Anderlecht – Standard 2:1 (kon.) | Gent – Club Brugge 0:1 (kon.) | Mouscron – Waregem 3:0 (kon.)
Royal Excel Mouscron
3:0 (2:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 05.05.2019, 20:00 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická liga • O Evropskou ligu

To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:56:27)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:4.

V nastaveném čase se již nic nestalo a rozhodčí s klidem ukončil tento zápas. Od první minuty až do finálního hvizdu byli lepší domácí. Ve druhé části jsme se ještě dočkali jedné branky, kterou přidal Babacar Dione, nadále jsme už sledovali jen pokusy obou celků. Pro domácí je to čtvrtý bod v tabulce, zatímco hosté se na 3. pozici neposunou.

90+1

90
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu!

90
    Rohový kop byl rozehrán stejně, ale míč se dostal jen na půlku.

89
    Od brankáře se ovšem míč dostal až do brankoviště, kde se o střelu z blízka pokusil Manuel Benson, jeho ránu ale gólman vytěsnil na roh.

88
    Domácí zahrávali rohový kop, ten byl rozehrán na krátko a poté směřovali přihrávky až na brankáře.

87
    Hamdi Harbaoui zkusil nečekanou střelu zpoza vápna, tu ale vynikajícím zákrokem vytěsnil brankář Butez. I kdyby bylo prodloužení, hosté by se gólu stejně nedočkali.

86
    Do vápna hostů přilétl ještě centr na čerstvého Frantzdy Pierrota, ten byl ale v ofsajdovém postavení.

85
    Domácí už utkání dohrávají v klidném tempu a hosty nechávají hrát, ti se ale z šancí nedokážou prosadit.

83
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Babacar Dione, přichází Frantzdy Pierrot.

79
    A hosté se zřejmě snížení nedočkají. Z velkého úhlu se k bráně přibližoval Hamdi Harbaoui, až se nakonec rozhodl vystřelit. Střela mu nejspíš nevyšla tak jak chtěl a trefil pouze brankáře.

77
    Co dnes domácí nedají, to nejde popsat. Čerstvý Manuel Benson poslal dobrou přihrávku do vápna, kterou ale vyrazil brankář, ovšem do volně odkryté klece. Z metru však míč do břevna trefil Mbaye Leye a branky se dnes nedočká.

76
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Manuel Benson.

75
    Rohový kop byl zahrán na krátko, ovšem signál se hráčům nepovedl a míč si rozebrali hosté.

75
    Vzápětí je tu roh i na druhé straně.

74
    Hosté zahrávali rohový kop, ten směřoval do středu vápna, kde se o hlavičku pokusil Ibrahima Seck, jeho hlavičkový pokus ale skončil pouze nad.

72
    Ve vápně hostů nastal zmatek, ale na zakončení došlo. Amallah poslal centr na zadní tyč, kde se o nůžky pokusil Babacar Dione, jeho zajímavý pokus však skončil těsně vedle.

71
    Pro Mouscron je tu rohový kop.

70
    Žlutou kartu dostává Ibrahima Seck (SV Zulte-Waregem).

69
    Domácí putovali směrem k bráně hostů, na cestě však nadešel faul, od jednoho z hostujících hráčů, rozhodčí nejdříve uvažoval, zda kartu udělí, nakonec ponechal výhodu. Po minutě se ale rozmyslel a kartu udělil.

66
    Vzápětí na to se dopředu dostali domácí fotbalisté. Z poměrně velkého úhlu zkoušel střílet Babacar Dione, jeho rána ale skončila pouze na tyči!

65
    Zde měl rozhodčí pískat pokutový kop. Théo Bongonda se dostal až do pokutového území, kde ho ale atakoval Mërgim Vojvoda a to nečestně. Rozhodčí to ale jako faul nepískl, i přesto že měl.

62
    Domácí to zkouší ze všech stran, od třetího gólu jim však mířidla přestala mířit. Pět pokusů a pět vedle.

59
    Vzápětí na to je tu další tutová šance domácích. Leye našel ve vápně Kuzmanoviče, a ten rovnou střílel, jeho pokus též skončil vedle tyče.

58
    Domácí mohli vést již 4:0, ovšem Mbaye Leye chtěl potěšit diváky a pokusil se o jakýsi lob zpoza malého vápna, ten mu ale nevyšel a jeho pokus letěl mimo.

56
    Pro hosty je to poměrně silná rána, jelikož dnes sem jeli za výhrou, nakonec je všemu jinak. Zřejmě soupeře silně podcenili.
    54. Babacar DIONE - 3:0

54
    Mouscron právě vstřelil branku! 3:0! Myslím, že máme rozhodnuto. BABACAR DIONE dostal dobrou a přesnou přihrávku do vápna, kde se následně uvolnil a dostal se do prostoru. A vystřelil do protipohybu brankáře.

52
    Benjamin Van Durmen se snažil protlačit přes dva obránce, to se mu však nepovedlo, pro svůj tým alespoň vybojoval autové vhazování v blízkosti vápna.

50
    Druhý poločas se zatím odehrává v klidném tempu, ani jeden tým se nikam nežene a spíše kombinují na středu hřiště.

48
    Rohový kop směřoval do středu vápna, kde se do hlavičky snažil Frank Boya, míč mu ale pouze prolétl kolem hlavy.

48
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

47
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Marco Bürki, přichází Damien Marcq.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

Je za námi první poločas, k vidění byly dvě branky do sítě hostů. Již od úvodních minut byli domácí lepší a také se ve 12. minutě dočkali pokutového kopu, následně v utkání dominovali a ve 40. minutě změnili skóre na 2:0. Hosté se též snažili, brankáře ale ohrozili jen jednou.

45+2

45+2
    Hosté se ještě snažili o centr z pravé strany, na ten si však nikdo ze spoluhráčů nenaběhl.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty!

44
    Théo Bongonda ukázal týmu, ať se snaží. Théo Bongonda se probojoval kolem dvou obránců a dokázal i zakončit, střelu už vychytal brankář.

43
    Domácí zaslouženě vedou a to o dvě branky, hosté jsou zcela bezmocní a určitě se těší na poločasovou přestávku.
    40. Selim AMALLAH - 2:0

40
    Mouscron právě vstřelil branku! A je to již 2:0! V brankovišti Waregamu nastal menší zmatek, míč se poté odrazil na kopačku SELIMA AMALLAHA a tvrdou ránou zpoza vápna rozvlnil síť.

39
    Domácí též střídají, ovšem z důvodu zranění.

39
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Nikola Gulan, přichází Mićo Kuzmanović.

38
    V hostujícím celku došlo na dvě střídání, zřejmě se hra těchto hráčů trenérovi nelíbila, a proto zvolil střídání již v 37. minutě. Uvidíme co to s týmem udělá.

37
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Mathieu De Smet, přichází Idrissa Sylla.

36
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Mikael Soisalo, přichází Nill De Pauw.

35
    Rohový kop byl rozehrán na krátko a následně se do zakončení dostal Rijad Sadiku, jeho střelu ale Bansen chytil.

35
    Pro domácí je tu rohový kop.

33
    Selim Amallah se ocitl v brankovišti Waregamu, k brance byl však zády, tudíž se s míčem pokusil otočit. V tu chvíli však do něj čistě strčil Burki a to se divákům nelíbilo. Výrok byl ale čistý.

32
    A málem se nám měnilo skóre! Frank Boya znovu poslal dopředu dlouho přihrávku na Awoniyiho, který si míč předkopl, ovšem to udělal až moc, míč tedy v klidu sbíral brankář.

31
    Žlutou kartu dostává Frank Boya (Royal Excel Mouscron).

30
    Po delší době se do zakončení dostali i hosté. Mikael Soisalo nacentroval míč do vápna, tam si ho skvěle zpracoval Sandy Walsh a následně zakončil, jeho pokus ale mířil nad.

29
    Domácí znovu v palebné pozici. Z levé strany se míč dostal až na stranu pravou, kde si až z obrany seběhl Mërgim Vojvoda a rovnou z první vypálil tvrdou ránu, ta ale skončila pouze na boční síti.

26
    Boya byl poměrně silně zfaulován, ovšem rozhodčí to jako výrok na kartu neposoudil a musím uznat, že se mýlil.

25
    Přes celé hřiště přišel nákop dopředu, na který si sbíhal Taiwo Awoniyi, při tom byl ale atakován obránce, míč nakonec sbíral brankář Bansen.

24
    Žlutou kartu dostává Selim Amallah (Royal Excel Mouscron).

23
    Benjamin Van Durmen skvěle vyškolil jednoho z obránců Waregamu, ovšem následná přihrávka tohoto hráče již tak pěkná nebyla, páč ji zastihl Walsh.

21
    Domácí doslova řídí tempo hry, hosté kteří mají bodově navrch se zatím jen brání, uvidíme zda je to jen nějaká taktika, nebo ne.

18
    Gulan to myslel dobře a na druhé straně vápna hledal volného Boyu, do přihrávky však zasáhl obránce Fauw a celou akci zmařil.

17
    Domácí znovu ohrozili branku hostů. Babacar Dione obdržel dlouhou přihrávku ze středu hřiště, ten se ale rozhodl o návrat a posunul míč na Awoniyiho, pomezní sudí však celou akci ukončil, páč byl pískán ofsajd.

15
    Hra se po vstřelené brance převážně uklidnila, míč se drží spíše na středu hřiště.

13
    Domácí se zaslouženě dostali do vedení, sice po penaltě, ale zaslouženě, aktivita neměla konce.
    12. Taiwo AWONIYI - 1:0

12
    Mouscron právě vstřelil branku! A je to branka! Za pokutový kop se postavil TAIWO AWONIYI a úspěšně míč poslal do sítě.

11
    Byla nařízena penalta pro Mouscron.

11
    Po rohovém kopu zahrál jeden z obránců Waregamu rukou a následuje pokutový kop!

9
    Nevídané, to snad není možné! Taiwo Awoniyi poslal do vápna centr z levé strany. Ve vápně se o hlavičku pokusil Mbaye Leye, ovšem míč se dostal na břevno, poté na brankovou čáru a znovu do břevna, až nakonec na roh!

8
    V úvodních minutách byli bezprostředně lepší domácí hráči, gól však vstřelit nedokázali. Uvidíme, co nám zápas v dalších 82 minutách přinese.

6
    A ani teď se domácí neradují! Boya poslal do běhu Taiwa Awoniyiho, ten se s míčem dostal až před brankáře, ovšem brankář Bansen byl znovu úspěšnější.

4
    Vzápětí na to, se domácí dostali do vyložené šance! Gulan našel přihrávkou úplně volného Mbayeo Leyea, který se dostal až do zakončení. V bezprostřední blízkosti branku minul.

3
    Jako první to na bránu zkusili domácí. Zpoza vápna si míč připravil Frank Boya, jeho pokus však skončil vedle brány.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté ve žlutých dresech, domácí nastoupili v dresech červeno-bílých.

1

Royal Excel Mouscron: Butez – Vojvoda, Sadiku, Gulan, Antonov – Amallah, Boya, Van Durmen, Dione – Awoniyi, Leye (C).
    Náhradníci: Vasić – Kuzmanović, Ippolito, Pierrot, Benson, Galitsios, Vroman.

SV Zulte-Waregem: Bansen – de Fauw, Walsh, Bürki, Pletinckx – Seck, Soisalo, M. De Smet – Harbaoui, Björdal, Bongonda.
    Náhradníci: Bossut – Heylen, Marcq, Buffel, De Pauw, Sylla, S. Peeters.

14.4.2018 – Waregam – Mouscron 5:1

Waregam je na tom o poznání lépe. Momentálně se nachází na 4. místě z šesti a na kontě mají 7 bodů. V této skupině se jim daří bravurně, prohráli pouze jednou, jednou také vyhráli a čtyřikrát remizovali. V posledním zápase rozstříleli Cercle Bruggy v poměru 6:2 a určitě si budou chtít smlsnout i na dnešním soupeři. Hosté se též neobejdou bez marodky, chybět by jim měli hráči dva. Pokud by se Waregamu podařilo vyhrát, posunuli by se o příčku výše.

Hráči Mouscronu by na tuto skupinu nejradši zapomněli. Na kontě mají pouze jeden bod, který získali právě s Waregamem po remíze 2:2. Od té doby mají samé prohry a postup do Evropské ligy je zcela ztracený. Domácí naposledy vyhráli 17.3.2019 a to 2:1 nad Club Bruggy, od té doby tým výrazně spadl a forma šla dolů. V utkání jim budou chybět tři poměrně klíčový hráči, ovšem dnes by chtěli urvat tři body. Jak zápas dopadne, to uvidíme dnes ve 20:00.

Dobrý den, vítám Vás u pokračování Skupiny o Evropskou ligu, nyní už jsme u 7. kola a budeme sledovat utkání Royal Excel Mouscron – SV Zulte-Waregem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.