Pohronie – Dunajská Streda 0:3 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
0:3 (0:2)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Pátek 27.08.2021, 20:00 • Futbalový štadión Žiar nad Hronom • Niké liga • 6. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Hrdlička – Blahút, Čmovš, Pajer, Paluszek, Záhumenský – Ściślak, Mazan (C), Ladji, Badolo – Lačný.
    Náhradníci: Slančík, Dovec – Jenat, Výbošťok, Adamec, Špiriak, Horák, Šmatlák, Da Silva.

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnyj, Davis (C) – Schäfer, Dimun, Fábry – Divković, Nicolaescu, Ciganiks.
    Náhradníci: Vantruba – Muhamedbegovic, Rymarenko, Sharani, Andzouana, Njie, Vera, Veselovský, Nebyla.

Rozhodca: Ziemba – Bednár, Štrbo.

Oba tímy máme na trávniku, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí hráčov DAC Dunajská Streda.

1
    Hostia otvárajú zápas kombináciou po pravej strane, Divković prízemným prudkým centrom našiel len rukavice Libora Hrdličku.

2
    Na opačnej strane po pravej strane kontroloval kapitán Mazan. Po zákroku Davisa budú domáci zahrávať rohový kop.

3
    Po rohu Pohronia Paluszek šikovne vrátil loptu pred bránku DAC, tá však napokon končí v moci Martina Jedličku.

4
    Hostia zo Žitného ostrova kombinujú v strede poľa.

5
    Rýchly útok domáceho tímu, center našiel Cédrica Badola, ktorý však hlavičkoval v záklone a Jedlička tak s jeho pokusom nemal vážnejší problém.

6
    Znovu futbalisti DAC v kombinácii stredom poľa, následne sa Nicolaescu v súboji nedostal cez Mazana.

7
    Viacero súbojov v strede poľa, výsledkom je odpískaný faul Miloša Lačného.

8
    Dlhý center za chrbát Beskorovajneho pre Miloša Lačného, ktorý si výborne zbehol po loptu. Ešte lepšie však čítal hru Martin Jedlička, ktorý pred domácim útočník včas skryl loptu do svojich rukavíc.

9
    Hostia z Dunajskej Stredy obliehajú pokutové územie Pohronia. Po hlavičke Davisa napokon musel zasahovať Hrdlička, ale nešlo o nič vážne.

10
    Úvodných 10 minút zápasu máme za sebou, stav je 0:0.

11
    Strela Ladjiho zo strednej vzdialenosti nemala potrebnú razanciu a ani presnosť, lopta končí v moci Martina Jedličku.

12
    Obrovská šanca hostí v 12. minúte! Najskôr sa po ľavej strane výborne uvoľnil Ciganiks, Hrdlička loptu len vyrazil, ale dorážajúci Andrej Fábry vo výbornej pozícii trafil len brániaceho Čmovša!

13
    Domáci začínajú ďalší útok postupnou kombináciou a snažia sa trošku upokojiť situáciu.

14
    Domáci kapitán Peter Mazan fauloval protihráča pri pravej čiare. Na verdikt hlavného rozhodcu sa síce veľmi hnevá, ale nie je mu to nič platné.

15
    Dunajská Streda dala gól!
    Eric Davis zahral priamy kop z ľavej strany skvele, Divković loptu nadvihol pred Schäfera, ktorý si na prvý raz loptu spracoval nie úplne dobre. Následne mu však loptu doslova prihral dezorientovaný Paluszek a ANDREAS SCHÄFER pohotovo otvára skóre zápasu!

16
    Celú situáciu však ešte preveruje systém VAR.

17
    Gól Dunajskej Stredy je stále riešený za pomoci systému VAR. Napokon hlavný rozhodca Ziemba ukazuje na stredový kruh a je teda jasné, že Dunajská Streda sa definitívne ujíma vedenia!

18
    Dlhý nákop domácich za obranu DAC končí v moci Martina Jedličku.

19
    Marko Divković sa snažil prebiť po pravej strany, čisto ho však zastavil krajný domáci obranca Timotej Záhumenský.

20
    Ďalší rýchly útok hostí, Nicolaescu z pravej strany hľadal prihrávkou osamoteného Ciganiksa, ale lopta mu vôbec nesadla na kopačku a Hrdlička ju bez problémov skryl do svojich rukavíc.

21
    Ladji sa snažil nájsť prihrávkou aktívneho Miloša Lačného, výborne čítal hru Jedlička a takisto ako jeho náprotivok skryl loptu do svojich rukavíc.

22
    Na opačnej strane akcia Blackmana, výsledkom bol center, ktorý napriek problémom dokázal stiahnúť zo vzduchu Libor Hrdlička.

23
    Polovica prvého polčasu je za nami, Pohronie na domácom trávniku prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

24
    Šikovná akcia hostí, Nicolaescu našiel prihrávkou Andreja Fábryho, ktorý však technickou strelou z hranice šestnástky poslal loptu na bránku Libora Hrdličku.

25
    Ďalšia rýchla akcia hostí, po hlavičke Záhumenského budú hráči zo Žitného ostrova zahrávať rohový kop.

26
    Hrdlička si po rohu hostí mohol na chvíľku vydýchnuť, nacvičená akcia im vôbec nevyšla podľa predstáv.

27
    Hostia sú však pri chuti a po návrate zranených krajných obrancov Davisa s Blackmanom ide kvalita ich hry výrazne hore.

28
    Naopak, domácim sa v týchto momentoch nedarí, Lačný sa v snahe o útok neprebil cez Brunettiho. Chýba mu však väčšia podpora zo stredu poľa.

29
    Ladji nepríjemne pri čiare zostrelil Blackmana, je to však bez kartového napomenutia.

30
    Hostia znovu operujú pred šestnástkou Pohronia, následný center však poľahky chytá Libor Hrdlička.

31
    Za nami je polhodina zápasu, domáci robia chybu v kombinácii, Záhumenský si nerozumel s Ladjim.

32
    Domáci sa vyhrnuli do rýchleho útoku, nasledoval faul približne 25 metrov od Jedličkovej bránky a Pohronie bude mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície!

32
    Žltú kartu dostáva Milan Dimun (DAC 1904 Dunajská Streda).

33
    K exekúcii priameho kopu sa postavil skúsený Miloš Lačný, no jeho strela po trávniku mierila len do stredu bránky a Jedlička s ňou nemal absolútne žiadny problém.

34
    Na opačnej strane bleskový útok DAC, Ion Nicolaescu sa po pravej strane dostal do streleckej pozície, oprel sa do lopty a jeho delovka opečiatkovala brvno Hrdličkovej bránky!

35
    Zaujímavé momenty sme teda videli na oboch stranách, domáci sú však stále trošku viac statickí než by sa čakalo.

36
    Dobrá priamočiara akcia Pohronia, Blahút našiel prihrávkou Badola, ktorý však akrobaticky mieril nad bránku hostí!

37
    Riskantná rozohrávka Pohronia značí zisk lopty pre DAC, Schäfera však stihol zastaviť pohotový Pajer.

38
    Obrovská šanca DAC! Po pravej strane si typickú streleckú pozíciu vypracoval Marko Divković. Oprel sa do strely, ale Mazan ju napokon tečoval nad svoju bránku.

39
    Andrej Fábry zatočil loptu z rohu na zadnú tyč, Hrdlička loptu vo výskoku minul a nikým nekrytý MILAN DIMUN pohotovo pridal druhý gól DAC!

39
    Nuž a tréner domáceho tímu Gergely Geri sa už veľmi hnevá na svojich zverencov.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Pohronie prehráva na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:2.

41
    Badolo operoval pred šestnástkou DAC, bol napokon faulovaný, ale pozícia na priamu strelu to nebude.

42
    Domáci futbalisti akoby v závere prvého polčasu vrhli všetky sily do útoku. Ladjimu však strelecký pokus nevyšiel ideálne a lopta je opäť v moci Martina Jedličku.

43
    Patrik Blahút sa odvážne vrhol medzi trojicu hráčov Dunajskej Stredy. Nechýbalo veľa a podarilo by sa mu cez nich prebiť.

44
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Peter Ziemba nadstavovať minimálne tri minúty.

45
    Marko Divković ostal úplne zabudnutý na hranici šestnástky Pohronia, jeho technická obaľovačka ľavou nohou končí tesne nad Hrdličkovou bránkou.

45+1
    Milan Dimun v druhom ostrom súboji v krátkom čase po sebe, zatiaľ to však bude bez kartového napomínania.

45+2
    Blíži sa nám záver polčasu, Pohronie stále prehráva s DAC 0:2.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase prehráva Pohronie na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:2. Druhý polčas sa začne približne o 21:03.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Pohronia.

47
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

48
    Obrovská šanca Pohronia! Celú akciu začal centrom Mazan, následne dostal skvelú kolmicu za obranu DAC Miloš Lačný, ktorý bol úplne nekrytý, no jeho tvrdú strelu skvele vyrazil Martin Jedlička!

49
    Domáci futbalisti sa snažia zo všetkých síl útočiť, dôkazom je aktivita Badola, no Jedlička tentoraz nemusel zasahovať.

50
    Po pravej strane útok DAC, Blackmanov center Záhumenský upratal na rohový kop.

50
    Pekný útok DAC, András Schäfer si z ľavej strany pripravil streleckú pozíciu, otestoval pozornosť Libora Hrdličku, no tentoraz ho neprekabátil.

51
    Hostia zo Žitného ostrova znovu kombinujú pred šestnástkou svojho súpera.

51
    Výborný center Petra Mazana z pravej strany, Miloš Lačný hlavičkou mieril len do náruče Martina Jedličku. Navyše bol útočník Pohronia v postavení mimo hru.

52
    Schäfer sa stredom poľa prebíjal k bránke domáceho tímu, bol Pajerom faulovaný a pre DAC to bude priamy kop zo zaujímavej pozície.

53
    Žltú kartu dostáva Adam Pajer (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

54
    Priamy kop napokon zatočil Eric Davis len do brániaceho múru hráčov Pohronia!

55
    Akcia DAC však po odraze lopty pokračovala, opäť sa k nej dostal Eric Davis, no jeho následný center skončil v rukaviciach Libora Hrdličku.

55
    Domáci chystajú prvé dnešné striedanie, do hry príde ofenzívny Adler da Silva.

56
    Mazan sa predral po pravej strane, dobre odcentroval, Brunetti s námahou loptu upratal za postrannú čiaru.

57
    Davis na ľavej strane s kombinácii s Ciganiksom, ten bol však zastavený pozorným Paluszekom.

58
    Prízemný center Záhumenského, Badolo nedokázal loptu ideálne trafiť!

59
    Hostia chystajú dvojité striedanie, do hry príde Njie, čo by mohol znamenať odchod Fábryho alebo Dimuna.

60
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Sainey Njie.

60
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ion Nicolaescu, prichádza Zuberu Sharani.

60
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Cédric Badolo, prichádza Adler Da Silva.

61
    Hodina hry je za nami, Pohronie stále prehráva na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:2.

62
    Nepríjemný šľapák Záhumenského, dopredu tak pôjdu futbalisti Dunajskej Stredy.

63
    Obrovská chyba domácej obrany, k lopte sa dostal Schäfer, prekľučoval sa do zakončenia, ale gólovú radosť mu dobrým zákrokom pokazil Libor Hrdlička.

64
    Schäfer však po strele klesol na trávnik a ostáva ležať. Zdá sa, že si zranil koleno a musí byť ošetrovaný.

65
    Po rohu domácich nasledoval center na prednú tyč, kam mieril Miloš Lačný. Jedlička však nemusel zasahovať.

66
    Schäfer po ľavej strane vysunul Sharaniho, ktorý ešte prihrávkou chcel nájsť Dimuna, no ten bol od lopty príliš ďaleko.

67
    Schäfer je dnes pri chuti a robí poriadny prievan v obrane Pohronia.

68
    Sharani Zuberu sa snažil dostať do šestnástky Pohronia, nerozumel si však s Markom Divkovićom.

69
    Tentoraz center domáceho kapitána Petra Mazana, ale tomu lopta vôbec nesadla na kopačku.

70
    Začalo sa posledných 20 minút riadneho hracieho času, Pohronie na domácom trávniku stále prehráva s Dunajskou Stredou 0:2.

71
    Žltú kartu dostáva Patrik Blahút (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

72
    Sharani Zuberu končí na trávniku po kontakte s Pajerom. Ten už má žltú kartu a celú situáciu tak rieši aj VAR. Navyše domáci kouč Geri dostáva žltú kartu za roztržku s trénerom hostí Némethom.

73
    Napokon to bude priamy kop pre DAC. Davisov center však zvládal odvrátiť Pavel Čmovš.

74
    V ofenzíve DAC je dnes mimoriadne aktívny Ciganiks, ktorý robí prievan v obrane domáceho tímu.

75
    Rýchla akcia domáceho tímu, Lačný z pravej strany prihrával pred Jedličku, kam si skvele nabehol Ladji. Ten v páde nemieril presne, navyše bol Miloš Lačný v postavení mimo hru.

76
    Na opačnej strane Mazan padá po kontakte s Ciganiksom, dopredu tak pôjdu hráči Pohronia.

77
    Žltú kartu dostáva Aleksander Paluszek (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

77
    Hostia chystajú ďalšie dnešné striedanie, do hry príde Nebyla.

78
    Mazan fauloval tentoraz Schäfera, v súbojoch sa nám začína poriadne iskriť.

78
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Milan Dimun, prichádza Sebastián Nebyla.

78
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Adam Pajer, prichádza Martin Adamec.

79
    Dlhý center na hrot Pohronia, Lačný vyhral hlavičkový súboj pre Adlera, ktorého však následne odstavil od lopty ukrajinský obranca DAC Danilo Beskorovajny.

80
    Domáci poľský obranca Sćiślak končí na trávniku, zdá sa, že mu vyskočilo ľavé rameno a bude musieť striedať.

81
    Sćiślakovo rameno je späť na mieste kde má byť, statočný Poliak skúsi dohrať zápas.

81
    Schäfer ustál v strede poľa súboj s Mazanom, krásnou prihrávkou vysunul SHARANIHO ZUBERU, ktorý pohodlne obstrelil nešťastného Libora Hrdličku!

82
    Ťažká rana pre domácich, zdá sa, že o výsledku dnešného zápasu je rozhodnuté.

83
    Žltú kartu dostáva Sainey Njie (DAC 1904 Dunajská Streda).

83
    Po priamom kope domáceho tímu nasledoval center z ľavej strany, lopta sa dostala ku Milošovi Lačnému, ktorý akrobaticky zakončil len do náruče Martina Jedličku.

84
    Domáci kouč Gergely Geri ešte od postrannej čiary rozdáva pokyny svojim hráčom, v jeho tvári sa však zračí sklamanie.

85
    Žltú kartu dostáva Erick Davis (DAC 1904 Dunajská Streda).

86
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, Pohronie prehráva na domácom trávniku s DAC 0:3.

87
    Ladji sa prebíjal do šestnástky DAC, jeho následný pád po súboji s obrancom hostí bol až príliš naivný.

88
    Hostia chystajú aj posledné dnešné striedanie, do hry príde Martin Rymarenko.

89
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Mallé Ladji, prichádza Dominik Špiriak.

89
    Domáci ešte kombinujú na hranici šestnástky súpera, chýba im však pokoj a najmä presnosť vo finálnej fáze.

90
    Ďalšia šanca domáceho tímu, z ľavej strany centroval Záhumenský, ale lopta sa k číhajúcemu Lačnému nedostala.

90
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Martin Rymarenko.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Peter Ziemba nadstavovať minimálne štyri minúty.

90+1
    Žltú kartu dostáva Dominik Špiriak (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

90+2
    Špiriakov odkop zachytil Davis, následne sa lopta dostala ku Adlerovi, ktorý však neprešiel cez Brunettiho.

90+3
    Záhumenský bude po faule hostí rozohrávať jednu z posledných útočných akcií svojho tímu.

90+4

S konštatovaním, že Pohronie na domácom štadióne prehralo s Dunajskou Stredou 0:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok piatkového večera.

Do čítania priatelia! (21:57:17)