Košice – Michalovce 4:0 (kon.) | Prostějov – Vítkovice 2:4 (nedohr.) | Kopřivnice – MŠK Púchov 8:2 (kon.)
Řisuty – Kobra 4:7 (kon.) | Kadaň – Crimmitschau 6:2 (kon.) | Bolzano – Kladno 7:3 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0 - 0:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 30.08.2019, 16:00 • Crow Aréna, Košice • Přípravné zápasy

Prípravné stretnutie medzi HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce je na konci, po výsledku 4:0 sa z výhry teší celok domácich.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok dňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (18:14:58)

Skončilo sa doplňujúce predĺženie.

64:44
    Košičania už skrátenú presilovú hru nevyužili, Marcel Haščák to napálil do hornej žrde. Predĺženie tak presný zásah neprinieslo,

63:12
    Ani jeden z celkov nemá záujem útočiť. Hráči by sa už zrejme najradšej videli v kabínach.

62:11
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Aki Juusela – 2 min., hákovanie).

61:36
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Marcel Haščák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

61:03
    Aki Juusela prebral puk za Trenčanom a previezol ho na opačnú strelu. Opäť sa to zaobišlo bez vážnejšieho zakončenia.

60:34
    V jeho úvode boli aktívnejší Michalovčania. Tí to skúšali krížnou strelou, no puk napokon priestor Košarišťanovej bránky nezasiahol.

60:01
    Začalo sa doplňujúce predĺženie.

Diváci si ešte užijú doplňujúce predĺženie troch proti trom v trvaní piatich minút.

Koniec tretej tretiny.

59:30
    Posledných 30 sekúnd, čakáme na záverečnú sirénu.

58:43
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Christophe Lalancette – 2 min., hákovanie).

58:37
    Aktivita Klhůfka, ale ani on toho pri mantineli veľa nevyčaroval. Ešte si však Košice zahrajú presilovú hru.

57:58
    Bdžoch posúval na spoluhráčov. Tí potrebovali striedať, preto s pukom len cúvali za svojho brankára. Posledné dve minúty tretej tretiny sa blížia.

56:42
    Zdá sa, že zápas sa už bude skôr len dohrávať. Hostia sa ešte snažia s výsledkom niečo urobiť, ale nemajú veľa možností, ako Košarišťana ohroziť. Košická defenzíva je dnes príliš pevná.

55:36
    Zakončenie z pravej strany, puk narazil do betónov Košarišťana. Ten ho následne prikryl, vhadzovať sa tak bude v pásme Oceliarov.

55:30
    Trenčan puk spracoval hokejkou, rozohrať sa ale neodvážil. Pristavil ho tak Hvilovi, čo stalo Michalovce niekoľko sekúnd zo zápasu.

54:27
    Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., krosček).

53:36
    Dávid Skokan chcel poslať prihrávku pred bránkovisko, tento úmysel Michalovce výborne prečítali. Zo šance Košíc tak nebolo vôbec nič.

52:30
    Košičania bojovali o puk dlho za Trenčanovou bránkou. Napokon ho získal Rapáč, ale domáci hokejisti sa napokon sami vyšachovali nezmyselne prudkými a dlhými prihrávkami. Hra sa presťahuje do stredného pásma.

51:31
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tomáš Hričina – 2 min., podrazenie).

50:27
    Navyše, Oceliari hru výborne vytláčajú k mantinelom. Hostia sa tak nedokážu dostať ani k presvedčivejšej kombinácii pred bránkou Andreja Košarišťana.

49:30
    Ťažko sa dnes presilovky Michaloviec hodnotia. Hostia si síce dokážu vypracovať tlak, no následne v ňom zabúdajú strieľať. A bez zakončenia padá gól skutočne len veľmi sporadicky.

48:26
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jurij Repe – 2 min., hákovanie).

47:31
    Košice dali gól!
    Krásny výpad PAVLA KLHŮFEKA, ktorý rýchlym prechodom cez útočnú modrú unikol obrane Michaloviec a parádnym švihom priamo do šibenice nedal Trenčanovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Juraj Bezúch, Dávid Skokan.

46:12
    Hra teraz ponúka pomerne veľa statických obrazov. Samozrejme, toto vyhovuje vo väčšej miere Košiciam, ktoré sa za súčasného stavu nemajú kam ponáhľať.

45:52
    Bortňák mohol dostať puk pred odkrytú časť bránky, z tohto priestoru by sa už pravdepodobne nemýlil. Na poslednú chvíľu však výborne zakročil jeden z hosťujúcich obrancov.

45:01
    Dobrá práca hokejkou v podaní Martina Bdžocha, ktorý zahral pred Klhůfkom. Na českého útočníka v službách Košíc tak puk neprepadol.

44:11
    Michalovčania sa oslobodzujú, puk pretína všetky čiary.

43:47
    Košičania si poposúvali puk, až napokon priletel k modrej čiare. Odtiaľ to skúšal Čížek, ktorý chcel svoju strelu skryť, no Trenčana trafil priamo do hrude.

43:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mike Dalhuisen – 2 min., hákovanie).

42:27
    Dalhuisen mal toho v korčuliarskom súboji dosť, napriek tomu ale puk na svojej čepeli zachytil. Michalovce sa následne presunuli do útočného pásma, kde hrali len pri mantineloch.

41:16
    Zatiaľ je to v tretej tretine príliš statické. Boltunovi sa nepodarilo puk dostať pred Košarišťana, na opačnej strane strieľal Klhůfek. Každopádne, nešlo o žiadne zaujímavé zakončenie.

40:06
    Je tu záverečná časť riadnej hracej doby. Uvidíme, aké momenty sa na ľade udejú počas najbližších dvadsiatich minút zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V košickej Crow Aréne sa ešte čaká na primrznutie vody z rolby, o niekoľko minút by sa mala tretia tretina začať.

Siréna v Crow Aréne znova hlasno zatrúbila, znamená to jediné — koniec prostrednej časti. Čas na občerstvenie, po prestávke sa na ľad vykorčuľuje za stavu 3:0.

Tretia tretina sa začne približne o 17:34.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:07
    Oceliari vedú 3:0. Prvú strelu ešte Adam Trenčan zastavil, no následne už nestihol zareagovať na pokus MICHALA CHOVANA. A ten bol gólový. Asistencie: Juraj Majdan, Marcel Haščák.

38:59
    Druhá tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu, pri puku sú Košice.

37:45
    Obrovská šanca Jakuba Lineta vo vlastnom oslabení! Košická defenzíva na neho teraz mierne pozabudla, preto to Linet skúšal strelou švihom z pravej strany. Košarišťan bol pripravený.

37:28
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Alexander Zekucia – 2 min., nedovolené bránenie).

36:35
    Košice boli prirýchle, zastavil ich správne odpískaný ofsajdový verdikt.

35:30
    Repe sa teraz zahral na útočníka a skúsil to výpadom po ľavom krídle. Spoluhráči na neho puk v rozhodujúcej chvíli neprepasírovali.

34:06
    Igor Safaraleev si pohybom tela pýtal puk, nedostal ho. Preto radšej z predbránkového priestoru odkorčuľoval.

33:20
    No a pomerne dlho sa teraz hrá pred Trenčanom, ani táto početná hra zatiaľ Michalovciam nevychádza.

32:37
    Obrovská obetavosť Václava Čížeka. Ten sa najskôr zaplietol medzi dvoch súperov, následne sa hodil aj do krížnej prihrávky. Český obranca v službách Košíc tak domácim umožnil oslobodiť sa.

32:06
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dávid Skokan – 2 min., faul lakťom).

31:30
    Už hrajú oba tímy v plnom počte.

30:36
    Šikovne to mysleli hostia, ktorí chceli prihrávkou do bránkoviska poslať do šance jedného z dobiedzajúcich útočníkov. Dobre však zasiahol Repe, ktorý puk zblokoval.

29:44
    Puk sa kotúľal ku Skokanovi, ktorý ho razantne odpálil. Michalovčania musia korčuľovať cez všetky čiary, začínať budú spoza Adama Trenčana.

29:18
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).

28:59
    Jednému z hostí sa teraz pri prechode útočnou modrou puk zamotal pod korčule, opäť z toho bolo jednoduché vyhodenie Košíc. Michalovciam zatiaľ presilové hry nevychádzajú podľa predstáv.

28:30
    To už neplatí. Kochovi sa vyhodiť nepodarilo, no puk vyviezol Skokan. Ten zamýšľal aj vystreliť, to mu nevyšlo.

27:32
    Rýchla rana od modrej, Košarišťan pravačkou vyrazil. Nie však ďaleko, Michalovčania tak budú môcť pokračovať v kombinácii.

27:23
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jurij Repe – 2 min., napadnutie).

26:23
    Obrovská šanca pre Tomáša Hričinu! Ten dostal v košickom pásme priveľa priestoru, preto pokračoval proti Košarišťanovi sám. Napokon volil strelu zápästím, no napálil do priamo do košického brankára.

25:46
    Košičania sa oslobodzujú. Puk preťal všetky čiary a zamieril k Trenčanovi.

25:07
    Konsta Mesikämmen dostal prihrávku na modrú čiaru, preto to skúšal strelou zápästím. Toto zakončenie vyrazil Košarišťan veľmi efektne — hlavou.

24:49
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Cibák – 2 min., držanie).

24:45
    Vysoké napádanie v podaní Jakuba Lineta. Ten vybojoval puk pre Michalovce, navyše si hosťujúci celok zahrá presilovú hru.

24:08
    Chovan si našliapol do útočnej tretiny, jeho spoluhráč ho ale prihrávkou nájsť nestihol. V tomto prípade sa akcia končí bez strely.

23:20
    Košičania ešte pokračovali v presilovkovom tlaku. Prišlo tam jedno zaujímavé zakončenie z medzikružia, no tentokrát bol v súboji úspešnejší gólman. Michalovce preto v tomto prípade neinkasovali.

21:57
    Už sa zdalo, že to Košice prekombinujú. Napokon však prišla dobrá finálna prihrávka pred bránku a keďže už Trenčan k ľavej žrdi priskočiť nestihol, Oceliari vedú 2:0. Presadil sa MICHAL CHOVAN. Asistencie: Martin Belluš, Juraj Majdan

21:18
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Konsta Mesikämmen – 2 min., krosček).

20:57
    Kochova kolmica na Chovana, ten za sebou nechal puk na modrej čiare. Košice to následne prekombinovali a sami si zmarili príležitosť vystreliť.

20:12
    Prostredná časť riadnej hracej doby začala plynúť. Čaká nás ďalších dvadsať minút zápasu východniarskeho derby medzi Košicami a Michalovcami.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina prípravného stretnutia medzi Košicami a Michalovcami, po 20 minútach hry ukazuje v Crow Aréne svetelná tabuľa stav 1:0 v prospech Košíc.

Druhá tretina sa začne približne o 16:47.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Adam Trenčan – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

19:58
    Košičania skórovali, presný zásah veľmi pripomínal gól Haščáka z ôsmej minúty — s jedným rozdielom, tentokrát bola bránka posunutá Trenčanom. Gól preto neplatí, no Michalovce dostanú dvojminútový trest.

19:25
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:55
    Chovan posunul na modrú Kochovi, ten sa snažil strelu poslať tesne ponad ľad. Podarilo sa mu to, no Trenčana neprekvapil, jeho lapačka tam bola včas.

18:24
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Konsta Mesikämmen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

18:15
    Veľká šanca Juraja Bezúcha! Z bezprostrednej blízkosti sa snažil prekonať Adama Trenčana, no puk napálil len priamo do jeho hrude.

17:26
    Skokan predviedol rýchle ruky, a technickou parádou zamotal hlavy michalovských obrancov. Nanešťastie pre domácich však aj svojich spoluhráčov.

16:59
    Galamboš teraz dobre odstavil súpera od puku. Hral telom, no v rámci pravidiel. To je veru silná stránka Petra Galamboša, čo dnes zatiaľ potvrdzuje.

16:30
    Haščák prišiel v osobnom súboji o puk. Sledujeme ďalšiu hluchú pasáž zápasu.

15:21
    Zekuciovi sa podarilo hru preniesť na opačnú stranu, veľa toho so spoluhráčmi nevymyslel. Kombinovať tak budú košickí Oceliari.

15:02
    Na pozore sa musel mať aj Košarišťan. Igor Safareleev sa snažil puk zodvihnúť ponad jeho pravé rameno. Nanešťastie pre hostí neúspešne.

14:35
    Trenčan neodpálil ideálne, k puku sa dostal Belluš. Ten ho ešte posunul na modrú čiaru, no na strelu odtiaľ si už dal gólman v žltom drese dostatočný pozor.

13:54
    Hostia teraz potrebovali pomerne veľa času na prestriedanie, čo využili na výmenu pätice aj Košice. Puk podržal za Trenčanovou bránkou Mike Dalhuisen.

12:40
    Ďalší michalovský tlak, opäť to bolo bez vážnejšieho zakončenia. Bortňák navyše svojím pohybom donútil súpera zacúvať do stredného pásma.

11:26
    Michalovčania zatlačili súpera v obrannom pásme, no bolo to bez strely. Košice sa v tejto chvíli oslobodzujú a puk posielajú cez všetky čiary.

Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:36
    Už sa však musel mať Trenčan na pozore. Mladík Bučko to skúsil strelou z diaľky a opečiatkoval konštrukciu bránky Michaloviec.

09:49
    Hra teraz veru veľa hokejových momentov neprináša. Oba celky sa vyznačujú dobrou defenzívnou činnosťou, gólmani preto obstáli s minimom práce.

09:17
    Haščák si hľadal priestor pred bránkou, napokon ale musel ísť pomôcť Chovanovi do rohu. Bol to však práve Haščák, ktorý posunul len protihráčovi.

08:37
    Snaha Michaloviec o odpoveď, puk ale smeroval len k mantinelu za Košarišťanovou bránkou. Tam si ho už Oceliari pohodlne postrážili.

06:56
    Košičania napokon presilovú hru predsa využili. Chovan vymyslel krásnu krížnu prihrávku, no a MARCEL HAŠČÁK to trafil rovno do šibenice. Trenčan bol bez šance na úspešný zákrok. Asistencie: Michal Chovan, Dávid Skokan.

06:44
    Vhadzovať sa bude po Trenčanovej pravačke.

06:15
    Ku Klhůfkovi sa dokotúľal puk, spätnou prihrávkou na modrú čiaru preto hľadal spoluhráča. Ten ale odstúpil, preto môžu Michalovce pohodlne striedať.

05:19
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Jakub Linet – 2 min., nedovolené bránenie).

04:45
    Pekná kombinácia Bezúcha so Skokanom, ktorý ešte puk posunul na modrú čiaru. Odtiaľ mala letieť rana príklepom, no pravdepodobne Repemu puk po čepeli nešťastne skĺzol.

03:34
    Spilar si to napokon namieril rovno do šatne, kde sa ho ujme tím doktorov.

03:34
    Za košickou bránkou ostal ležať Gabriel Spilar, ktorý sa teraz len ťažko zbiera z ľadu. Veríme, že to nebude níč vážnejšie, išlo by o poriadne veľkú predsezónnu michalovskú stratu.

03:21
    Hopkovič to posunul po ľavej strane, čo sa napokon ukázalo ako správny ťah. Puk sa totiž dostal až ku Juuselovi, ktorý prinútil Košarišťana ranu zblokovať.

02:58
    Navyše, do hry sa už zapája aj vylúčený Dalhuisen.

02:04
    Skokanovi sa podarilo hrací predmet vypichnúť v rohu ľadovej ploche, no poslal ho len do priestoru, kde boli hostia v presile. Je z toho ďalšie vyhodenie.

01:30
    Výborná defenzívna činnosť Michaloviec, ktoré počas početnej nevýhody držia súpera ďaleko od vlastnej bránky. Puk miešal na jokejke Toma, poslal ho až ku Košarišťanovi.

00:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mike Dalhuisen – 2 min., hrubosť).

00:19
    Dalhuisen si pohybom na ľavej strane vypýtal puk, no ďaleko sa s ním nedostal. Útočiť tak chceli Oceliari, zastavil ich ofsajdový verdikt.

00:13
    Do zápasu vstúpili lepšie Košičania, ktorí sa po úvodnom vhadzovaní dostali k puku a budú tak chcieť ohroziť bránku tipsportligového nováčika.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch, Bučko, Repe, Čížek, Růžička, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan, Bezúch — Bortňák, Rapáč, Belluš — Milý, Hrabčák, Havrila

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Trenčan) — Mesikämmen, Bdžoch, Dalhuisen, Hančák, Zekucia, Novický, Hopkovič — Spilar, Lalancette, Juusela — Hričina, Galamboš, Boltun — L. Hvila, Linet, Safaraleev — Hamráček, Toma, Chalupa

Rozhodca: Korba, Smerek — Bogdaň, Jobbágy.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose z prípravného stretnutia, v ktorom si budú merať sily hokejisti HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.

Nie, nepôjde o súperenie Tipsportligistu a prvoligového účastníka — diváci si budú musieť zvykať na to, že k východniarskym rivalom Košiciam a Popradu pribudol ďalší celok z východu, a to práve Michalovce.

Tie odštartovali predsezónnu prípravu vskutku fantasticky. Doposiaľ odohrali sedem prípravných zápasov, v ktorých sa tešili z piatich víťazstiev. To im, okrem iného, zaručilo aj postup do finále Tatranského pohára, na ktorého odohranie sa pre komplikácie v tíme maďarského Miškovca (črevná viróza) stále čaká.

Michalovčania zatiaľ nestačili len na majstra z Banskej Bystrice a Liptovský Mikuláš, naopak, postupne zdolali maďarský Miškovec a Debrecín, rakúsky Linz, francúzske Nice aj slovenský Poprad. V príprave zaznamenali do dnešného dňa 21 strelených a 18 inkasovaných gólov.

HK Dukla Ingema Michalovce — MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3

Darí sa aj Košiciam. Tie majú na svojom konte odohraných šesť prípravných zápasov, pričom domáce stretnutie s Michalovcami bude ich predposlednou predsezónnou previerkou. S rovnakým súperom sa Oceliari stretnú vo štvrtok 5. septembra aj na ľade Dukly.

V doterajšom priebehu prípravy Oceliari zdolali účastníka KHL (Admiral Vladivostok) aj českej najvyššej súťaže (HC Dynamo Pardubice). Pridali dva triumfy nad slovenskými tipsportligistami (DVTK Jegesmedvék Miškovec a HK Poprad), naopak, Košice nestačili na účastníka EBEL ligy (Orli Znojmo) a poľskej Ekstraligy (Comarch Cracovia).

Oceliari zvíťzili na Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach, z popradského Tatranského pohára si odniesli trofej za tretie miesto. V príprave nastrieľali zatiaľ 27 gólov, sami inkasovali 19-krát.