Barys – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Ufa 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 4:1 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 5:1 (kon.) | Spartak Moskva – Omsk 0:4 (kon.)
Spartak Moskva
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Avangard Omsk
Úterý 21.09.2021, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:54:05)

Trestné minuty: 4:6 (0:2)

Avangard dnes na venkovním ledě získal všechny tři třetiny, přestože na střely pokaždé ztrácel. Efektivita je v hokeji velmi důležitým faktorem a dnes to Jestřábi prokázali ve velkém stylu. Závěrečnou třetinu obohatil svým rázným průnikem ze středního pásma až před bránu Vladimir Brjukvin, právě on byl tak posledním střelcem. Spartak dnes nenašel ani jednu odpověď a nezabránil stavu 0:4. Český náhradník Šimon Hrubec gratuluje svému kolegovi Vasiliji Děmčenkovi k čistému kontu, které si beze sporu zasloužil.

Současná tabulka KHL se mění následovně. Spartak klesl na páté místo, nadále zůstává na svých deseti bodech. Zato Avangardu výhra pomohla. Také on má rázem deset bodů a na dosah Kazaň, která vlastní zápas navíc, nebo třetí Traktor.

59:57
    Tři vteřiny před koncem ještě pálí Nail Jakupov. Dansk chytá a dělá tečku za tímto duelem.

59:37
    Velmi šikovně se před brankou otočil Pavel Dědunov, ale pátý gól už nepřidá. Dansk na něj vyzrál betonem.

58:39
    Proti přesile si troufnul Ville Pokka a to se nesetkalo s pochopením Jakuba Jeřábka, který mu uštědřil bodyček.

58:04
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí už by se nejraději viděli někde hodně daleko od stadionu.

57:04
    Na konci další skvostné souhry Avangardu měl stát Vladimir Brjukvin, ale až příliš se soustředil na to, kam puk umístí, aniž by ho nejprve vůbec trefil.

56:38
    Tvrdý střet u modré čáry absolvoval Vladimir Brjukvin. Ztratil rychlost a jeho pokračování do útočné třetiny logicky skončilo ofsajdem.

55:46
    Do statistik připíše svou střelu také Nail Jakupov, který sice nedává, ale své už si směrem do ofenzivy dnes splnil.
    54:42 Zásadní obranná práce Gotovce možná zařídí Děmčenkovi čisté konto.

54:42
    Zbytek diváků, co vydržel v hale, už pomalu slavil, když se střela Alexandra Avcina vykutálela za zády Vasilije Děmčenka. Jenže kde není gólman Omsku, tam nastrčí obránce Kirilla Gotovce. Ten ho nyní ochránil od pohromy.

53:56
    Oliwer Kaski se raději schová za svou klecí. Omsk chce zápas dohrát v klidu a neriskovat přitom zranění.

53:22
    Kotouč po iniciativě Kirilla Gotovce navštívil ochrannou síť. Vhazování proběhne po levé ruce Oscara Danska.

53:00
    Nahození z hole Jakuba Jeřábka ochotně zablokoval Ville Pokka. Od brankáře si určitě vyslechne pochvalu.

52:24
    Na pozoru se musí mít Damir Šaripzjanov, rozhodčí totiž v poslední chvíli odvolali zakázané uvolnění. Spartak může směle napadat.

51:53
    Ve vlastním pásmu sbírá kotouč Alexej Jemelin a chystá se na společnou rozehrávku s Vladimirem Brjukvinem. Dobře proti nim vystoupil Vjačeslav Soloduchin, jenže Spartak se nevyhnul ofsajdu.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 4. Prochorkin (Jakupov, Šaripzjanov), 14. Jakupov, 23. Cehlárik (Knight, Tolčinskij), 46. Brjukvin

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Jeřábek, Heed, D. Višněvskij, Nikišin, Bryncev, Rylov, Jevenko – Pettersson, Lehterä, Širokov – Talalujev, Loktionov, Chochlačov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Avcin – Soloduchin, Drozdov, Šipov – Miller.
    Avangard Omsk: Vas. Děmčenko (Š. Hrubec) – Šaripzjanov, Pokka, Jemelin, Kaski, K. Gotovec, Běreglazov – Cehlárik, Knight, Tělegin – Tolčinskij, Prochorkin, Jakupov – Kablukov, Dědunov, V. Žarkov – Brjukvin, N. Komarov, Paré – Gricjuk.

Rozhodčí: Gašilov, Kulakov – Bersenjov, Zacharov