Toronto – Minnesota 4:2 (kon.) | Montreal – Tampa 1:3 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:4 (kon.)
Calgary – Philadelphia 3:1 (kon.) | Vegas – Nashville 2:5 (kon.) | Vancouver – Detroit 5:1 (kon.)
Los Angeles – Carolina 0:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (0:1, 4:0, 0:1)
Minnesota Wild
Středa 16.10.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:50 (03:41:54)

1. Morgan Rielly (TOR) 0+4
    2. Mitchell Marner (TOR) 1+2
    3. Frederik Andersen (TOR) 27 zák., 2 góly, 93,1%

Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 11-15; Vhazování: 55%-45%; Hity: 11-31; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
    Maple Leafs předvedli velký obrat a Wild odjíždí s prázdnou

Toronto nevykročilo do zápasu proti Minnesotě vůbec dobře, jenže po přestávce vstřelilo čtyři góly v řadě a bylo po všem. O výhře Maple Leafs rozhodl Mitchell Marner, který si připsal gól a dvě asistence, zatímco Andreas Johnsson gól a asistenci. Fantastický výkon podal obránce Morgan Rielly, který se pod všechny čtyři góly Leafs podepsal druhou asistencí. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 4 Minnesota Wild 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:58 Gerald MAYHEW - 4:2

58:58
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Frederik Andersen nedokázal udržet střelu Ryana Donata z levého kruhu a GERALD MAYHEW se prosadil z dorážky! Jeho vůbec první gól v NHL! Asistence: Jordan Greenway a Ryan Donato.

57:53
    Maple Leafs se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě ale skončily v náručí Devana Dubnyka.

57:26
    Jason Zucker vypálil na levém křídle z ostrého úhlu hodně nepřesně a Alexander Kerfoot je zpět na ledě.

56:15
    Ryan Donato nyní vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila do předního horní rohu brány, Frederik Andersen ale vytáhl úžasný semafor, na kterém zasvítila červená!

55:26
    Alexander Kerfoot podruhé v dnešním zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.

55:06
    Maple Leafs mají vývoj utkání pevně pod kontrolou a v závěru si odbudeme poslední komerční přestávku.

54:25
    Frédérik Gauthier parádním způsobem vyvezl puk z obranného pásma a poté ho napálil za bránu hostů.

53:18
    Markus Foligno odpověděl střelou z pravého kruhu pro vhazování, která minula bližší pravý horní roh brány.

52:05
    Trevor Moore vypálil na vrcholu pravého kruhu a Maple Leafs mohli skórovat na vzdálenější levé tyči z dorážky, kotouč ale těsně minul bránu!

51:00
    Hra byla přerušena v obranném pásmu Minnesoty a prostor dostává další krátká komerční přestávka.

50:51
    Maple Leafs přenesli hru z levého křídla doprava a střela Codyho Ceciho z vrcholu pravého kruhu skončila mimo. Devan Dubnyk tedy v bráně Wild nemusel zasahovat.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Tavares (Ceci, Rielly), 28. Marner (A. Johnsson, Rielly), 29. A. Johnsson (Marner, Rielly), 34. Matthews (Marner, Rielly) – 6. Kunin (Suter, Spurgeon), 59. Mayhew (Greenway, Donato)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Marinčin, Holl – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Kapanen, Tavares (C), Marner (A) – I. Michejev, Kerfoot, Moore – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Parise (A), M. Koivu (C), Zucker – Mayhew, E. Staal, Hartman – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Donato, V. Rask, Greenway. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Kendrick Nicholson. Čároví: Steve Barton, David Brisebois

Diváci: 19149