Novosibirsk – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Barys – Kazaň 1:5 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 5:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 0:2 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 5:2 (kon.)
Soči – Jaroslavl 2:5 (kon.) | Viťaz – Riga 4:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pátek 22.11.2019, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:11:44)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:53
    Alexander Salák (RIG) 60 minut, 4 góly

Je konec, Viťaz Moskevská oblast dokázal porazit na domácím ledě Dinamo Riga 4:1 a zastavil tak sérii pěti proher v řadě. Viťaz si šel za vítězstvím od začátku a nakonec na něj dosáhl i přesto, že na střely vyhrála Riga 33:21. Viťaz se do vedení dostal v první třetině brankou Pavla Varfolomejeva , na 2:0 pak zvýšil Pekka Jormakka. Ve druhé třetině se nejprve znovu prosadili domácí, když se trefil Danila Mojsejev. Rize se povedlo snížit ve 28. minutě, Kočetkova překonal Pjotr Kočetkov. Další snížení Rigy už ale ani přes další šance nepřišlo a domácí navíc svůj náskok ještě navýšili gólem Miry Aaltonena.

59:53
    Alexander Salák ještě rozehrával zpoza branky, ale na žádnou další akci Dinama už nebude čas.

59:27
    Brandon McMillan se ze všech sil snažil přes prostor u pravé tyče dotlačit puk do branky, ale nebylo mu přáno. Kočetkov všechno ustál.

59:07
    Alexander Salák musel rychle pokrýt volný kotouč, který k němu směřoval. Na rozehrávku už neměl poté čas.

57:48
    Viťaz je pod velkým tlakem, ale stále platí, že Riga nedokáže z dobrých pozic zakončovat.

57:08
    Hosté už riskují a ještě to zkouší v šesti bez brankáře.

56:55

56:16
    Hosté byli dlouho usazeni v útočném pásmu, ale vystřelit se jim nepovedlo a nakonec se k puku dostali domácí a vyhodili ho.

54:55
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pekka Jormakka – 2 min., podrážení).

54:55
    Hosté ubránili přesilovku a hned se zase hnali dopředu. Z mezikruží pálil Nerijus Ališauskas, ale na Kočetkova recept nenašel.

54:39

54:12
    Domácím utíká kotouč do středního pásma a budou to muset zkoušet znovu.

52:44
    Dinamo začíná oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhodit puk.

52:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 2 min., nedovolené bránění).

52:23
    Je sympatické, že Dinamo se stále nehodlá vzdát. Znovu se dokázalo na pár desítek sekund usadit v útočném pásmu. Nic z toho ale nebylo.

50:35
    Kristaps Sotnieks dobře střílel z levého kruhu, jeho střelu ale srazil vedle rukou jeho vlastní spoluhráč Gints Meija.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 9. Varfolomejev (Byvalcev, Jeřábek), 15. Jormakka (Byvalcev), 26. Mojsejev (Laričev, Jevsejenkov), 49. M. Aaltonen (Makejev) – 28. Slepec (Zile)

HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (Saprykin) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov, V. Lajunen, Jepišin, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – A. Ševčenko, Varfolomejev, P. Černov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.
    Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Zile, Sotnieks, Balinskis, Marshall, Gimajev – Berzinš, M. Redlihs, McMillan – Ashton, Slepec, Džerinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Trastašenkovs, Marenis, Gegeris – Batna.

Rozhodčí: Spirin, Ščenjov – Galimov, Kanifadin