2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
TSS GROUP Dubnica
sk Úterý 21.09.2021, 17:00 • EASTON aréna Piešťany • 1. liga (SR) • 47. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň, vážení fanúšikovia slovenského hokeja. Vítam Vás pri sledovaní vloženého zápasu 47. kola TIPOS SHL medzi SR 18 a Dubnicou.

SR 18
    sa stretne s tretím súperom. Duely s Humenným a Trnavou prehrala 1:5, respektíve 3:10. Chuť pracovať a zlepšovať ďalším nádejným hráčom ale nechýba.

Dubnica doplní svojich ligových predchodcov a má šancu získať body ešte pred začiatkom súťaže. Papierové predpoklady sú na strane Spartaka, no už neraz sa stalo, že favorit nezabodoval tak, ako sa očakávalo.

Úvodné zostavy:

TSS GROUP Spartak Dubnica: Matej Kristín (Gábriš) – Jarábek, P. Mikuš, Cebák, Dubeň, D. Trška, D. Janík, Putala, Korbel – Sojčík, O. Ďuriš, Miroslav Kristín – Síkela, Ondruš, Andrisík – Tábi, Hegyi, J. Haščák – Maniaček, Vaňo, Kopáč.

Rozhodca: Hatala, Hájnik – L. Ševčík, Holomek..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Peter Sojčík prvým hráčom, ktorý pohrozil reprezentačným mladíkom. Puk preletel okolo ľavej tyčky.

01:30
    Dubeň veľmi zlou spätnou prihrávkou dostal do problémov Cebáka a Dubničania mohli byť vystavení nebezpečenstvu.

03:33
    Hosťujúci brankár Gábriš s úvodným zákrokom. Najskôr vykopával strelu Kurilu a následne z nevýraznej dorážky likvidoval snahu Križana.

04:33
    Hostia si vypracovali celkom dobrú príležitosť. Vo finálnej fáze to však zaškrípalo a puk putoval ďaleko od bránky.

06:00
    Považania vyrobili nepresnú rozohrávku. Na puk nikto nedosiahol, a tak sa pískalo zakázané uvoľnenie.

06:18
    Kristín sa zmocnil puku v útočnom pásme. Natlačil sa na pravý kruh a z tohto miesta išiel do švihu cez obrancu Tomasa. Od jeho hokejky sa odrazil puk do rohu klziska.

06:50
    Ďuriš sa viac vysunul z pozície ľavého krídelníka. Skúsený Kristín to chcel urobiť dobre, ale súper mu napokon znemožnil prihrať na prvého menovaného.

07:46
    Ondruš chyboval za vlastnou bránkou. Čiperní mladíci išli do súboja proti nemu. Získali puk na svoju hokejku, no Gábriš nebol ohrozený.

08:31
    Tábiho predĺžený puk do hĺbky útočnej tretiny zablokoval jeden z vracajúcich sa bekov mládežníckej reprezentácie.

09:41
    Dubnica dáva gól! Maniačkovi ušiel puk, pretože domáci na neho vyvíjali tlak. Janík priložil ruku k dielu. MAREK PUTALA zaznamenal nechytateľnú strelu, ktorá zapadla za hornú obruč bránky a puk tam ostal zaseknutý. Asistencia: Dávid Janík.

10:54
    Hostia odstrelili puk cez všetky čiary. V tomto prípade sa icing nepískal.

11:11
    Filip Ondruš pozorne čítal hru súpera! Po uchmatnutí puk nabral rýchlosť a ostalo mu už iba prekonať Jurčáka! Gólman SR 18 zabral a nepustil za seba druhý puk!

12:03
    Poriadne bol zabetónovaný priestor pred Jurčákom. Puk odskakoval častejšie k Dubničanom, ale dvojnásobný pokus nepretavili do prikrášlenia výsledku.

14:26
    Problém s vyjdením z vlastnej tretiny mal Patzelt. Hokejkou proti nemu zapracoval Ondruš, no tentoraz bol vo veľmi zlej streleckej pozícii z ťažkého ľavého uhla.

15:35
    Haščák ovládol puk za domácim brankárom. Skúšal to vľavo i vpravo, ale medzi kruhy ho na Tábiho neprestrčil.

17:01
    Nebola to zlá akcia mladíkov. Gábriš nebol príliš stopercentný pri zásahu, ale prestreliť sa nenechal.

17:49
    Peter Mikuš vyslal z modrej čiary ľahký švih. Pred bránkou sa mu vyhol Ďuriš a Jurčák bez problémov použil lapačku.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Málo sa prerušovalo, no hokej v prvej tretine trpel. Mierna prevaha Dubnice je viditeľná a Spartak aj vedie 1:0. Obojstranné zlepšenie očakávame po príchode zo šatní.

Druhá tretina sa začne o 17:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:32
    Andrisík si urobil slalom pomedzi všetkých hokejistov SR 18! Matej Síkela strieľal po jeho prihrávke, no Jurčák dostal puk nad seba!

22:11
    Tábi zakombinoval s Jozefom Haščákom, ktorý dokázal zakončovať z bezprostrednej blízkosti, ale nechal vyniknúť domáceho brankára Jurčáka.

23:03
    Výborné nabitie prihrávky Maniačka spoza súperovej bránky na hokejku jediného strelca Putalu! Reprezentačný gólman sa už dostáva do potrebnej formy!

23:56
    Miroslav Kristín pálil z pravého krídla. Do puku však išla dávka obetavosti domáceho zadáka.

24:49
    Krížna prihrávka z radov reprezentantov. Kurila mal na to prikrátku hokejku.

25:06
    Na opačnej strane klziska je v kurze brankár Patrik Jurčák. Musel si poradiť s dvomi pokusmi Považanov, čo zvládol.

25:48
    Slovensko U18 dalo gól!
    SR 18 vyrovnáva na 1:1. ONDREJ MARUNA si ako skúsený mazák potiahol puk medzi dvoch súperov a hoci sa vrátil Tábi, svoj backchecking nevyužil na sto percent. Gábriš loví puk zo siete. Asistencie: Roman Kukumberg mladší a Richard Patzelt.

27:54
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Dubeň – 2 min., sekanie).

28:18
    Síkela zdolal posledného hráča na modrej čiare a rútil sa na domácu bránku! Jurčákovi chcel prepáliť betóny, ale nepodarilo sa mu to!

28:18
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Eperješi – 2 min., sekanie).

29:11
    Ďalekonosná strela Kupca po tom, ako to nemal komu servírovať do útočného pásma. Gábriš si nesiahol.

29:54
    Dubnica hrá s piatimi hráčmi.

30:02
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (S. Kupec – 2 min., krosček).

30:18
    SR 18 hrá s so štyrmi hráčmi.

30:22
    Dubnica bola v ťahu na Jurčákovu bránku. Puk sa nebezpečne pohyboval a mladý brankár mal plné ruky práce. Svojím výkonom v druhej tretine ale dáva šancu spoluhráčom na priaznivý výsledok.

31:10
    Tvrdá strela, o ktorú sa postaral cez celé pásmo Mikuš.

31:39
    Oslabenie stojí vo všeobecnosti veľa síl. SR 18 tomu statočne odoláva. Sojčík z uhla nenachytal na hruškách Jurčáka, ktorý sa následne hodil za pukom a priľahol ho.

32:02
    SR 18 hrá s piatimi hráčmi.

33:19
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Pobežal – 2 min., podrazenie).

34:08
    Kristín postával pred Jurčákom a nahodený puk sa snažil upratať za čiaru.

34:12
    Vysoká Cebákova strela na zadný mantinel. Dubnica sa však nepripravila o pásmo.

34:38
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Cebák – 2 min., nedovolené bránenie).

35:19

36:14
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Putala – 2 min., držanie).

36:31
    Dvojnásobná presilovka reprezentantov využitá. Traja Dubničania nevenovali pozornosť skrytému MATEJOVI TOMASOVI. Z medzikružia to trafil parádne do horných poschodí Gábrišovej brány. Asistencie: Jakub Križan a Viliam Kurila.

38:14

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Reprezentanti v prostrednej časti hry otočili skóre vo svoj prospech. Kým Dubnicu ako tak na začiatku zdobila prevaha, teraz je to naopak. Možno dnes máme zarobené na prekvapenie. Do konca je ešte ďaleko. Počkajme si, čo nám prinesie tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 18:37.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:08
    Dubnica zasypala Patrika Jurčáka už 36 streleckými pokusmi. Napriek obrovskej prevahe skórovala len jeden raz, čo je málo. Musí zabrať, pokiaľ chce niečo urobiť s týmto ukazovateľom.

41:12
    Miroslav Kristín netrafil bránu SR 18 z pár metrov!

41:45
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Síkela – 2 min., podrazenie).

41:54
    Cebák prudkým bekhendom vyhodil puk cez celú hraciu plochu.

43:02
    Domáci hokejisti vlastnou vinou posúvajú dopredu súpera z Považia. Hra sa sťahuje k Jurčákovi, pretože došlo k zakázanému uvoľneniu počas presilovky.

43:42
    Až veľmi to chceli mladíci stihnúť do uplynutia oslabenia Dubnice, no v poslednej chvíli sa puk zošmykol z hokejky Chromiaka.

43:45

44:40
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Tábi – 2 min., hákovanie).

45:28
    Puk išiel tesne nad ľadom. Zakončoval Chromiak a Gábriš ho upratal betónmi do strany.

45:40
    Ešte jedna presilovková minúta pre slovenských reprezentantov. Spartak sa s tým veľmi dobre vyrovnáva a každý druhý puk odpaľuje ďaleko.

46:40

46:57
    Tábi sa čerstvý zapojil do hry po návrate z trestnej lavice. A vybojoval pre svoje mužstvo útočné pásmo.

47:32
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Patzelt – 2 min., podrazenie).

48:02
    Hostia roztiahli súpera v jeho tretine. Sojčík predkladal finálny puk pre kľačiaceho Jarábeka. Ten však míňa cieľ.

48:19
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (M. Tomas – 2 min., nedovolené bránenie).

48:19
    Dubnica oddychový čas!

49:00
    Strieľaná prihrávka Petra Mikuša, smerujúca medzi nohy Jurčáka. Kristín mu prekážal vo výhľade, ale k teču sa nedostal.

49:22
    Dubnica dáva gól! Time-out Spartaka prináša želané ovocie. Dubnica vyšachovala brániacu sa štvoricu. Síkela nabil Dubeňovi za ľavý kruh. Poslal strelu, ktorú usmernil FILIP ONDRUŠ tečom. Asistencie: Lukáš Dubeň a Matej Síkela.

50:19

51:00
    Záverečných deväť minút tretej tretiny. Ktovie, či budeme predlžovať, alebo sa bude na konci tešiť jeden z tímov. Zatiaľ v Piešťanoch nerozhodne 2:2 medzi SR 18 a Dubnicou.

53:25
    Mužstvá sa momentálne nehrnú za strhnutím duelu na svoju stranu. Tempo je pozvoľné.

54:59
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Pobežal – 2 min., sekanie).

56:04
    Jurčák obsadil stred brány. Prifrčala delovka Mikuša, ktorú zastavil.

56:35
    Andrisík ako falošný obranca sa oprel do zakončenia. To poštípalo vyrážačku reprezentačného mladíka.

56:59

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:37
    Tábi získal náskok pred jedným z domácich obrancov. Dokázal aj vystreliť, no zakývala sa len bočná sieťka.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Dubnica to aspoň dotiahla do nadstaveného času. Okrem prvej tretiny to nebol z jej strany presvedčivý výkon.

Predĺženie sa začne o 19:12.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:30
    Hegyi nepotrestal hrúbku domácej obrany! Chýbal mu posledný krôčik, ale zasunul puk za ležiaceho Jurčáka!

62:48
    Ondruš nič nevyťažil zo súboja jeden proti jednému.

63:08
    Vyhraté vhadzovanie a okamžitá strela švihom. Gábriš v bránke Dubnice stlmil puk na prsiach a hru prerušil.

63:17
    Peter Sojčík buchol do puku, pretože mu v nevhodnej chvíli pred zakončením poskočil! Jurčák pozorný!

63:55
    Kurila nestačil zasúvať puk do odkrytej časti Gábrišovej brány!

64:00
    Prebieha posledná minúta predĺženia.

64:44
    Šanca Cebáka! Kristín mu prenechal puk zadovkou! Nasledovala poriadna strela, no Jurčák mu zmenšil strelecký uhol a drží ho vo výstroji!

64:49
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (O. Ďuriš – 2 min., podrazenie).

64:49
    SR 18 oddychový čas!

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Tento zápas nie a nie rozlúsknuť. Rolba upraví ľadovú plochu a pustíme sa do série samostatných nájazdov, po ktorých už budeme poznať víťaza duelu.

R. KUKUMBERG ML. nepremieňa.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím TSS GROUP Spartak Dubnica.
    Gól strelil FILIP ONDRUŠ.

Koniec zápasu. (19:34:20)

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 26. Maruna (R. Kukumberg ml., Patzelt), 37. M. Tomas (Križan, Kurila) – 10. Putala (D. Janík), 50. Ondruš (Dubeň, Síkela), rozh. náj. Ondruš

1:2   R. Kukumberg ml. (SVK18)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Jurčák (S. Urban) – Eperješi, M. Tomas, S. Kupec, Patzelt, Čulík, J. Chromiak, L. Pánik, O. Jurčo – Kurila, Pobežal, Križan – Stahoň, Maruna, R. Kukumberg ml. – Fedák, Jobek, Žurek – Melicher, T. Pitka, K. Rohaľ.
    TSS GROUP Dubnica: Gábriš (Matej Kristín) – Jarábek, P. Mikuš, Cebák, Dubeň, D. Trška, D. Janík, Putala, Korbel – Sojčík, O. Ďuriš, Miroslav Kristín – Síkela, Ondruš, Andrisík – Tábi, Hegyi, J. Haščák – Maniaček, Vaňo, Kopáč.

Rozhodčí: Hatala, Hájnik – L. Ševčík.