Vladivostok – Kazaň 5:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Ufa – Riga 5:0 (kon.)
Čeljabinsk – Soči 2:3 (0:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:3 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:3 (kon.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 2:1 (po pr.) | Minsk – Spartak Moskva 1:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 12.01.2020, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Česká stopa v zápase
    Jakub Nakládal (JAR), 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:36 (14:23:51)

Domácí celek byl za svou aktivitu odměněný výhrou v prodloužení, o zisku dvou bodů pro Barys rozhodl v nastaveném čase Anton Sagadejev.

62:20 Anton SAGADEJEV - 4:3

62:20
    Barys právě vstřelil branku!
    Je konec, na nájezdy nedojde. Domácí celek vyhrává v prodloužení, po skvělém pasu spoluhráče se z brejku prosazuje ANTON SAGADEJEV. Asistence: Dmitrij Gurkov.

61:35
    Curtis Valk (Barys) minul branku, mířil na brankáře úplně sám.

61:12
    Jeden z domácích hráčů pálil z ostré pozice, trefil prostor mimo branku.

60:51
    Jegor Šalapov (Barys) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.

60:20
    Domácí celek hraje aktivně, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Už se asi nic nestane.

59:28
    Brankář domácích přerušuje hru, vhazovat se bude půl minuty před koncem třetiny před jeho brankou.

59:12
    Arkadij Šestakov (Barys) se zjevil sám před brankou, ale kotouč do odkrytí části branky dostat nedokázal.

58:46
    Linus Videll (Barys) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    O malý moment později se píská také zakázané uvolnění na druhé straně.

57:14
    Špatná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.

55:40
    Domácí hráči se nyní tlačili do útočného pásma, ale špatně přešli modrou čáru, píská se postavení mimo hru.

55:00
    Hra je nyní po zásahu brankáře přerušená, buly před brankou Barysu.

54:40
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze třetiny.

52:57
    Jegor Šalapov čekal na modré čáře na přihrávku, nakonec pálil nebezpečně Corban Knight (Barys). Jeho projektil tak tak vyrazil brankář.

51:35
    Denis Alexejev (Jaroslavl) si počínal velmi dobře ve svém pásmu, soupeře nenechal vypálit.

51:05
    Barys přesilovku neproměnil, vyloučený hráč se vrátil do hry.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek v početní výhodě na výraznější šanci čeká.

49:45
    Domácí celk hraje nyní přesilovku hru.

49:25
    Atte Ohtamaa (Barys) si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho rána však byla nepřesná.

48:53
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., hákování).

48:17
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se momentálně nemůže prosadit v útočném pásmu.

47:27
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).

47:00
    Sledujeme rychlou hru, oba týmy hrají aktivně a ani jednomu nevyhovuje remízový stav.

46:14
    Další velká šance Lokomotivu, puk ale byl zblokovaný.
    45:40 Stéphane Da Costa - 3:3

45:40
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    V přesilové hře je vyrovnáno, prosazuje se hostující celek. Tvrdou ránu napodruhé překonal brankáře STÉPHANE DA COSTA. Asistence: Anton Lander.

44:37
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., vysoká hůl).

43:52
    Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) bojoval ještě za brankou Barysu, puk pískal, ale následná rána z kruhu byla nepřesná.

43:27
    Alexandr Lazušin (Jaroslavl) rozehrává od své branky, spoluhráči sice zavezli kotouč do útoku, ale šanci neměli.

43:00
    Tři minuty hry jsou ze třetí třetiny pryč, mnoho šancí jsme zatím neviděli, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

41:27
    Jakub Nakládal (Jaroslavl) se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána však postrádala přesnost.

41:17

40:17
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o jednu branku.

40:01

Anton Lander bleskově po začátku druhé třetiny snížil, pak domácí do dvoubrankového vedení poslal Dustin Boyd. Za hosty pak snížil Rušan Rafikov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Přesilovku hraje hostující celek, kotouč se dostal do útočného pásma Lokomotivu, ale nikdo nezakončil.

39:18
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., nedovolené bránění).

39:10
    Nikita Čerepanov (Jaroslavl) rozehrává od své branky, následně se strhla na ledě potyčka.

38:00
    Jakub Nakládal (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Následně se rychlé do útoku dostali domácí a Anton Sagadejev (Barys) nedokázal prostřelit brankáře.

36:30
    Magnus Pääjärvi (Jaroslavl) se sice dostal do útočného pásma s kotoučem, ale při pokusu o kličku mu jej sebral obránce.

36:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, souboje o kotouč nyní probíhají zejména ve středu hrací plochy.

34:47
    Pavel Kudrjavcev (Jaroslavl) nadvakrát zakončoval, jeho projektil kryje brankář Henrik Karlsson.

34:26
    Momentálně se dál snaží domácí celek získat zpět vedení, ale rána od modré čáry nebyla přesná.
    31:43 Rušan RAFIKOV - 3:2

31:43
    Dvoubrankové vedení Barysu trvalo necelou minutu, po 50 vteřinách se prosazuje hostující celek, střelou mezi betony uspěl RUŠAN RAFIKOV. Asistence: Magnus Pääjärvi.
    30:53 Dustin BOYD - 3:1

30:53
    Hodně rychle využitá přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení znovu na dvě branky. Puk dostal obranou neobsazený a celkem snadno zakončující DUSTIN BOYD. Asistence: Nikita Michajlis a Jesse Blacker.

30:26
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., podrážení).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, sledujeme rychlý hokej, který musí zejména domácí fanoušky bavit.

29:20
    Barys Nur-Sultan hraje velmi aktivně, tlačí se do zakončení, Pavel Akolzin (Barys) autorem další parádní střely, se kterou měl brankář hodně práce.

27:57
    Dva velmi dobré pokusy vyslal Dustin Boyd, ani jedna rána však v brance neskončila.

27:28
    Anton Sagadejev vyslal jedovatou střelu, brankář Lokomotivu kryje kotouč. Komerční přestávka.

27:13
    Zbytečně se nepřerušuje, mnoho šancí k vidění v této pasáži zápasu není.

26:43
    Dmitrij Ševčenko bekhendovou stranou hole poslal kotouč před branku, ale nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat.

26:20
    Dustin Boyd hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.

25:15
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:04
    Domácí hokejisté se nyní dostlali do útočného pásma, Kirill Paňukov pálil však nepřesně.

22:45
    Maxim Osipov (Jaroslavl) rozehrává od své branky, rychle kotouč dostal do útočné třetiny, ale zakončit nikdo z hostujícího celku nedokázal.

21:20
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Barysu.
    20:22 Anton LANDER - 2:1

20:22
    Jeden z domácích hráčů chyboval. Špatnou rozehrávkou namazal soupeři, kotouč získal ANTON LANDER. Jeho rychlá střela zapadla přesně do branky.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině vede domácí celek o dvě branky, trefili se Nikita Michajlis a Corban Knight.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:56 Corban KNIGHT - 2:0

19:56
    Domácí celek navyšuje své vedení, ránu od modré čáry vyslal Atte Ohtamaa a jeho projektil před brankou skvěle tečoval CORBAN KNIGHT. Asistence: Atte Ohtamaa a Linus Videll.

19:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí hráči se nyní dostali do dobré střelecké pozice, ale brankář Lokomotivu byl pozorný.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:20
    Henrik Karlsson (Barys) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

17:03
    Jegor Averin (Jaroslavl) aktivně napadal rozehrávku soupeře, ale na obráncích kotouč vybojovat nedokázal.

15:54
    Hokejisté v modrém se dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná. Gólman Lokomotivu zasahovat nemusel.

14:15
    Domácí nyní rozehrávají od své branky, ale následně vypadl kotouč z útočného pásma.

13:43
    Kirill Paňukov (Barys) byl volný před brankou, kde byl sám a měl by čas na zamíření, ale puk se k němu nedostal.

13:15
    Kirill Paňukov (Barys) pálil z dobré pozice, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale kotouč končí vedle branky. Alexandr Lazušin (Jaroslavl) nyní zasahovat nemusel.

12:41
    Jegor Averin (Jaroslavl) a jeho ránu kryje brankář Barysu. Buly před jeho brankou.

12:18
    Andrej Markov (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Henrik Karlsson. Komerční přestávka.

11:23
    Vladimir A. Tkačjov (Jaroslavl) se celkem snadno přes střední pásmo dostal do útočného pásma, ale do výraznější šance se on ani jeho kolegové nedostali.

10:54
    Jaroslavl se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje, rána od modré čáry byla zblokovaná, další projektil zastavil Henrik Karlsson. Následně domácí vyhodili.

10:09
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., podrážení).

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.

09:40
    Další velkou šanci měl domácí celek, který však své vedení nedokázal navýšit. Alexandr Lazušin (Jaroslavl) velmi dobře zasáhl.
    08:02 Nikita MICHAJLIS - 1:0

08:02
    Domácí celek se dostává do vedení, povedou ránou z ostré pozice trefil horní růžek branky nad rameno brankáře NIKITA MICHAJLIS. Asistence: Arkadij Šestakov a Jesse Blacker.

07:31
    Mnoho střel momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

06:21
    Komerční přestávka.

06:07

05:37
    Nur-Sultan vyhazuje přes všechny čáry, hosté musí zakládat akci od svého brankáře.

05:05
    Polovina přesilovky je pryč, Lokomotiv hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana domácích v čele s brankářem hraje obětavě a zatím nechybovala.

04:47
    Vladimir A. Tkačjov (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho střela trefila jen brankáře soupeře. Buly v útočném pásmu Lokomotivu.

04:15
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který tak může pokračovat v aktivní hře. Artur Kajumov (Jaroslavl) pálil nepřesně.

04:07
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., vysoká hůl).

02:57
    Hostující celek hraje aktivně, Alexandr Polunin autorem dalšího pokusu, který kryje brankář domácích.

01:52
    Jegor Averin (Jaroslavl) před brankou tečoval střelu spoluhráče, Henrik Karlsson znovu pozorný.

01:35
    Artur Kajumov (Jaroslavl) se dostal do brejku, udělal blafák, ale domácího brankáře nepřekonal. Útočníkovu akci zastavil brankář skvělým zákrokem.

01:21
    Alexandr Lazušin (Jaroslavl) přerušuje hru po střele domácího hráče, buly v útočném pásmu Nur-Sultanu.

01:00
    Grigorij Děnisenko (Jaroslavl) se dostal sice do útočného pásma, ale jeho akce postrádala přesnější zakončení. Brankář Barysu zasahovat nemusel.

00:40
    Domácí celek hraje v modrém, hostující celek oblékl červenobílé dresy.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Metalnikov, Blacker, Ohtamaa, Makljukov, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Šestakov, Michajlis, Valk – Videll, Knight, R. Starčenko – Ševčenko, Akolzin, Boyd – Musorov, Paňukov, Gurkov – Sagadejev.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – Čerepanov, Savčenko, Markov, Nakládal, Rafikov, M. Osipov, Afanasjev – Lander, Iljenko, Beljajev – J. Averin, Pääjärvi, S. Da Costa – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Polunin, Tkačjov, Děnisenko – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Bondar, Morozov – Zacharkov, Susujev.

Jakub Nakládal (LOK) 34 zápasů, 5+8, 13 bodů

Poslední vzájemný zápas se hrál 24. října, Lokomotiv hrál doma a vyhrál 3:2 v prodloužení. Barys přišlo ještě v první třetině o bleskově vybojované dvoubrankové vedení. Utkání rozhodl v čase 60:59 po Da Costově pasu Rafikov.

Barys Nur-Sultan předvádí v poslední době výkony jako na houpačky. Prohry střídají výhry. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál hned tři utkání. Předposlední mač se Barysu povedl velmi, na půdě NIžněkamsku vyhrál celkem jednoznačně 5:1. Pak ovšem doma podlehl Omsku 0:3.

Lokomotiv Jaroslavl prožívá nyní poněkud horší období. Po třech výhrách nad Chabarovskem 2:0, Kunlunem 5:0 a v prodloužení nad Ufou 2:1 přišla v poslední zápase porážka od Novosibirsku 1:2. Tým v poslední době hraje hodně ofenzivně, za posledních pět mačů inkasoval pouze sedm branek. V tabulce Západní konference je na šesté pozici.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Nur-Sultan a Lokomotiv Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Michajlis (Šestakov, Blacker), 20. Knight (Ohtamaa, Videll), 31. Boyd (Michajlis, Blacker), 63. Sagadejev (Gurkov) – 21. Lander, 32. Rafikov (Pääjärvi), 46. S. Da Costa (Lander)