Akademici Plzeň – VUT Cavaliers Brno 6:1 (kon.)
6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
VUT Cavaliers Brno
Úterý 18.02.2020, 10:00Univerzitní liga ledního hokeje • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání Univerzitní ligy ledního hokeje, ve kterém proti sobě nastoupí týmy Akademici Plzeň a VUT Cavaliers Brno.

Akademici Plzeň jsou aktuálně na 5. místě tabulky a z posledních 3 zápasů vybojovali 5 bodů.

Na druhé straně budou stát VUT Cavaliers Brno, kteří prohráli již 9 utkání v řadě, ve kterých získali pouhý bod. Není tedy divu, že Kavalíři okupují jasně poslední místo.

V této sezóně dnešní soupeři proti sobě nastoupili již dvakrát a obě utkání ovládli Akademici z Plzně 2:1 a 6:2.

00:01

00:30
    Jako první se před branku soupeře dostali domácí. Po následném protiútoku opět dostávají puk pod kontrolu.

01:40
    Icing hostujícího týmu.

02:30
    Domácí zvyšují svůj tlak, ten je však stále pouze platonický a bez vážnější akce.

03:45
    První střely se domácí dočkali až nyní. Domácí hráč však pálil z kruhu pouze do postranní sítě.

05:00
    Domácí opět obstřelují Antonína....ale opravdu pouze obstřelují.

05:40
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Nádherná akce, která by vynikla i v extralize. Koco z rohu mezi dvěma obránci našel mezi kruhy najíždějícího Rejzka, který si však zpracoval kotouč na bekhend a tak jej zadovkou poslal úplně volnému DOMINIKU BEEROVI, který chladnokrevně zakončil.

06:10
    Domácí se opět tlačí před branku soupeře.

07:59
    Plzeňští stále útočí, ale nyní přichází o puk.

08:39
    Plzeňský kapitán lehl po souboji o puk na led a zvedl se až po přerušení hry. Zvedá se a odchází s krvavým zraněním v obličeji na střídačku.

09:07
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Malíř – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:10
    Plzeňští uzavřeli přesilovkový zámek a krouží kolem Antonína jako supi.

11:07

12:18
    Domácí tým drží puk většinou na hokejkách. Do šance se však stále nedostává.

13:12
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    JAN MALÍŘ se ocitl s pukem u levé tyče domácí branky a poslal jej za záda Štekra.

14:40
    Plzeňští se opět ženou do útoku.

15:08
    Zakázané uvolnění v podání hostujícího týmu.

16:01
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Imlauf – 2 min., faul kolenem).

16:12
    JAROSLAV STARÝ vystřelil zápěstím od modré tak, aby se puk schoval za klubko hráčů. Kotouč následně dopadl do levého horního rohu ačkoliv si Antonín zvolil stranu pravou.

17:48
    Domácí pokračují opět s pukem na hokejkách.

18:43
    Nyní ale po ztrátě musel zasáhnout Štekr.

19:10
    Začíná poslední minuta první třetiny. Plzeň už nikam nespěchá a kontroluje střední pásmo.

20:00

V první třetině byli Akademici výrazně lepší a držení puku bych tipl tak 65:35. Domácí se však nedostávají příliš do šancí a tlak, který vyvíjí na soupeře je víceméně platonický. Přesto se domácí dokázali prosadit dvakrát a Kavlíři, kteří vytěžili z minima maximum jednou. Oba týmy tak odcházejí do šaten za stavu 2:1.

20:27
    JAN REJZEK se trefuje hned z kraje druhé třetiny a dostává domácí do dvoubrankového vedení.

21:55
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Dobšák – 2 min., podrážení).

22:15
    Domácí uzavřeli opět pásmo. Ovšem tlak je opět bez střely na branku.

23:55

24:53
    Plzeň stále drží pásmo. Ovšem Antonín opět může odejít na párek.

25:32
    Tak ještě že neodešel. Zřejmě Šiška to byl, kdo se dostal do samostatného úniku od modré čáry. Jeho střelu však Antonín vyráží.

26:34
    Sekanina se po útočné akci svého týmu těžko zvedá z ledu a musí mu pomoci spoluhráči a lékaři, kteří jej odtlačují na střídačku.

27:31
    Plzeňští mají opět puk pod kontrolou.

28:08
    Domácí se nyní špatnou přihrávkou na modrou čáru sami připravili o útočné pásmo.

29:17
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Beer – 2 min., krosček).

30:06
    Štekr musel dvakrát zasahovat. Obě střely ale byly z dálky s dostatečným výhledem pro Štekra.

30:56
    Martin Straka sám unikal na brankáře, avšak přes Antalovo dvojité hákování nedokázal zakončit. Plzeň bude mít k dispozici trestné střílení.

30:56
    Martin Straka nenapodobil svého jmenovce, který legendou českého hokeje a svými kličkami nepřelstil Antonína, který jej vystál.

31:17

32:18
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Groma – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:15
    Beer předal kotouč v rohu třetiny Strakovi, který si nabruslil do středu a vyslal na Antonína tvrdou střelu. Puk se však k Antonínovi vůbec přes klubko hráčů nedostal a odrazil se přímo na hokejku DAVIDA MARKOVA, který poloodkrytou branku trefil.

34:25
    Domácí si stále užívají hokej a znatelně již přebruslují hostující tým, který k zápasu přijel pouze ve 12 hráčích.

35:59
    Nyní se hosté pokusili o pásmo, místo tlaku se však dostali do situace, kdy obraně unikl Strmiska, kterého jeden z obránců ještě stačil vytlačit ze střelecké pozice a tak puk zadovkou přenechal Strakovi, který střelou nepřekonal Antonína.

36:40
    Zakázané uvolnění VUT Cavaliers Brno.

37:52
    Domácí ztratili pásmo a nyní se musí mít na pozoru Štekr, který byl donucen zasahovat.

38:45
    Poměrně dlouhou dobu nyní svádí boj o kotouč hráči u mantinelu za brankou Štekra.

39:38
    Po téměř minutě boje u mantinelu domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

Domácí celek je stále lepším týmem a nyní již znatelně začíná přebruslovat hostující tým. Plzeň tak zaslouženě přidala další dvě branky a po druhé třetině odchází do šaten za stavu 4:1.

40:31
    Domácí opět již od začátku zatlačili svého soka.

41:40
    Plzeň stále drží pásmo, avšak puk pod kontrolou úplně nemá.

42:42
    Nakonec se Markov dostal ke střele z kraje kruhu a Antonín si připisuje další zákrok.

43:45
    Stále se hraje před Antonínem, který si zatím žádný další zákrok nepřipsal.

44:40
    Naopak nyní musí hrát Štekr, který musí chytat vyhozený kotouč přes celé kluziště, který směřoval do branky Plzně.

45:46
    Ojedinělý útok Brna končí na chráničích jednoho z obětavých plzeňských beků.

46:45
    Plzeň se nyní musí bránit. Kavalíři ještě nic evidentně nevzdávají.

47:53
    Vidíme další dlouho zašlápnutý kotouč za plzeňskou brankou.

48:39
    Domácí nakonec vyvážejí puk a získávají nad ním kontrolu.

49:11
    Soukup našel na modré najíždějícího Šišku, díky čemuž vzniklo přečíslení 2 na 1. Šiška poté předal spoluhráči puk a ten jej poslal za záda Antonína. Díky tomu si diváci opět mohli v Plzni zařvat jméno MARTIN STRAKA.

50:20
    Viděli jsme další samostatný nájezd ze strany. Antonín tentokráte chytá.

51:44
    Antonín opět zkrotil puk po střele jednoho z plzeňských hráčů.

52:31
    Po dlouhé době Cavaliers dostávají puk pod kontrolu. Čehož se rázem zbavují díky nepřesné přihrávce, která způsobila icing.

53:26
    Koco nahazoval puk od modré čáry před branku, kde jej tečoval za záda Antonína LUKÁŠ ŠÍMA.

54:44
    Brněnští se nyní dostali do útočného pásma, kde se usídlili.

55:37
    Na druhé straně se nyní Rejzek obtočil kolem obránce. Jeho střelu však Antonín chytá.

56:23
    Antonín nyní vytasil další zákrok a následně zlikvidoval i dorážku.

57:34
    Plzeň stále napadá rozehrávku soupeře i za brankou.

58:10
    S jistotou můžeme říci, že vidíme poslední dvě minuty dnešního utkání.

59:46
    Kotouč do lapačky přikryl Štekr a to byl zřejmě jeho dnes poslední zákrok.

Domácí jasně potvrdili roli favorita a po střelecky rozpačité první třetině nakonec vyhráli, v tomto ročníku nad tímto soupeřem již podruhé, naprosto zaslouženě 6:1.

Z mé strany je to pro dnešek vše. přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (12:10:08)

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 6. Beer (Rejzek, Koco), 17. Starý (Hájek), 21. Rejzek (Markov), 34. Markov (Straka, Beer), 50. Straka (Šiška, Soukup), 54. Šíma (Salajka, Koco) – 14. Malíř (Gombarčík, Vávra)

Akademici Plzeň: Štekr – Váchal, Beer, Koco, Prachař, Starý, Šimůnek, Soukup – Šibra, Strmiska, Kučera, Markov, Hájek, Straka, Rejzek, Šíma, Šiška, Salajka
    VUT Cavaliers Brno: Antnonín – Antal, Groma, Imlauf, Nossek, Dobšák – Hubáček, Malíř, Gombarčík, Vávra, Kmoníček, Sekanina,