Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 5:4 (3:1 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:3 (kon.)
Colorado – Dallas 1:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:6 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:3 (po pr.)
Philadelphia Flyers
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 20.09.2019, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

To je ode mě z tohoto utkání vše. Přeju vám krásný start do posledního pracovního dne v týdnu a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:49:46)

3. Morgan Frost (PHI) 0+0

Máme za sebou přípravné utkání na novou sezónu zámořské NHL, v němž Boston zvítězil na ledě Philadelphie 3:1. Do vedení dostal hosty Danton Heinen, jenž prostřelil gólmana střelou k levé tyči. Vyrovnání přišlo záhy, milimetrově přesnou ránu do horního růžku vypálil Matt Niskanen. Vítězný zásah si na konto připsal Slovák Peter Cehlárik, který využil výborné práce Gaunce, po jehož přihrávce na forvarda zívala odkrytá brána. Razítko na vítězství Bruins dal v 57. minutě obránce Connor Clifton, Američan se prosadil v úniku po návratu z trestné lavice. Boston si dnes po prohře s New Jersey spravil chuť, to Flyers prohráli potřetí v řadě.

59:43
    Vítězství už Bostonu nikdo nevezme, to je jasné. Sean Kuraly se pokusil z vlastní poloviny trefit odkrytou bránu, místo toho ale pouze zavinil zakázané uvolnění.

59:10
    Do souboje za brankou se zapojila hned šestice hokejistů. Vítězné vyšel ze změti hokejek Jeremy Lauzon. Kanaďan lehkým vyhozením do středního pásma dal na chvíli vydechnout sobě a svým spoluháčům.

58:23
    Času už moc nezbývá, trenér Vigneault minutu a půl před koncem odvolává gólmana!

58:15
    Clifton sice nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu. Vůbec mu to však nevadilo, napak využil více volného prostoru ke zpracování a pošetření cenných vteřinek.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Jenže místo domácích pokračují vútočném snažení hosté. Nahození od pravého mantinelu podržel Lyon před dotírajícím Lantošim v lapačce.

57:00
    Philadelphia nyní musí pořádně přidat, pokud se ještě chce porvat o vítězství. V základní hrací době to už nejspíše nestihne. Vstřelit dvě branky za tři minuty však reálné určitě je.
    56:15 Connor CLIFTON - 1:3

56:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tohle si domácí defenziva za rámeček učitě nedá! Nepohlídala si totiý CONNORA CLIFTONA, jenž se po návratu z trestné lavici dostal do samostatného úniku. Na beka si Američan počínal skvěle, Lyonovi udělal bekhendový blafák a poté přesně zakončil. Asistence: Anders Bjork.

55:56
    Ne, přesilovky dnes nejdou ani Philadelphii, ani Bostonu. Trest Connora Cliftona se chýlí ke konci.

55:19
    Gostisbehere na poprvé zachytil vyhození po mantinelu v rukavici, následně však sám špatně přihrál a Gaunce už Bruins osvobodil.

54:35
    James Van Riemsdyk si nedokázal poradit se zdánlivě jednoduchým zpracováním touše, čehož dokonale využil Didier. Obránce sebral krajanovi puk a vyhodil ho do bezpečí.

54:09
    Velká šance na vyrovnání přichází pro Letce po vyloučení Cliftona, jenž se provinil sekáním.

53:16
    Phillipe Myers je zpátky na ledě, hraje se znovu v plném počtu. Domácí se okamžitě nastěhovali do útočné třetiny, kde spouští kolotoč nahrávek.

53:09
    Kombinační hra Bruins může být jakkoliv pěkná, jenžě bez střeleckých pokusů gólu hokejisté v černo-žlutém nedosáhnou.

52:26
    Před branku si najel Anders Bjork, na něhož také mířila nahrávka od levého mantinelu. Na poseldní chvíli vyložil do cesty puku svoji hůl Gostisbehere.

52:13
    Bostonu se přesilová hra vůbec nedaří, soupeř dokázal vyhodit dvakrát během krátkého časového sledu.

51:16
    Honba za vyrovnáním se bude muset o dvě minuty odložit. Za hákování totiž putuje na trestnou lavici Phillipe Myers.

51:08
    Domácí pořádně přitápí soupeři pod kotlem. Dělovka Ivana Provorova od modré čáry prosvištěla těsně nad hlavou Lagaceho.
    50:32 Lagace podržel svůj tým proti šanci Van Riemsdyka

50:32
    Skvělý zákrok Lagaceho drží těsné vedení hostů! Gostisbehere si sjel nikým neatakovaný sjel do levého kruhu, kam také dostal nahrávku. Poté našel před brankou najetého Van Riemsdyka, ten však mezírku mezi betony gólmana nenašel.

50:15
    Mezitím, co se rozběhla závěrečná desetiminutovka základní hrací doby, jsme byli svědky dalšího zakázeného uvolnění. Petrovic udržel na zádech Bunnamana.

49:46
    Icing alespoň na chvíli zbrzdí snahu Flyers na vyrovnání. Criscuolo nedokázal přebruslit dobře rozjetého Blidha.

49:23
    Hra přitvrzuje. Hokejisté Bostonu si pochopitelně nechtějí nechat nic líbit, Gaunce poslal na mantinel Farabeeho.

48:56
    A další hit na domácí straně! V útočné třetině v rámci pravidel dohrál nic netušícího Didiera Sean Couturier.

48:31
    Phillipe Myers si počkal na Backese, jehož nekompromisně sundal k zemi. Od diváků si vysloužil bouřlivé ovace za tento počin.

47:54
    Vhazování po levici Lagaceho zvládl David Backes. Clifton okamžitě jemným obloučkem poslal touš so středního pásma a šel střídat.

47:35
    S velkými obtížemi nyní Bruins ustáli tuto početní nevýhodu. Jak Studnicka musel na trestné lavici prožívat velmi těžké chvilky.

46:54
    Od pravého mantinelu se až do brankoviště procpal Jakub Voráček, jenž udělal kličku na dlouhou hokejku, nedostal ale dostatek prostoru na zasunutí puku kolem gólmanova betonu.

46:19
    Letci se udrželi v pásmu, rána Provorova proletěla pro změnu úplně vedle.

45:47
    Zvoní tyč! Jakub Voráček přihrál Shaynu Gostisbeherovi, jehož tvrdá střela trefila pravou část brankové konstrukce.

45:35
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jack Studnicka – 2 min., sekání).

45:22
    Charlie Coyle se u mantinelu parádně obtočil kolem Myerse, jenž vůbec nezachytil pohyb soupeře. Následně si však vedl hůře, když přihrávkou nenanšel Didiera.

44:32
    Mírné zaváhání Lyona téměř vedlo ke třetí brance Bruins. Gólmanovi vypadl puk z lapačky, načež Heinen vracel kotouč před branku. Backesovi zabránil v zakončení do prázdné brány obětavým zákrokem Braun.

44:16
    Tak dlouho váhal Gostisbehere s rozehrávkou, až o puk přišel. Kuraly přihrál Kuhlmanovi, jemuž ránu zblokoval Myers.

43:55
    Boston jakoby měl více sil, v dosavadním průběhu třetí dvacetiminutovky totiž soupeře jasně přehrává. Střela Petrovice se odrazila od brusle Rubcova mimo hrací plochu.

43:02
    Maxime Lagace se vydal poměrně daleko ze své svatyně a málem toho litoval. Měl štěstí, že Studnicka nedovolil Voráčkovi přesně vystřelit.

42:29
    O poznání snazší situaci musel řešit hned vzápětí když bez problémů udržel ve výstroji pomalé nahození Coopera Zecha.
    42:06 Proti zakončení DeBruska se Lyon zaskvěl lapačkou

42:06
    Skvělá reakce Lyona drží Flyers ve hře! Jake DeBrusk vypálil z otočky švihem k pravé tyči, načež gólman domácích bleskově zasáhl lapačkou.

41:43
    Na modré dostal prostor k ráně Josiah Didier, jehož tvrdý projektil vyprášil pravý beton Alexe Lyona.

41:06
    Sean Kuraly dobruslil za bekhendovým vyhozením Kuhlmana, v soubiji proti obránci Gostisbeheremu ae neuspěl. Američan následně předal kotouč Provorovovi.

40:21
    Maime Lagace si rychle připisuje první zákrok do statistik. S nahozením Girouxe od levého mantinelu neměl příliš starostí.

40:01
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Brian Elliott, přichází Alex Lyon.
    Střídání v týmu Boston Bruins: ze hřiště odchází Jaroslav Halák, přichází Maxime Lagace.

Hity – 13:9

Ve druhé třetině padla jediná branka, o kterou se postaralo hostující mužstvo. Jmenovitě Peter Cehlárik, který využil skvělé práce Gaunceho, po jehož přihrávce na něj zívala úpně prázdná brána. Flyers se stále drží na dostřel a dá se čekávat, že se v závěrečném dějství porvou minimálně o vyrovnání.

40:00

39:44
    Ani Giroux, ani Voráček. Halák ve druhé třetiny svoji kasu zamkl a zdá se, že ji udrží uzamčenou až do sirény oznamující konec druhé dvacetiminutovky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Myers si na poslední chvíli rozmyslel střelu z levého kruhu, což se ukázalo jako chybné rozhodnutí, následnou nahrávku totiž vystihl pozorný Studnicka.

38:29
    Ivan Provorov dostal na modré čáře až příliš volného místa a času. Využil toho k dělové ráně, jež pouze orazítkovala zadní mantinel.

37:52
    Slovenský forvard měl velké štěstí, že se soupeři neobjevila v ústech krev, jinak by se jednalo o čtyřminutový trest. Ihend po buly vyhodil přes všechny čáry Dider.

37:42
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Peter Cehlárik – 2 min., vysoká hůl).

36:47
    Navíc ještě dokázal před střetem nahrát po mantinelu Kuhlmanovi, jemuž obtočení kolem branky nevyšlo, v klíčovou chvíli mu sjela touš z čepele.

36:16
    Sean Kuraly obdržel od mantinelu velmi tvrdý atak od Provorova. Vypadá to ale, že Američan vyvázl ze souboje bez následků.

35:57
    V posledních minutách se hra poněkud uklidnila, což je celkem škoda. Letci i Buins si teď dávají velký pozor, anby neudělali velko uchybu, jež by je mohla stát zápas, popř. vedení.

35:21
    Ani v pádu se Voráčkovi už nepodařilo udržet útočnou třetinu, s kotoučem so dtředního pásma vyjel Gaunce. Toho ovšem hitem poslal k zemi Myers.

34:36
    Přesilové hry dnes nepatří mezi silné stránky. Prohřešek Jakuba Voráčka potrestán nebyl, český křídelník okamžitě putuje na střídačku.

34:09
    Opět všechnu černou práci odvedl Coyle. Ten nejprve znovu zavezl touš do pásma, následně na sebe navázal dva hráče, čímž uvolnil beka Didiera, jehož tvrdý projektil minul branku.
    33:19 Elliott úspěně čelil atakům Heinena i Backese

33:19
    Skrumáž před brankou nekončí třetí brankou v síti Elliotta! V brankovišti se o dorážky pokoušela dvojice Backes – Heinen. Ani jeden ale nedokázal puk poslat za záda Kanaďana.

33:02
    Coyle zavezl kotouč do útočního pásma a v tomto prostoru h odokázal udržet i navzdory dvěma dotírajícím soupeřům. Následně nahrál na modrou Didierovi.

32:36
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., sekání).

32:11
    Phillipe Myers zaváhal při rozehrávce, z čehož vyplynula šance Bostonu. Heinenovu střelu příklepem od levého mantinelu Elliott bez problémů vykryl.

31:47
    Rána Provorova se zastavila ještě před Halákem, následně se nejrychleji zorientoval Jeremy Lauzon, který puk vyvezl z obranné třetiny.

31:33
    Charlie Coyle nedokázal přebruslit Ivana Provorova. Po vyhození Didiera se tudíž píská zakázané uvolnění.

30:47
    Nebezpečná srážka s levou tyčkou potkala Alexe Petrovice. Klecpochopitelně vypadal ze svého postavení, obránce naštěstí vypadá v pořádku.

30:01
    Utkání se nám přesunulo do své druhé poloviny. O vítězi ještě není rozhodnuto ani zdaleka, ve velmi vyrovnané bitvě mají Bruins jen mírně navrch.

29:47
    Pro změnu se hra přesunula do středu hřiště, kde se udála během chvilky celá řada nepřeností. Tu poslední vyprodukoval domácí Wotherspoon, když zavnili icing.

29:39
    Voráček z pravé strany nabízel kotouč do předbrankového prostoru, svou defenzivní práci ale skvěle odvedl Vaakanainen, jež přihrávku srazil do rohu.

28:49
    Boston hodně zpřenil svou hru, což je okamžitě znát. Studnicka vyslal do brejku Zecha, jehož na poslední chvíli dostihl Twarynski.

28:29
    Bek Braun si narazil s Girouxem a nakonec skončila za brankou, kde nedokázal vymyslet nějakou zajímavou situaci. Naopak přišel o touš v souboji s Petrovicem.

27:57
    Phillipe Myers dokázal zblokovat střelu zápěstím v podání Kuhlmana. Puk skončil v ochranné síti, Boston zůstane v útočném pásmu.

27:26
    Ihned po buly vypálil od modré Didier a Brian Elliott měl velké štěstí, že projektil proletěl vedlepravé tyče, brankář totiž přes chumel hráčů nic neviděl.

26:57
    Flyers si ale musejí dávat pozor na zadní vrátka, do nichž se teď vydal Jake DeBrusk. Kanadský forvard si ale vylámal zuby na gólmanovi.

26:13
    Také že okmažitě domácí přidali na aktivitě a elitní formace se na dobrých dvacet vteřin usadila v útočném pásmu. Střela Frosta proletěla těsně nad břevnem.

25:30
    A Philadelphia je tímpádem opět o branku pozadu. To družina kolem Voráčka a Girouxe rozhodně nebude chtít skousnout.
    24:16 Peter CEHLÁRIK - 1:2

24:16
    Parádní kombinace přináší Bostonu vedení! Střídání soupeře využil Gaunce, jenž na útočné modré převzal puk a vydal se do na zteč. Zakončit sice nedokázal, k touši se ale dostal znovu a z otočky ji naservíroval přímo na hokejku PETERA CEHLÁRIKA, pro něhož už nebyl žádný problém trefit odkrytou svatyni Letců. Asistence: Brendan Gaunce a Josiah Didier.

23:31
    Coyle se už už chystal vystřelit znovu, v klíčový moment mu však nazvedl hokejku obránce Ivan Provorov. Elliott tedymohl zůstat v klidu.

23:17
    Sean Kuraly předal zadovkou do jízdy Charlie Coylovi, jehož střelu zápěstí Elliott bez problémů skryl v lapačce.

22:52
    To se však zatím nedaří, a to i zásluhou slovenského fantoma. Ten v dnešním utkání chytá velmi dobře.

22:26
    Podobně jako start první, tak i úvod té druhé patří Letcům, kteří se pokoušejí dokonat obrat ve skóre.

21:48
    Chvíli to vypadalo, že rozhodčí odpískali domácím příliš mnoho hráčů na ledě, nakoenc se však jednalo po stavení mimo hru. Brusle na modré neudržel Criscuolo.

21:26
    Buins přestáli i druhé oslabení soupeře, Connor Clifton je zpět na ledě. Voráček s uplynutím trestu vypálil z pravého kruhu, Haláka trefil do výstroje.

20:49
    Po ose Giroux – Voráček se kotouč dostal k bekovi Gostisbeherovi, jehož nahození Halák vykopl pravým betonem.

20:05
    Úvodní buly druhé dvacetiminutovky dopadlo lépe pro hosty, kteří tedy mohli na chvilku podržet kotouč a pak vyhodit přes všechny čáry.

Hity – 7:7

První třetina přípravného zápasu mezi Philadelphií a Bostonem je minulostí. Viděli jsme po gólu na každé straně, přičemž do vedení se dostali v 8. minutě hosté, když se po pěkné přihrávce Coyla prosadil Danton Heinen. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, parádní ránou do levého horního růžku se prezentoval obránce Matt Niskanen. Letci zahájí druhou třetinu v početní převaze, jež bude trvat ještě něco málo přes minutu.

20:00

19:57
    Shayne Gostisbehere si vyměnil kotouč s Jakubem Voráčkem a poté dělovkou zamířil těsně vedle pravé tyčky Halákovy svatyně.

19:25
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., vysoká hůl).

19:12
    David Backes využil více volného prostoru ke střele zápěstím z levého kruhu. Elliott si našel mezírku, odkud na puk viděl a schoval ho v lapačce.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:31
    Letci ovládli buly ve vlastním obranném pásmu, načež se dopředu okamžitě vydal James Van Riemsdyk. Postrádal ale potřebnou rychlost, Didier ho snadno dostihl a obral o černou gumu.

18:11
    Morgan Frost je dnes rovněž zatím velmi aktivním hokejistou. Tentokráte však nedokázal přeskočit dobře pozičně bránícího Cliftona.

17:24
    Opět aktivní Farabee, jenž to tentokráte zkoušel z druhé strany podobným způsobem. Ani v tomto případě si ovšem na Haláka nepřišel.

17:03
    Teprve devatenáctiletý Joel Farabee se snažil překvapit Haláka střelou z velkého úhlu, slovenský fantom se ovšem zaskočit nenechal.

16:15
    Kyle Criscuolo neudržel brusle na modré čáře, do útočného pásma najel o něco dříve, než tam kotouč nahodil Couturier. Výsledkem je postavení mimo hru.

16:04
    Danton Heinen v těžké pozici dokázal nahodit z velkého úhlu na Elliottovu svatyni. Gólman raději před dojíždějícím Blidhem touš ukryl v lapačce.

15:34
    Shanye Gostisbehere v obranném pásmu šikovně prohodil kotouč mezi bruslemi Kuralyho, čímž osvobodil Philadelphii z obranné třetiny.

15:04
    První přesilovku Flyers nevyužili, Sean Kuraly skočil na led a okamžitě se zapojil do bránění. Společnými silami se Boston vymanil z tlaku soupeře.

14:37
    Dvakrát během krátkého časového sledu se teď Bruins dokázali osvobodit. Nejprve se to podařilo Lauzonovi, jehož doplnil o chvíli později Josiah Didier.

14:02
    Přechod do útočného pásma zpomalila zblokována nahrávka Gostisbehereho na Girouxe. Výsledkem je postavení mimo hru domácího kapitána.
    13:20 Fantastický Halákův zákrok lapačkou

13:20
    Neskutečný zákrok Jaroslava Haláka drží vyrovnaný stav! Dean Frost nejprve tečoval nahození spoluhráče do tyčky. Při dorážce už zvedal ruce nad hlavu, jenže slovenský mág máchl lapačkou za zády a kotouč v ní neuvěřitelně zachytil!

13:04
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., podrážení).

12:43
    Zakázené uvolnění se v tomto případě pískat určitě nebude, Kuralyho nahození totiž jemně tečoval Jake DeBrusk.

12:23
    Nálady v obou táborech se zase proměnily v průběhu jedné sekundy. Domácí dokázali využít tlaku ve vyrovnání, tím ale ještě zdaleka nechtějí končit.
    11:58 Matt NISKANEN - 1:1

11:58
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Na modrou dostal nabito MATT NISKANEN, který si ještě kousek popojel a poté o pravou tyč zamířil nechytatelně do horního rohu! Asistence: Claude Giroux a Sean Couturier.

11:30
    Braun si počkal na Cliftona, jehož následně přišpendlil na mantinel. Hostující forvard s tím ale počítal a dokázal se do souboje zapřít.

10:57
    Další útok ale obstarali domácí. Shayne Gostisbeherehledal na vrcholku kruhu Voráčka, jehož zakončení nebylo přesné.

10:26
    Hosty úvodní branka nakopla k aktivnějšímu pojetí hry. Najednou jsou to Bruins, kdo jsou aktivnějším celkem.

09:41
    Nahození od modré čáry možná lehce tečoval Kuraly, jenž při tom dokonce zlomil hokejku. Kanadský gólman ve službách Letců si poradil i s touto nepříjemností, touš vyrazil před sebe.

09:17
    Je ovšem teprve začátek zápasu, šancí na vyrovnání a případný obrat ještě bude požehnaně. Projektil Criscuola proletěl těsně vedle levé tyčky.

08:30
    Philadelphia sice doposud byla jasně aktivnějším týmem, přesto rázem ztrácí jednu branku. Boston domácím udělalil lekci z produktivity.
    07:47 Danton HEINEN - 0:1

07:47
    Hosté se ujímají vedení! Pěknou přihrávku Coyla z otočky gólman přiťukl přímo k DANTONU HEINENOVI, jehož projektil k bližší tyčce skončil v síti! Zkušený gólman nestačil reagovat včas. Asistence: Charlie Coyle.

07:13
    Nahození Petera Cehlárika splnilo svůj účel. Brian Elliott totiž udržel puk v lapačce a po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

06:48
    Sean Couturier hleda v předbrankovém prostoru Claude Girouxa, na poslední chvíli sklepl touš mimo dosah domácího kapitána Brendan Gaunce.

06:21
    Nepovedlo se toho však prozatím přetavit v branku, svatyně Haláka odolává. A to platí i po pěkném pokusu Jakuba Voráčka.

05:49
    Je vidět, že za tímco Letci hrají téměř v plné sestavě, tak v Bostonu hlavní hvězdy chybějí. Větší aktivita je na Philadelphii znát.

05:26
    Hra má zatím velmi rychlý spád, moc se nepřerušuje, diváci se hokejem baví. Z tlaku osvobodil hosty Anders Bjork.

04:54
    Na druhé straně se zase do úniku dostal Jake DeBRusk, ovšem s jeho bekhendovou kličkou si gólman Elliott hravě poradil.

04:09
    Domácí dvojice ujela do přečíslení dvou proti jednomu, avšak přihrávka šla Frostovi za paty, proto bylo zakončení nepřesné.

03:47
    Bruins se vůbec nedokáží chytit tempa soupeře, osvobozují se pouze za cenu vyhození nebo jemných obloučků.

03:28
    Za vlastní branku se vydal za vyhozeným kotoučem gólman Elliott, jenž si se situací poradil na jedničku. Po mantinelu našel spoluhráče.

02:57
    Další postupný útok hráčů v oranžovém zastavila signalizace čárového rozhodčího, v postavená mimo hru se nechal nachytat Sean Couturier.

02:23
    Souboj v útočeném pásmu Philadelphie v levém rohu zvládli lépe hosté, kteří využili většího počtu hráčů v souboji.

01:51
    Jaroslav Halák musel zasahovat po ráně od modré čáry v podání Brauna. Naštěstí dokázal vykopnout puk mimo dosah Frosta.

01:31
    Domácí hokejisté vstoupili to utkání aktivnější, čehož se snaží přetavit v první branku zápase. Zatím se tato snaha nedaří.

00:42
    Bruins se ale prvnímu nájezdu soupeře dokázali ubráni bez úhony, Voráčkův nájezd pravo ustranou zastavil pozorný Kuraly.

00:05
    Utkání je zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Coyle, dú útoku tudíž vyrážejí Letci.

00:01

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Andreoff, Aube-Kubel, Bigras, Braun, Bunnamanm, Couturier, Criscuolo, Farabee, Friedman, Frost, Giroux, Gostisbehere, Hayes, Michel, Myers, Niskanen, Provorov, Rubcov, Twarynski, Van Riemsdyk, Voráček, Wotherspoon

Boston Bruins: Halák (Lagace) – Backes, Bjork, Blidh, Cehlárik, Clifton, Coyle, DeBrusk, Didier, Gaunce, Heinen, Kuhlman, Kuraly, Lantoši, Lauzon, Petrovic, Shen, Studnicka, Vaakanainen, Zbořil, Zech

Rozhodčí: Lambert, MacDougall – Miller, Tobias.

Boston loni prožil výbornou sezónu, jen tomu chyběla ta sladká tečka na závěr. Svěřenci trenéra Cassidyho prošli těžkými boji až do finále, když postupně vyřadili Torontu, Columbus a Carolinu. Posledním soupeřem před dosažením vrcholu bylo St. Louis, které se ukázalo ve výborném světle a po sedmizápasovém dramatu získalo Stanley Cup pro sebe. Bruins se tak musí o vysněnou trofej poprat někdy jindy, třeba právě letos, bez šancí určitě nejsou. V přípravě zatím sehráli jeden zápas, v němž dostali šanci hlavně mladíci, Boston prohrál s New Jersey 3:4 po prodloužení.

Na loňský ročník bude chtít Philadelphia co nejdříve zapomenout. Letci se nedokázali probojovat do play-off, na osmý Columbus ztratili propastných osmnáct bodů. Hrozivě vypadá hlavně statistika ze závěru sezónu, Philadelphia v osmi zápasech zvítězila pouze jedinkrát, a to ještě v prodloužení. Šťastně nevstoupili svěřenci kouče Vigneaulta ani do přípravy, ve dvojzápase s New Yorkem Islanders nejprve přišla prohra 1:3 a poté 2:3 po prodloužení.

Všem hokejovým příznivcům přeju krásné páteční ráno! Příprava na nový ročník zámořské NHL je v plném proudu a já vás vítám při sledování zápasu mezi Philadelphií Flyers a Bostonem Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 12. Niskanen (Giroux, Couturier) – 8. Heinen (Coyle), 25. Cehlárik (Gaunce, Didier), 57. Clifton

Philadelphia Flyers: Elliott (41. Lyon) – Andreoff, Aube-Kubel, Bigras, Braun, Bunnamanm, Couturier, Criscuolo, Farabee, Friedman, Frost, Giroux, Gostisbehere, Hayes, Michel, Myers, Niskanen, Provorov, Rubcov, Twarynski, Van Riemsdyk, Voráček, Wotherspoon
    Boston Bruins: Halák (41. Lagace) – Backes, Bjork, Blidh, Cehlárik, Clifton, Coyle, DeBrusk, Didier, Gaunce, Heinen, Kuhlman, Kuraly, Lantoši, Lauzon, Petrovic, Shen, Studnicka, Vaakanainen, Zbořil, Zech

Rozhodčí: Lambert, MacDougall – Miller, Tobias