Magnitogorsk – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Barys 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Minsk – N.Novgorod 6:5 (2:0 po s.n.) | Kazaň – Omsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:6 (kon.) | Riga – Ufa 1:2 (po pr.)
Severstal Čerepovec
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Úterý 12.11.2019, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších přenosů na počtenou. (19:30:37)

Československá stopa v utkání
    Adam Liška (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:38.

Barys se nakonec raduje z výhry, i když k němu měl solidně nakročen Čerepovec, který většinu herního času vedl. Ve třetím dějstvím však nakonec inkasoval, což znamenalo prodloužení. To bylo také hodně vyrovnané, ale díky velké chybě domácího brankáře nakonec hosté získají o bod více, čímž zlomili pětizápasovou sérii proher. Naopak Severstal padl podeváté v řadě.

62:57 Anton SAGADEJEV - 1:2

62:57
    Barys právě vstřelil branku!
    Muž, který dotáhl zápas až do prodloužení, se dopustil velké chyby, což stojí Čerepovec vítězství! Vladislav Podjapolskij totiž vyrazil puk jen před sebe, kde ho první našel ANTON SAGADEJEV, který ho rychlou dorážkou dostal do sítě.

62:03
    Nur-Sultan je stále u puku, za bránou Čerepovce ale o něj nakonec přišel, takže bude muset spěchat do obrany.

61:18
    Barys to zkouší pomalu, usazuje se v útočném pásmu, kde už docela dlouho drží kotouč.

60:36
    První sólo akci v prodloužení si vzal na starost Adam Liška, který se pěkně uvolnil, ale na Edwarda Pasqualeho neměl.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, Barys totiž dokázal v závěrečné periodě vyrovnat zásluhou Erica Tangradiho. O vítězi tak bude muset rozhodnout prodloužení, které se hraje pět minu tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:13
    Severstal střelu nakonec nedovolil, ještě se vrhá do útoku, ale také asi už nic nebezpečného nevymyslí.

58:43
    Barys ještě hledá cestu do útoku, tu našel, ale k zakončení to samozřejmě bude ještě složitější.

58:05
    Domácí vyrobili při rozehrávce docela nemalou chybu, která naštěstí pro ně neznamenala nic nebezpečného.

57:13
    Oba týmy se ještě snaží dostat kotouč do sítě, ale hlavně brankáři zápas pravděpodobně dotáhnou do prodloužení.

55:58
    Leonid Metalnikov zkusil štěstí od modré čáry, ale Vladislav Podjapolskij měl dobrý rozhled, takže bez větších potíží zasáhl.

55:18
    Domácí útočníci krouží kolem soupeřící klece, ale nakonec vymysleli jen střelu, kterou Edward Pasquale v klidu zachytil.

54:36
    Severstal je v závěru zápasu trochu aktivnější, ale ani jeden tým se za dalším gólem už obzvlášť netlačí.

53:26
    Hosté nyní nerozehráli vůbec dobře, což chtějí domácí okamžitě potrestat, ale nedostali se ani k zakončení.

52:46
    Domácí se po dlouhé době něco snažili vytěžit z brejku, ale u nahozené kotouče byli první hráči Barysu.

52:10
    Čerepovec pomalu začíná držet vyrovnaný stav, většinu puků totiž vyhazuje za bránu Edwarda Pasqualeho.

51:16
    Nur-Sultan se pevkě usadil v útočném pásmu, ale kvůli dobrému bránění Severstal se nakonec musel stáhnout až do vlastní třetiny.

50:42
    Na druhé straně kluziště už opět musel zasahovat Vladislav Podjapolskij, bez kterého by Čerepovec rozhodně nemohl myslet na body.

50:16
    Kyle Chipchura mohl vrátit svému týmu vedení, dostal se před brankáře Barysu, ale kotouč poslal jen vedle levou tyčku.

49:14
    Vladislav Podjapolskij musí být pořád v pozoru, kryl další nebezpečné zakončení, takže se bude vhazovat před ním.

48:54
    Čerepovec se po dost dlouhé době dostává k puku, ale kvůli hodně špatné rozehrávce o něj opět přišel.

48:10
    Hra se po vyrovnávací brance uklidnila, u kotouče jsou však stále hlavně hosté.
    46:30 Eric TANGRADI - 1:1

46:30
    Nur-Sultan nachází vyrovnání docela brzo a ještě se může pokusit o obrat! Darren Dietz se napřahoval k tvrdé střele, čímž zmátl všechny domácí hráče. Následně tak posunul kotouč na ERICA TANGRADIHO, který tečoval puk přesně mezi betony Vladislava Podjapolskije. Asistence: Darren Dietz a Roman Starčenko.

46:26
    Vladislav Podjapolskij skvěle zasahuje svou lapačkou proti střele Vladislava Provolněva , stále tak drží čisté konto!

45:51
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).

45:46
    Domácí stále drží kotouč v útočném pásmu, kde už pomalu získávají co nejvíce času.

44:55
    Severstal se po dlouhé době usazuje v útočném pásmu, kde však dlouho neohřál.

44:05
    Z druhé vlny si najel do střelecké pozice Kyle Chipchura, ale Edward Pasquale stále drží naděje pro svůj tým.

43:18
    Nur-Sultan je každým okamžikem aktivnější, drží se v útočném pásmu a hledá cestu ke gólu.

42:46
    Vladislav Podjapolskij bude hlavní osobou domácího týmu, teď bude muset udržet čisté konto.

41:28
    Nahození končí až u Edwarda Pasqualeho, který pomohl s rozehrávkou svého týmu.

40:59
    Čerepovec si chce hned od začátku třetiny pojistit výhru druhou brankou, Barys stále odolává.

40:01

Ve druhé třetině se toho moc nestalo, protože jsme se gólu nedočkali. I nadále se hraje velmi vyrovnaně, i když ve druhém dějství už byli o něco aktivnější hosté. Ti však stále na svou první branku čekají, takže na vyrovnání mají už jen jednu dvacetiminutovku.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Vladislav Kodola se dostal se spoluhráčem do přečíslení, ale to nakonec vzal na sebe, ale bekhendovou střelou si na Edwarda Pasqualeho nepřišel.

39:10
    Hosté ještě opatrně hledají cestu k zakončení, které nakonec přišlo, ale ani tentokrát nebylo přesné.

38:28
    Darren Dietz zkusil štěstí z dálky, ale rána se mu moc nepovedla, protože kotouč skončil mimo tři tyče.

38:08
    Barys se v útoku také moc dlouho nezdržel, i když se tam po úspěšné obraně docela rychle vrací.

37:08
    Severstal se po konci oslabení usadil v útočném pásmu, kde však Geoffreyu Kinrademu utekl kotouč do střední třetiny.

36:26
    Domácí mají kotouč ve svém pásmu, pomalu rozehrávají, protože za chvíli budou v plném počtu, takže budou moci zaútočit.

35:55
    Čerepovec se v početní nevýhodě v klidu brání, takže v ní velkou pravděpodobností neinkasuje.

34:55
    Nur-Sultan se ihned na začátku přesilovky usazuje v útočném pásmu, Vladislav Podjapolskij už musel krýt střelu od modré čáry.

34:28
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ilja Chochlov – 2 min., hákování).

33:19
    Útočné snažení domácích nakonec ukončuje těsný ofsajd, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

32:33
    Puk nyní má v držení Severstal, který se dopředu dostává pomocí nahození, ale následně zatím nic nevymyslel.

31:23
    Ani další domácí přihrávka nebyla nepřesná, kvůli čemuž nakonec Barys dostal kotouč do středního pásma.

30:50
    Na druhé straně něco zkoušel vymyslet Igor Geraskin, ale jeho přihrávka před branku skončila až na modré čáře.

30:26
    Anton Sagadejev zkusil překvapit Vladislava Podjapolskije rychlou střelou zápěstím, ale domácí brankář potvrzuje výborné reflexy.

29:23
    Domácí se nakonec dostali do útoku, kde to od modré čáry zkusil Vadim Kudako, ale jeho slabá rána moc šancí na úspěch neměla.

28:55
    Čerepovec se po úspěšné obraně tlačil do útoku, ale kotouč velmi rychle ztratil ve střední třetině.

27:19
    Kazašský tým konečně začíná být aktivnější, ale stále na svou první příležitost čeká.

26:47
    Na druhé straně kluziště musel zasahovat také Edward Pasquale, který se zákrokem tentokrát neměl problém.

25:55
    Vladislav Podjapolskij nakonec musel přece jen zasahovat, po jeho zákroku startují domácí hráči rychlou protiofenzivu.

25:19
    Hosté se poprvé ve druhé třetině usadili v útočném pásmu, ale domácí velmi obětavě brání, takže střela nemůže přijít.

24:48
    Barys po konci oslabení zpomaluje hru, stále nemá kam spěchat, i když vyrovnat co nejdříve by také rozhodně nevadilo.

23:48
    Hosté po vyhraném vhazování vyhazují kotouč až za domácího gólmana, což znamená, že mají početní nevýhodu skoro za sebou.

23:08
    Nur-Sultan v klidu brání i druhé oslabení v zápase, Čerepovec se sice usadil v útočném pásmu, ale do zakončení se stále nedostal.

22:05
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., nedovolené bránění).

21:33
    Barys poslal nahození přímo na Vladislava Podjapolskije, který svým spoluhráčům v klidu zpracoval kotouč.

21:05
    Čerepovec vstupuje lépe i do druhé třetiny, ale na svou první střelu zatím čeká.

20:01

Severstal v první periodě jednoznačně aktivnějším týmem, první gól je tak naprosto zasloužený. Dlouho to vypadalo, že Barys udrží bezbrankový stav, ale krásným sólem nakonec strhl vedení na domácí stranu Kirill Kapustin. Nur-Sultan tak musí ve druhé třetině hodně věcí měnit, protože takto už dál hrát nemůže.

Další třetina začne přibližně v 17:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:04 Kirill KAPUSTIN - 1:0

19:04
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec využívají herní převahy a v samotném závěru třetina se dostávají do vedení! KIRILL KAPUSTIN se rozhodl, že to vezme na sebe. Z pravého rohu útočného pásma se sám dostal až k levé tyči, odkud zaskočil Edwarda Pasqualeho střelou pod jeho beton. Asistence: Jegor Jakovlev a Vladislav Provolněv.

18:53
    Nur-Sultan vyhazuje až na zakázané uvolnění, ještě jednou se tak bude muset soustředit na bránění.

18:13
    Ani jeden tým už víceméně nikam nespěchá, v první části se tak gólu pravděpodobně nedočkáme.

17:51
    Vladislav Podjapolskij musel po dlouhé době zasahovat, zákrok pro něj nebyl vůbec složitý, takže bude následovat vhazování před ním.

17:10
    Severstal po dlouhé době dostal kotouč ze svého pásma, hosté se tak přesouvají za vlastní branku, kde uklidňují hru.

16:22
    V závěru prvního dějství jsou aktivnější domácí, kteří se však nyní musí po dlouhé době bránit.

15:23
    Čerepovec se díky dobrému napadání dostal do velké šance, jeden z domácích hráčů byl totiž sám před bránou, ale pod tlakem nedokázal zakončit přesně.

14:16
    Barys vyvinul na soupeře nemalý tlak, ale přes napadající obránce se nakonec nedostal ani ke střele na bránu.

13:26
    Vladislav Provolněv zastavil postup soupeřícího hráče ukázkovým hitem, za což si vysloužil hromadný aplaus.

13:14
    Kotouč se při souboji odrazil mimo hrací plochu, hra tak musí být přerušena. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.

12:39
    Domácí směřovali do útoku pomocí dlouhého nahození, ale u něj nakonec byli první bránící hráči.

12:03
    Nur-Sultan se k puku dostal až po krátkém souboji, ale kvůli špatné rozehrávce se s ním moc dlouho neohřál.

11:23
    Jurij Trubačjov sám vyvzel kotouč do útočného pásma, následně ho poslal na Vladislava Kodolu, kterému se však střela vůbec nepovedla.

10:23
    Domácí to sice nyní pěkně vykombinovali,ale nakonec ani nevystřelil kvůli obětavé obraně.

09:49
    Dmitrij Markovin se sám dostal až do střelecké pozice, ale Edwarda Pasqualeho nemohl výrazně ohrozit.

09:08
    Barys si nakonec nepřesně přihrál, ale Severstal ztratil kotouč ihned při rozehrávce.

08:36
    Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu, následně se rychle přesunuli do útočného pásma, kde prověřili Vladislava Podjapolskijeho, který drží.

07:46
    Ani rychlý útok hostů nekončí přesnou střelou, do ofenzivy tak už jde opět Čerepovec.

07:09
    Domácí se snaží těšit hlavně z rychlých protiútoku, ale ty už pěkně dlouho nepřinesly nic nebezpečného.

06:18
    Vladislav Provolněv našel odraženou střelu a zkusil to z nemalého úhlu, ale brankáře Barysu nemohl překvapit.

05:35
    Barys se snad poprvé v zápase dostal do útočného pásma, kde však přišla jen střela do ochranné sítě.

04:43
    Domácí stále marně kombinují na útočné polovině, Nur-Sultan pokračuje ve skvělém bráněním, ale nakonec se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:58
    Hosté mají první náročnější zkoušku za sebou, Severstal je však stále aktivnější a pokouší se o skórování.

03:17
    Stále se hraje jen v pásmu Barysu, který však zatím oslabení úspěšně brání, takže stále platí bezbrankový stav.

02:32
    Edward Pasquale si musel připisovat první důležitější zákrok, nebezpečnou střelu skvěle udržel ve své výstroji.

01:48
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

01:18
    Utkání je zpočátku velmi vyrovnané, ani jeden tým se zatím nedostal do střelecké příležitosti.

00:01

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Sizov, Provolněv, Kinrade, N. Chlystov, Chochlov, Chabarov, Kudako – Liška, Monachov (A), Jakimov (A) – Chipchura, Markovin, Morozov – Trubačjov (C), Kodola, Geraskin – J. Jakovlev, A. Alexejev, Kapustin – Kazakov.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (Kudrjavcev) – Dietz (C), Ohtamaa, Metalnikov, Blacker, Šalapov, Makljukov, Orechov – Knight, R. Starčenko (A), Videll – Valk, Tangradi, Boyd (A) – Michajlis, Petuchov, Sagadejev – Paňukov, Šesťakov, Musorov – Asetov.

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Stroganov, Zacharov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Adam Liška (CER)

Ani Barys na tom není moc dobře, i když je na tom rozhodně lépe než Čerepovec. Prohrál pět zápasů v řadě, většinou to také bylo velmi těsné. Nejvyšší prohru schytal od CSKA, padl 0:3. Nur-Sultan ale stále drží relrativně dobré umístění, ve Východní konferenci mu patří postupová šestá pozice, kterou v případě dnešního vítězství může vylepšit. Navíc také bude chtít ukončit nepříznivou sérii, tak doufejme, že dnešní zápas bude alespoň gólově bohatý.

Darren Dietz 13 bodů (5+8)

Čerepovci se nyní vůbec nedaří, prohrál neuvěřitelných osm zápasů v řadě, takže desáté místo v Západní konferenci rozhodně není náhodné. Jedinou dobrou zprávou je snad jen to, že Severstal prohrál jen dvakrát o dva góly, jinak vždy padl tím nejtěsnějším možným rozdílem, navíc dvakrát padl po prodloužení a dvakrát také po nájezdech. Naposledy Čerepovec nestačil na Kazaň, proti které vyšel gólově naprázdno. Dnes se tedy dozvíme, jestli Čerepovec konečně zlomí nepříznivou sérii, nebo jestli zapíše devátou porážku v řadě.

Čerepovec vs. Kazaň – 0:2
    Viťaz vs. Čerepovec – 2:1
    Spartak vs. Čerepovec – 3:2sn

Daniil Vovčenko 15 bodů (5+10)
    Jury Trubačjov 11 bodů (3+8)
    Igor Geraskin 10 bodů (3+7)

Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Po reprezentační přestávce konečně začíná druhá největší hokejová liga světa, jeden z prvních duelů obstará Čerepovec s Nur-Sultanem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 20. Kapustin (J. Jakovlev, Provolněv) – 47. Tangradi (Dietz, R. Starčenko), 63. Sagadejev

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Stroganov, Zacharov