Boston – New Jersey 2:0 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:2 (kon.) | Toronto – Montreal 3:0 (kon.)
Buffalo – Columbus 4:3 (po pr.) | Nashville – Carolina 3:0 (kon.) | Chicago – Washington 0:6 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:6 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:0 (kon.) | Vegas – Colorado 1:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 26.09.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Příprava NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:32 (03:31:19)

1. Trevor Moore (TOR) 1+1
    2. Mitchell Marner (TOR) 0+2
    3. Frederik Andersen (TOR) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
    Toronto porazilo Montreal podruhé v řadě stejným výsledkem

Toronto v úterý v noci porazilo Montreal na jeho ledě rozdílem tří branek, aniž by samo inkasovalo, a stejný výsledek se urodil i dnes ve Scotiabank Areně. Do sítě Canadiens se postupně prosadili Trevor Moore, John Tavares a Auston Matthews. Frederik Andersen vychytal v bráně Maple Leafs shutout. Montreal opět vyšel naprázdno. Konečný výsledek nádherného klání tedy zní. Toronto Maple Leafs 3 Montreal Canadiens 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Mitchell Marner napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která trefila levou tyč!

57:36
    Jake Muzzin vypálil po zakázaném uvolnění Canadiens od modré čáry a Keith Kinkaid snadno kotouč podržel.

57:18
    Utkání už se pouze dohrává a fanoušci v Torontu pomalu oslavují další vítězství v souboji o Kanadu.

56:03
    Phillip Danault se snažil u levé tyče procedit puk do sítě po prudkém nahození Mika Reillyho, jenže Frederik Andersen všechny jeho pokusy zastavil. Poté se strhla menší šarvátka. Následuje krátká komerční přestávka.

54:15
    Frederik Gauthier chtěl vypálit na bodu pravého kruhu bez přípravy, hráči Canadiens mu to ale neumožnili.

53:55
    Jason Spezza na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

53:10
    Jordan Weal se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, která byla Maple Leafs dobře zablokována.

52:49
    Canadiens nyní tvrdě vypálili od modré čáry a Mitchell Marner puk přizvedl do ochranné sítě. Komerční brejk.

52:09
    John Tavares na bodu levého kruhu zamíchal s pukem a jeho střela zápěstím byla přizvednuta nad bránu.

50:20
    Frederik Gauthier se nyní ocitl v šanci v pravém kruhu, Keith Kinkaid ale jeho střelu s příklepem skvěle vyrazil.
    48:55 Auston MATTHEWS - 3:0

48:55
    Toronto právě vstřelilo branku!
    AUSTON MATTHEWS si najel na bodu pravého kruhu pro vhazování na nádhernou zpětnou diagonální přihrávku od Mitchella Marnera z levého křídla a parádní střelou bez přípravy napálil puk pod horní tyč! Maple Leafs konečně využili přesilovou hru a vedou už o tři góly. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.

48:15
    Matthew Peca nedodržel postup při vhazování a za jeho porušení vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

48:15
    Mitchell Marner si sjel z levého křídla nádherně před bránu a na vzdálenější pravé tyči se snažil puk zasunout po ledě do sítě, jenže brankář Keith Kinkaid mu to neumožnil! Hra přerušena.

47:13
    Keith Kinkaid si snadno poradil s nahozením Leafs od hrazení a po přerušení následuje komerční přestávka.

45:35
    William Nylander v mezikruží dobře tečoval nahození od modré čáry, kotouč ovšem skončil v Kinkaidově náručí.

45:05
    Canadiens na levém křídle vystřelili od hrazení a Frederik Andersen na přední tyči kotouč podržel.

44:30
    Maple Leafs v rychlém sledu dvakrát vystřelili od modré čáry, Keith Kinkaid si ale přední tyč dobře pohlídal.

43:53
    Jake Muzzin vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a brankář Canadiens kotouč podržel.

43:24
    Toronto vypálilo dobře na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Keith Kinkaid puk vyrazil pravým betonem.

42:37
    Andreas Johnsson mohl skórovat u pravé tyče, Keith Kinkaid ale jeho bekhendový pokus úspěšně vyrazil.

42:14
    Maple Leafs na ose útočného pásma vystřelili od modré čáry a Keith Kinkaid puk podržel ve své lapačce.

42:05
    Kasperi Kapanen si sjížděl z levého kruhu před bránu, Mike Reilly ho ale nádherně a čistě odstavil tělem.

41:40
    Maple Leafs vypálili od modré čáry a pozorný Keith Kinkaid puk úspěšně vykopl svým levým betonem.

41:03
    Vyloučený útočník Dale Weise je zpět na ledě a Toronto nevyužilo ani jednu ze tří přesilových her.

40:40
    Mitchell Marner na pravém křídle předvedl nepřesnou zpětnou přihrávku a za pukem spěchal Morgan Rielly.

40:01
    V Torontu začala závěrečná třetí třetina, do které domácí Maple Leafs vstupují v početní výhodě.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

Charles Hudon sice dokázal v prostřední části skórovat, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli kopnutí a Montreal si musí na kontaktní branku počkat. Maple Leafs mají utkání stále pod kontrolou a do závěrečné části navíc budou vstupovat v početní výhodě. Skóre po druhé třetině. Toronto Maple Leafs 2 Montreal Canadiens 0.
    Toronto stále vede o dvě branky a Montreal čeká těžká práce

40:00

39:03
    William Nylander se nyní dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Keith Kinkaid vyrazil. Maple Leafs sice výhodu nevyužili, zahrají si ale přesilovou hru. Útočník Dale Weise dostal dvě minuty za podrážení.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:27
    Zkušený obránce Shea Weber už je také zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu. Skóre je 2:0.

36:50
    Vyloučený Andreas Johnsson je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra domácích hráčů Maple Leafs.

35:58
    Morgan Rielly v mezikruží krásně zamíchal s pukem a poté ho posílal před bránu, jeho přihrávka ale byla zablokována a Maple Leafs se ke střele nedostali.

35:27
    Martin Marinčin na pravém křídle dobruslil puk a ocitl se na kolenou, Shea Weber do něj poté nepříjemně narazil a dostal dvě minuty za hrubost. Hra 4 na 4.

34:50
    Andreas Johnsson dostal dvě minuty za podražení a Montreal si zahraje třetí přesilovou hru v zápase.

34:33
    Shea Weber na pravém křídle pálil od modré čáry a jeho střela bez přípravy byla Leafs zablokována.

34:12
    Maple Leafs se dostali v pravém kruhu k nahození, které skončilo v ochranné síti. Komerční přestávka.

33:32
    Vyloučený Morgan Rielly je zpět na ledě a Maple Leafs úspěšně přečkali obě hry v oslabení. Stále je to 2:0.
    33:19 Charles Hudon dosáhl branky kopnutím, a tak neplatila!

33:19
    Charles Hudon se dostal u levé tyče k dorážce a levou bruslí poslal puk do sítě, gól ale nebyl uznán kvůli kopnutí! Rozhodčí měli hned jasno.

33:04
    Kasperi Kapanen na pravém křídle vyhrál závod o puk a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké ráně s příklepem, která skončila v lapačce Keitha Kinkaida! Leafs mohli udeřit v oslabení.

32:03
    Canadiens během pár sekund dvakrát vypálili od modré čáry, Frederik Andersen ale oba pokusy vyrazil mimo.

31:32
    Morgan Rielly dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Montreal si zahraje druhou přesilovou hru.

30:51
    Morgan Rielly na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější pravou tyč.

30:09
    Canadiens mohli udeřit v závěru oslabení, střela z pravého kruhu ale skončila v lapačce bezchybného Frederika Andersena. Následuje komerční přestávka.

30:09
    Keith Kinkaid sice nedokázal udržet ránu od modré čáry, poté mu ale pomohli spoluhráči. Charles Hudon je zpět na ledě a Montreal hraje opět v plném počtu.

29:06
    Auston Matthews ve středovém kruhu ztratil stabilitu a Canadiens se podařilo úspěšně a snadno vyhodit.

28:09
    Jake Muzzin si zkontroloval všechny zuby a Charles Hudon byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

27:18
    Kasperi Kapanen na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Keith Kinkaid puk vyrazil za bránu Canadiens.

27:10
    Toronto do toho stále šlape a má vývoj dnešního utkání pod kontrolou, Habs se ale po přestávce zlepšili.

26:39
    Martin Marinčin vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Keith Kinkaid puk podržel v lapačce.

26:11
    Rasmus Sandin vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Keith Kinkaid našel puk ve své lapačce. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

26:06
    Ilja Michejev u levé tyče zakončoval bekhendem do zdánlivě prázdné brány, Keith Kinkaid ale dokázal puk vyrazit vleže pravým betonem!

25:25
    Mike Reilly na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem minula přední pravou tyč.

24:31
    Keith Kinkaid nyní skvěle zakročil proti střele z blízkosti levým betonem a dorážku Austona Matthewse ukryl v lapačce! Hra byla přerušena.

24:00
    Brendan Gallagher se dostal během několika sekund ke dvěma střelám v pravém kruhu pro vhazování, pozorný Frederik Andersen ale oba jeho pokusy vyrazil.

23:19
    Dmytro Timašov na pravém křídle prohrál závod o puk a proti Torontu bylo odpískáno zakázané uvolnění.

22:07
    Montreal na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč domácí brány.

21:32
    A další střela Canadiens, která přišla z pravého kruhu, Frederik Andersen ale opět kotouč vyrazil mimo bránu.

21:17
    Jesperi Kotkaniemi vystřelil na vrcholu mezikruží a Frederik Andersen puk vyrazil pravým betonem.

20:42
    Morgan Rielly na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Keith Kinkaid ho ale vykopl levým betonem mimo.

20:03
    Maple Leafs chtěli do druhé části vlétnou jako do té první, nyní je ovšem zastavilo postavení mimo hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.

Maple Leafs odehráli fantastických úvodních dvacet minut, během kterých byli jasně lepší a dokázali se dvakrát prosadit. Fanoušky v modrých dresech nejprve rozradostnil Trevor Moore a krátce před přestávkou poté John Tavares. Skóre po první třetině utkání o Kanadu. Toronto Maple Leafs 2 Montreal Canadiens 0.
    Maple Leafs dominují a vypadá to na další porážku Montrealu

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:48
    Mitchell Marner našel před bránou nádhernou přihrávkou Johna Tavarese, Keith Kinkaid ale jeho pokus vyrazil a připsal si skvělý zákrok!

18:30
    Maple Leafs se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

18:07
    Auston Matthews se na pravém křídle pěkně uvolnil, z ostrého úhlu ovšem poté zakončoval nepřesně.
    16:19 John TAVARES - 2:0

16:19
    JOHN TAVARES se dostal u pravé tyče v rychlém sledu ke dvěma dorážkám a puk se od levého betonu ležícího Keitha Kinkaida odrazil do sítě – 2:0! Asistence: Trevor Moore a Mitchell Marner.

15:47
    Kasperi Kapanen se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ležícího Keitha Kinkaida nepřekonal!

14:51
    Frederik Gauthier vystřelil na pravém křídle a Keith Kinkaid jeho střelu z úhlu podržel. Komerční přestávka.

14:06
    Keith Kinkaid za bránou nepřesně rozehrál a poté čelil prudké střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, brankář Montrealu ale puk pravým betonem vyrazil.

13:05
    Auston Matthews se ocital v mezikruží ve slibné šanci, mezi dvojici protihráčů ale těžký puk nezkrotil. Škoda.

12:01
    Nick Suzuki v blízkosti levé tyče orazítkoval pravý beton Frederika Andersena, jenže těsně předtím si zpracoval kotouč pomocí vysoké hokejky a hra byla přerušena.

11:34
    Jesperi Kotkaniemi na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Frederin Andersen snadno kotouč podržel.

11:04
    Jake Muzzin byl zřejmě hráčem, který nepřesně rozehrál, a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

10:37
    Mike Reilly vystřelil prudce od modré čáry a Frederik Andersen kotouč podržel v náručí. Komerční brejk.

10:32
    Vyloučený Trevor Moore je zpět na ledě poté, co slibnou šanci nevyužil hostující Brendan Gallagher.

09:57
    Frederik Andersen skvěle zakročil proti střele z blízkosti a Maple Leafs se podařilo puk vyhodit!

08:32
    Trevor Moore dostal dvě minuty za nedovolené bránění, což je paradoxní, protože právě tímto proviněním zaváněl úvodní dnešní gól Maple Leafs.
    07:57 Trevor MOORE - 1:0

07:57
    Keith Kinkaid nedokázal udržet ránu Rasmuse Sandina od modré čáry a TREVOR MOORE poté skóroval z blízkosti do prázdné brány! Je to 1:0! Asistence: Alexander Kerfoot a Rasmus Sandin.

07:17
    Andreas Johnsson se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Keith Kinkaid skvěle zasáhl pravým betonem a puk vyrazil mimo hostující bránu!

06:26
    Jake Muzzin na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho ránu zablokoval Brendan Gallagher.

06:19
    Jason Spezza na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Keith Kinkaid puk podržel. Krátká komerční přestávka.

05:46
    Jordan Weal vystřelil na bodu pravého kruhu z otočky a jeho střela zápěstím byla Maple Leafs zablokována.

04:58
    Charles Hudon na levém křídle dobruslil volný puk a z úhlu napřáhl k prudké střele s příklepem, která minula vzdálenější pravou tyč domácí brány Maple Leafs.

03:58
    Maple Leafs se ocitli pod mírným tlakem a podél střídaček raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.

03:10
    Maple Leafs na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Keith Kinkaid poté na přední tyči puk snadno podržel.
    02:40 Leafs nyní dvakrát trefili tyč a zahodili obrovskou šanci!

02:40
    Jake Muzzin napřáhl na vrcholu levého kruhu k nádherné střele s příklepem, která orazítkovala vzdálenější pravou tyč! Jason Spezza mohl u pravé tyče dorážet puk do prázdné brány, jenže orazítkoval vzdálenější levou tyč! Neuvěřitelné!

02:30
    Ze zápasu uběhly velice rychle dvě minuty a půl a zatím se hraje bez přerušení. Fantastický zápas.

00:44
    Karl Alzner na levém křídle vypálil od modré čáry a tečovaný puk mířil ke vzdálenější pravé tyči, Frederik Andersen ale dokázal včas zareagovat a svým levým betonem puk vykopl mimo prostor domácí brány.

00:01
    Scotiabank Arena v Torontu těsně před úvodním vhazováním

Toronto Maple Leafs: Andersen (Woll) – Muzzin (A), Barrie, Rielly (A), Ceci, Sandin, Marinčin – Johnsson, Matthews, Nylander – Kapanen, Tavares (A), Marner – Michejev, Kerfoot, Moore – Timašov, Spezza, Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Montreal Canadiens: Kinkaid (Lindgren) – Mete, Weber (C), Alzner, Reilly, Ouellet, Folin – Lehkonen, Danault (A), Gallagher (A) – Cousins, Kotkaniemi, Weal – Hudon, Suzuki, Drouin – Varone, Peca, Weise. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Corey Syvret, Brian Pochmara. Čároví: Scott Driscoll, Shandor Alphonso.
    Maple Leafs se vrací zpět domů, kde vyzvou rivala z Montrealu

Ve středu v noci jsme byli svědky newyorského derby mezi Rangers a Islanders a o den později nás čeká kanadský souboj, Toronto vyzve na domácím ledě Montreal. Oba týmy čeká druhý vzájemný souboj během pouhých dvou dní. Úvodní letošní střetnutí zvládli lépe Maple Leafs, kteří v Montrealu zvítězili 3:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. T. Moore (Kerfoot, Sandin), 17. Tavares (T. Moore, Marner), 49. Matthews (Marner, Rielly)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Woll) – Muzzin (A), Barrie, Rielly (A), Ceci, Sandin, Marinčin – Johnsson, Matthews, W. Nylander – Kapanen, Tavares (A), Marner – Michejev, Kerfoot, T. Moore – Timašov, Spezza, Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Diváci: 18863