St. Louis – Vancouver 3:2 (2:0 po s.n.) | Florida – New Jersey 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Buffalo 1:7 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:3 (kon.)
Ottawa – Columbus 2:6 (kon.) | Montreal – Toronto 6:5 (2:1 po s.n.) | Nashville – Chicago 5:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 3:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:4 (kon.)
Los Angeles – Vegas 5:2 (kon.) | San Jose – Colorado 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Colorado Avalanche
Neděle 07.04.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

S konstatováním, že San Jose Sharks porazilo Colorado Avalance v posledním utkání základní části jasně 5:2 a bere druhou příčku v konferenci, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (07:13:42)

3. Brent Burns (SJS) 1+1

Lavinám se ve třetí třetině nepodařilo stáhnout jednobrankový náskok, ba naopak. V závěrečném dějství se tentokrát jako první prosadili domácí, když Gustav Nyquist zblízka krásně trefil bližší šibenici. San Jose poté zapnulo defenzívní mód a chystalo se bránit dvoubrankový náskok. Colorado mělo několik šancí na kontaktní branku a necelé čtyři minuty před koncem odvolalo gólmana, ale hra bez Varlamova hostům nevyšla. Gól Pavelskiho ještě nebyl po challenge pro ofsajd uznán, ale v poslední minutě už se hosté prosadili, když Michael Haley zavezl puk do opuštěné klece – 5:2.

59:15 Micheal HALEY - 5:2

59:15
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nyní už branka domácích platí, když si MICHAEL HALEY našel ve středním pásmu přihrávku Brenta Burnse a bezpečně dopravil kotouč do sítě. Asistence: Brent Burns.

58:47
    Burnsovo vyhození puku bylo úspěšné, kotouč mají ale ve středním pásmu hosté.

58:41
    Hosté samozřejmě po time-outu pokračují bez gólmana.

58:41
    Střídačka Lavin si bere oddechový čas.

58:41
    Když už, tak jde o velký závar před brankou Martina Jonese, který má ale puk na ledě pod lapačkou.

58:30
    Ale vylouženou šanci si zatím Colorado vypracovat nedokáže.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté to opět zkouší bez gólmana a kombinují v útočném pásmu.

56:59
    Gól Colorada neplatí, stvrzen je ofsajd domácích a ti tak stále vedou o dvě branky.

56:59
    Jenže pozor, hosté si vzali challenge, protože se jim zdálo, že Donskoi projel přes útočnou modrou dříve než Pavelski s pukem.

56:59
    I přes veškerou snahu Söderberga se JOE PAVELSKI dostal po Donskoiově přihrávce do útočného pásma a oproti holi soupeře dokázal usměrnit puk do volné klece.

56:23
    Barrie prostrčil puk na pravou stranu pro MacKinnona, který ještě dával puk před branku. Tam byl připravený Kerfoot. Útočník Colorada napoprvé neuspěl, poté dal puk zpoza branky před klec na Landeskoga, ale ten si opět zblízka vylámal zuby na výborném Jonesovi. To už hosté hrají bez gólmana!

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 8. Burns (Hertl), 12. E. Kane (Nyquist, Dillon), 27. Labanc (J. Thornton, Sörensen), 46. Nyquist (E. Kane, Hertl), 60. Haley (Burns) – 3. Jost (Girard, E. Johnson), 22. MacKinnon (Landeskog, Girard)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Braun – Donskoi, Couture (A), Pavelski (C) – E. Kane, Hertl, Nyquist – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Haley, Goodrow, M. Karlsson.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Cole, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Kerfoot – C. Wilson, Söderberg, Compher – Nieto, Brassard, Calvert – Andrighetto, Jost, G. Bourque.

Rozhodčí: Ian Walsh, Trevor Hanson – Michel Cormier, Travis Gawryletz

Diváci: 17562