Novosibirsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Minsk – Chabarovsk 1:0 (po pr.) | Riga – Jaroslavl 2:3 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 4:1 (kon.)
po prodl.
HC Dinamo Minsk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Amur Chabarovsk
Středa 18.09.2019, 18:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL
Předzápasové kurzy: 2.05 3.9 3.13
Partner:
   
  Československá stopa v utkání

  Marek Langhamer (CHA) 1 obdržená branka, 17 zásahů
  Ondřej Vitásek (CHA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:56
  Michal Jordán (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 26:15
  Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:59
  Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:30 (20:38:37)
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku – 18:22.
  Zblokované střely – 16:16.
  Vyloučení – 3:2.
  Využití přesilovek 0/2 – 0/3.
  Vhazování – 35:20.
   
  Je konec! Dlouho to vypadalo, že se dočkáme samostatných nájezdů, avšak krátce před koncem prodloužení udeřil domácí obránce Gragnani. V prodloužení jsme sledovali festival vyložených šancí, přičemž většinu z nich měl hostující celek, který neustále narážel na brankáře Enrotha. Velice dobrý výkon předvedl také český brankář Langhamer, který přeci jenom jednou kapituloval.
   
  Konec zápasu.
  64:57 Marc-Andre GRAGNANI - 1:0
   
  64:57
  Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
  Domácí hráči to přeci jenom dokázali! Dinamo totiž bleskovým způsobem zavezlo puk na druhou stranu, kde se za brankou dostal k puku Pulkkinen. Domácí forvard velice přesně našel MARCA-ANDREHO GRAGNANIHO, který vypálil přesně pod břevno.
  Asistence: Teemu Pulkkinen, Drew Shore.
   
  64:10
  Sled vyložených šancí i nadále pokračuje, tentokráte v další příležitosti selhal Ušenin. Chabarovsk je aktivnější, navíc zakládá jednu z posledních akcí.
   
  63:06
  Tomáš Zohorna zkoušel prostrčit nahrávku na Ušenina, avšak tento úmysl přečetl jeden z protihráčů. Až posléze Enroth vůbec poprvé přerušil hru.
   
  62:14
  Nepřesná zpětná nahrávka nakonec skončila pouze na hokejce Princeho, který počkal na své spoluhráče, kteří pořádně prověřili brankáře Langhamera.
   
  61:02
  Do samostatného úniku se dostal Tomáš Zohorna, který to zkoušel střelou zápěstím, avšak Enroth se proti jeho pokusu dokázal vytáhnout.
   
  60:10
  Úvodní vhazování prodloužení tentokráte dopadlo lépe pro domácí celek, který to zkoušel postupnou rozehrávkou od vlastní branky.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Ani třetí třetina nám žádnou branku nepřinesla, na řadu tak přijde prodloužení.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vyhraje prodloužení?

  Tipovat můžete do začátku prodloužení.

   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:12
  Již několik vteřin probíhá poslední minuta třetí třetiny. Amur Chabarovsk se opět nastěhoval do útočné třetiny, avšak k ničemu nebezpečnému se zatím nedostal.
   
  58:04
  Napadající Alexandrov se nakonec k puku vůbec nedostal, včas ho totiž vyvezl jeden z domácích hráčů, který se nastěhoval na druhou stranu hrací plochy.
   
  57:06
  Enroth počkal na své spoluhráče, kteří vyvezli hrací předmět zpoza branky. Nepřesná nahrávka nakonec skončila dalším icingem, bude se vhazovat v obranném pásmu Minsku.
   
  56:01
  Do vyložené šance si sjel Kamalov, který se dostal ke střele zápěstím, jenž nebyla zrovna nejpřesnější. Sledujeme delší časový úsek bez jakékoliv přerušení.

  David Suchý

  Branky a nahrávky: 65. Gragnani (Pulkkinen, Shore)


  HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Děrjabin, Gragnani (A), Elliott, Znacharenko, Gotovec (C), Jevenko, Ďukov – Prince, A. Kosticyn, Paré – Shore, Martynov, Pulkkinen – Pavlovič, An. Stěpanov, Děmkov (A) – Pavlenko, Kovyršin, Kogaljov – Kitarov.
  Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Korjagin, Turbin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, Ruděnkov (A), T. Zohorna (C) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Fajzullin – A. Lazarev, Železkov, A. Kuzněcov – Kapiturov, Gorškov, Kacuba.

  Rozhodčí: Akuzovskij, Birin – Kučava, Sazonov