SK Poříčany
2:3 (0:1)
SK Benátky nad Jizerou
Neděle 20.10.2019, 15:30 • hřiště Vykáň • Divize skupina C • 11. kolo

Skončil zajímavý zápas, který gradoval v závěru. Benátečtí byli mírně lepším týmem. Důležité z jejich pohledu bylo, že na vyrovnávací branku devět minut před koncem dokázali brzy odpovědět Koškem a získat tak všechny body. (17:27:35)

90+3

90+3
    Za teatrální gesto obdržel žlutou kartu hostující Pavel Borkovec.

90+3
    Borkovec mohl postupovat sám na prázdnou bránu, hlavní rozhodčí ale přerušuje hru a končí zápas!

90+2
    Nízký centr hosté odkopli.

90+2
    Domácí vybojovali rohový kop, do pokutového území směřuje i brankář Janocsko.

90+1
    Na polovině hřiště fauloval hostující Kocourek.

90
    Dlouhý nákop končí opět u Straky, který se chystá poslat míč do hry.

90
    Nastavovat se budou 2 minuty.

89
    Hosté střídají. Trávník opouští Antonín Hrdina, nastupuje Jan Zabilanský.

88
    Přízemní centr do vápna směřoval na Macka, který se k míči nedostal.

87
    Straka opět krotí dlouhý nákop a chystá se vykopávat.

87
    Domácí se provinili na polovině hřiště strčením, hosté zůstanou u míče.

86
    Na dlouhý nákop za obranu vystartoval Straka a míč stáhl do své moci.

85
    Žlutá karta a znovu za řeči, tentokrát pro domácího Marka Ramšáka.

85
    Závěr bude ještě hektický, po pádu na hraně pokutového území před Strakou ukazuje hlavní rozhodčí odkop od brány. O faul se ale tentokrát nejednalo.

84
    Domácí se provinili útočným faulem, je pískáno.

83
    Janda se na pravé straně zbavil Jakuba Šimka a na zadní tyči hledal nabíhajícího Zdeňku, který ale na míč nohou nedosáhl!

82
    Benátky právě vstřelily branku!
    Ohromnou hrubku vyrobili domácí fotbalisté. Prejsek trefil Zdeňku, od kterého se odrazil míč k DOMINIKU KOŠKOVI, ten obešel vybíhajícího Janocska a poslal hosty opět do vedení.

81
    Poříčany právě vstřelily branku!
    PETR JANDA přímou střelou prostřelil chumel před Strakou a míč končí přesně u pravé tyče.

80
    Žlutou kartu obdržel hostující Milan Macek.

80
    Hosté budou čelit přímému kopu těsně za velkým vápnem, avšak z úhlu.

80
    Agilní Ramšák hledal ve vápně Zdeňku, který je již na hrotu, přesný ale nebyl.

79
    Po faulu ve středu hřiště hosté rychle rozehráli na Kocourka, ten ale stál v ofsajdu.

78
    Na zadní tyči nabíhající Zdeňka hlavičkoval malinko ze záklonu vysoko nad benáteckou bránu.

78
    Rychlé rozehrání odhlavičkoval Kysela před Zdeňkou na rohový kop.

77
    Po dlouhém autu si hosté pohlídali Seiferta a odhlavičkovali míč do bezpečí, poté ale na polovině hřiště Benátky faulovaly.

76
    Kocourek střílel z podobného místa, jako před chvílí Borkovec, k Janocskovi se ale jeho střela nedostala.

75
    Po útočném faulu Ramšáka zůstanou u míče hosté.

74
    A také za řeči obdržel žlutou kartu domácí Mário Gajdasz.

74
    Také domácí faulovali u levé postranní čáry.

73
    Kokoška rozehrál přímý kop na Prejska, ten přepustil míč Jandovi, ten ale mířil vysoko nad bránu.

72
    Za přílišné řečnění obdržel žlutou kartu hostující Antonín Hrdina.

72
    Přímý kop pro domácí po faulu Kysely na Ramšáka u postranní čáry.

71
    Borkovcova nepříliš razantní střela z uctivé vzdálenosti se pro Janocska stala naprostou lahůdkou.

70
    Střídají také domácí. Ze hřiště dolů jde Jan Šmidrkal, jehož nahrazuje Jiří Prejsek.

70
    Na druhé straně se uvolňoval Ramšák, míč si ale příliš předkopl.

69
    Hrdina napřáhl z pravé strany, od některého z domácích hráčů se míč odrazil do břevna Janocskovy brány!

68
    Hosté vybojovali rohový kop, po kterém se ale k míči nedostali.

67
    Na levé straně se dostal k míči Šimeček, který přesným centrem našel nedostatečně obsazeného ONDŘEJE KOMMU, který hlavou mířil přesně k tyči.

65
    Ještě jedno střídání u hostů. Místo Jana Mižiče si zahraje Pavel Borkovec.

65
    Hosté střídají. Trávník opouští Ondřej Šimek, jehož nahrazuje Jakub Kocourek.

65
    Kommovu chybičku nyní nepotrestal Janda, jenž centroval do vápna, tam ale nebyl nikdo v modrém.

64
    Ten se ale Kyselovi vůbec nepovedl, míč končí daleko za pokutovým územím.

63
    Po dalším centru nedosáhl hlavou na míč Ondřej Šimek, poté domácí odehráli míč na další roh.

63
    Centr na zadní tyč domácí zpacifikovali.

63
    Hosté vybojovali rohový kop, stěhují se tak před bránu Janocska.

63
    Dnešnímu zápasu přihlíží 140 diváků.

62
    Ofsajd domácího týmu, ve kterém se ocitl Ramšák.

62
    Právě Ramšák se dostával za hostující obránce, Kysela mu ale dokázal odkopnout míč.

61
    Zajímavý centr do pokutového území se odrazil od někoho z hostů vysoko nad Janocskovu bránu.

60
    Domácí střídají. Zápas končí pro Jakuba Svobodu, jehož nahrazuje Marek Ramšák.

58
    Šimeček se dostával do nebezpečné vzdálenosti poříčanské brány, zastavil ho ale odpískaný útočný faul.

56
    Kysela poslal kupředu volného Jakuba Šimka, který poslal pas na Koška, který se odpoutal od svého strážce, poté ale střílel nad bránu!

56
    Kokoška zajímavě centroval do ohně před Straku, tam se ale hosté ubránili.

55
    Zolotuchin se otočil s míčem na levé straně, fauloval ho Hrdina. Domácí se stěhují před Straku.

54
    Po druhém rohovém kopu se hosté provinili útočným faulem.

54
    Přesný centr hlavičkoval do horní poloviny branky Šimeček, Janocsko výborným zákrokem vyrazil míč na rohový kop!

53
    Hosté rozběhli akci Hrdinou, jehož přihrávku srazil Seifert na rohový kop.

52
    Benátečtí ztratili míč ve středu hřiště a domácí mohli jít kupředu, první střelu Zolotuchina ještě dokázal Straka vyrazit, na dorážku PETRA JANDY už ale nestačil.

51
    Po centru na zadní tyč byl Zdeňka v ofsajdu, navíc fauloval domácího Jakuba Šimka.

50
    Na polovině hřiště fauloval hostující Komma, domácí se stěhují před Straku.

48
    Janda byl znovu rozběhnutý na levé straně, Jakub Šimek mu ale ukopl míč do zámezí.

48
    Právě Jandův centr od rohového praporku prošel zámezím, čehož si pomezní rozhodčí Špindlerová všimla.

47
    Na levé straně se uvolňoval Janda, jehož střelu zblokoval na rohový kop Jakub Šimek.

46

Skončila vyrovnaná první půle. Benátečtí v ní byla možná o malinko aktivnějším týmem. Po první půli také vedou o jednu branku po proměněné penaltě kapitánem Šimečkem.

45+2

45+1
    Po centru do pokutového území vybojovali domácí hráči rohový kop.

44
    Janocsko byl včas ze své brány, aby ukořistil míč před útočícím Koškem.

41
    Kysela centroval míč do pokutového území, kde ho do své moci stáhl Janocsko.

41
    Žlutou kartu za faul na levé straně obdržel domácí Jakub Svoboda.

41
    Dlouhý nákop na Macka končí u brankáře Janocska, který rozehraje.

40
    Domácí kopali přímý kop z levé strany, k míči se ale ve vápně nedostali.

39
    Hra, plná soubojů, opět upadla do průměru. Přesto více u balonu jsou hosté.

37
    Sudkův centr srazili domácí před vápno k Hrdinovi, který ale přestřelil i ochrannou síť.

36
    Po centru do pokutového území vyboxoval míč brankář Janocsko, poté na útočné polovině fauloval Hrdina.

35
    Benátečtí budou zahrávat přímý kop z pravé strany.

34
    Rodící se útok domácího týmu zažehnal Jakub Śimek, který čistě vybojoval míč.

34
    Pokus o rychlé vysunutí Koška nevyšel, protože mu byl odmáván ofsajd.

33
    Míč si postavil hostující kapitán VIKTOR ŠIMEČEK, poslal urostlého brankáře Janocska na druhou stranu a s přehledem pokutový kop proměnil.

32
    V pokutovém území si počínal Kotek nedovoleně s Hrdinou – pokutový kop!

30
    Na pravé straně si Zdeňka poradil nedovoleně s Koškem, ve střehu tak musí být domácí.

29
    Stále sledujeme fotbal bez větších šancí, což určitě nepotěší ani pozitivně naladěného diváka.

25
    Jemný centr Jandy směřoval na zadní tyč, kde se domácí nacházeli v ofsajdu.

24
    Další přímý kop domácích. Míč si staví Janda, který bude zřejmě rovnou střílet.

23
    Faul na Hrdinu se na polovině hřiště nepískal, poté hostující záložník nedovoleně poslal na trávník Zolotuchina.

22
    Po Kyselově centru vznikla před Janocskem trma vrma. Z hranice vápna poté střílel Hrdina, jeho střelu zblokoval před brankou Gajdasz, Kysela poté z větší vzdálenosti střílel do ochranné sítě.

21
    Rychlý výpad Macka, který centroval do pokutového území, tam Zdeňka raději uklidil míč na rohový kop.

21
    Mižič na levé straně neustál souboj se Svobodou, o faul se ale spíše nejednalo. Poté se míč dostal před vápnem k Šimečkovi, jehož střela mířila o necelý metr vedle levé tyče!

19
    Hrdina prošel středem obrany, po jeho následné přihrávce ale Košek míč nepřilepil.

18
    Rychlý útok hostů započal Šimeček, vybídl kupředu Ondřeje Šimka, který ale neprostrčil míč na nabíhajícího Macka.

18
    Šimeček si v chumlu našel míč a odhlavičkoval ho do bezpečí.

17
    První rohový kop tohoto zápasu budou zahrávat domácí, do vápna už se stěhuje vysoký stoper Zdeňka.

16
    Zolotuchin se v nadějné pozici před vápnem neprosadil v souboji jeden na jednoho proti Kommovi.

14
    Gajdasz se pověsil do vzduchu, sice orazítkoval tyčku, už před tím ale byl máván ofsajd!

13
    Zdeňka měl znovu plné ruce práce s Hrdinou, toho ale tentokrát ubránil.

11
    Nyní hlavní rozhodčí Kastl trošku vysvobodil domácího Zdeňku, jelikož odpískal útočný faul hostujícího Hrdiny, ten mohl jít sám na bránu. Přísnější faul hostů ale tuto šanci vzal.

10
    Šmidrkal trefil jen dobře postavenou zeď a dopředu tak mohou hosté.

9
    Domácí se přibližují ke Strakově brance, budou zahrávat další standardku, tentokrát po šlapáku na Kotka.

9
    Tentokrát faulovali hostující fotbalisté ve středu hřiště.

8
    Přetažený centr domácího týmu skončil za bránou zkušeného Straky.

6
    Při ponechané výhodě se probíjel po pravé straně Ondřej Šimek, míč si ale spíše ukopl.

5
    Na útočné půli fauloval hostující Mižič, na větší příležitost zatím po pěti minutách čekáme.

3
    Přímý kop si vzal na starost Janda, který ale mířil vysoko nad bránu do ochranné sítě.

2
    Po faulu Jakuba Šimka budou domácí zahrávat přímý kop z levé strany.

1
    Macek byl na polovině hřiště poslán na trávník Kotkem, hlavní rozhodčí vše řeší domluvou.

1

SK Poříčany: Janocsko – Seifert, Zdeňka, Touš, Kotek – Gajdasz, Šmidrkal, Svoboda, Kokoška, Zolotuchin – Janda.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – J. Šimek, Kysela, Komma, Sudek – Mižič, O. Šimek, Šimeček, Hrdina, Macek – Košek.

Rozhodčí: Kastl – F. Cihlář, Špindlerová..

Fotbalový podzim už je plně ve své druhé polovině a pravidelná dávka víkendových sportovních emocí nejen ve Fortuna Divizi C je opět tu. Tentokrát to bude duel 11. kola, v němž benátečtí fotbalisté budou hosty u divizního nováčka, který ve čtvrté nejvyšší soutěži dosud ještě nepůsobil. Benátky, bojující o nejvyšší příčky v tabulce, budou v tomto utkání favoritem, navíc celek SK Poříčany nemá pro podzimní část (podobně jako Benátky) výhodu toho pravého domácího prostředí. Benátečtí se těší na nové hřiště, Poříčany pro změnu na nové kabiny a zázemí stadionu. Domácí duely tak Poříčanští hrají na hřišti Čechie Vykáň, kde se ještě v loňském ročníku hrával krajský přebor. Tamní hřiště je rozměrově podobné tomu poříčanskému, a možná právě proto si ho vedení klubu vybralo. Do Vykáně tedy v neděli 20. října zamíří benátecká družina bojovat o body do divizní tabulky. Poříčany zatím počítají každý bodík – z deseti odehraných zápasů tři vyhráli a sedmkrát prohráli (v žádném jejich duelu se tedy zatím body nedělily). Při skóre 15:29 tak Poříčany čítají devět bodů a patří jim prozatímní 14. místo v tabulce – o bod před poslední osmibodovou dvojicí Kutná Hora, Nymburk.

Benátky v minulém 10. kole:
    Benátečtí v minulém kole v Horkách hostili celek Náchoda a střetl se tak druhý se třetím týmem tabulky divizního „céčka.“ Úvod utkání patřil hostům a ti se také v 9. minutě po rohovém kopu Kabeláčovou hlavičkou ujali vedení. Srovnat mohl těsně před odchodem do šaten Kysela, jenže neproměnil nařízený pokutový kop. Dlouhou to vypadalo, že jediná trefa z úvodu zápasu bude tou rozhodující, až v 82. minutě střídající Komma změnil směr střely mimo Balážův dosah a bylo to 1:1. Do rozstřelu se šlo poté, co sudí Pálek ve spolupráci s pomezním Fenclem neuznali Brichův gól za využití ofsajdového postavení hostujícím Pražákem. V něm pak dominovali domácí, když ani jeden ze tří hostujících borců neskóroval, zatímco za Benátky byli úspěšní Šimeček, Macek i Borovička.

Poříčany v minulém 10. kole:
    Poříčany v minulém kole cestovaly do Libiše a na tento zájezd by raději zapomněly. První poločas vyšel domácím na jedničku, když na úvodní trefu Moltaše navázal tzv. „šatňákem“ Přibyl a ve 44. minutě Libiš vedla 2:0. Že je s hosty amen, ukázala už 49. minuta, to totiž zkušený Macháček proměnil penaltu a v 58. minutě na 4:0 upravil Stibora. Rezignované hosty ještě dorazil pátým gólem střídající Beneš a Poříčany odjížděly v sobotním dopoledni z libišské půdy s nepopulárním „bůrem.“

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.