Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 1:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 0:4 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Rytíři Kladno
Neděle 01.03.2020, 15:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 50. kolo

Utkání končí vítězstvím Kladna a situace se ve spodních vodách tabulky nadále zamotává. Rytíři si z Brna odvážejí cennou tříbodovou kořist, ale o záchranu budou muset bojovat až do konce, protože Litvínov i Pardubice směřují k vítězství, naopak do sestupové šlamastiky se nejspíš znovu namočí i Vítkovice. Kometě nadále chybí bod k zajištění elitní šestky. Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost při dnešním přenosu a z Brna přeji hezký zbytek neděle.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Adam Brízgala (KLA)

Karel Vejmelka (KOM) (17:28:03)

59:33
    Červený nyní vyhodil, ale domácí se za kotoučem neženou.

59:10
    Jágr zavezl kotouč do útočného pásma a Rytíři se pouští do kombinace, Kometa tak nemůže Vejmelku znovu odvolat.

58:44
    Pyrochta odpálil kotouč, který zachytil Austin, byl už však mimo útočné pásmo a rozhodčí píská ofsajd.

58:39
    Kladno bude hrát přesilovou hru, dvě minuty za držení fasuje smolař dnešního dne Tomáš Vincour.

58:28
    Kometa už úřaduje v útočném pásmu, střela Muellera byla zablokována.

58:04
    Po ofsajdu Kladna se Vejmelka vrací do branky.

57:52
    Kometa jde do hry v šesti, Vejmelka už je na střídačce!

57:52
    Oddechový čas pro domácí.

57:52
    Kladno nyní odrazilo útok Komety jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:17
    Kometa ovšem rychle přenesla hru a na hranici brankoviště bekhendem zakončoval Vincour, Brízgala v souboji s brněnským útočníkem opět slaví úspěch.

57:01
    Rytířům se nyní daří držet útočné pásmo.

56:02
    Dnešní utkání sleduje 7700 diváků, brněnská DRFG arena tak hlásí vyprodáno.

56:02
    Brno při své snaze o návrat do útočného pásma končí v ofsajdové situaci.

55:35
    Kladno hraje v plném počtu.

55:02
    Kotouč znovu míří až za branku Brna.

54:37
    Holík vzal nyní střelu na sebe, tu Brízgala vyrazil a ze druhé vlny to ještě zkoušel Mueller, ale obranu Kladna nepropálil, následně Rytíři vyhazují.

54:16
    Holík poslal kotouč na hranici brankoviště, kde se snažil tečovat Zaťovič, Brízgala však tuto situaci ustál a má kotouč pod kontrolou.

53:35
    Bartejs výborným pasem chtěl uvolnit Muellera, jenž zpracoval kotouč na modré čáře, ale rozhodčí hru přerušil. Zdá se, že Kladenských hráčů bylo na ledě až příliš a lavička hostů je potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

52:05
    Brněnskou rozehrávku nyní zachytil mezi kruhy Brendan O'Donnell, Vejmelka proti jeho prudké střele vytáhl svou lapačku a její části vytěsnil kotouč nad svou svatyni.

51:25
    Rytíři jsou v plném počtu.

51:03
    Němec poslal přihrávku mezi kruhy, kde byl znovu Vincour, ale tomu dnes nejspíš není souzeno přesně zakončit.

50:34
    Kladno se osvobozuje.

49:52
    Vyrovnání měl na holi Vincour, když mezi kruhy přijal přihrávku Muellera, do jeho pokusu však vložil hůl kladenský obránce a Brízgala jej následně zpacifikoval ve své lapačce.

49:42
    Holík poslal kotouč na modrou čáru, odkud pálil prudce Němec, Brízgala byl na místě a bez větších problému střelu brněnského zadáka zkrotil.

49:25
    Kometě se naskýtá možnost vyrovnat, dvě minuty za vysokou hůl míří odsedět André Lakos.

49:06
    Brno se nyní snažilo zatlačit Rytíře, střela Pyrochty byla zablokována a hosté vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

48:50
    Plynulou hru nyní přeruší komerční přestávka. Kladno je po vstřelené brance v pohodě, naopak Kometa nemůže navázat na nápor ze startu třetí části.

48:07
    Svozil nyní šikovně zmátl obránce Kladna a servíroval puk najetému Zaťovičovi, k dokonalosti této spolupráce chybělo přesné zakončení domácího kapitána.

47:36
    Kladno se snaží bojovat o prostor v útočném pásmu, Rytíři se nehodlají uchýlit k obranně hubeného náskoku.

46:32
    Nápor Komety po inkasované brance opadl, Kladnu se teď daří dobře střežit obranné pásmo.

45:58
    Brízgala nyní pomohl s rozehrávkou a šikovným nahozením okamžitě vyhnal Brňany z útočného pásma.

45:21
    Barinkův pokus od modré končí po zásahu Vejmelky v ochranné síti.
    45:08 Ladislav ZIKMUND - 1:2

45:08
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno nyní uděluje Brnu lekci z produktivity! Jágr na útočné modré čáře našel přihrávkou LADISLAVA ZIKMUNDA, jenž si najel mezi kruhy a odtud vymetl pavučinky v levém rohu brněnské branky, jeho střelu však pravděpodobně tečoval brněnský bránící hráč. Asistence: Jaromír Jágr, David Stach.

44:46
    Vincour našel přesnou přihrávkou u protější tyče Rákose, Brízgala nyní doslova čaruje, když hokejkou zneškodnil jasnou příležitost domácího útočníka.

44:16
    Znovu slibná spolupráce na trase Plekanec – Mueller, ale znovu kotouč branku minul.

44:03

43:39
    Brno nyní svírá Rytíře, po přihrávce Plekance zakončoval opět Mueller, ale i tentokrát branku ve slibné pozici přestřelil.

42:55
    Kladnu se podařilo z protiútoku vybojovat vhazování před Vejmelkou.

42:44
    Holík se nyní prokličkoval až do zakončení z předbrankvého prostoru, Brízgala opět úspěšně zasáhl.

42:26
    Němec poslal puk na levý kruh, odkud však Mueller branku Kladna přestřelil.

42:03
    Brno si zahraje přesilovou hru, v signalizované výhodě ještě bekhendem zahrozil Rákos, ale ten Brízgala vyrazil. Potrestaným hráčem je Tomáš Kaut, jenž fasuje dvě minuty za vysokou hůl.

41:50
    Plekanec narušil rozehrávku Kladna a připravil další slibnou střeleckou pozici Kuncovi, ale ani tentokrát se brněnský mladík ze vstřelené branky neraduje.

41:19
    Na druhé straně byl zcela osamocen před brankou Kunc, ale i brankář Brízgala dokázal v kritické chvíli svůj tým podržet!

41:01
    Strnad nyní obral brněnského obránce o kotouč a předložil do jasné pozici Jágrovi, kladenská osmašedesátka však na Vejmelku nevyzrála!

40:43
    Další střelu na Vejmelku vyslal Austin, brněnský brankář betonem vyrazil.

40:12
    Hned na startu třetí třetiny vybízel Vampola ke střele Zikmunda, ten však na pravém kruhu nedokázal zpracovat.

40:01

Po dvou třetinách platí v brněnské DRFG areně vyrovnaný stav. Kladno bylo v úvodu prostředního dějství aktivní, jde vidět, že Rytířům v dnešním utkání nezbývá nic jiného než udělat vše pro vítězství. Kýženého vyrovnání se Kladno dočkalo po povedené individuální akci v podání Brendana O'Donnella, jenž skrz bránícího hráče překonal Vejmelku. Kometa byla v dalším průběhu druhé třetiny aktivní, snažila se vzít vedení zpět, k tomu měla i přesilovou hru, ve které Rytíře uzamkla v obranném pásu, ale i díky Brízgalovi se skóre neměnilo. V závěru druhé třetiny se blýskl také brněnský brankář Vejmelka, jenž zlikvidoval tutovou příležitost v podání Vampoly i dorážku Zikmunda. Třetí třetina slibuje pokračování napínavé bitvy, stane se tak v 16:44.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:26
    Kladno nyní zatopilo brněnské obraně, ke střele se dostal Zikmund a Vejmelka jeho pokus pouze vyrazil, na dorážku se natáhl Vampola, po něm ještě Zikmund, obrana Komety v čele s Vejmelkou nyní se štěstím odolala!

39:04
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Kladna.

38:47
    Kometa ovšem ve svých útočných choutkách nepřestává, kombinaci třetí formace zakončoval Vincour, Brízgala vyrazil.

37:53
    Kladno krušné chvíle ustálo a hraje v plném počtu.

37:34
    Po přihrávce Plekance pálil pohotově Červený, Brízgala vytáhl další úspěšný zákrok.

37:04
    Pyrochtovo nahození tečoval Červený mimo kladenskou branku, kometa pokračuje v náporu.

36:53
    Po výzvě Holíka pálil Němec, Brízgala s menšími problémy zkrotil kotouč ve své výstroji a bude se vhazovat po jeho levici.

36:21
    Kometa musí vyklidit útočné pásmo, přihrávka Zaťoviče totiž doputovala až za modrou čáru.

35:53
    Postup mladičkého obránce Komety Svozila byl zastaven jen za cenu faulu, ten má na svědomí Martin Kehar, jenž odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

35:31
    Kometě se nyní daří držet Kladenské na uzdě, Rytíři se nemohou dostat přes střední pásmo.

34:52
    Spolupráce Muellera a Plekance končí pohotovou střelu druhého jmenovaného, kterou Brízgala zastavil betonem a následně přikryl kotouč pod svou rukavici.

34:26
    Kladnu opět nevyšla snaha o usazení se v útočném pásmu, Kometa nyní v obrané činnosti pracuje dobře.

33:54
    Kladno posílá puk na zakázané uvolnění, vhazování před Brízgalou se bude opakovat.

33:48
    Další velkou příležitost Brna měl po přihrávce Muellera Holík, Brízgala však skvělým zákrokem betonem odmítl opětovné vedení domácího týmu! Následuje komerční přestávka.

33:30
    Stránský s Vincourem nyní ujížděli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný však ke zklamání celé haly na Brízgalu nevyzrál!

33:18
    Jágr to zkusil z prudké otočky, Vejmelka vyrazil.

33:00
    Nyní se o kombinaci pokoušelo Kladno, ale vlastním přičiněním se z útočného pásma vyhnalo.

32:31
    Eratovi se nyní podařilo prostrčit kotouč na dobře najetého Rákose, ten si jej však nedokázal včas zpracovat, aby jej mohl usměrnit za Brízgalu.

31:16
    Elitní formace Brna se okamžitě nahrnula před Brízgalu, ale z jejich souhry nevznikla vážnější střelecká příležitost.
    30:53 Brendan O'DONNELL - 1:1

30:53
    Je srovnáno! Do útočného pásma se po individuální akci dostal BRENDAN O'DONNELL a pohotovou střelou skrz bránící hráče Komety rozvlnil síť za Vejmelkou. Asistence: Brady Austin.

30:04
    Pyrochta nyní šikovně přenechal puk Muellerovi, jenž se odhodlal ke střele, kterou Brízgala pouze vyrazil, na dorážku byl připraven Zaťovič, a i když kotouč skákal v brankovišti Kladna, dokázal jej Brízgala včas dostat pod kontrolu!

29:41
    Na druhé straně to skrz bránícího hráče zkusil Stach, také Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok.

29:32
    Za kotoučem po pravém křídle vyrazil Kunc, jenž si dokázal puk nachystat na střeleckou pozici z pravého kruhu, mířil do protipohybu Brízgaly, ten však střelu brněnského juniora úspěšně zneškodnil.

28:49
    Kladnu se nyní podařilo otupit nápor domácích a snaží se opět srovnat tempo hry.

28:15
    Zakázané uvolnění Kladna.

27:52
    Do slibné palebné pozice dostal puk Bartejs, branku Kladna však přestřelil, Kometa se nadále pere o puk.

27:25
    Holík předložil puk mezi kruhy Vincourovi, ten pálil okamžitě na kladenskou branku, kde mu však střelu vyrazil pozorný Brízgala, mezitím hraje Kladno v plném počtu.

26:53
    Kometa hraje v plném počtu a startuje její zkrácená početní výhoda.

26:24
    Úmyslný ofsajd v podání Brna, po komerční přestávce se bude vhazovat před Vejmelkou.

25:25
    Mueller zachytil rodící se kombinaci Kladna a vyslal do úniku Rákose, jenž byl faulován Jaromírem Jágrem, verdikt pro kladenského velikána zní hákování.

24:59
    Zaťovič vyvezl kotouč do středního pásma, kde jej nahodil do rohu toho kladenského a snaží se sbírat cenné vteřinky.

24:53
    Kladno ze své aktivity těží další přesilovou hru, tentokrát na trestnou lavici míří Rudolf Červený na dvě minuty za podrážení.

24:05
    Nash se nyní nechtěl s ničím párat a po přejetí modré čáry okamžitě vypálil, úspěšný byl však v defenzivní činnosti Němec, jenž střelu zablokoval a puk skončil v ochranné síti.

23:55
    Další zakázané uvolnění Brna, Kometa tak nemůže poslat na led čerstvé síly, což by se ji teď opravdu hodilo.

23:22
    Kladno se pokouší o vyrovnání, k další nebezpečné střele se dostal Lakos, Vejmelka zatím drží.

23:05
    Stach nyní u mantinelu odzbrojil Bartejse a najel si do předbrankového prostoru, odkud hledal mezírku v brněnské brance, Vejmelka byl však proti srovnání stavu skóre!

22:27
    Nepřesná rozehrávka Bartejse končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Vejmelku.

22:02
    Strnad si srovnal puk ke střele, kterou dokázal Němec zblokovat a kotouč se svezl těsně mimo brněnskou branku.

21:04
    Kometa kompletní.

21:01
    Po přihrávce Strnada vypálil Jágr z pravého kruhu, Vejmelka úspěšně zlikvidoval.

20:06
    Na úvodním buly byl kladenský Vampola úspěšný, Rytíři pokračují v přesilové hře.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Domácí tým byl ve startu utkání aktivnější a po zásluze otevřel skóre, když přesilovou hru povedenou individuální akcí využil Peter Mueller. Kladno se ovšem dokázalo v Brně postupně aklimatizovat a v útočném pásmu se pralo o svůj prostor. Rytíři měli k dispozici i přesilovou hru, ale brankář Vejmelka vyrovnání nepřipustil. V samotném závěru první třetiny se Středočechům nabídla další přesilová hra, jejíž druhou polovinu si přenášejí do startu druhé třetiny, která vypukne v 15:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Bartejs nyní zablokoval Jágra a Gulaši mohl znovu vyhodit.

19:25
    Gulaši vyhozením zpoza branky osvobozuje Brno, Kometa se zatím brání dobře.

19:06
    V závěru první třetiny si Kladno zahraje přesilovou hru, dvě minuty za krosček nafasoval Šimon Stránský.

18:44
    Stránský si nyní dojel pro střelu z mezikruží, projektil z hole brněnského útočníka však skončil nad brankou Kladna.

18:16
    Vincour nyní překazil útočný přechod Kladna a ve společnosti hostujících obránců dokázal vyslat i prudkou střelu, kterou Brízgala lapačkou vyrazil.

17:16
    Holík si nyní počkal na Zaťoviče a za modrou čárou mu přenechal kotouč ke střele, tu však Brízgala vyrazil a Rytíři míří do protiútoku.

16:39
    Nash poslal kotouč do mezikruží Jágrovi, jeho střela však byla včas zablokována a puk zamířil do ochranné sítě.

16:03
    Zelingr se snažil propálit skrumáž před Vejmelkou, to se mu však nepovedlo a Kometa vyhání Rytíře z obranného pásma.

15:18
    Čtvrtá formace Komety hraje zatím velmi sympaticky, debutant Svoboda se nyní zpoza branky dostal do střelecké pozice a připravil vzruch pro brněnské publikum.

14:37
    Kometa rychle přenesla hru a na levém křídle vyslal slibnou střelu Červený, brněnskou akci v útočném pásmu pak ještě bekhendem z předbrankového prostoru zakončoval Erat, Brízgala úspěšně zasáhl.

14:22
    Na druhé straně se ke slibnému zakončení z voleje dostal Barinka, Vejmelka bývalého spoluhráče vychytal pohotovým zákrokem betonem.

13:58
    Holík poslal povedenou přihrávku přes uhlopříčku kluziště Muellerovi, ten však zakončit nestačil.

12:42
    Kladno se opět pere o prostor v útočném pásmu, na Rytířích jde vidět enormní snaha, ale obrana Komety nepovoluje vážnější ohrožení Vejmelkovy brány.

12:06
    Po ofsajdu Kladna následuje komerční přestávka.

11:30
    Čvrtá formace Komety nyní úspěšně drží kotouč v útočném pásmu.

10:13
    Kometa hraje v plném počtu.

10:06
    Nyní si do bekhendového zakončení najel Strnad, Vejmelka opět úspěšně zlikvidoval, následně se strhla před brankou Brna potyčka mezi Barankou a Kautem, rozhodčí však vylučovat nebudou.

09:54
    Erat poslal kotouč do středního pásma, kde si jej přebral Rákos a sbírá cenné vteřinky v útočném pásmu.

09:14
    Prudkou ránu od modré v podání Austina Vejmelka pouze vyrazil, následně musel brněnský brankář ještě čelit dorážce Jágra, také proti němu byl Vejmelka úspěšný a Kometa vyhazuje.

08:55
    Po dobré práci Rákose osvobozuje Brno Gulaši.

08:18
    Gulaši na úvod oslabení posílá puk až ke Brízgalovi.

08:13
    Nyní si přesilovou hru zkusí Kladno, dvě minuty za podrážení obdržel Tomáš Plekanec.
    07:49 Peter MUELLER - 1:0

07:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla parádní akce v podání brněnského útočníka PETERA MUELLERA, jenž si ve středním pásmu přebral kotouč a prokličkoval se mezi obránci Kladna až k úspěšnému zakončením mezi betony brankáře Brízgaly. Kometa tak využívá přesilovou hru. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.

07:31
    Kladno se osvobodilo a do útoku se navíc vydal Strnad, střelu kapitána Kladna musel Vejmelka vyrazit a vhazovat se bude před brankou Komety.

07:06
    Kometa si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání, dvě minuty za podrážení obdržel při zákroku na Zaťoviče Brandon Nash.

06:41
    Zaťovič se snažil vyslat do samostatného úniku Holíka, ten však kotouč nezpracoval a píská se zakázané uvolnění Brna.

06:17
    Machač nyní hledal bekhendovou přihrávkou Redlicha, jeho přihrávku však zblokoval bránící hráč Komety, následující přerušení odstartovalo komerční přestávku.

05:42
    Kladno stále na kotouči, jeho dlouhé manévry v útočném pásmu zakončil střelou od modré Nash, Vejmelka byl ovšem připraven jeho pokus zachytit a vhazuje se po levici brněnského brankáře.

05:02
    Nyní se Kladnu povedlo usadit v útočném pásmu a zatím úspěšně kombinuje.

04:33
    Nash zachytil postup Komety přes střední pásmo a poslal puk na pravou stranu, kde si do střelecké pozice nabruslil Melka, Vejmelka špičkou lapačky odvrátil puk od své branky.

04:04
    Červený znemožnil souhru mezi Strnadem a Jágrem a Kometa opět otáčí hru.

03:25
    Kladnu se zatím útočná činnost vůbec nedaří, Rytíři se prakticky ještě nedostali před Vejmelku.

02:36
    Extraligový debut právě prožívá brněnský útočník Matěj Svoboda, jenž naskočil ze střídačky do hry.

02:17
    Zpoza branky zakončoval Stránský, kotouč však pouze prosvištěl brankovištěm.

01:56
    Kometa tlačí Kladno, obrana hostů zatím neodrazil manévry domácí ofenzívy.

00:55
    Plekanec se ocitl s kotoučem ve slibné palebné pozici, už se zdálo, že i vypálí, ale nakonec volil přihrávku Muellerovi na brankoviště, tu však brněnský útočník nezpracoval.

00:20
    Holík zavezl kotouč do obranné třetiny Kladna, kde jej předložil Zaťovičovi, ten chtěl vylepšit pozici Muellerovi, ale obrana hostů vyšperkování kombinace neumožnila.

00:01
    Souboj Brna a Kladna odstartoval, na úvodním vhazování úspěšný Holík proti Stachovi.

00:01

Jaromír Jágra zakončil nástup Kladna a sklidil potlesk brněnské arény, dopomůže jeho výkon k dnešnímu potřebnému vítězství Rytířů na horké půdě Brna?

Ještě jednou hezké odpoledne z Brna. DRFG arena se plní do posledního místa a dá se očekávat, že návštěva v Brně bude opět atakovat status – vyprodáno. Domácí dnes dají šanci dalším mladým hráčům, extraligový debut si odbude útočník Matěj Svoboda, druhý extraligový start zapíše Jakub Brabenec a hlavní kouč Zábranský dále důvěřuje Stanislavu Svozilovi, Janu Mlčákovi i Michalu Kuncovi. Celkem tak Kometa do dnešního utkání nasadí tři juniory a dva dorostence.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – O. Němec (A), Baranka, Bartejs, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Mlčák – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – M. Erat, Plekanec (A), Červený – Vincour, Rákos, Š. Stránský – Matěj Svoboda, Brabenec, Kunc.

Rytíři Kladno: Brízgala (Godla) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – Zikmund, Stach, Jágr – Melka, Vampola, J. Strnad (C) – O'Donnell, Machač, Redlich – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír.

HC Kometa Brno:

Hráči Komety sice minulou neděli podlehli v domácím prostředí Olomouci 2:4, ale stále věděli, že situaci ohledně 6. místa mají pevně ve svých rukou. Brněnský tým si velmi pomohl pátečním skalpem libereckých Bílých Tygrů, které v domácím prostředí přehrál 3:2. Z posledních čtyř duelů dokázala Kometa zaznamenat zisk devíti bodů a na 6. pozici si drží osmibodový náskok před Hradcem Králové a devítibodový před Karlovými Vary. Svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského tak stačí ve zbylých třech utkáních základní části získat jeden bod k jistotě přímého postupu do čtvrtfinále.

Tým Brna stojí na elitní formaci složenou z kapitána Martina Zaťoviče, kreativního centra Petra Holíka a mistra pro kombinační hru Petera Muellera. Tihle tři borci dohromady zaznamenali 124 kanadských bodů. Mezi produktivní opory se také řadí Tomáš Plekanec, pro nějž to dnes bude možná i trochu obtížné utkání, neboť vítězství Komety může Kladno srazit zpět do Chance ligy.

Z obránců umí v Brně ofenzívu nejlépe podpořit zkušený Ondřej Němec (4+18), svou poslední trefu přidal v duelu s Libercem. V Brně se také dobře zabydlel Filip Pyrochta (3+12). Výbornou práci v defenzívě odvádí Michal Gulaši, jenž v každém zápase jasně dokazuje, proč patří k předním hráčům v Radegast indexu.

V brankovišti má Kometa k dispozici vyrovnanou dvojici Karel Vejmelka – Marek Čiliak. Druhý jmenovaný byl u všech tří vítězství Brna z posledních čtyř zápasů. Trenérský štáb Komety ovšem určitě chce udržet v permanenci oba brankáře, a o obsazení postu v brankovišti pro duel s Rytíři se tak dozvíme nejspíš až před startem samotného utkání.

Rytíři Kladno:

Nad extraligovým osudem kladenských Rytířů visí Damoklův meč. Jágr a spol už ve zbylých třech kolech musejí vítězit a zároveň doufat, že konkurenti z Litvínova a Pardubic budou ztrácet. Středočechům totiž nebude stačit ani vyrovnaný počet bodů, se zmíněnými soupeři má horší vzájemnou bilanci, a pokud Kladno pod Špilberkem neuspěje, může se ve shodě s ostatními výsledky zde také s extraligou pro příští soutěžní ročník rozloučit.

Produktivitu Kladna vede obránce Brady Austin, jenž se s počtem 15 branek dělí o pozici nejlepšího střelce s legendárním Jaromírem Jágrem, kanadský zadák k tomu navrch přidal 23 asistencí. Zmíněný Jágr nastoupil pouze do 35 zápasů, ale i tak se s Ladislavem Zikmundem sdílí pozici nejproduktivnějšího útočníka. Kladno má také oporu v kapitánu mužstva Jakubu Strnadovi (13+7).

Z obránců umí ofenzivní činnost také významně podpořit další zámořský bek Brandon Nash (1+15). Být na nule v bodování +/- je v kladenské obraně poměrně těžký úkol, plní ho pouze Matyáš Zelingr s André Lakosem. Komplikací pro záchranářské práce Kladna bylo zranění brankáře Denise Godly, ten se však do utkání proti Liberci vrátil do brankoviště a ve svém třetím duelu po návratu pomohl prolomit sérii nezdarů. Podaří se mu zastavit také brněnské útočné choutky?

BRNO vs. KLADNO

Hezkou neděli z metropole Moravy, kde je v dnešním odpoledni na programu 50. kolo Tipsport extraligy. Domácí Kometa by proti Kladnu ráda učinila rozhodující krok k přímému postupu do čtvrtfinále. V nezávidění hodné pozici pak přijíždějí pod Špilberk Rytíři, kteří v tomto duelu mohou ztratit extraligovou příslušnost pro příští extraligový ročník. Jágra a spol čeká těžká fuška, uspět v zaplněné DRFG areně proti Kometě a doufat, že konkurenti z Litvínova nebo Pardubic v nedělním kole ztratí. Takové jsou podmínky pro získání záchrany v případě extraligového nováčka.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V LETOŠNÍ SEZONĚ:

Vzájemné duely Brna a Kladna provázel v letošní sezoně důraz na soupeření Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra, dvou odchovanců středočeského klubu, kteří po letech vrátili do Kladna extraligovou příslušnost, aby se pak každý vydal vlastní cestou. Zdaleka to ovšem nebylo pouze o těchto dvou personách. V první bitvě na kladenském stadionu si připsal vůbec první kanadský bod mladičký obránce Stanislav Svozil, i díky jeho práci tenkrát Kometa otočila nepříznivý stav z 0:2 na konečných 3:2. Bodově se pak proti Kladnu dařilo i Lukáši Kucserovi, ten však vinou zranění do nedělního klání nezasáhne. Odveta v Brně pak byla plně pod taktovkou domácího týmu, což demonstroval výsledek 4:1. Dosavadní poslední bitva nezastihla Kometu zrovna v ideálním rozpoložení, naopak Kladno bylo v tu chvíli nejspíš na vrcholu své letošní formy, protože jejich vítězství nad Kometou bylo na dlouhou dobu tím posledním, následoval strmý pád na dno tabulky, až nyní svitl Kladnu poslední plamínek naděje, když s prázdnou odjela pražská Sparta.

11. kolo: Kladno – Brno 2:3

24. kolo: Brno – Kladno 4:1

37. kolo: Kladno – Brno 5:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Mueller (P. Holík, Zaťovič) – 31. O'Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach)

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír