Toronto – Ottawa 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Tampa – Carolina 0:3 (kon.) | Detroit – Chicago 5:3 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:2 (po pr.)
Colorado – Vegas 0:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:5 (kon.)
New York Islanders
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Středa 18.09.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. Je tu září, takže začíná příprava na NHL. V dnešním přenosu Vám přiblížím duel mezi New York Islanders a Phiadelphií Flyers.

Poslední vzájemná utkání¨

17.9. Philadelphia VS. Islanders 1:3
    23.3. Philadelphia VS. Islanders 2:4
    10.3. Islanders VS. Philadelphia 2:3
    3.3. Islanders VS. Philadelphia 1:4
    2018 Philadelphia VS. Islanders 1:6

Tým Barryho Trotze se vloni po odchodu Johna Tavarese dostal překvapivě do Play Off. Získal 103 bodů za 82 zápasů se skóre 228:196, nejproduktivnější hráč týmu byl Mathew Barzal, který nasbíral 62 bodů. V prvním kole Play Fff vyřadil favorita z Pittsburghu 4:0 na zápasy, ale ve druhém kole nestačil na Carolinu (0:4). V létě do týmu přišel Varlamov, Bardeau, Coreau, Holmstrom a Durandeau. Naopak odešli Rathgeb, Filppula, Lehner, Sislo, Bernier, Stevens a Gionta.

Poslední tři zápasy
    Philadelphia VS. Islanders 1:3
    Carolina VS. Islanders 5:2

Tým Jakuba Voráčka vloni zažil neúspěšnou sezonu, když se nedostal do Play Off. V základní části získal 82 bodů za stejný počet zápasů se skóre 244:281. Nejproduktivnější hráč týmu byl Claude Giroux, který posbíral 85 bodů za 22 branek a 63 asistencí. Jakub Voráček získal 66 bodů za 20 branek a 46 asistencí. Do týmu v létě přišli Hayes, Niskanen, Braun, Prosser, Pitlick a další. Naopak odešli Lehtera, Radko Gudas, Hartman, Bailey, Neuvirth a mnozí další.

Philadelphia VS. Carolina 3:4
    St. Louis VS. Philadelphia 7:3

Philadelphia Flyers: Hart (Berube) – Andereoff, Aube-Kubel, Bigras, Brennan, Friedman, Gabriel, Hagg, Kaše, Laughton, Prosser, Raffl, Rubtsov, Sanheim, Stewart, Strome, Suško, Vorobyov, T. Wotherspoon.

00:01

01:05
    Zakázané uvolnění domácích.

01:32
    Stewart nahazoval puk před branku pro Rubstova, ten však před Greissem puk tečovat nedokázal.

02:14
    Z pravé strany pásma vystřelil Pulcok, ale jeho pokus byl pro Harta jednoduchý zákrok.

02:56
    Hostující Aube-Kubel se otočil na pravém kruhu a vyzkoušel pozornost Greisse. Německý brankář jeho pokus v pohodě pokryl.

03:22
    Greiss má další zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

03:30
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hostující Chris Bigras nahazoval puk na branku. Do jeho pokus vložil puk MICHAEL RAFFL a puk poslal ideálně do sítě – 0:1.
    03:30 RAFFL - 0:1

05:40
    Od modré čáry střílel hostující Sanheim, ale jeho pokus skončil pouze na zadním mantinelu.

07:18
    Z mezikruží střílel hostující Bigras. Tentokrát jeho pokus skončil v lapačce Greisse.

08:18
    Domácí šli do nadějného brejku, ale Barzal špatně nahrál.

09:10
    Domácí vyvíjeli slušný tlak na domácí defenzivu, ale Hagg vše vyřešil vyhozením.

09:22
    Následuje komerční přestávka.

09:22
    Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dobson.

10:08
    Domácí tým se osvobozuje vyhozením.

10:28
    Další vyhození domácích, jejich oslabení je v polovině.

11:02
    Ke střele se dostal Friedman, ale po jeho nepovedeném pokusu od modré čáry následuje jen další vyhození.

11:22

12:29
    Domácí Barzal dostal puk na kruh, ale zradilo ho zpracováním takže o kotouč přišel ve výhodné pozici.

13:34
    Na pravé stran nabral rychlost hostující Raffl a vystřelil. Jeho pokus skončil na vyrážečce Greisse.

13:48

14:03
    Hostující Aube-Kubel si nahodil puk dopředu a upaloval za ním, jenomže domácí bek tam byl dříve a píská se zakázané uvolnění.

14:49
    Eberle se točil v útočném rohu a pukem, ale následně o něj přišel.

15:08
    Následuje komerční pauza.

15:33
    Za kruhy se otočil Maclean a vystřelil. Jeho pokus nebezpečný nebyl.

15:57
    Na druhé straně se k zakončení dostal David Kaše, ale jeho zakončení nebylo pro Greisse problémem.

17:12
    Hosté dlouze kombinovali v pásmu. Pak si střeleckou pozici našel Aube-Kubel, ale trefil pouze výstroj Greisse.

18:03
    Zakázané uvolnění Leddyho.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:15
    Barzal nebyl dostatečně rychlý, takže zakázané uvolnění domácích.

20:00

První třetina je minulostí. Jedinou branku první části zápasu vstřelil hostující Michael Raffl, který tečoval nahození Bigrase od modré čáry. Hra byla vyrovnaná. Jedinou přesilovku měli k dispozici hosté z Philadelphie, ale ta se jim vůbec nepovedla. Oba brankáři měli přibližně stejně práce, ale Greiss tedy už jednou inkasoval.

20:30
    Od modré vystřelil Pelech. Jeho tečovaný pokus skončil vedle branky.

20:45
    Po buly v útočném pásmu střílel domácí Bernier. Jeho střela z nadějné pozice skončila vedle branky.

21:26
    Domácí Dobson už se hnal sám na branku, ale zastavil ho až signalizovaný ofsajd.

21:52
    V pernamenci byl nyní Hart,ale všech dorážky domácích vychytal.

22:17
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Barzal – 2+2 min, vysoká hůl).

22:43
    Na levé straně dostal puk hostující Rubtsov a mířil na zadní tyč. Pozorný Greiss jeho pokus chytá.

23:28
    Další střela Rubtsovovi nevyšla, a tak Johnston může vyhodit.

23:55
    Na střed pásma dostal puk Aube-Kubel, jenomže mu dlouho trvalo zpracování a o puk přišel.

24:44
    Aube-Kubel si vybruslil s pukem na střed pásma a vystřelil. Jeho pokus si Greiss pohlídal.

24:53
    Další střelu od modré ukázal Aube-Kubel. Tentokrát jeho pokus skončil na horní tyčce. Následně si se situací poradil Pelech a Greiss.

25:57
    Na střed pásma si vybruslil Rubtsov, ale jeho následná střela skončila pouze na prvním bránícím hráči soupeře.

26:17

26:36
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Stewart – 2 min., podrážení).

27:25
    Špatná nahrávka Dobsona, hosté se osvobozují.

27:58
    Barzal našel před brankou Leeho, ten však byl až moc blízko Harta.

28:36

28:52
    Od modré čáry to zkusil domácí Sanheim. Greiss odolal jemu i dalším dorážkám.

29:59
    Domácí Wotherspoon si šikovně nechal odjet protihráče a od modré poslal dělovku na branku. Hart si jeho pokus pohlídal do lapačky.

30:26
    Hosté se snažili dostat dopředu, ale zastavilo je ofsajdové postavení jednoho z nich.

31:54
    Laughton se obtočil kolem branky, ale jeho následný pokus skončil vedle branky Greisse.

32:12
    Po rychlém brejku se ke střele dostal Rubstov, ale jeho pokus na přední tyč si Greiss pohlídal.

32:39
    Domácí bek kvalitně nahodil puk před branku, kde se o něj svrhla mela. Nakonec zvítězil brankář Hart.

34:29
    Lee potáhl puk po levé straně a dal ho před branku Macleanovi. Jeho pokus Hart lapil.

35:09

35:20
    Domácí Johnston se pustil do hostujícího Gabriela. Roztrhával je museli rozhodčí, oba si posedí na trestné lavici.
    35:20 Potyčka

35:20
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnston – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gabriel – 5 min., bitka).

38:09
    Hosté jsou v útočném pásmu, ovšem Greisse zaměstnat nedokázali.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Hostující Friedman dostal puk na pravý kruh a poslal dělovku na Greisse. Jeho pokus však trefil brankáře pouze do hrudi.

40:00

Drhá třetina branku nenabídla. Asi nejzajímavěší tedy byla potyčka mezi Johnstonem a Gabrielem, kterou však přerušili rozhodčí. Hosté hned v úvodu měli k dispozici 4 minuty přesilovky po faulu Barzala vysokou holí, ale využít ji nedokázali. Následně fauloval Stewart, a tak měli první početní výhodu domácí, ale ani oni se střelecky neprosadili.

41:28
    Kaše nahrál v útočné pásmu Rubstovi, který okamžitě vystřelil. Jeho pokus skončil na zadním mantinelu.

42:04
    Do bitky se pustili Lee a Brennan, ale moc pěkná podívaná to nebyla. Rozhodčí jejich zápolení po chvilce ukončili.

42:04
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Lee – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brennan – 5 min., bitka).

43:23
    Barzal dostal puk do rohu, jenže ztratil rovnováhu a nepříjemně upadl.

43:49
    Domácí opět nahazovali puk před Harta a následně doráželi. Hart si ovšem situaci pohlídal.

44:02
    Od modré to zkusil Pulock, jenomže jeho pokus nebyl pro Harta nebezpečný.

44:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brassard – 2 min., hákování).

45:06
    Domácí tým vyhazuje.

45:41
    Hostující kombinaci ukončila střela Hagga. Jeho pokus skončil vedle branky.

46:27

46:52
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí Mathew Barzal si najel na střed pásma a viděl dobře postaveného DERICKA BRASSARDA, který prázdnou branku v pohodě trefil – 1:1.
    46:52 BRASSARD - 1:1

47:49
    Na pravou stranu pásma dostal puk Eberle a vystřelil. Jeho pokus Hart pouze vyrazil.

48:23
    Chris Bigras nahazoval puk od modré čáry. Jeho pokus před brankou chytře tečoval MAXIM SUŠKO, který tam vrací hostům vedení.
    48:23 SUŠKO - 1:2

49:47
    Domácí Dobson se proháčkoval až do útočného pásma, kde mu byl puk sebrán.

50:57
    Domácí se dostali do tlaku, ale hosté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

51:20

51:45
    Pulock nahazoval puk zprava před branku. Jeho pokus si pozorný Hart pohlídal a vyrazil.

52:46
    Domácí Leddy obkroužil celé pásmo a puk předložil Dobsonovi, který vystřelil. Jeho pokus se do branky nevešel.

53:33
    Domácí Maclean dostal puk na pravou stranu pásma a zkoušel se dostat k zakončení. To se mu povedlo, ale Harta nenachytal.

54:13
    Další akce hostí začne za jejich brankou, kde nyní kombinují.

54:49
    Hostující Hagg dostal puk před branku, ale byl už moc blízko, takže se k zakončení nedostal.

55:20

55:49
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

56:05
    U puku byl na pravé straně Barzal, ale na kličku si nevěřil, tak ujel do středního pásma.

56:39
    Od modré čáry střílel Barzal, ale jeho pokus nikdo netečoval, takže jednoduché pro Harta.

56:53
    Brassard bekhendem dával puk před branku. Další zákrok si připsal Hart.

57:20
    Hosté hrají ve středním pásmu, což jim vyhovuje.

57:55
    Domácí jdou do šesti. Greiss je na lavičce.

58:26
    Mathew Barzal udělal kličku rozdíl na pravé straně a puk předložil před branku pro JORDANA EBERLEHO, který se do odkryté klece nemýlil.
    58:26 EBERLE - 2:2

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Třetí třetina nám nabídla hned tři branky. Nejprve v čase 46:52 vyrovnal domácí Brassard, který využil nahrávky Barzala. V čase 48:23 dostal hosty do vedení Suško, který tečoval nahození Bigrase a v čase 58:26 vyrovnal Eberle, čeká nás tedy prodloužení.

60:01

60:49
    V první minutě drží puk hosté, ale v útočném pásmu to moc není.

61:26
    Hostující Laughton se hnal dopředu, ale v poslední chvíli mu puk ujel.

62:05
    Lee hledal před brankou Jobsta, který ovšem puk netrefil.

62:42
    Eberle a Barzal zakombinovali v pásmu a druhý jmenovaný se dostal ke střele. Jeho pokus skončil pouze v náručí Harta.

63:27
    Brassard dostal puk v útočném pásmu, ale nikam nespěchá.

64:07
    MASON JOBST zatáhl puk do pásma, dal ho Andersu Lee. Ten vystřelil a Harta jeho střelu neudržel, takže lehká práce pro dorážejícího Jobsta.
    64:07 JOBST - 3:2

Domácí tedy nakonec vítězí v prodloužení. Tým, který nevedl, tak nakonec vítězí. V první třetině se prosadil Raffl. Na další trefu se čekalo až do poslední třetiny, kde se trefil Brassard, Suško a Eberle. V prodloužení rozhodla akce Jobsta, který ji založil a i ukončil, takže dobrá práce amerického mladíčka.
    Islanders příště hrají 21.9. na ledě Detroitu. Philadelphia se příště představí 20.9. doma s Bostonem.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (03:41:11)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 47. Brassard (Barzal), 59. Eberle (Barzal), 65. Jobst (Lee) – 4. Raffl (Bigras), 49. Suško (Bigras)

New York Islanders: Greiss (Coreau) – Barzaů, Bernier, Bolduc, Bourque, Brassard, Dal Colle, Dobson, Eberle, Fritz, Jobst,, Johnston, Leddy, Lee, Maclean, Pelech, Pulock, Wahlstrom, P. Wotherspoon.

Rozhodčí: McCauley, Rooney – Suchánek, Nagy