Celle – Augsburg 0:7 (kon.) | Mnichov 1860 – Frankfurt 1:2 (kon.) | Altglienicke – Kolín nad Rýnem 0:6 (kon.)
Oberneuland – Mönchengladbach 0:8 (kon.) | Fürstenwalde – Wolfsburg 1:4 (kon.) | Norimberk – RB Lipsko 0:3 (kon.)
Karlsruher SC – Union Berlín 0:1 (po pr.) | Carl Zeiss Jena – W. Brémy 0:2 (kon.)
Carl Zeiss Jena
0:2 (0:0)
Werder Brémy
Sobota 12.09.2020, 20:45 • Ernst-Abbe-Sportfeld, Jena • Německý pohár • 1. kolo

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera. (22:48:17)

Především ve druhém poločase měly Brémy rozhodně více příležitostí. Za zmínku stojí ta z 58. minuty. Bittencourt a ten obstřelil Sedlaka na zadní tyč do protipohybu, u vzdálenější tyče si Selke a Chong dávali přednost, kdo pošle balón do prázdné branky až míč skončil v zámezí... Nicméně Jena působila dnes sympaticky a nemá se za co stydět.

Brémy se pořádně nadřely na postup do druhého kola Německého poháru a jejich výkon měl k ideálu opravdu hodně daleko. Jena, která sestoupila ze třetí Bundesligy zaslouží uznání, protože zejména v prvním poločase byla Werderu vyrovnaným soupeřem. Dělala hostům problémy skvělým nasazením. Werder poté dobře vstoupil do druhé půle, když Sargent hlavou využil centru Augustinssona. Tím se favorit utkání zklidnil a vybudoval si převahu na hrací ploše. Jenže v závěru nechybělo mnoho, aby Eckardt si vynutil prodloužení, jenže Pavlenka podržel Brémy na přední tyči proti pokusu z levé části vápna. V 88. minutě posléze potvrdil postup Brém střídající Chong při samostatném úniku.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:12. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:9.

90+4

90+3
    Kde se vzal, tu se vzal, tak najednou byl Oesterhelweg na středu ve výborné pozici proti Pavlenkovi, protože Gebre Selassie a Toprak chybovali, český brankář vytáhl míč rukama na pravou stranu ze svého pohledu.

90+2
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Sargent, přichází J. Eggestein.

90+2
    Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Bock, přichází Düzel.
    Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Eckardt, přichází Stauffer.

90+1
    Gebre Selassie ukončil útok domácích po levé straně zákrokem zprava.
    88. CHONG - 0:2

88
    Werder právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Sargent zasekl míč na levé straně při rozehrávce u lajny proti obránci. Vzápětí založil kontr Toprak a na pravé straně zrychlili hosté narážečkou Füllkruga se spoluhráčem, následovala rychlá nahrávka do běhu na TAHITHA CHONGA. Ten nastavil dobře tělo před Grösche, utekl i Schauovi a sám před brankářem obstřelil Sedlaka k levé tyči.

88
    Augustinsson šel ochotně k zemi na levé straně při souboji s bekem a koledoval si o žluté potrestání.

87
    Přetažený roh Augustinssona poslal Sargent z pravé strany do zad obránce.

86
    Při závaru ve vápně pálí Gebre Selassie zleva vedle kratší tyče, k tomu přispívá teč bránícího fotbalisty, takže roh.

85
    Na druhé straně mohlo být rozhodnuto! Selke sebral rozehrávku z pravé strany sklepával do malého vápna pod sebe na Chonga, při jeho pokusu zaskočil za již překonaného Sedlaka poslední obránce.

84
    Rene Eckardt si našel balón v levé polovině vápna a sahal po vyrovnání střelou na bližší tyč, kde Pavlenka vyrazil míč, domácí kapitán se chytil za hlavu.

83
    Augustinsson (Brémy) nemůže nic namítat proti žluté kartě za zásah nohou z levé strany do hlavy Bocka. Ten měl nízko těžiště, takže to nebylo na vyloučení.

83
    Augustinssonův roh propadl vápnem na Chonga na pravé straně, ten zasáhl balón nečistě výrazně vedle zadní tyče.

82
    Füllkrugovo střídání pomohlo Werderu, nyní se postaral o roh z levé strany po souboji jeden na jednoho.