Sereď – Petržalka 2:1 (kon.) | Pohronie – B. Bystrica 2:2 (kon.)
ŠKF Sereď
2:1 (2:1)
FC Petržalka
sk Středa 22.07.2020, 17:00 • Sereď • Přípravný zápas

V druhom polčase už napokon žiadny presný zásah nepadol a tak sa víťazom tohto prípravného zápasu stáva ŠKF iClinic Sereď, fortunaligista zdolal súpera z 2. ligy, ktorým bola FC Petržalka výsledkom 2:1!

Ďakujem za vašu pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (18:42:12)

90

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Sereď znova operuje na útočnej polovici a zrejme jej už víťazstvo v tomto prípravnom zápase neujde.

88
    Rýchly útočný výpad domáceho celku je zakončený len strelou mimo bránu súpera.

87
    FC Petržalka zahrávala priamy kop na útočnej polovici, ale nepodarilo sa jej dostať sa až k ohrozeniu brány svojho dnešného súpera.

86
    ŠKF iClinic Sereď je aj naďalej vo vedení o jeden gól, platí teda ešte stav z prvého polčasu. V druhom dejstve sme sa gólu nedočkali a vyzerá to, že už zrejme ani nepadne.

85
    Ani Petržalka teraz v útoku nepochodila a tak je pri lopte domáci celok, ktorý sa v závere druhého polčasu nemusí nikam ponáhľať.

84
    Tento útočný výpad domácich sa končí len nedovoleným zákrokom, Petržalka rozohráva loptu od svojho pokutového územia.

83
    Sered je opäť v držaní lopty a tak to zatiaľ na žiadnu záverečnú drámu zo strany Petržalky nevyzerá.

82
    No a Petržalka by práveže potrebovala skorej útočiť, keďže stále prehráva o jeden gól.

81
    Fortunaligista momentálne operuje na útočnej polovici, nevedia to však do žiadneho zaujímavého zakončenia. Hostia sa však musia brániť.

80
    Približne desať minút zostáva do konca tohto prípravného stretnutia. Domáci celok stále vyhráva 2:1 a zatiaľ to vyzerá, že sa papierové prognózy naplnia.

79
    Spomínaný priamy kop sa rovnal skrátenému rohovému kopu. Ten však futbalisti Petržalky zvládli ubrániť a získavajú loptu na svoje kopačky.

78
    Domáci potiahli svoj nebezpečný útok až na hranicu pokutového územia súpera, po faule získavajú priamy kop z nádejnej pozície.

77
    Na predbežnom výsledku 2:1 teraz nič nezmenili rýchle útočné výpady, ktoých svedkami sme boli na oboch stranách.

76
    Pomaly sa presúvame do záverečnej časti prvého polčasu. Stále je vo vedení fortunaligista, ale je to len o jeden presný zásah.

75
    No a po jeho realizácii bude nasledovať len odkop od Kanurićovej brány.

74
    Po rýchlom útočnom výpade zahrá Petržalka svoj v poradí tretí rohový kop.

73
    Sereď teraz drží loptu na svojich kopačkách a smerom dopredu sa veľmi neponáhľa. Uvidíme, čo nám ešte ponúkne zvyšok tohto prípravného stretnutia.

72
    Petržalka ustála nápor zo strany svojho dnešného súpera a už sa hostia pokúšajú znova presunúť na útočnú polovicu. Hostia musia čo najskôr skórovať, ak pomýšľajú na prípadnú otočku skóre.

71
    Domáci už čoraz viac operujú na útočnej polovici a snažia sa pridať prípadné tretí gól do petržalskej siete, ktorý by im doniesol na kopačky ešte väčší pokoj.

70
    No a hostia si poradili zakrátko aj so siedmym rohový kopom fortunaligistu. Sereď má zatiaľ všetko pod kontrolou a tak aj naďalej vyhráva tesným rozdielom o jeden gól.

69
    V krátkom slede sme sledovali už šiesty rohový kop Serede v tomto zápase. Aj v tomto prípade si však defenzíva Petržalky počínala úspešne.

68
    Predsa len sme sledovali postupný útočný výpad domáceho tímu, hostia sa však úspešne ubránili a loptu majú v tejto chvíli vo svojej moci.

67
    Sereď momentálne kombinuje na svojej polovici ihriska, ďalšie prípadné presné zásahy sú v nedohľadne.

66
    Po rýchlom brejku zo strany druholigistu bude nasledovať len odkop od brány domáceho celku.

65
    Aj ten však Petržalka zvládla úspešne pokryť, Sereď však stále operuje v tesnej blízkosti pokutového územia súpera.

64
    Hostia sa však musia teraz brániť, domáci po rýchlom útočnom výpade získavajú svoj piaty rohový kop v tomto zápase.

63
    Sereď momentálne drží loptu na svojich kopačkách, domáci futbalisti sa nemajú kam ponáhľať.

62
    Petržalka po nedovolenom zákroku získala priamy kop v tesnej blízkosti domáceho pokutového územia. K zmene skóre to však napokon neviedlo, je tu len strela mimo troch žrdí domácej brány.

61
    Hosťujúci celok však ešte toto stretnutie určite nevzdáva a momentálne operuje s loptou na polovici svojho dnešného súpera.

60
    Hodina z prípravného stretnutia medzi ŠKF iClinic Sereď a FC Petržalka je už minulosťou. Aj naďalej Sereď ako favorit zápasu vyhráva nad Petržalkou 2:1!

59
    Tento útočný výpad Sereď do úspešného konca dotiahnúť nemôže, je signalizovaný ofsajd.

58
    Postupne sa nám hra znova prelieva z jednej strany na druhú, ako sme videli aj v prvom polčase. Viacej to určite v tejto chvíli vyhovuje domácim futbalistom.

57
    Druholigista zvládol tento nápor svojho dnešného súpera a už sa presúva na útočnú polovicu, kde po faule rozohráva priamy kop.

56
    Center do pokutového územia Petržalka odvrátila, ale domáci ešte operujú na útočnej polovici.

55
    Následne sa však už Sereď vôbec po prvýkrát v druhom polčase dostala do útoku a získava svoj druhý rohový kop v tomto prípravnom zápase.

54
    Domáci v druhom polčase zatiaľ veľmi rýchlo strácajú loptu a opäť tak sledujeme útočné ťaženie druholigistu.

53
    Petržalke sa teraz podarilo založiť nebezpečný útok, ktorý však domáci celok úspešne pokryl a už získava loptu na svoje kopačky.

52
    Zakrátko hostia znova operovali na útočnej polovici, ale previnili sa faulom a tak sa už Sereď snaží upokojiť hru.

51
    Sledovali sme ďalší útočný výpad hosťujúceho celku, ktorý smeroval až pred pokutové územie domácich, nasledovať bude však len odkop od Kanurićovej brány.

50
    Sereď vysokým napádaním vyhnala súpera preč zo svojho územia, Petržalka musí zakladať ďalší útok od stredového kruhu.

49
    Hostia aj naďalej zostávajú pri lopte, Petržalka sa snaží čo najskôr vyrovnať. Sereď sa teda v úvode druhého dejstva musí len brániť.

48
    Druholigový celok zahrával svoj prvý rohový kop v tomto zápase. Od rohovej zástavky sa dostal center do pokutového územia, ale náročnú situáciu domáci zvládli.

47
    Petržalka zachytila rozohrávku súpera a ihneď sa dostala do útoku, ktorého výsledkom je strela na bránu. Brankár Serede si však pripisuje svoj tretí úspešný zákrok.

46
    Po krátkej pauze už bol zahájný druhý polčas, výkop patril domácemu celku, ktorý je zatiaľ vo výhodnejšej pozícii.

46
    Začal sa druhý polčas.

Úvodné dejstvo tohto prípravného stretnutia je už minulosťou. Od úvodného výkopu sa snažili hrať oba celky aktívne a dostávať sa do útokov. Sledovali sme tak vyrovnaný obraz hry, ale miestami mal predsa len mierne navrch fortunaligista. V 12. minúte otvoril skóre zápasu Špehár, ale už v 16. minúte vyrovnal na 1:1 Turčák. Sereď však znova gólovo udrela na konci prvého polčasu zásluhou Jarovića a tak momentálne vyhráva 2:1!

45
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Sereď dala gól!

Tak predsa len v závere prvého polčasu padol ešte jeden presný zásah! Sereď sa vracia späť do vedenia o jeden gól a to opäť po zakončení z hranice pokutového územia o čo sa postaral SENAD JAROVIĆ – 2:1!

44
    Ešte sledujeme, ako sa hra prelieva z jednej strany na druhú, ale je to bez zakončenia na bránu.

43
    Dostávame sa už do záverečnej časti prvého polčasu. Stále platí nerozhodný stav 1:1 a zatiaľ to vyzerá, že o osude tohto prípravného stretnutia sa bude rozhodovať v druhom polčase.

42
    Sledovali sme nebezpečný útok zo strany fortunaligistu, ktorý je však zastavený rozhodcom, pretože jeden z domácich sa ocitol v ofsajde.

41
    Momentálne sledujeme kombináciu domáceho celku, ale tá sa odohráva na vlastnej polovici ihriska.

40
    Približne päť minút zostáva do konca úvodného dejstva. Dočkáme sa ešte prípadného presného zásahu?

39
    Sereď znova postupne operuje na útočnej polovici a snaží sa ešte do prestávky opäť strhnúť vedenie na svoju stranu.

38
    Dianie v prom polčase na štadióne v Seredi pokračuje ďalej, pomaly sa dostávame do záverečnej časti úvodného dejstva.

37
    Hra sa teraz musí na malý moment prerušiť, jeden z domácih hráčov zostáva ležať na trávniku a musí prebehnúť jeho ošetrenie.

36
    Nedovolený zákrok zo strany domácich a Petržalka mala možnosť zahrávať priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. K zmene skóre to však napokon neviedlo, bol tu len strelecký pokus mimo bránu.

35
    Zakrátko je domáca Sereď znova pri lopte a posúva sa postupne bližšie k pokutovému územiu svojho dnešného súpera.

34
    Útočné ťaženie domácich sa však končí faulom, hostia získavajú možnosť rozohrávať loptu na svojej polovici ihriska.

33
    Po zrazenej prihrávke získava Sereď autové vhadzovanie v tesnej blízkosti pokutového územia Petržalky.

32
    Petržalka však úspešne odráža všetky útoky svojho dnešného súpera, po inkasovanom góle sa hostia rýchlo spamätali a sú späť v hre.

31
    Častejšie je teraz v držaní lopty domáci celok, ktorý sa snaží prenikať smerom doprdu vždy keď sa to dá.

30
    Polhodina z prípravného stretnutia medzi ŠKF iClinic Sereď a FC Petržalka je už minulosťou, platí nerozhodný stav 1:1!

29
    Tento útočný výpad domácich sa končí strelou na bránu, ale gólman Petržalky si pripisuje svoj druhý úspešný zákrok v tomto zápase.

28
    K lopte sa dostala Sereď a ihneď prenikla na polovicu súpera, nepodarilo sa jej však nič zaujímavého vymyslieť.

27
    Uvidíme, či v prvom polčase ešte padne nejaký presný zásah. Oba celky sa opäť snažia hrať aktívne smerom dopredu.

26
    Petržalka založila po získaní lopty rýchly protiútok, ale jeho výsledkom bude len odkop od Kanurićovej brány.

25
    Opäť sledujeme, ako sa hra prelieva z jednej strany na druhú, je to však bez zakončenia na bránu.

24
    Predsa len sa potom Sereď pokúsila o rýchly útočný výpad, ale loptu na svojej polovici ihriska získava druholigista z Petržalky.

23
    Aktuálne je v držaní lopty domáci celok, ktorý sa smerom dopredu moc nehrnie a skôr kombinuje len po stred ihriska. Uvidíme, čo nám zvyšok prvého polčasu ešte prinesie.

22
    Dostávame sa do polovice úvodného dejstva, na oboch stranách sme videli po jednom presnom zásahu.

20
    Sereď zastavila rodiaci sa útok súpera, domáci rozbiehaju zo svojej polovice ihriska postupný prechod smerom dopredu.

19
    Hostia sa ihneď po zisku lopty pokúšajú o prechod na útočnú polovicu, druholigista nechce dnes byť v zápase len do počtu.

17
    Petržalka teraz musela čeliť menšiemu náporu zo strany fortunaligistu, ale účastník 2. ligy má už loptu na svojich kopačkách.

16
    Petržalka dala gól!

A je vyrovnané! Domáci futbalisti sa napokon zo svojho vedenia dlho neradovali, približne za štyri minúty sa Petržalke podarilo vyrovnať strelou s pred šestnástky súpera a na 1:1 vyrovnáva BORIS TURČÁK!

15
    Aj naďalej sa nám hra posupne prelieva z jednej strany na druhú, v pohotovosti tak musia byť hlavne obe defenzívy.

14
    Po faule získala Sereď priamy kop na útočnej polovici. Rozohrala ho nakrátko a momentálne sa domáci snažia kombinovať a dostať tak súpera pod tlak.

13
    Hostia zachytili loptu na polovici súpera a okamžite vyrazili do rýchleho brejku. Ten si však defenzíva ŠKF postrážila pred svojim pokutovým územím.

12

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Napokon sa do vedenia dostáva favorit zápasu, keď zachytil rozohrávku súpera, ktorý sa pokúšal o prechod na útočnú polovicu a presnou strelou z hranice pokutového územia sa mení stav stretnutia, o čo sa postaral DINO ŠPEHÁR – 1:0!

11
    Úvodná desaťminútovka tohto prípravného stretnutia je už minulosťou. Hra je zatiaľ vyrovnaná z oboch strán, Sereď aj Petržalka majú na svojom konte po jednom streleckom pokuse.

10
    Registrujeme prvý strelecký pokus domáceho celku priamo na bránu, ale zmenu skóre to neprinieslo, úspešný zákrok si už na svoje konto tak pripísal aj brankár Petržalky.

9
    Momentálne je pri lopte Petržalka, ktorá sa snaží o ďalší prechod na polovicu svojho dnešného súpera.

8
    Následne rovnakým spôsobom sa prezentovali na druhej strane aj domáci futbalisti. Môžme však konštatovať, že zápas sa začal vo svižnom tempe.

7
    Cez postupnú rozohrávku sa Petržalka dostala pred domáce pokutové územie, ale výsledkom tohto ťaženia hostí je len odkop od Kanurićovej brány.

6
    Postupune sa už hra prelieva z jednej strany na druhú, ale výborne pracujú obe defenzívy, ktoré súpera nepúšťajú do žiadnej vyloženej šance.

5
    Prvýkrát v tomto zápase sa fortunaligista dostal pred pokutové územie svojho dnešného súpera, ale ani v tomo prípade sme nevideli žiaden pokus o strelecké zakončenie.

4
    Od úvodného výkopu sa snažia hostia hrať veľmi aktívne a opäť sme z ich strany zaznamenali nebezpečne vyzerajúci útok. V tomto prípade to však do zakončenia na bránu neviedlo.

3
    O svoj prvý útočný výpad v tomto zápase sa pokúsili už aj domáci futbalisti, ale zatiaľ sa ďalej ako po stred poľa nedostávajú.

2
    Petržalka založila rýchly útočný výpad a jeho výsledkom je prvý strelecký pokus v tomto zápase. Brankár Kanurić si však pripisuje úspešný zákrok.

1
    Prvý polčas tohto prípravného zápasu v Seredi sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcej Petržalke.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Prajem príjemný športový podvečer všetkým fanúšikom futbalu! Len nedávno sa dohrala naša Fortuna liga a tímy už musia začať s prípravou na novú sezónu, ktorý sa začne 8. augusta. Ešte o týždeň skorej je naplánovaný štart 2. ligy.

Práve v tomto prenose sa zameriame na konfrontáciu celkov z našej najvyššej a druhej najvyššej súťaže. ŠKF iClinic Sereď bojovala v skupine o udržanie, kde napokon obsadila 3. miesto a žiadne výrazné problémy so záchranou nemala. FC Petržalka je už stálicou v druhej lige, napokon Petržalka obsadila konečné 14. miesto a keďže po pandemickej prestávke pokračovali len tímy z prvej šestky, pre Petržalku sa sezóna predčasne skončila už v marci.

Prípravné zápasy vedia priniesť aj mnohé prekvapenia. Favoritom bude určite Sereď, uvidíme, ako to napokon dopadne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.