Finsko – Arménie 3:0 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 2:3 (kon.) | Švýcarsko – Irsko 2:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Malta 1:0 (kon.) | Rumunsko – Norsko 1:1 (kon.) | Švédsko – Španělsko 1:1 (kon.)
Izrael – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Řecko – Bosna 2:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Itálie 0:5 (kon.)
Švédsko
1:1 (0:0)
Španělsko
Úterý 15.10.2019, 20:45 • Friends Arena (Stockholm) • Kvalifikace ME • Skupina F

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:46:01)

Fauly: 17:10

Zápas se nakonec skončil remízou, Švédsko doma hrálo se Španělskem smírně 1:1. Španělé do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si několik dobrých šancí. Švédy ale podržel skvělá brankář Robin Olsen a v závěru poločasu si šance vytvořili také Švédové. Ti se také dostali do vedení, když ve druhém poločase překonal nadvakrát de Geu Marcus Berg. V 60. minutě pak musel de Gea kvůli zranění střídat. Dlouho to vypadalo, že Švédsku už udrží cenné vítězství, ale nakonec mu to nevyšlo, až v nastaveném čase si Španělé vytvořili první pořádnou šanci ve druhém poločase, a tu hned využili. Po rohovém kopu se prosadil střídající Rodrigo. Pro Španěly zisk bodů znamená, že už mají jistý postup na EURO. Švédové si ještě musejí dávat pozor na Rumunsko, které na ně ztrácí dvě kola před koncem kvalifikace pouze bod.

90+5

90+4
    Španělé jsou samozřejmě povzbuzení vyrovnáním a zase se tlačí dopředu.

90+3
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Sebastian Andersson.
    90+2. RODRIGO - 1:1

90+2
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, Španělsko se prosazuje z rohového kopu a stav je 1:1! Míč se po rohovém kopu dostal k Ruízovi. Ten vrátil míč před branku, kde byl připravený RODRIGO. Stačilo mu jen nastavit nohu a míč skončil v síti. Asistence: Fabián Ruiz.

90+1
    Španělé přeci jen konečně stupňují svůj tlak. Budou zahrávat rohový kop.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Bernat z levé strany poslal rychlý míč před branku. Ten ale nikoho nenašel, takže je z toho jen odkop od branky.

90
    Za svou přehnanou reakci ale dostává žlutou kartu také Rodri.

89
    Marcus Berg dostává žlutou kartu za faul na Rodriho zezadu.

88
    Španělé získali míč a mohou se nadechnout k další akci. Času už jim moc nezbývá.

87
    Španělský tlak v posledních minutách není zrovna drtivý, už se zdá, že Švédsko favorita přeci jen obere o všechny tři body.

86
    Ze standardní situace Švédska nebylo vůbec nic, faulovaným byl naopak Ceballos.

85
    Lustig byl přidržen Ceballosem a vybojoval pro své mužstvo standardní situaci. Důležitá situace, protože Švédové mohou pošetřit čas a případně i definitivně rozhodnout.

84
    Španělé si zatím vůbec nevědí rady se zataženým švédským valem. Až na jednu výjimku si ve druhé půli nevypracovali žádnou šanci.

83
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Gustav Svensson.

Petr Sumbal

Branky: 50. Berg – 90+2. Rodrigo (Ruiz)

Karty:   80. K. Olsson (SWE), 89. Berg (SWE) – 69. D. Ceballos (ESP), 80. Ruiz (ESP), 90. Rodri (ESP)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:10.
    Švédsko: Olsen – Lustig, Granqvist (C), Lindelöf, Bengtsson – Seb. Larsson, K. Olsson, Ekdal (83. Svensson), Forsberg – Quaison (78. Isak), Berg (90+3. Andersson).
    Náhradníci: Nordfeldt, Johnsson – Svensson, Helander, Danielson, Gagliolo, Sema, Guidetti, Krafth, Isak, Tanković, Andersson.

Španělsko: de Gea (60. Arrizabalaga) – Carvajal (81. Navas), Albiol (C), I. Martínez, Bernat – Th. Alcântara (66. Rodrigo), Rodri, Ruiz – Oyarzabal, G. Moreno, D. Ceballos.
    Náhradníci: Arrizabalaga, Pau López – Rodrigo, Reguilón, D. Llorente, Alberto, Saúl Ñíguez, Sarabia, Navas, Cazorla, Busquets, Francisco Torres.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore