Chabarovsk – Jekatěrinburg 2:1 (po pr.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (po pr.) | Barys – Omsk 3:2 (po pr.)
Kunlun – Soči 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 3:1 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 16.02.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Česká stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (Viťaz) 0+0, 2 střely, čas na ledě 09:01 (19:44:16)

Střely na branku 23:31
    Trestné minuty 6:2
    Vyhraná vhazování 32:22
    Zblokované střely 16:13
    Hity 3:15

Domácí celek vyhrává tento zápas 3:1, i když byl střelecky pasivnější. Na střely na branku vyhrál Viťaz 31:23, ale prostřelit domácího brankáře dokázal jen jednou. Body tak bere CSKA Moskva.

59:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., sekání).

59:29
    Hosté hrají bez brankáře.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Brendan Leipsic (CSKA Moskva) pálil, jeho ránu kryje brankář Anton Todykov. Buly před jeho brankou.

58:44
    Lars Johansson (CSKA Moskva) rozehrával za svou brankou, následně se domácí dostali do útočného pásma. Vypálit nedokázali.

58:30
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

57:50
    Až nyní se pokoušel Viťaz dostat do útočného pásma, ale dlouho se tam neudržel.

57:31
    Jurij Pautov (Viťaz) čeká za svou brankou na dostřídání spoluhráčů, následně mezi vrátky mizí i on.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. CSKA Moskva hraje takticky velmi dobře.

56:46
    Přesilovku hostující celek neproměnil, a tak stále drží domácí dvoubrankové vedení.

55:20
    CSKA Moskva rychle vyhazuje přes všechny čáry a domácí čtveřice hráčů míří na střídačku.

54:50
    Fjodor Malychin (Viťaz) se dostal k zakončení, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

54:29
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká Brendan Leipsic.

54:25
    Domácí celek se pokoušel dostat do útočného pásma, ale píská se hra v šesti.

53:35
    Mattias Tedenby (Viťaz) se propracoval do zakončení, po delší době musel Lars Johansson zasahovat. Ale se střelou z ostré pozice si poměrně snadno poradil.

52:34
    Maxim Mamin (CSKA Moskva) byl blízko skórování, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit branku.

51:55
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích . To jsme se už posunuli do druhé poloviny hry ve třetí třetině. SCKA Moskva vede 3:1.

51:09
    Komerční přestávka.

50:01
    Maxim Šalunov (CSKA Moskva) pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář, následně Maxim Mamin zakončoval a Anton Todykov ukryl kotouč do výstroje.

Dnešní utkání sleduje 2 195 diváků.

49:39
    Čas velmi rychle ubíhá, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do střeleckých pozic, hraje se zejména ve středním pásmu.

48:05
    Moskevská oblast rozehrává od své branky, hostující celek zatím na nějakou výraznější šanci v této třetině čeká.

47:20
    Maxim Šalunov (CSKA Moskva) tečoval kotouč před brankou, ale Anton Todykov si poradil. Komerční přestávka.

45:37
    Přes tři minuty se nyní nepřerušovalo, hraje se rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Více důvodů ke spokojenosti mají domácí fans, jejichž oblíbenci vedou o dva góly.

45:06
    Viťaz rozehrává od své branky, Arťom Borodkin hledal dlouhou přihrávkou najetého spoluhráče. Následně pálil Jegor Voronkov (Viťaz), ale trefil jen boční síť.

43:47
    Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) má puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se Konstantin Okulov sice dostal do útočného pásma, ale nevypálil.

42:54
    CSKA Moskva nyní rozehrává od své branky, následně se tým dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

42:32
    Sledujeme rychlý hokej ve třetí třetině, domácí celek udělal důležitý krok k tomu, aby tento zápas vyhrál.
    40:24 Sergej ANDRONOV - 3:1

40:24
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hned z kraje třetí třetiny se prosazuje domácí celek znovu, dostává se do dvoubrankového vedení. Po bleskové akci poslal kotouč po šikovné přihrávce za přemisťujícího se brankáře SERGEJ ANDRONOV. Asistence: Jegor Afanasjev a Pavel Karnauchov.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Po druhé třetině vede domácí celek o jednu branku, dokázal se prosadit John Gilmour.

40:00

39:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:19
    Kotouč je v ochranné síti nad brankou, vhazovat se bude před brankou CSKA. Viťaz v posledních minutách diktuje tempo hry.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:24
    Danila Moisejev (Viťaz) se dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:07
    CSKA vyhazuje přes všechny čáry, domácí rychle střídají, tak tak se ubránili.

37:51
    Kaspars Daugavinš (Viťaz) měl obrovskou šancí v přesilovce, ale kotouč do branky dostat nedokázal.

Alexandr Děrgačov (Viťaz) pálil z bezprostřední blízkosti, ale obrana si dokázala poradit.

36:34
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., podrážení).

35:57
    Fjodor Malychin (Viťaz) hledal před brankou spoluhráče, následně pálil Jakub Jeřábek, jehož pokus kryje Lars Johansson.

35:27
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, zatím vede domácí celek o jednu branku.

35:14
    Kaspars Daugavinš (Viťaz) pálil z dobré pozice, jeho rána byla před domácí brankou zblokovaná.

34:07
    Daniil Pylenkov (Viťaz) jen nahodil kotouč do útočného pásma, zakázané uvolnění. Následně se Kaspars Daugavinš (Viťaz) dostal ke střele z otočky, ale brankáře nepřekonal.

33:20
    Domácí rozehrávají od své branky, ale Jevgenij Arťuchin (Viťaz) napadal rozehrávku, a tak se domácí moc daleko nedostali.

32:14
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:55
    Po čtyřech minutách hry kryje kotouč hostující brankář po střele, kterou vyslal Konstantin Okulov (CSKA Moskva). Komerční přestávka.

31:41
    Bezmála tři a půl minuty se nyní nepřerušovalo.

30:24
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) a Jegor Voronkov (Viťaz) rozehrávají od své branky, ale ve střední třetině hosté narazili na odpor soupeře.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry druhé třetiny i zápasu, domácí celek pokračuje v aktivní hře a pokouší se své vedení navýšit.

28:20
    Nikita Gončarov (Viťaz) to vzal na sebe, ale neuspěl, na druhé straně v brejku Jegor Afanasjev (CSKA Moskva) nedokázal trefit branku.

26:52
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

25:47

25:25
    Sledujeme rychlý hokej, který momentálně mnoho šancí nenabízí.

24:48
    Arťom Borodkin (Viťaz) pálil jako správný obránce od modré čáry, ale s jeho pokusem si dokázal poradit brankář CSKA.
    24:16 John GILMOUR - 2:1

24:16
    Krásně to nyní sehráli domácí a jdou do vedení. Bekhendovou ránou se prosazuje z ostré pozice JOHN GILMOUR. Asistence: Konstantin Okulov.

23:53
    Viťaz se usadil v útočném pásmu, ale propracovat se k zakončení nyní nedokázal.

22:34
    Michail Smolin (Viťaz) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář CSKA Moskvy.

22:15
    Pavel Karnauchov (CSKA Moskva) vedl útočnou akci domácích, ale ani on se neprobojoval přes beky do zakončení.

21:33
    Arťom Ivaňuženkov (Viťaz) dostal hru do útočného pásma, ale Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) se dokázal vrátit a akci zastavil.

20:50
    Utkání pokračuje druhou třetinou dál, sledujeme klidnější pasáž hry, aktuálně platí vyrovnaný stav 1:1.

20:01

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Andrej Loktionov (CSKA Moskva) poslal domácí do vedení, za hosty rychle vyrovnal Arťom Borodkin.

20:00

19:37
    Moskevská oblast si tak tak dokázala poradit se šancí soupeře a rychlou protiakci nezakončil přesně Svjatoslav Grebenščikov .

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:46
    Jegor Afanasjev (CSKA Moskva) nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:45
    Pavel Karnauchov (CSKA Moskva) udržel puk v útočném pásmu, následně se do kombinace zapojil John Gilmour, ale přišel o puk.

17:17
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Kromě gólových situací mnoho dalších šancí nebylo.

16:50
    Moskva se usadila v útočném pásmu, Anton Todykov (Viťaz) musel zasahovat proti ráně od modré čáry, ale dokázal si poradit poměrně snadno.

15:34
    Domácí nyní rozehrávali od své branky, rychle se dostali do útoku, ale Maxim Šalunov (CSKA Moskva) před brankou nedokázal zpracovat kotouč po přihrávce od spoluhráče.

14:40
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

14:30
    Tři a půl minuty se nepřerušovala hra, nyní už musel zasahovat Anton Todykov, který přerušil hru. Komerční přestávka.

13:15
    Po rychlých gólech sledujeme aktivní hru z obou stran, hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže nastěhovat do útočného pásma.
    11:04 Arťom BORODKIN - 1:1

11:04
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hostující celek dokázal využít pochybení obrany CSKA a rychlou střelou vyrovnává. Nepříliš důraznou ránou, ale velmi přesnou, poslal kotouč pod horní tyč ARŤOM BORODKIN. Asistence: Danila Moisejev a Zachar Bardakov.
    10:39 Andrej LOKTIONOV - 1:0

10:39
    Domácí celek se dostává do vedení, v přesilovce se prosazuje z dorážky z bezprostřední blízkosti ANDREJ LOKTIONOV. John Gilmour a Mat Robinson.

09:23
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Ivaňuženkov – 2 min., podrážení).

08:51
    CSKA Moskva se musí vracet za svou branku, odkud rozehrává, domácí mají ponechanou výhodu.

07:36
    Viťaz rozehrává od své branky, Alexandr Děrgačov (Viťaz) si sjížděl do útočného pásma před branku, ale přihrávku nedostal.

06:27
    CSKA se sice probojovalo do střelecké pozice, ale rána byla nepřesná.

06:02
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, bez výraznějších příležitostí.

05:18

05:00
    Jevgenij Arťuchin (Viťaz) vedl zajímavou akci Viťazu, ale ke střele se nikdo z hostujících hráčů dostat nedokázal.

04:38
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tedy bude před brankou hostů. Anton Todykov (Viťaz) musí být pozorný.

03:10
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není, Linus Hultström (Viťaz) rozehrává od své branky. Následně se do šance dostal Jevgenij Arťuchin (Viťaz), ale minul.

02:32
    CSKA nyní vyhrálo buly v útočném pásmu, Nikita Sošnikov (CSKA Moskva) se následně dostal k zakončení, ale rána končí vedle branky.

01:00
    Píská se zakázané uvolnění domácích, buly se vrací před branku Moskvy.

00:30
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) se jako první dostal do střelecké pozice, jeho ránu poměrně snadno zastavil Lars Johansson.

00:01

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Kiselevič, Ar. Sergejev, Gilmour, Dahlbeck, M. Robinson, Blažijevskij, Rykov – Sošnikov, Andronov, P. Karnauchov – Mamin, Okulov, Šalunov – Loktionov, Leipsic, Alexandr Popov – Afanasjev, Tělegin, Mingačjov – Světlakov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Pautov, Jeřábek, Pylenkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Voronkov – Danforth, Daugavinš, Tedenby – Bardakov, Děrgačov, Moisejev – Grebenščikov, Smolin, Malychin – Gončarov, V. Popov, Ivaňuženkov – Arťuchin.

Rozhodčí: Gofman, Odins – Golovljov, Savenkov.

Jakub Jeřábek (VIT) 40 zápasů, 6+9, 15 bodů.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 27. prosince a domácí Viťaz vyhrál 2:1.

CSKA Moskva odehrála 54 zápasů s bilancí 31-8-5-10 a získala 83 bodů. Tým je na prvním místě Západní konference a z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Minskem 4:2, Rigou 4:3 v prodloužení, Soči 2:0 a Čeljabinskem 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 1:4.

HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 54 zápasů s bilancí 20-6-4-24 a získal 56 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Kunlunem 3:0, Dynamem Minsk 3:1 a Kunlunem 5:4. Tým nestačil na Minsk 4:5 a na Novgorod 3:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí CSKA Moskva a HC Viťaz Moskevská oblast.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Loktionov (Gilmour, M. Robinson), 25. Gilmour (Okulov), 41. Andronov (Afanasjev, P. Karnauchov) – 12. Borodkin (Moisejev, Bardakov)

Rozhodčí: Gofman, Odins – Golovljov, Savenkov

Diváci: 2 195