Vladivostok – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Magnitogorsk – N.Novgorod 2:3 (3:4 po s.n.) | CSKA Moskva – Riga 6:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Spartak Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (3:4)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 05.10.2019, 14:00 • UKRK Arena Metallurg, Magnitogorsk • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:41:40)

Dnešní utkání sledovalo 5 776 diváků.

Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou mužstev nefigurují čeští nebo slovenští hokejisté.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Metallurg Magnitogorsk: 28

Torpedo Nižnij Novgorod: 32.

Vítězstvím favorizovaného Torpeda končí tento zápas, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich zazářil Michail Varnakov (N.Novgorod), který jen třikrát a pokaždé byl úspěšný, třetím nájezdem také nakonec rozhodl o vítěství svého mužstva.

Michail VARNAKOV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Autorem vítězné branky je MICHAIL VARNAKOV.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo se ani v pětiminutovém prodloužení, to znamená jediné – o vítězi tohoto zápasu rozhodnou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Torpedo nyní svírá Metallurg v jeho vlastní třetině.

64:03
    Charles Genoway (N.Novgorod) netrefuje z pravé strany branku Metallurgu.

63:44
    Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) má puk ve své výstroji, po střele Kirilla Urakova.

62:56
    A útočí hosté, přečíslení dva na jednoho, zakončující Anton Šenfeld již zvedla ruce nad hlavu, ale gól to není, hraje se dál.

62:35
    Roman Ljubimov (Magnitogorsk) se nyní prohráčkoval z levé strany až k brance Torpeda, ale Tichomirova překonat nedokázal.

62:12
    Zatím se ani při hře tři na tři nezrodila nějaká šance...

61:42
    Bylo to těsně, ale byl to ofsajd, Brandon Kozun (Magnitogorsk) vtrhl do útočného pásma o něco dříve.

61:15
    Metallurg získává puk a bude moci zaútočit.

60:45
    Nyní se Torpedo snaží v útočném pásmu, střela Schroedera míjí branku Metallurgu.

60:15
    Metallurg v první útočné akci, domácí ale u levého mantinelu ztrácí puk.

60:01

Je to tak, dnešní duel se bude prodlužovat poté, co po šedesáti minutách svítí na ukazateli skóre stav 2:2.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Už to vypadá, že zápas dospěje do prodloužení, oba týmy se soustředí hlavně na to, aby se třetí třetina dohrála.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:26

58:23
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) a jeho dělovka z levé strany, puk ale končí na zadním hrazení.

57:22
    Michail Varnakov (N.Novgorod) ale zachytil pas a s pukem se z pravé strany dostal až před Košečkina, toho bekhendem nepřekonal.

57:05
    Skvělá příležitost pro Metallurg ke vstřelení vedoucího gólu, nyní jsou domácí v útočném pásmu.

56:26
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., podrážení).

55:35
    Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, stav je vyrovnán a utkání spěje do prodloužení.

54:49
    Viktor Antipin (Magnitogorsk) vyhrál souboj v rohu, ve vlastní třetině, díky tomu mohou domácí bleskově prostřídat.

54:23
    Nepřesná rozehrávka Metallurgu, puk získávají hosté.
    53:35 Jegor JAKOVLEV - 2:2

53:35
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tlak Metallurgu má za následek vyrovnání! JEGOR JAKOVLEV prostřelil Tichomirova střelou z levého kruhu pro vhazování. Asistence: Roman Ljubimov a Ivan Vereščagin.

53:08
    Ofsajdem končí útočné akce domácích, Jegor Jakovlev byl při přechodu přes útočnou modrou příliš rychlý.

52:47
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

52:26
    Hraje se ale hlavně ve střední třetině, uvidíme co nyní, kdy se Metallurg dostává do třetiny soupeře.

51:45
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, diváci v hledišti si přejí gól domácího Metallurgu.

50:47
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Charles Genoway – 2 min., hrubost).

50:47
    Andrej Tichomirov (N.Novgorod) přerušuje hru, hned poté se strhla u jeho branky malá potyčka.

50:27
    Poslední desetiminutovka tohoto zápasu, Metallurg viditelně přidává na obrátkách.

49:08
    Metallurg znovu v útočném pásmu, Torpedo se pomalu, ale jistě, dostává pod tlak domácích.

48:38
    Metallurg měl nyní dobré střídání, domácí uzamkli svého soupeře v jeho třetině.

48:18
    Sražená střela Denise Paršina (Magnitogorsk), puk končí vysoko nad brankou, hra přerušena, vhazování po pravici Tichomirova.

47:52
    Vhazování po levici Tichomirova, puk získávají hosté.

46:27
    Z hlediště se ozývá pískot, domácí mají velké problémy přejít před branku Torpeda.

46:00
    Andrej Loktionov (Magnitogorsk) zavezl puk do útočného pásma, tam ho přenechává Mozjakinovi, který je ale až u modré čáry.

45:05
    Torpedo v útočném pásmu, Arťom Aljajev (N.Novgorod) ale nezachytil přihrávku na modré čáře, hra se posouvá do středního pásma.

44:22
    Domácí vyhrávají vhazování po pravici Košečkina a dostávají se do útoku.

43:40
    Puk za brankou Metallurgu, domácí ho mají pod kontrolou.

42:52
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí na obou stranách.

41:58
    Torpedo vyčkává ve střední třetině, domácí zkoušejí překonat tento val individuálními průniky.

41:15
    Denis Paršin (Magnitogorsk) znovu v akci, tentokrát chtěl sám přejít před branku, jeho stahovačka mu ale nevyšla.

40:45
    Denis Paršin (Magnitogorsk) zavezl puk pro Mozjakina, ten ale nedostihl obránce, takže puk získali hosté.

40:15
    Archip Několenko (Magnitogorsk) prohrál souboj u zadního mantinelu, puk získávají hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:40.

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, ke smutku domácích fandů, padl do sítě Metallurgu. Zápas trochu postrádal v této části zápasu tempo, Torpedo hraje velmi dobře takticky, hosté dobře hlídají střední pásmo, což dělá velké problémy domácím hráčům.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Torpedo v útočném pásmu.

38:31
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) zavezl puk do útočného pásma a domácí se budou muset zase bránit.

37:59
    Vhazování po levici Tichomirova, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

35:47
    Torpedo opět v útočném pásmu, Paul Szczechura ale nedosáhl na pas z pravé strany.

34:15
    Hosté zavezli puk do útočného pásma a jako jeden muž odešli střídat.

33:51
    Akce Metallurgu postrádají přesnost, domácí po přechodu přes útočnou modrou lacino ztrácejí puky.

32:33
    Střela Antona Volčenkova (N.Novgorod), z pravé strany, od modré, letí vedle branky.

32:15
    Torpedo opět v útočném pásmu, Metallurg je po inkasovaném druhém gólu pod tlakem.

31:02
    Andrej Belevič (N.Novgorod) nedokázal vystřelit zpoza bránícího Dronova.

30:10
    Jsme ve druhé polovině utkání a s Metallurgem to již nevypadá dobře, hosté dokonali obrat z 0:1 na 2:1 a jsou v této fázi zápasu lepší.

29:25
    Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Vasilij Košečkin.
    29:25 Quinton HOWDEN - 1:2

29:25
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Stanislav Bočarov (N.Novgorod) vystřelil z pravé strany, jeho střelu Galimov vyrazil před sebe, tam byl ala QUINTON HOWDEN, který se natáhl a poslal puk, kolem levého betonu Galimova, do branky Metallurgu. Asistence: Stanislav Bočarov.

29:11
    Charles Genoway (N.Novgorod) zkouší pozornost Galimova z levé strany, ten chytá do lapačky a přerušuje hru.

28:42
    Nahozený kotouč na Tichomirova, ten sklepává na obránce Baranceva, rozehrávka Torpeda.

27:53
    Na druhé straně velmi dobrá šance hostů, při přečíslení dva na jednoho, ale Stanislav Galimov (Magnitogorsk) včas zasáhl.

27:15
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) vypálil z mezikruží, ale Andrej Tichomirov vyráží.

26:15
    Denis Paršin (Magnitogorsk) neudržel puk na pravé straně, v útočném pásmu a hosté ho posílají až do třetiny Metallurgu.

25:10
    Zpoza vlastní branky rozehrávají domácí, ale jejich akce končí před útočnou modrou.

23:50
    Charles Genoway (N.Novgorod) po levé straně zavezl puk do třetiny Metallurgu, ale Anton Šenfeld poté neudržel útočnou modrou.

22:38
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) nahodil puk na Tichomirova, ten chytá a přerušuje hru. Díky tomu se domácí dostávají do třetiny Torpeda.

21:48
    Metallurgu se vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, tam Torpedu v dosavadním průběhu druhé třetiny získává spoustu puků.

21:25
    Puk míří do třetiny Metallurgu, ale domácí ho dostávají zpět do střední třetiny.

20:50

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:52.

V první třetině již žádný další gól nepadne. Oba týmy jdou do kabin za nerozhodného stavu, oba týmy se v první třetině dokázaly trefit jednou. Za domácí otevřel skóre legendární Sergej Mozjakin, hosté pak využili přesilovou hru v závěru třetiny, to se prosadil Damir Žafjarov. Hraje se velmi pěkný hokej.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) netrefuje z levé strany branku Torpeda.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Metallurg dostal puk ze třetiny.

18:48
    Domácí zkouší zaútočit po levé straně, dostávají se do třetiny Torpeda.
    17:42 Damir ŽAFJAROV - 1:1

17:42
    Hosté využívají přesilovou hru, DAMIR ŽAFJAROV nachytal Galimova střelou téměř z nulového úhlu, všichni čekali spíše přihrávku, ale Žafjarov vystřelit a puk si našel cestu do branky Metallurgu. Asistence: Charles Genoway a Jordan Schroeder.

17:26
    Torpedo zpět v útočném pásmu, hosté v přesilovkovém rozestavení.

16:48
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) minul puk v mezikruží, domácí vyhodili puk ze třetiny.

16:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., podrážení).

16:12

14:52
    Tentýž hráč zavezl puk zase zpět do útočného pásma... jenže hosté znovu vyhazují ze třetiny.

14:33
    Metallurg drží útočné pásmo, ale Denis Paršin nakonec neudržel puk na modré.

14:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., podrážení).

13:44
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, až na zakázané uvolnění.

12:56
    Pavel Dorofejev (Magnitogorsk) zachytil přihrávku, vyvezl puk do středního pásma a odešel střídat, s ním i ostatní spoluhráči.

12:32
    Metallurg ve vlastní třetině, Torpedo se snaží dostat do předbrankového prostoru.

11:53
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) se dostal ke střele z mezikruží, kam si najel z levé strany, ale branku přestřeluje.

11:10
    Daniil Iljin (N.Novgorod) v ofsajdu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

10:38
    Metallurg přestál oslabení a hned se vrhá do útočení.

10:03

09:30
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) zavezl puk zpět do třetiny Metallurgu.

09:05
    Viktor Antipin (Magnitogorsk) nabral puk a o mantinel ho poslal ven ze třetiny.

08:48
    Torpedo stále v útočném pásmu, ale zatím je to bez střel.

08:15
    Torpedo od úvodních vteřin v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.

08:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Mozjakin – 2 min., hákování).

07:09
    Charles Genoway (N.Novgorod) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na pravou stranu.

06:34
    Z levé strany pálí zápěstím Roman Ljubimov (Magnitogorsk), Andrej Tichomirov chytá a přerušuje hru.

05:53
    Před Galimova si najel Paul Szczechura (N.Novgorod), který se snažil doklepnout vyražený puk do branky, ale ten skončil pouze vedle ní.

05:08
    Domácí pouze odevzdávají puk Torpedu, oba týmy střídají.

04:40
    Puk ve třetině Metallurgu, který je pod tlakem Torpeda při rozehrávce.
    03:29 Sergej MOZJAKIN - 1:0

03:29
    Osmatřicetiletá legenda Magnitororsku a kapitán týmu SERGEJ MOZJAKIN otevírá skóre! Po výtečné zadovce Paršina prostřeluje z levé strany Tichomirova střelou pod horní tyčku. Asistence: Denis Paršin.
    02:38 Andrej Loktionov (Magnitogorsk) nepřekonal Tichomirova

02:38
    Další šance zápasu, Andrej Loktionov (Magnitogorsk) se dostal do brejku, po přihrávce Potěchina byl sám před Tichomirovem, kterého zkoušel překonat mezi betony, ale gólman Torpeda nakonec prostor utěsnil.

02:10
    Puk nakonec opouští třetinu Torpeda, následně se domácí snaží rozehrát, ale je z toho jen icing.

01:45
    Souboj v rohu třetiny Torpeada, puk získávají domácí.

00:52
    Na druhé straně podržel Stanislav Galimov (Magnitogorsk) svůj tým, po akci Varnakova.

00:30
    Denis Paršin (Magnitogorsk) si najížděl před branku Torpeda, kam mířila přihrávka, ale nedostal se ke střele.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Matuškin, Dronov – Ljubimov, Několenko, Timkin – Galuzin, Mozjakin, Paršin – Rasmussen, Dorofejev, Potěchin – Loktionov, Kozun, Rožkov – Korobkin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Šenfeld – Belevič, Varnakov, Bočarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Q. Howden, Szczechura, Gončaruk.

Rozhodčí: Kulev, Spirin – Antonov, Parikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
    Torpedo je na tom, v rámci hodnocení celé ligy, přece jenom o něco lépe, než Metallurg. Dokonce by se dalo říci, že o mnoho lépe. Aktuálně má totiž dvakrát více bodů, než Metallurg (16) a v pořadí Západní konference se vyhřívá na velmi dobrém čtvrtém místě. Až za ním se nacházejí velké týmy jako Dynamo Moskva, Jokerit nebo Sparta Moskva!
    Pro Torpedo bude duel v Magnitogorsku třetím venkovním soubojem v řadě, přičemž ty předchozí dva mu tolik nevyšly. V Ufě z toho byla vysoká prohra 1:5 a naposledy v Nur-Sultanu (dříve v Astaně) prohrálo Torpedo s místním Barysem těsně 1:2.

METALLURG MAGNITOGORSK
    Magnitogorsk, ještě pod vedením bývalého českého reprezentačního kouče Josefa Jandače, začal nový ligový ročník katastrofálně. Aktuálně je nejhorším klubem Východní konference a za vinu je to dáváno právě Josefu Jandačovi. Byť ten skončil u kormidla Magnitky již po třech kolech s bilancí dvou proher a jedné výhry. Od té doby Metallurg vyhrál v deseti dalších zápasech jen dvakrát, osmkrát prohrál, z toho hned šestkrát v normální hrací době. Teprve třetí výhru v letošním ročníku ruské KHL přidal Metallurg v posledním kole, kdy doma porazil Jaroslavl 5:3.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž METALLURG MAGNITOGORSK přivítá na svém stadionu TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Mozjakin (Paršin), 54. J. Jakovlev (Ljubimov, Vereščagin) – 18. Žafjarov (Ch. Genoway, Schroeder), 30. Q. Howden (Bočarov), rozh. náj. Varnakov