Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 8:0 (kon.) | Slavia – Sokolov 1:3 (kon.)
Litvínov – Plzeň 0:0 (zruš.) | Vítkovice – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Zlín 1:5 (kon.)
Jastrzębie – Poruba 2011 3:4 (po s.n.) | Příbram – Kobra 3:2 (2:1 po s.n.) | Pov. Bystrica – HC Slovan 0:0 (kon.)
Kometa Brno B – Žďár n/S 5:6 (kon.) | Chomutov – Řisuty 4:0 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.)
Přerov – Šumperk 1:3 (kon.) | Nitra – Villach 5:4 (po pr.) | Benátky n/J – Vrchlabí 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Kolín 4:2 (kon.) | Trenčín – Vsetín 2:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Děčín 10:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 1:3 (kon.) | Dubnica – Martin 5:3 (kon.)
Velké Meziříčí B – Tábor 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Baník Příbram
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Kobra Praha
Úterý 24.08.2021, 18:00 • Zimní stadion Příbram • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemné úterý! Malá (a předem neplánovaná) letní série přáteláků mezi Příbramí a Kobrou dnes po prvních dvou utkáních v pražském Braníku napíše svou třetí a nejspíš poslední kapitolu na jihu středních Čech.

První střetnutí se odehrálo přesně před dvěma týdny a po jeho konci se svým výkonem mohli být spokojenější hostující hráči. Těm se po vyrovnané první části podařilo se v následujícím dějství chopit iniciativy a do domácí sítě nasázet hned čtyři branky, přičemž svou výhru si v poslední třetině ještě pojistili dalšími třemi. Konečné skóre po šedesáti minutách hry znělo 3:8.

Páteční odveta, která se původně ani neměla vůbec hrát a Kobra měla místo toho změřit síly s Klatovy, už vyšla lépe pro Branické. Ti sice do třetí periody vstupovali s jednobrankovým deficitem, nakonec se jim ho však podařilo smazat a chopit se vedení. Těsnou výhru 3:2 svému týmu necelé tři minuty před koncem vystřelil zkušený zadák Dominik Šteiner.

Kdo se bude radovat tentokrát? Úvodní buly je na příbramském zimáku na programu v šest večer.

HC Příbram: Šorf (Lambert) – Hlaváček, Saňa, Malý, Vinš, Straka, Kutlák – Káník, Josefus, Sirotek, Rohlík, Panna, Tejral, Tlačil, Pinkas, Chlouba, Kolouch, Furch.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Peyerl) – Šteiner, Ryzák, Janda, Procházka, Holý, Pelant, Zmeškal – Šťastný, Bříška, Petrov, Havrda, Zídek, Novák, Hlinka, Heldák, Mucha, Kafka, Čurda, Tondr.

Rozhodčí: Hruška – Kála ml., Kála st.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, tentokrát už přímo z Příbrami! Bitva začíná za pár minut, níže si můžete prohlédnout zahajovací sestavy.

Oba celky jsou na ledě, jdeme na věc!

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se bez váhání vrhají na Sochůrkovu klec. Uvidíme, co vymyslí.

00:37
    Kobra přežila první nápor soupeře, který odjel střídat. Hosté budou zakládat útočnou akci až zpoza vlastního brankoviště.

01:27
    Příbramští mají zatím stále více ze hry, Branickým se zatím nedaří se dostat do tempa.

02:03
    Panna zachytil rozehrávku protihráče těsně před modrou, Pražané se ani tentokrát ven z vlastního obranného pásma nepodívají.

02:34
    Hosté mají šanci se soky srovnat krok, Daniel Kolouch (PRI) míří na trestnou lavici za sekání.

03:03
    Kamil Bříška zkusil štěstí z pravého kruhu, odkud přyž poslal jen do hrudníku Dominika Šorfa.

03:25
    Káník se ve vlastním oslabení pokusil ohrozit Sochůrkovu klec, jeho zakončení ale bylo zblokováno.

03:47
    No, zatím to tedy vypadá, jako kdyby přesilovku měl ve skutečnosti úplně jiný celek. Sochůrek si připisuje zákrok, Rohlíkovu střelu vyrazil betonem.

04:28
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Šorfem, Daniel Kolouch se za pár sekund vrátí na led.

04:57
    Václav Zídek byl takřka okamžitě po průjezdu do útoku odzbrojen, Kobra se ale i tak zvládla udržet vepředu a rozjíždí kombinaci.

05:42
    Další postavení mimo hru, tentokrát si ho ale do statistik zapisuje domácí celek.

05:53
    Panna pronesl kotouč po pravé straně dopředu a od mantinelu vypálil, Sochůrek byl připraven a rychlým mávnutím lapačkou znovu přerušil hru.

06:31
    Zídek se v prostoru pro vhazování natahoval po kotouči, na který ale nakonec nedosáhl. Škoda pro hosty, byl v ideální pozici pro střelu z voleje.

07:32
    Pryž nyní doklouzala až před Šorfa, který ho před najíždějícími protihráči raději schovat pod svou rukavici.

07:43
    Příbram se dostala do přečíslení tři na jednoho, Sochůrek byl ale znovu připraven a zakončení z mezikruží vyrazil za branku!

08:10
    Rohlík z hranice brankoviště neuspěl, branický gólman zatím podává excelentní výkon.

08:44
    Pražská svatyně je pod čím dál tím větším tlakem, Káník nyní mířil nad horní tyč.

09:34
    Na druhém konci hrací plochy se pokusil prosadit Janda, Šorf proti jeho projektilu vytáhl lapačku.

09:52
    Hlaváček sbírá vyhozený kotouč za svou brankou, v patách mu je dotěrný forčekující protihráč.

10:49
    Panna zatlačil projíždějícího soka za modrou čáru, ten se tak při následném návratu zpět dostal do ofsajdu.

11:20
    Početní výhodu si vyzkouší také domácí, za hákování míří ven z kluziště Václav Zídek (KOB).

11:44
    Příbramští kombinují, hosté se nicméně aktivně brání a nepouští je k pořádnému zakončení.

12:14
    Kotouč znovu mizí ve výstroji výborného Sochůrka, který je tak stále stoprocentní.

12:41
    Poměr sil na ledě se na chvíli vyrovná a Braničtí si následně vyzkouší přesilovku. Marcel Hlaváček (PRI) dostává trest za zásah do hlavy nebo krku.

13:27
    Petrov nabil na modrou Šteinerovi, který následně orazítkoval plexisklo nad Šorfovou svatyní.

13:53
    Po dalším zákroku příbramského gólmana se bude vhazovat po pravé straně domácí klece.

14:26
    Jeden z domácích hráčů drží kotouč u mantinelu a krájí cenné vteřinky ze zbytku oslabení.

14:49
    Šorf se nyní musel hodně natáhnout, aby nepříjemné zakončení vykryl, nakonec si s ním ale poradil!

15:31
    Po rychlé souhře s Káníkem Sochůrkovy reflexy otestoval Josefus, gólman Kobry ale znovu ukázal své kvality.

15:57
    Kotouč po Novákově zakončení z pravé strany prosvišel kolem vzdálenější tyče příbramské klece.

16:32
    První část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát něco kolem tří a půl minut.

17:34
    Hlaváček zahrál puk podél mantinelu na Tejrala, který ho vyváží do středního pásma.

17:51
    Braničtí si pryž rychle vybojovali zpátky a udrželi hru před Šorfem, jenž po zlikvidování dalšího pražského projektilu zastavil dění.

18:14
    Příbram první část uzavře početní výhodou, kterou jí držením hole přichystal Dominik Šteiner (KOB).

18:33
    Kobra rychle vyhodila puk z vlastního obranného pásma, do rohu za Šorfem za ním sprintuje Novák.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:26
    Kutlákova tečovaná střela trefila Sochůrka jen do hrudi, jeden z jeho spoluhráčů následně pryž vymrštil ven z pásma.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Úvodní dějství je v Příbrami minulostí, na první gól si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Zpočátku měli na ledě drtivou převahu domácí hráči, hosté s nimi však postupně srovnali krok a ke konci periody jsme sledovali svižnou a relativně vyrovnanou podívanou. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

20:01

20:09
    Šorf po Bříškově střele puk jen vyrazil před sebe a poté po něm neúspěšně máchl lapačkou. K jeho štěstí na něj ale pak hostující kanonýr nedosáhl.

20:58
    Hra se v úvodu prostřední třetiny přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, častěji je na pryži Kobra.

21:24
    Zakázané uvolnění hostujícího celku hru aspoň na malou chvíli přesune před klec Lukáše Sochůrka.

21:35
    Do branických statistik míří další icing, i tentokrát se bude vhazovat po gólmanově levici.

21:39
    Příbram právě vstřelila branku!
    Čekání na první gól utkání je konce! Baník se prosazuje na nutno podotknout, že s notnou dávkou štěstí – jen krátce po vyhraném buly vypálil JOSEF SAŇA, a puk po jeho zakončení jen tak tak proskákal za nepřipraveného Sochůrka – 1:0! Asistence: Tadeáš Pinkas.

22:23
    Šorf zhatil Pelantův pokus o bleskovou odpověď a jeho projektil vyrazil do pravého kruhu.

22:55
    Jakub Káník jel sám na brankáře, jeden z protihráčů ho ale na poslední chvíli dojel a zabránil mu pryž usměrnit na branickou svatyni!

23:32
    Kutlák za brankou podržel jednoho z protihráčů, sudí ale zákrok nechal bez povšimnutí.

23:57
    Janda se pokusil vyvézt kotouč do neutrální zóny, sokové ho ale měli přečteného.

24:35
    Pelant z neutrální zóny nahodil kotouč za Šorfa, kam pro něj jako první dojel jeden z Příbramských.

25:11
    Domácí mají hru pod kontrolou, Pražané po inkasované brance působí trochu opařeně.

25:31
    Teď ovšem měli hodně blízko k vyrovnání, navrátilec Petrov z hranice kruhu trefil tyčku!

26:03
    Novák zachytil protihráčovu rozehrávku a zničehonic se ocitl v ideální pozici pro zakončení! Následně se pokusil Šorfa vymíchat, akce mu ale úplně nevyšla dle plánu a pryž ve výsledku jen otřel o gólmanův beton.

26:21
    Na druhém konci příbramské haly vytáhl z kapsy další povedený zákrok Sochůrek, přerušuje se.

26:37
    Rohlík z bezprostřední blízkosti branického brankoviště přestřelil, gólman nemusel zasahovat.

27:12
    Tlačil se po krásné dlouhé přihrávce vydal před brankoviště, jeden z Pražanů ho ale za pět minut dvanáct zvládl odzbrojit.

27:58
    Havrda z levého kruhu přestřelil, na ledě momentálně dominují ofenzívy obou výběrů.

28:23
    Robin Malý z vysokého úhlu napálil kotouč jen do vnější strany pravé tyče, Příbram je v útoku a tlačí.

29:12
    Bitvu o kotouč za Šofrem vyhráli domácí, kteří obratem vyváží pryž do neutrální zóny.

30:15
    Hraje se nahoru dolu, většině projektilů obou celků chybí notná dávka přesnosti.

30:57
    Panna z pravého kruhu nasměroval puk vedle zadní tyče pražské branky.

31:30
    Příbram si na hrací ploše udržuje převahu, Kobra Šorfa už několik minut pořádně neohrozila.

32:26
    Tohle nevypadá dobře. Bříška klecí v neutrální zóně a snaží se rozdýchat srážku s protihráčem, snad bude v pořádku.

32:35
    Hostující matador v doprovodu dvou spoluhráčů opouští hrací plochu a míří na střídačku. Dění bude pokračovat vhazováním vedle klece Lukáše Sochůrka.

32:57
    Kobra právě vstřelila branku!
    V Příbrami máme vyrovnáno! U modré čáry se kotouče po přihrávce od Zídka chopil DANIIL PETROV, který se neohroženě vydal sám na brankáře a z hranice brankoviště zakončil do pravého dolního rohu – 1:1! Asistence: Václav Zídek.

33:37
    Středočeši se pokusili prorazit do útočného pásma, jejich plány ale odpískaným ofsajdem zhatil čárový sudí.

34:20
    Na Petrovův zásah chtěl rychle navázat Havrda, který ale na Šorfa nevyzrál. Na puku jsou domácí.

34:54
    Hra se po branickém zásahu vyrovnala, v Příbrami sledujeme svižnou a vesměs i vyrovnanou podívanou.

35:37
    Dominik Novák se protáhl sám před brankoviště, Šorf ale následně vytáhl z rukávu akrobatický zákrok a nedovolil hostujícímu forvardovi skórovat!

36:10
    Nepsané sportovní pravidlo "nedáš – dostaneš" znovu potvrdilo svou platnost, Příbram si bere jednobrankový náskok zpět! Tentokrát se po rychlé domácí akci na střeleckou listinu zapisuje MIROSLAV ROHLÍK – 2:1! Asistence: Robin Malý, Jan Tlačil.

36:58
    Čurda vyrazil do útoku po pravé straně a nabídl puk Ryzákovi, který ho poslal jen do Šorfova betonu.

37:39
    Po Tlačilově přihrávce z nebezpečné pozice zakončoval Furch, který ale neuspěl! Výborný zákrok Lukáše Sochůrka!

38:22
    Dominik Šorf se natlačil k pravé tyči a Petrovovo bekhendové zakončení vytěsnil na vzdálenější kruh.

38:45
    Šorf zastavil nahození z neutrální zóny a pro jistotu puk následně zahrál za své brankoviště.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:21
    Příbram má zatím závěr prostřední periody pod kontrolou a drží hru před soupeřovou svatyní.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Po dvou třetinách v Příbrami platí stav 2:1 pro domácí hráče! Jako první skóre otevřel na začátku části Josef Saňa, na jehož zakončení odpověděl o jedenáct minut později Daniil Petrov. Krátce před koncem periody však Baník vrátil do vedení Miroslav Rohlík, a jeho tým si tak před startem posledního dějství drží hubený náskok. Pohlídá si ho až do konce, nebo Braničtí ještě neřekli své poslední slovo? Uvidíme po pauze.

40:01

40:11
    Po jedenácti sekundách třetí periody se přerušuje, nepovedená přihrávka Příbrami končí na icingu.

40:40
    Bříška z kruhu před brankovištěm vyhlížel Tondra, do přihrávky ale vložil hokejku protihráč.

41:18
    Miroslav Rohlík (PRI) je vyloučen za podrážení, uvidíme vyrovnávací branku?

41:57
    Daniil Petrov se blýskl povedeným zakončením z mezikruží, na které Šorf odpověděl betonem.

42:28
    Sochůrek si počíhal na nepříjemnou ránu Kutláka, kterou vyrazil na levý prostor pro vhazování.

42:57
    Šťastného zakončení se pokusil tečovat Heldák, který ale na letící kotouč hokejkou nedosáhl.

43:31
    Hedlák to nyní vzal do vlastních rukou a z pozice před tyčí se pokusil Šorfa překvapit, jenže bezúspěšně.

44:21
    Po hákování Petra Tejrala (PRI) na Dominika Nováka uvidíme trestné střílení!

44:21
    Dominik Novák přestřelil, jeho zakončení letělo nad horní tyč Šorfovy svatyně!

45:08
    Po dalším ze série zákroků Lukáše Sochůrka uvidíme vhazování před branickou svatyní.

45:39
    Josefus přenechal kotouč Káníkovi, jehož střela Sochůrka zasáhla jen do betonu.

45:47
    Šorf ustál bleskový protiútok Kobry a na malý moment přerušil průběh třetího dějství.

46:36
    Jan Tlačil se po pravé straně kluziště protlačil dopředu, jeho následné zakončení zaplulo do Sochůrkovy výstroje. Hra je pozastavena.

47:11
    V příbramské hale začínáme zase od začátku! Pod druhou hostující branku se podepisuje LUKÁŠ TONDR, který z mezikruží poslal kotouč přesně mezi betony domácího brankáře – 2:2! Asistence: Marek Ryzák.

48:13
    Sochůrek do dráhy Chloubova projektilu nastavil lapačku, stav je tak v Příbrami stále nerozhodný.

48:52
    Krátce po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele dostal Saňa, který ale hostující svatyni minul.

49:29
    Kobře nyní nevyšla rozehrávka, kotouč zaplul až za Šorfovo brankoviště – zakázané uvolnění.

49:49
    Kamil Bříška se dostal do úniku, se zakončením ale příliš otálel a Šorf zvládl vesměs bez obtíží jeho šanci zhatit betonem!

50:19
    Po souboji u střídaček byla k vidění malá kočkovaná, Branické zřejmě čeká oslabení.

50:40
    Nakonec hra pokračuje ve formátu pět na pět, Bříška prudkou ranou jen orazítkoval mantinel.

51:49
    Projektil Maxima Havrdy z prostoru mezi kruhy trefil Šorfa do betonu, hosté jsou usazeni v útoku.

52:43
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme vyrovnanou podívanou.

53:24
    Dominik Novák zaváží kotouč dopředu, uvidíme, co Kobra před Šorfem vymyslí tentokrát.

53:49
    Káník se protáhl skrz branickou defenzívu, jeho následné zakončení šlo těsně vedle vzdálenější tyče.

54:29
    Kotouč se vyhřívá v lapačce Dominika Šorfa, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

54:55
    Další z pražských střel skončila v ochranné síti, Kobra má nyní o něco málo více ze hry.

55:22
    Petrov operoval nebezpečně blízko před domácí svatyní, nakonec ale Šorfa nedokázal ohrozit.

55:44
    Sochůrek si na své konto připsal další zákrok, Tejralova laserová střela zmizela v jeho rukavici.

56:01
    Oddechový čas pro domácí.

56:29
    Pražská branka byla pod enormním tlakem, Sochůrek byl nucen situaci řešit zalehnutím kotouče! Výborná pasáž hry ze strany domácích, hostující defenzíva se rozpadla!

56:49
    Branickým to v obraně stále úplně nefunguje, Janda situaci vyřešil vyhozením pryže za Šorfa.

57:23
    Václav Zídek z pravého kruhu trefil jen beton, sledujeme strhující závěr poslední části.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:09
    Příbram dostává šanci rozhodnout, minutu a jednapadesát sekund před koncem se bude vhazovat před Lukášem Sochůrkem.

58:17
    Saňova tečovaná střela zpoza levého kruhu jen lízla beton pražského gólmana.

58:57
    Lukáš Tondr z mezikruží zasáhl samotnou špičku betonu připraveného domácího gólmana.

59:33
    Půl minuty do konce, momentálně se o pryž bojuje ve středním pásmu. Prodloužení se stává realitou.

60:00

Základní hrací doba o vítězi střetnutí nerozhodla, na řadu tak přichází pětiminutové prodloužení.

60:01

60:12
    Dominik Šteiner se obtočil kolem domácí branky a následně poslal puk do Šorfova betonu.

60:38
    Příbram se dostala do přečíslení dva na jednoho, Josefus ale na přihrávku svého spoluhráče v naprosto perfektní pozici pro zakončení nedosáhl!

61:18
    Více ze hry mají v prodloužení domácí hráči, Sochůrek nyní musí být takřka konstantně ve střehu.

61:41
    Kobře se stále nedaří situaci vyřešit, Sochůrek už nejméně dvakrát zachránil svůj tým od rychlé porážky v prodloužení!

62:26
    Václav Zídek zkusil štěstí z levého prostoru pro vhazování, odkud domácí klec přestřelil.

62:47
    Výpad Pražanů po pravé straně hrací plochy měl Šorf přečtený, střelu hravě zneškodnil.

63:24
    Rozhodnout utkání se zachtělo Pinkasovi, jehož projektil ale Sochůrek zvládl vyrazit mimo nebezpečí.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení!

64:19
    Šteinerova střela za Šorfa neprošla, maskovaný muž v domácí kleci jí vykryl hokejkou.

64:46
    Václav Zídek ani tentokrát nemířil přesně mezi tři tyče, jeho projektil šel nad horní tyč.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám nepomohlo vyluštit, kdo z dnešního střetnutí odjede vítězně. Jdeme do nájedzů!