Zlaté Moravce – Michalovce 0:0 (kon.) | Ružomberok – Nitra 3:0 (kon.) | Žilina – Pohronie 2:1 (kon.)
Trnava – Dunajská Streda 0:2 (kon.)
FC Spartak Trnava
0:2 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 28.11.2020, 16:15 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga • 15. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera! (18:07:49)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 18:21.

Dunajská Streda byla v zápase lepší, kvalita je jednoznačně na její straně, gólově to potvrdili Ramírez a Nicoleascu v rozmezí pěti minut druhého poločasu.

90+2

90+2
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrija Balić, přichází Sainey Njie.
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Cesar Rodolfo, přichází Niklas Sommer.

90
    Rozhodčí v druhém poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Žlutou kartu dostává Dominik Kružliak (FK DAC Dunajská Streda).

88
    Zápas se pouze dohrává, hosté si zaslouženě odvezou tři body.

86
    Přímý kop pro hosty, faulován byl právě nový hráč na ploše Andzouana.

85
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Zuberu Sharani.
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Eric Ramírez, přichází Yhoan Andzouana.

84
    Grič hlavičkoval ve skoku, ale nakonec se mu nepodařilo prodloužit míč z přímého kopu.

83
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Samuel Benovič.
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Pačinda, přichází Stanislav Olejník.

80
    Do konce duelu zbývá kolem deseti minut, Trnava se nemůže proti soupeři prosadit, naopak k hlavičce se dostal Nicolaescu a málem zvýšil skóre.

79
    Pačinda byl v ofsajdu, přebral i tak míč a zakončil vysoko nad.

78
    Balič poslal skvělý centr k Divkovičovi, ten posunul zpět na Nicolaescu a ten prostřelil bránu Trnavy.

77
    Ani další rohový kop nebyl nebezpečný. Vysoký míč chytá do rukavic Rusov.

76
    Kalmár si udělal z kužel z jednoho z protihráčů, zastavil ho až Mihal. Rohový kop pro hosty. Po střele Nicolaescu uvidíme další rohový kop.

74
    Grič obral soupeře o míč, navíc velmi dobře rozehrál směrem vpřed, jeho kolegové však míč rychle ztratily.

72
    Pačindův ofsajd, Trnava se tak nedostane do protiútoku, hrají hosté, dvacet minut do konce duelu, vedou o dva góly.

71
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Sebastian Kóša, přichází Peter Kolesár.

69
    Grič nyní skvěle zareagoval na centr z pravé strany a před Ramirezem odkopl do bezpečí.

67
    Super šance pro Saymona, ten dostal výbornou přihrávku z levé strany a hlavou však nemířil přesně. Trefil pouze Jedličku a nesnížil rozdíl v skóre.

67
    Bamidele dohrál Blackmana, rozhodčí ho napomenul pouze slovně.

66
    Pačinda faulován, stalo se tak přesně na polovině hřiště.

65
    Hosté jsou již v pohodě, mají čas na rozehrávku, jakoby domácí duel už zabalili.

64
    Žlutou kartu dostává Erik Pačinda (FC Spartak Trnava).

63
    Divkovič byl po kontaktu v šestnáctce Trnavy chvíli na zemi, ale už hrajeme dál.

61
    Po dvou inkasovaných gólech už šance na body pro Spartak nejsou velké, máme před sebou zhruba půlhodinu hry.

60
    Dunajská Streda dala gól! Hned vzápětí hosté navyšují své vedení! ION NICOLAESCU se po rohovém kopu dostal k míči na vzdálenější tyči a z veliké blízkosti navyšuje vedení DACU.

57
    Žlutou kartu dostává Eric Ramírez (FK DAC Dunajská Streda).

56
    Dunajská Streda dala gól! Hosté jdou do vedení! Grič podběhl vyslanou přihrávku od Baliče, čehož využil ERIC RAMÍREZ, jenž posílá Dunajskou Stredu do vedení o jednu branku!

55
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Ján Vlasko, přichází Yusuf Bamidele Isa.

55
    Stále se však hraje, Hrnčár nemá prozatím čas udělat své zamýšlené změny.

54
    Své první střídání připravují i domácí.

53
    Faul Mihala na nového hráče hostů a přímý kop. Savvidis nesportovně odkopl míč a viděl za to kartu.

53
    Žlutou kartu dostává Kyriakos Savvidis (FC Spartak Trnava).

52
    Domácí si nerozuměli a jejich šance na překvapivý protiútok po zisku míče se nekonal.

50
    Po odkopu byl faulován i Pačinnda, zůstal chvíli ležet na zemi, ale už je v pořádku.

49
    Kalmár míří svůj pokus přímo do rukou Rusova. Na druhé straně padl v šestnáctce hosty Vlasko, ale rozhodčí nereaguje.

48
    Turňa fauloval Kalmára, přímý kop pro hosty. Míč je od brány asi 30 metrů.

47
    Hosté přichází s prvním střídáním, Nebyla nehrál podle představ trenéra hostů a navíc měl žlutou kartu.

46
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Sebastián Nebyla, přichází Ion Nicolaescu.

46

Poločas skončil bez jediného gólu. Ze hry měli více hosté, ale ani jeden tým nedokázal skórovat. Druhý poločas začne zhruba za čtvrt hodiny.

45

44
    Kružliak hlavičkoval po centru Kalmára nad bránu, Rusov neměl práci, míč však už je u Jedličky a hrají opět hosté.

43
    Faul na Müllera v podání Mikoviče. Přímý kop pro hosty. Rusov v pohotovosti.

41
    Turňa faulován Baličem, opět přímý kop pro Spartak. Domácí zřejmě věří, že pokud překonají obranu hostí, bude to přes standardky.

40
    Dunajská Streda příležitost nevyužila, zůstává však u míče.

38
    První poločas se pomalu blíží ke konci, nyní jsme sledovali faul na Vlaskova a Spartak bude rozehrávat už na polovině hostů.

37
    Favorit zápasu nyní sevřel Trnavu před její vlastní šestnátkou, ale hosté se dopustili faulu.

36
    Pačinda se dostal k míči, chtěl vysunout Yaoa, ale ten byl v ofsajdu a ani se nesnažil hrát.

34
    K Jedličkovi se míč po odkopu přes obranu vrátil, hosté museli jít postupně a tam zasahoval Turňa kopem přes hlavu.

33
    Rusov bude odkopávát, hostům nevyšla prudká přihrávka.
    Na druhé straně unikal Saymon a zkusil i střelu, ale ta byla poměrně slabá a navíc nepřesná.

32
    Vlaskův vysoký míč proletěl přes celou šířku šestnáctky a nikoho nenašel.

31
    Davies fauloval Turňu a uvidíme přímý kop z pravé strany šestnáctky v podání Trnavy.

30
    Půlhodina hry a v Trnavě na gól stále čekáme. Hraje Trnava po faulu na Pačindu už na polovině hostů.

29
    Kalmár vedl míč přes střed pole, až v útoku o něj Dunajská Streda přišla.

28
    Signál domácích nevyšel, navíc Vlasko musel faulovat, už má kartu a nyní může být rád, že nepřišla druhá.

27
    Roh pro Spartak. Yao zkusil přihrávku a míč končí za brankou Dunajské Stredy.

24
    Všichni hráči Trnavy na své polovině, ale akce hostů je neúspěšná, Mihal si pohlídal své místo a nedovolil Ramírez více.

23
    Žlutou kartu dostává Ján Vlasko (FC Spartak Trnava).

22
    Ramírez se nedostal k zakončení na Rusova, vysunutí od Nebyla bylo však v pořádku. Úřadovala domácí obrana.

21
    Turňa našel Pačindu a ten hlavičkoval nad bránu hostů. Oba mimochodem působili v dresu Dunajské Stredy.

21
    Kalmarův pokus byl nepřesný, míč míří mimo tři tyče.

20
    Kalmár padá v šestnáctce, Kružliak mu ukazuje, že má hrát dále. Obrana v novém složení v podání domácích zatím neví kam dřív skočit, nyní čelí přímému kopu.

18
    Yao skvěle ubránil Blackamana, počkal si na jeho chybu a míč už šel do zamezí. Hraje Rusov, hledá někoho v útoku.

16
    Balič se prodral přes bránícího soupeře, Divkovič byl potom faulován a po přímém kopu má míč Rusov, ale Müller byl faulován a hra se vrací.

15
    Po čtvrthodině hry je aktivnější Dunajská Streda, ale Rusov zmařil všechny jejich šance. I nyní má míč, ale ten už při centru z pravé strany byl v zamezí.

14
    Saymon přesprintoval Kružliak a odcentroval po pravé straně na Vlaska, následně však akce Trnavy končí a míč má Jedlička.

13
    Divkovič opět v šanci. Mikovič mu míč nevzal a útočník se dostal do zakončení. Míč chytá opět Rusov.

12
    Divkovič se přehnal po pravé straně a střelou po zemi prověřil Rusova.

11
    Mikovič vhazuje, Vlasko odcentroval do šestnáctky, ale Pačindu trefil míč do ruky a rozhodčí píská.

9
    Žlutou kartu dostává Sebastián Nebyla (FK DAC Dunajská Streda).

7
    Savvidis pěkně ubránil pozici, Dunajská Streda sice zůstává u míče, ale akce byla zbrzděna. Nakonec je to aut.

6
    Kalmár už je ale v pořádku, tečovanou střelu tohoto hráče vytlačil Rusov pohledem na roh, ten však hostům nevyšel a odkopává právě domácí gólman.

5
    Center z levé strany v podání Yaoa, na nabídku však nikdo v bílém nereagoval, hra je přerušena, Kalmár dostal prudký míč do intimních partií.

4
    Kalmár režíruje hru hostů, hráči hostů zavřeli Trnavu na její polovině, Vlasko míč nezískal.

3
    Pojďme k zápasu, první míč u Jedličky, gólman hostí rozehrál, u míče jsou domácí, úvod je tradičně opatrný.

2
    Domácí hrají v obraně bez Anthonyho, jeho místo zaujal Mihal.

1
    Zápas začal, domácí hrají v bílém, hosté v klasické žluto-modré kombinaci.

1

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Grič, Mihal, Miković – Kóša, Savvidis – Saymon, Vlasko, Yao – Pačinda.
    Náhradníci: Takáč – Jónsson, Tsaousis, Bamidele Isa, Kolesár, Benovič, Olejník.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Davis, Müller – Kalmár, Schäfer, A. Balić, Nebyla – Ramírez, Divković.
    Náhradníci: Száraz – Beskorovajnyj, Sommer, Njie, Andzouana, Sharani, Nicolaescu.

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor.

FK DAC Dunajská Streda

Hosté jsou na tom ještě o něco lépe, s dvaatřiceti body okupují druhou příčku. Dun. Streda má dokonce stejně bodů jako první Slovan Bratislava. Hosté doposud nastříleli pětatřicet branek, což je společně s Žilinou nejvíce z celé soutěže. Hráčem, který prozatím vstřelil nejvíce gólů za Dunajskou Stredu je maďarský záložník Zsolt Kalmar.

Poslední odehraná utkání:
    Nitra – Dun. Streda 0:1
    Dun. Streda – Pohronie 0:0
    Dun. Streda – Slovan Bratislava 1:1

Domácímu Spartaku aktuálně patří čtvrtá pozice, Trnava má na kontě dvacet bodů. Domácí doposud nastříleli pouze osmnáct branek, inkasovali jich sedmnáct, Nejlepším střelcem týmu je s devíti zásahy slovenský útočník Erik Pačinda, jenž dříve působil v české lize.

Pohronie – Trnava 3:3
    Ružomberok – Trnava 0:1
    Trnava – Michalovce 1:2

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 15. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém budeme sledovat zajímavý souboj mezi domácí Trnavou a Dunajskou Stredou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.