Frýdek-Místek – Olomouc B 3:1 (kon.) | Petřkovice – Rosice 1:0 (kon.) | Uh. Brod – D. Benešov 4:1 (kon.)
Hlučín – Zlínsko 0:2 (kon.) | Vrchovina – Ostrava B 1:1 (kon.)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
1:1 (0:1)
FC Baník Ostrava B
Sobota 03.08.2019, 17:00 • Vrchovina Aréna, Nové Město na Moravě • Moravskoslezská fotbalová liga • 1. kolo

Dnešní utkání sledovalo 515 diváků! (18:50:06)

Z mé strany je to dnes vše. Užívejte zbytku víkendu a někdy příště se budu těšit z Nového Města u fotbalu napočtenou!

Dámy a pánové, dnešní utkání nabídlo naprosto skvělou podívanou na poměry této soutěže. Oba týmy předvedly parádní výkony, Baník byl sice favoritem a větší herní kvalita na jeho straně byla znát. SFK nicméně všechno nahradilo bojovností, která ukázala, že by letošní sezona mohla být úplně odlišná.

Ve druhé půli jsme viděli jenom jeden gól. Padl hned v 53. minutě po zásahu Tomáše Duby hlavou z trestňáku. I nadále jsme viděli šance na obou stranách, ke kvalitnímu zážitku přispěly i oba fanouškovské tábory, ten hostující dokonce odpálil i světlice. Remíza se dá označit jako spravedlivá v rámci dnešního utkání.

90+2

90+2
    Nedočká. Baník odkopl balon na druhou stranu a je tu navíc střídání. Duba, kterého chytly křeče. Místo něj jde na plac Dobrovolný.

90+1
    Vrchovina získává míč na útočné půlce a postupuje pomalu vpřed. Dočká se druhého gólu?

90
    Budou se nastavovat dvě minuty nad rámec hrací doby.

90
    Celba zezadu stáhl k zemi Svobodu a vidí zcela oprávněnou žlutou kartu.

89
    Odražený míč napálil z první Wolker na branku, jenže míč podebral až příliš a nebylo z toho prakticky vůbec nic.

89
    Rohový kop pro domácí zhruba minutu a půl před koncem základní hrací doby.

87
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Skalník Michal, přichází Slavíček.

87
    Hostující fanoušci odpalují ve svém sektoru pyrotechniku. Těm je potřeba vyseknout za dnešní zápas poklonu. Poctivý support po celý zápas, to se jenom tak nevidí.

86
    Svoboda lehce na jistotu odklidil míč do zámezí. Baník má v posledních minutách jasnou optickou převahu, Vrchovina nicméně hraje velice dobře.

85
    Chloupek přilepil míč ve vápně k zemi a vracel jej křížně na volného Michala Skalníka, hostující obrana dokázala však domácího hráče zdvojit a nepovolit mu nic.

85
    Střelu přizvedla Dubovi zeď Baníku, od které se dostal balon až do zámezí. Poslední teč ale přišla od domácích a hosté jsou z těžké situace venku.

84
    Těžká situace pro hostující tým přijde za chvilku. Rychlý brejk zezadu zastavil Zajíček. Sice nedostává kartu, Vrchovina ale z nějakých 25 metrů dostává přímo proti brance přímý kop.

82
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Vícha, přichází Bača.

81
    Vašíček musel zahrábnout dozadu, aby stihl vykrýt Celbu, což se povedlo. Přesto ale přišel centr do vápna a Lokša to zkusil nakopnout z první, valný efekt to nemělo.

81
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Foltyn, přichází Žák.

Tomáš Kalas

Branky: 53. Duba – 15. Lokša

Karty:   10. Smetana (VRC), 61. Vašíček (VRC) – 48. Foltyn (OVB), 80. Velner (OVB), 90. Celba (OVB)

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě: Šmída – Vícha, Smetana, Vašíček – Švanda (70. Chloupek), Wolker, Michal (C) (74. Zbytovský), Svoboda, Skalník Kamil (od 74. minuty C) – Skalník Michal (87. Slavíček), Duba (92. Dobrovolný)
    Náhradníci: Maňák – Bača, Veselý, Dobrovolný, Zbytovský, Chloupek, Slavíček
    trenér: Richard Zeman

FC Baník Ostrava B: Murín – Russmann (76. Zajíček), Hasala, Velner, Celba, Pokorný – Foltyn (81. Žák), Bolf (64. Pak), Mooc (69. Buchta), Kaloč – Lokša (C)
    Náhradníci: Zouhar – Urban, Buchta, Pak, Raab, Žák, Zajíček
    trenér: Daniel Tchuř

Rozhodčí: Mikyska – Vejtasa, Vojáček