Sassuolo – Inter 3:4 (kon.) | Cagliari – Spal 2:0 (kon.) | Sampdoria – AS Řím 0:0 (kon.)
Udinese – Turín 1:0 (kon.) | Parma – Janov 5:1 (kon.) | AC Milán – Lecce 2:2 (kon.)
Udinese Calcio
1:0 (1:0)
Turín FC
Neděle 20.10.2019, 15:00 • Dacia Arena (Udine) • Italská Serie A • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Turínští mají o tři body v tabulce více. Nachází se na devátém místě, tedy v poklidném středu tabulky. Jejich výkony jsou zatím poměrně vyrovnané, tj. 3 výhry, jedna remíza a tři prohry. V minulém zápase dokázali uhrát cenný bod proti Neapoli. Potvrdí tento bodový zisk i dnes proti Udinese?

Turín FC

Domácí mají za sebou odehráno sedm zápasu a mají stejný počet bodů, tj. sedm. Udinese je zatím celek, který nestřílí mnoho branek, ale taky jich mnoho nedostává. Jejich bilance je 3:6! Méně inkasovaných branek už má jen Inter (4 branky). Na druhou stranu je Udinese nejhorším týmem, co se týká počtu vstřelených gólů.
    V minulém zápase si připsali celkově čtvrtou prohru v dosavadním ročníku, tentokrát padli 0:1 s Fiorentinou.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Zápas nám začal. V první minutě se domácí snažili o kombinaci u levé postranní čáry. Nakonec museli volit zpětnou přihrávku k polovině hrací plochy.

2
    Ken Sema se dostal k první šanci! Jeho první pokus dokázal obránce zablokovat, jeho druhý pokus vyrazil Sirigu zpět do vápna. K míči se následně dostal ještě Stefano Okaka a ten zakončil jen těsně mimo levou tyčku!
    2. První šance v podání domácích!

3
    Domácí tedy začali hodně aktivně. Nyní má míč jejich soupeř, který s ním hraje na vlastní polovině.

5
    Vysoký centr na hranici vápna, kde vše pohlídal Nicholas Opoku a nedovolil soupeři zpracování dlouhého míče.

6
    Nyní už opět domácí celek u míče, ale nyní se nedostávají do blízkosti branky Turína.

7
    Posléze už však opět zatápěli v obranných řadách hostů. Tentokrát z toho nerezultovala střela na branku.

8
    Přenesení hry z pravé strany na levou se hostům příliš nepovedlo. Následuje odkop domácího brankáře.

10
    Turín kombinoval na velmi malém prostoru. Pak přišel dlouhý míč na pravou stranu, kde se pokoušel něco vymyslet Cristian Ansaldi . Nakonec končí míč v zázemí.

11
    Snaha o rychlý útok se domácímu celku nepovedla.

12
    Udinese bude zahrávat rohový kop z pravé strany...

13
    ...dobrý centr na střed vápna nepřinesl zakončení. To přišlo až následně, kdy se ke střele dostal Mato Jajalo a donutil brankáře skokem ke své pravé tyčce vyrazit míč.

14
    Další roh už nezpůsobil výraznější ohrožení branky Turína.

15
    Ken Sema, ve snaze vybojovat míč, byl faulován a jeho celek zůstane na polovině svého soka.

16
    Lob za obranu Udinese nebyl myšlený špatně, ale mířil přesně do míst, kde se nacházel jen hráč domácích.

18
    Šikovný centr z pravé strany, který obránce domácích dokázal odhlavičkovat do bezpečí.

19
    Nyní se minutu téměř míč nedostal do pohybu. Dvakrát za sebou se konalo vhazování na pravé straně, které bylo spojené s diskuzí.

20
    Dvacet minut hry je za námi. Začátek začal hodně slibně, ale od té doby jsme již vyloženou šanci nezaregistrovali. Domácí však vyvíjí větší úsilí o ohrožení branky.

21
    Hosté se snaží o přechod do útoku skrze dlouhé míče, které však obrana Udinese bezpečně dokáže eliminovat.

23
    Kombinace Turína na polovině hrací plochy nebere konce. Dokáží se po ní dostat do šance?

24
    Nakonec ano, nicméně střela byla blokovaná a následně se míč opět ukazuje na středovém kruhu.

25
    A další zdlouhavá kombinační souhra turínských.

26
    Ztráta míče, po které následuje faul v podání Sašy Lukiće, který se ještě snažil vybojovat míč zpět, nicméně si počínal tvrdě a je tu první žlutá karta zápasu.

27
    Po delší době dostávají míč před branku i domácí, ti si vybojovali další rohový kop.

28
    Ten si domácí celek rozehrál na krátko. Poté následoval centr mimo vápno, odkud přišla střela, která byla ve vápně zastavena.

29
    Kevin Lasagna byl faulován a nyní se domácím nabízí zajímavá standardní situace!

30
    Centr do vápna, který hostující defenzíva odráží. Následně zůstal jeden z turínských hráčů ležet ve vápně a hra je přerušena.

31
    Rozhodčí kontroluje, zda je všechno v pořádku a dává signál, aby se pokračovalo ve hře.

33
    Turín se opět ujal kombinace na polovině hřiště a hra z jejich pohledu nepřináší žádnou extra podívanou.

34
    I další minuta je ve znamení držení míče hostů. Domácí trpělivě vyčkávají na svou příležitost.

36
    Konečně od hostů přímočařejší útok. Do něj se dostával Tomás Rincón, který nakonec po souboji padá na hřiště. Rozhodčí penaltu nepíská.

37
    Na druhé straně zakončení Jajala a jeho rána skončila jen kousek vedle pravé tyčky!

38
    Vzápětí další zakončení domácích, tentokrát střílel Rodrigo de Paul, který však mířil přesně doprostřed branky.

40
    Mato Jajalo přišlápl nohu Rincónovi a vidí za tohle žluté napomenutí.

42
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jen prosazují. Centr na pravé straně se pokoušel hlavičkou do branky poslat Rolando Mandragora. Míč nakonec mířil mimo branku, ale STEFANO OKAKA u levé tyčky ještě stačil hlavičkou míč poslat do správného místa.
    42. Stefano OKAKA - 1:0

44
    Hosté u míče a snaží se o nějakou útočnou akci. Avšak nejspíše se už v prvním poločase nic zajímavého nestane.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Domácí začali hodně aktivně, dostali se ke dvěma slibným šancím, které zůstaly nevyužity. Turín dokázal v dalších minutách vyrovnat hru, ale vyloženou šanci si za první poločas nevypracovali. A tak se krátce před koncem úvodní pětačtyřicetiminutovky dostali do vedení domácí a to zásluhou hlavičky Okaky.

46

46
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Simone Zaza.

47
    Juan Musso reflexivně vyboxoval míč, který šel pod horní tyčku. Roh pro soupeře...

48
    Roh se hostům hodně nepovedl, hráč nepřesně odcentroval míč do vápna.

50
    Standardní situace pro hostující celek ze střední vzdálenosti.

51
    Hosté to zkusili přímou střelo na branku, která se příliš nepovedla.

52
    Začátek druhého poločasu je ve znamení snahy hostů o vyrovnání. Zatím však nenalézají recept na defenzívu soupeře.

55
    Diego Laxalt se nepáral a stáhnutím za dres poslal k zemi Mandragoru. Jasná žlutá karta pro hostujícího hráče.

56
    Turín má stále více míč pod svou kontrolou, nicméně čekáme na nějaké ohrožení branky z jeho strany.

57
    Žlutou kartu dostává Armando Izzo (Turín FC).

57
    Toho jsme se dočkali vzápětí. Defenzívě Udinese se nepodařilo ubránit tento útok a Juan Musso musel zasahovat ve své svém brankovišti.

59
    Hráč Turína se rozběhl po levé straně, ale k centru se nedostal, neboť byl ubráněn obráncem Udinese.

61
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Iago Falqué.

62
    Turínská snaha pokračuje i nadále, ale stále bez zjevného efektu.

63
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Rodrigo Becao.

64
    Útok hostí byl nyní zastaven před šestnáctkou soupeře a to vinou ofsajdu.

67
    Udinese se vydalo do rychlého útoku, po kterém si vybojovali rohový kop...

68
    A ten skoro znamenal šanci. Míč se nebezpečně dostal do před brankového prostoru. Nakonec jej defenzíva Turína dostává do bezpečí.

69
    Juan Musso si naskočil na centr a bere míč do svých rukavic. Rychlým výkopem posílá své svěřence do útoku.

70
    Další vysoký míč mířil do vápna Udinese, ale tentokrát nemusel brankář domácích zasahovat.

71
    Ještě celých dvacet minut hry mají hosté k vyrovnání stavu zápasu, tak uvidíme.

72
    Nyní se jeden z hráčů chystá k vhazování autu. Zároveň se domácí chystají ke svému dalšímu střídání.

73
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Walace.

74
    Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).

76
    Hra se nám hodně často přerušuje a druhý poločas nám zatím rozhodně nenabízí nikterak atraktivní podívanou.

78
    Hra se nám spíše odvíjí uprostřed hrací plochy bez šancí na jednu či druhou branku.

79
    Možná nyní něco přinese počínající rychlý útok ze strany domácích?

80
    Přinesl dlouhý míč na zadní pravou tyč a bude následovat odkop brankáře Salvatora Siriga.

80
    Stefano Okaka si vysloužil žlutou kartu za nesportovní chování.

82
    Defenzíva Turína zastavuje nadějný útok na hranici své šestnáctky.

84
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Vincenzo Millico.

85
    Turínský hráč operoval na levé straně a snažil se dostat do palebné pozice. Nakonec končí míč v zázemí.

85
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Ilja Nestorovski.

87
    Pěkná pumelice domácího hráče a Salvatore Sirigu měl co dělat, aby míč vytěsnil nad branku!
    87. Dobrá střela domácího hráče!

88
    Turín bude nejspíše nyní vše dávat směrem do útoku. Nyní se pokoušeli o střelu z větší dálky, která si však nenašla cestu do branky.

90
    Nad rámec normální hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.

90+1
    Nejspíše křeče nyní postihly jednoho z domácích hráčů a potřebuje menší asistenci svého spoluhráče.

90+2
    Turín kombinoval s míčem...následoval dlouhý centr před branku, který končí mimo tři tyče.

90+4

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20.

Udinese nakonec dokázalo ubojovat těsné vítězství. Ve druhém poločase se příliš do šancí nedostávalo. Zatímco jejich soupeř se snažil, ale veškeré jejich snahy zůstaly bez odezvy. Druhý poločas byl také ve znamení častého přerušování a hra neměla téměř žádný spád. Nepříliš atraktivní duel tedy nakonec končí vítězstvím domácího celku! (16:58:54)