Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 8:0 (kon.) | Slavia – Sokolov 1:3 (kon.)
Litvínov – Plzeň 0:0 (zruš.) | Vítkovice – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Zlín 1:5 (kon.)
Jastrzębie – Poruba 2011 3:4 (po s.n.) | Příbram – Kobra 3:2 (2:1 po s.n.) | Pov. Bystrica – HC Slovan 0:0 (kon.)
Kometa Brno B – Žďár n/S 5:6 (kon.) | Chomutov – Řisuty 4:0 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.)
Přerov – Šumperk 1:3 (kon.) | Nitra – Villach 5:4 (po pr.) | Benátky n/J – Vrchlabí 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Kolín 4:2 (kon.) | Trenčín – Vsetín 2:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Děčín 10:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 1:3 (kon.) | Dubnica – Martin 5:3 (kon.)
Velké Meziříčí B – Tábor 3:4 (po pr.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
HK Nový Jičín
Úterý 24.08.2021, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ďáblům se v dosavadní přípravě příliš nedaří. Novojičínští prohráli všechny tři přípravné duely, ve kterých postupně podlehli na svém ledě Kopřivnici a svému dnešnímu soupeři z Valašského Meziříčí, aby následně podlehli Tatrovce také na jejím ledě.

Valaši jsou na tom oproti svému soupeři o něco lépe, své dva dosavadní přípravné duely vyhráli. Po vysokém vítězství 6:2 na ledě Kopřivnice si zastříleli také na ledě Nového Jičína a po vítězství 4:1 jsou tak prozatím v přípravě stoprocentní.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Matějka, Báchor (A), Ďurkáč (A), Mošnička, Kamas, Holiš – Finsterle (C), Goiš, Kajaba – Kuchařík, Křivohlávek, Andris – Urbanec, Vavřík, Stodůlka – Štědrý.

HK Nový Jičín: Galuška (Nehasil) – Hruška, Hladiš, Váňa, Kleiner, Vacula, Kožený – Štefka, Potočný, Lehečka, Poruba, Kafka, Konečný, Hilšer, Flok, Pawliczek, Maliník, Kořenek, Sluštík.

Rozhodčí: Fiedler – Bambuch, Krátký.

00:01

00:28
    První minuta patří útoku Valašského Meziříčí, které se postupnou kombinací dostalo i k první střele na branku. Galuška bez potíží schoval kotouč pod lapačkou.

01:16
    O první ohrožení svatyně soupeře se pokusili i hosté z Nového Jičína, brankář Sachr ale protečovaný kotouč schoval taktéž ve své lapačce a přerušuje hru.

01:47
    Zmatky v domácí obraně vyústili v nebezpečné bekhendové zakončení Štefky, jeho střela postrádala potřebnou razanci.

02:22
    Nový Jičín pokračuje v náporu a Valaši pouze vyhazují puk do útočné třetiny.

02:32
    Následný pokus o rychlé založení akce hostí ale končí zakázaným uvolněním.

02:46
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Pasivita domácích v úvodu utkání si vybírá svou daň! Hosté se až příliš jednoduše dostali až před brankáře Sachra po rychlé výměně kotouče dostává černý projektil za jeho záda ROMAN MALINÍK. Asistence: Jakub Vacula a Viktor Konečný.

03:42
    Bobři se snaží bleskově odpovědět a zatlačili hosty v jejich pásmu. Galuška je ale prozatím pozorný a střely soupeře vyráží úspěšně mimo prostor svého brankového území.

04:30
    Ďáblové uklidnili hru za svou brankou a po vystřídání se hrnou do útočné třetiny.

04:56
    Hrubka v domácí obraně vedla až k nastřelené tyčce Sachrovy svatyně! Teď při domácích stáli všichni svatí.

05:46
    Novojičínští pokračuji v aktivním tempu a nepouští svého soupeře ke kotouči.

06:44
    Urbanec se rychle vydal do útočné třetiny po pravé straně kluziště, jeho nastřelené kotouč se ale nedostal ani k brankáři Galuškovi.

07:25
    Pro otevřené vrata u novojičínské střídačky je hlavní sudí donucen přerušit hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostí.

08:02
    Váňa vyvezl puk do středního pásma a po nahození do pásma Bobrů odchází střídat.

08:48
    Galuška se musel pořádně otáčet ve svém brankovišti, aby zamezil puku v jeho cestě za jeho záda po nástřelu Ďurkáče, nakonec jej i s pomocí svých obránců dostal do bezpečí.

09:22
    Zakázaného uvolnění se dopouští také domácí hráči.

09:52
    Báchor vyzkoušel pozornost Galušky schovanou střelou za obráncem od modré, brankáři Ďáblů schoval kotouč bez potíží do své lapačky.

10:23
    Jedovatý pokus Konečného zaměstnal reflexy brankáře Sachra, který musel vytáhnout pravé rameno hodně vysoko, aby zastavil puk v jeho cestě do branky domácího týmu.

11:09
    Mošničkovo nahození tečoval Křivohlávek pouze do horní sítě, po kterém následuje přerušení hry.

11:36
    Rychlou protiakci hostí zastavil brankář Sachr poté, co schoval puk do své moci a po pár sekundách opět přerušuje hru utkání, které se jinak hraje ve výborném tempu.

12:28
    Expres jménem Urbanec proletěl kolem dvou bránících hráčů podél mantinelu až před Galušku, jeho pokus o zakončení ale zastavil včasně přiložený beton hostujícího brankáře k jeho pravé tyčce.

13:43
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Maliník – 2 min., hákování).

14:28
    Valaši v přesilové hře zavřeli svého soupeře v jeho pásmu a postupnou kombinací se snaží najít cestu kotouče za záda Galušky. Prozatím bez jediného střeleckého pokusu.

15:11
    Hosté vyhazují a poprvé v oslabení střídají.

15:43
    Nový Jičín hraje v plném počtu.

16:02
    Dělová rána jako z tanku vyletěla z hokejky Matějky, brankář Galušky ji však viděl od samého začátku a neměl tak větší potíže s jejím zpacifikováním.

16:44
    Andris se snažil se svými rychlými pohyby s kotoučem mezi dvojící bránících hráčů, nesetkal se ovšem s úspěšným překročením útočné modré a u puku jsou pro změnu hosté.

17:49
    Novojičínští pod tlakem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

18:23
    Útočné snahy Ďáblů zastavuje ofsajdové postavení Pawliczeka.

19:18
    Finsterle vyzkoušel ránu z první od mantinelu, jeho mířidla ale poslala kotouč mimo prostor tří tyčí.

20:00

Velmi dobré tempo první třetiny přineslo jedinou branku z hole hostů, konkrétně Romana Maliníka, který využil chyb v obraně Bobrů a poslal tak svůj tým do vedení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:32
    Bobři hned v úvodu prostřední periody zatlačily soupeře v jeho pásmu a Goiš nebezpečně pálil z bezprostřední blízkosti, jeho rána ale letěla mimo.

21:39
    Valaši pokračuji v dobrém tempu, chyba v kombinaci ale posílá kotouč na hole soupeře.

22:15
    Štědrý protečoval puk do útočné třetiny a sám se vydal jej vybojoval proti přesile obránců, nakonec Valaši mají k dispozici vhazování před Galuškou.

23:20
    Kuchařík s vybruslil zpoza branky a z prostoru pro vhazování vypálil nebezpečný projektil na brankáře Nového Jičína, ten ale puk viděl od samého počátku, a tak neměl problém s jeho zpacifikováním.

24:01
    Finsterle to vzal v přečíslení tři na dva na sebe, z mezikruží ale pálil vedle tyčky Galuškovy svatyně.

24:33
    Kleiner pálil od modré ihned po vhazování, Sachr si pro jeho ránu našel prostor ve své lapačce.

25:22
    Bobři na pár chvil zavřeli Ďábly v jejich třetině, nedokázali však ze svého tlaku vytěžit nic nebezpečného.

26:07
    Nový Jičín ale zůstává pod tlakem a nyní vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

26:22
    Matějka od modré hledal chytrou přihrávkou před branku najíždějícího Kajabu, tomu se ale kotouč svezl po holi a skončil v rohu útočné třetiny domácích.

27:15
    Hosté se dlouhé době dostávají k puku a dle očekávání uklidňují hru za svou brankou.

27:39
    Galuška si našel nebezpečnou ránu z kruhů a schoval jej ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravici.

28:21
    Konečný dostal milimetrovou žabičku přesně do prostoru mezikruží, nikým nebráněn ale bekhendovým blafákem nevyzrál na brankáře Sachra! Tohle byla stoprocentní šance hostí navýšit své vedení.

29:23
    Na druhé straně ihned zahrozili i domácí, jejich útok se ale také nesetkal s úspěchem.

29:42
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hladiš – 2 min., podrážení).

30:05
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Finsterle – 2 min., podrážení).

30:43
    Hosté drží puk na svých holích a kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim ale propracovat ke střeleckému pokusu.

31:42

32:05
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

32:28
    Kotouč končí na trestné lavici, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

33:42
    Nový Jičín zavřel svého soupeře v jeho pásmu, ze svého tlaku ale nedokázal příliš vytěžit, Bobři se rychle dostávají ke kotouči a po vystřídání obou mužstev směřují kupředu.

34:20
    Ani jejich útočné snahy ale neměli dlouhého trvání, na puku jsou opět ve svém obranném pásmu hosté.

35:00
    Potočný se velmi šikovně proháčkoval ze strany až před brankáře Sachra, snahou o zakončení v blízkosti jeho tyčky ale domácího brankáře nezaskočil. Ten si našel kotouč u svého betonu a schoval jej pod lapačku.

35:28
    Další nebezpečný kontr hostí opět za pomocí obrany likviduje brankář Bobrů. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

36:25
    Báchorovi vůbec nesedla střela od modré, Galuška ji přesto raději schoval do své lapačky a pár momentech, kdy novojičínští byli zavřeni ve svém pásmu, přerušuje hru.

37:19
    Valaši pokračují v náporu v útočné třetině, dobře dostupující obrana soupeře je ale nepouští k jakémukoliv zakončení.

38:05
    Přečíslení hostí dva na jednoho nedokázal zužitkovat Vacula lépe než střelou nad břevno Sachrovy svatyně.

39:13
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kleiner – 2 min., nedovolené bránění).

39:40
    Novojičínští ihned po vhazování ve své třetině vyhodili kotouč přes všechny čáry, Bobři tak musí zakládat útočnou akci až od brankáře Sachra.

40:00

Ve druhé třetině pokračovalo na Zimním stadionu Valašské Meziříčí dobré tempo utkání nastavené v první periodě, druhé branky se ale fanoušci na Valašsku nedočkali.

Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:30
    Valaši drží puk v úvodu třetiny na svých holích a kombinují v útočné třetině.

41:13

41:51
    Dělovka Křivohlávka si nenašla prostor mezi tří tyče, Ďáblové se vzápětí vydávají kupředu.

42:28
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    MICHAEL VAVŘÍK vyrovnává stav utkání! Mladý útočník Bobrů si našel prostor pro vybruslení zpoza brány a šikovnou střelu pod horní tyč Galuškovy branky nedal brankáři hostů šanci zasáhnout. Bez asistence.

43:03
    Nový Jičín je rázem pod tlakem a vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

44:16
    Bobři pokračují v tlaku a ve vzduchu visí jejich druhá branka v utkání. Ďáblové prozatím tlaku ve své obranné třetině odolávají.

45:06
    Ďáblové ale z ničeho nic vyrovnávají! Přesně umístěná střela VIKTORA KONEČNÉHO nedala brankáři Sachra příliš šanci zasáhnout, a hosté si tak berou vedení bleskově zpět. Asistence: Dominik Pawliczek.

45:58
    Útočnou akci hostí zastavuje pozorný čárový sudí, který viděl ofsajdové postavení útočníka Ďáblů.

46:45
    Galuška i s velkou dávkou štěstí dokázal dostat puk ze své brankové čáry po nahození od modré, odolal také následným několika dorážkám v blízkosti jeho pravé tyčky.

47:40
    Báchor hledal nahozením od modré hokejky svých spoluhráčů na teč, Nový Jičín ale odklízí po dalším dlouhém časovém úseku pod tlakem soupeře na zakázané uvolnění.

48:36
    Ďáblové dle očekávání ihned poté, co se zmocnili kotouče,, uklidňují tempo hry za svou brankou a nechávají vystřídat kompletní pětici.

49:47
    Valaši se drží v útočném pásmu, nedaří se jim však najít cesta k nějakému zakončení.

50:23
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kožený – 2 min., podrážení).

51:20
    Finsterle pálil dvakrát v krátkém časovém úseku z prostoru pro vhazování, ani jeden z jeho pokusů však nemířil mezi tři tyče Galuškovy branky.

52:08
    Kotouč se po teči Ďurkáče ocitl mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Bobrů.

52:23

53:21
    Potočný se snažil šikovně proháčkovat středem kluziště, proti dvěma obráncům ale o puk přišel.

54:29
    Sachr pro jistotu při zmatcích v obraně svého týmu přikryl černou gumu pod svou lapačku a přerušuje hru.

54:51
    DOMINIK PAWLICZEK trefuje třetí gól Nového Jičína učebnicově z prostoru pro vhazování pod horní víko Sachrovy svatyně a navyšuje vedení svého týmu na dvoubrankový rozdíl! Asistence: Vladimír Váňa.

55:48
    Bobři ale utkání ani přes dvoubrankový deficit nevzdávají a tlačí se dopředu. Galuška se do konce třetiny ještě pravděpodobně zapotí.

56:19
    Ďáblové z rychlé protiakce navyšují své vedení už na tříbrankový rozdíl! MATĚJ KOŘENEK po úniku s Kafkou střelou mezi betony Sachra dává už čtvrtý gól nového Jičína v přípravném utkání. Asistence: Dominik Kafka.

57:45
    Tečovaný projektil v těsné blízkosti brankoviště schoval Sachr do své lapačky. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

58:42
    Bobři přece jenom snižují stav utkání! Po zmatcích v brankovišti dorazil puk za brankovou čáru JAKUB ĎURKÁČ a alepoň tak koriguje již téměř jistou prohru Valachů. Asistence: Jiří Goiš a René Kajaba.

59:23
    Bobři to ještě zkouší s šesti hráči v poli s prázdnou brankou v zádech!

Divoká třetí třetina, která nabídla hned pět branek, nakonec vyústila ve vítězství Nového Jičína v poměru 4:2. Valaši tak poprvé v přípravě zaznamenávají porážku, Ďáblové naopak poprvé vítězí.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:02:13)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 43. Vavřík, 59. Ďurkáč (Goiš, Kajaba) – 3. Maliník (Vacula, Konečný), 46. Konečný (Pawliczek), 55. Pawliczek (Váňa), 57. Kořenek (Kafka)