Madagaskar – DR Kongo 2:2 (4:2 po pen.) | Alžírsko – Guinea 3:0 (kon.)
po penal. (4:2)
Madagaskar
2:2 (1:1)
Demokratická republika Kongo
Neděle 07.07.2019, 18:00 • Alexandria Stadium, Alexandria • Africký pohár národů • Osmifinále
    90. Chancel MBEMBA - 2:2

90
    Kongo právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné, máme zase vyrovnáno! DR Kongo rozehrálo rohový kop, na centr si vyskočil CHANCEL MBEMBA a prudkou hlavičkou dokázal překonat o zákrok se snažícího Adriena. Je to 2:2 a přiblížilo se nám prodloužení.
    77. Faneva Imà Andriatsima - 2:1

77
    Madagaskar právě vstřelil branku!
    Ledová sprcha pro DR Kongo. Po velice aktivních minutách přišla protiakce, centr z pravé strany, který ve vzduchu trochu zaplaval, nicméně se po něm FANEVA IMÀ ANDRIATSIMA zvládl natáhnout a rybičkou hlavičkovat na branku. Matampi si na jeho zakončení sáhl, míč ale vyrazit nedokázal – 2:1.
    21. Cédric BAKAMBU - 1:1

21
    A z protiútoku je srovnáno! DR Kongo podniklo akci levým křídlem, přesný centr předvedl Mulumbu, na jeho pas si naskočil CÉDRIC BAKAMBU a umístěným trknutím hlavou poslal míč mimo Adrienův dosah – 1:1.
    9. Ibrahim AMADA - 1:0

9
    No a dokonce je tu vedoucí gól a to opravdu výstavní! Po kombinaci u pravého koutu pokutového území odskočil Nomenjanaharymu míč přímo k nohám IBRAHIMA AMADY, ten se s tím nepáral a křížnou bombou vymetl horní roh Matampiho branky – 1:0.

Aleš Pur

Branky: 9. Amada, 77. Andriatsima – 21. Bakambu, 90. Mbemba

Karty:   113. Morel (MAD) – 45+1. Mulumbu (KNG), 97. Mpeko (KNG)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:41.
    Madagaskar: Adrien – Métanire, Mombris, Razakanantenaina, Fontaine – A. Abel – Amada, Nomenjanahary (89. Caloin), Raveloson (58. Andrianarimanana) – Andriatsima (112. Rakotoharimalala), Andriamatsinoro (106. Morel).
    Náhradníci: Randrianasolo, Dabo – Baggio, Rambeloson, Rakotoharimalala, Voavy, Morel, Caloin, Gros, Randrianarisoa, Andrianarimanana, Ilaimaharitra.

Demokratická republika Kongo: Matampi – Mpeko, Muzinga, Tisserand, Mbemba – Akolo (70. Bolasie), Maghoma, Moke (46. Elia), Mulumbu (67. Bokadi) – Assombalonga (91. M'Poku), Bakambu.
    Náhradníci: P. Mandanda, Mossi – Elia, Bolasie, M'Poku, Ungenda, Luyindama Nekadio, Masuaku, Mputu, Shabani, Bokadi.

Rozhodčí: Noureddine El Jaafari – Lahcen Azgaou, Mustapha Akerkad (všichni MOR)