13
    Po rychlém zisku míče putoval balon na křídlo a Blecha překonal Schamse, v Edenu je opět vyrovnáno. (4:4)

12
    Hosté to zkouší v šesti, stále pokračují v útočné akci. (3:4)

12
    Klíma nejenom snížil, ale vynutil si také dvouminutový faul Ptáčníka. (3:4)

12
    Na pivota si seběhl Sekulić a přehodil Petržalu. (2:4)

11
    Rozehrává gólman Schams a dopředu jde Nové Veselí. (2:3)

11
    Další břevno domácích trefil tentokrát Vojtěch Patzel. (2:3)

10
    Na druhé straně se z podobné pozice trefil do protipohybu Petržaly přesný David Melichar. (2:3)

10
    Křístkova rána ze spojky se zastavila o břevno. (2:2)

9
    Teď už mají míč Pražané. (2:2)

9
    Dlouhý útok Dukly navzdory několika zákrokům Petržaly stále pokračuje. (2:2)

8
    Z rychlého brejku se navíc prosadil Křístek a srovnal stav utkání. (2:2)

8
    Dodica prorážel a dopředu jde Dukla. (1:2)

7
    Schams opět podržel svůj tým, zastavil ránu Syřínka ze spojky. (1:2)

6
    Kežič dostal žlutou kartu proti Patzelovi, Dukla setrvává u míče. (1:2)

6
    Hosté šetří čas v útoku, za chvíli budou kompletní. (1:2)

5
    Kastner sice z křídla překonal brankáře Schamse, ale zároveň přešlápl, takže míč má Nové Veselí. (1:2)

5
    Po krásné sehrávce na brankoviště se trefil Nikola Sekulić. (1:2)

4
    Patzela ovšem vychytal Schams! (1:1)

4
    Ptáčník jasně fauloval na brankovišti a dostává dvojku. Dukla háže sedmičku. (1:1)

4
    Syřínkova rána sice prolétla vedle bránu, žlutou kartu ale obdržel David Melichar a akce Dukly trvá dál. (1:1)

3
    Melichar si myslel, že má spoluhráče na křídle, ten tam ale nebyl. Míč pro Duklu. (1:1)

2
    Úspěšný podstřel v podání Vojtěcha Patzela znamená srovnání stavu. (1:1)

2
    Devítka pro Pražany. (0:1)

2
    Dodicova střela za brankoviště skončila v síti a hosté vedou. (0:1)

1
    Útok Dukly skončil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Pokud Dukla tento zápas zvládne, vyzve v semifinále Karvinou.

Hráči přibíhají na hrací plochu.

Stále probíhá rozcvička, utkání by však mělo brzy začít.

Pražané si jedno venkovní vítězství přivezli z uplynulého víkendu, kdy zdolali soupeře z Moravy rozdílem osmi branek. Včera ustáli napínavou koncovku a zapsali na své konto vítězství o tři branky.

Házenkáři Dukly dnes mohou definitivně rozhodnout o svém postupu do semifinále extraligy. V sérii s Novým Veselím totiž vedou 2:1 na zápasy a dnes tak mohou udělat poslední krok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.