Benátky n/J – Prostějov | 1:4 (kon.) | | | Jihlava – Litoměřice | 3:5 (kon.) | | | Vsetín – Vrchlabí | 4:2 (kon.) |
Frýdek-M. – Ústí n/L | 3:4 (po pr.) | | | Kolín – Sokolov | 2:3 (po pr.) | | | Šumperk – Třebíč | 2:3 (kon.) |
Kadaň – Slavia | 1:6 (kon.) | | | Poruba 2011 – Přerov | 6:5 (po pr.) |
Magnitogorsk – Barys | 4:3 (kon.) | | | Ufa – Jekatěrinburg | 3:2 (kon.) | | | Jokerit – Kazaň | 4:3 (po pr.) |
Minsk – Nižněkamsk | 3:1 (kon.) | | | Omsk – Soči | 3:1 (kon.) | | | CSKA Moskva – Novosibirsk | 1:0 (po pr.) |
Riga – Čerepovec | 0:2 (kon.) | | | Petrohrad – Čeljabinsk | 4:3 (2:1 po s.n.) | | | Viťaz – Jaroslavl | 1:4 (kon.) |
Kopřivnice – Val. Meziříčí | 4:1 (kon.) | | | Nový Jičín – Opava | 1:0 (2:0 po s.n.) | | | Kometa Brno B – SHK Hodonín | 5:2 (kon.) |
Žďár n/S – Vel. Meziříčí | 4:2 (kon.) | | | Letňany – Děčín | 4:1 (kon.) | | | Bílina – Most | 5:14 (kon.) |
Hronov – Nová Paka | 5:3 (kon.) | | | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. | 3:4 (kon.) | | | Klatovy – Řisuty | 3:4 (kon.) |
Písek – Havlíčkův Brod | 4:8 (kon.) | | | Tábor – Příbram | 2:3 (kon.) |
Salzburg – Motor ČB | 0:0 (*16:00) | | | Pardubice – Jihlava | 5:1 (kon.) |
NY Rangers – Boston | 3:2 (kon.) | | | Philadelphia – NY Islanders | 2:3 (po pr.) | | | Columbus – Buffalo | 4:5 (0:1 po s.n.) |
Carolina – Tampa | 3:1 (kon.) | | | Edmonton – Seattle | 6:0 (kon.) | | | Vegas – Colorado | 4:3 (kon.) |
San Jose – Los Angeles | 3:4 (kon.) |
Michalovce – Košice | 2:1 (kon.) |
Skalica – Martin | 3:4 (kon.) | | | Trnava – Humenné | 3:4 (po pr.) | | | DOXXbet Vlci Žilina – Topoľčany | 2:4 (kon.) |
Pov. Bystrica – Žiar nad Hronom | 3:2 (kon.) |
Akademici Plzeň – BO Ostrava | 6:2 (kon.) | | | HC MUNI – North wings Ústí | 4:1 (kon.) |
Česká Třebová – Choceň | 4:6 (kon.) | | | Polička – Litomyšl | 3:5 (kon.) | | | Lanškroun – Chrudim | 2:10 (kon.) |
Chrudim – Pardubice | 0:4 (kon.) |
Slavia – Kobra Praha B | 8:2 (kon.) | | | Nejdek – Karlovy Vary B | 4:10 (kon.) |
konec
New York Rangers
3:2
(0:0, 3:2, 0:0)
Boston Bruins
Patrik Czepiec
Branky a nahrávky:
24. Bitetto (Panarin, Kakko), 28. Kakko (Panarin, Z. Jones), 39. Panarin (K. Miller) – 29. Studnicka (Lysell, Mi. Reilly), 36. Vaakanainen (Studnicka)
Rozhodčí: Furlatt, MacDougall – MacPherson, Flemington
Diváci:
Neproměněná penalta:
New York Rangers:
Šesťjorkin (Wall) – K. Miller, Trouba, Z. Jones, B. Schneider, Hájek, Bitetto – Panarin, Strome, Kakko – Blais, Rooney, Reaves – Othmann, McKegg, Brodzinski – Gettinger, Richards, Pajuniemi
Náhradníci:
Trenér:
Boston Bruins: Ullmark (Keyser) – Mi. Reilly, Lewington, Vaakanainen, Lyle, Wolff, J. Moore – Frederic, Nosek, Lazar – Froden, Studnicka, Lysell – Blidh, C. Hughes, O. Steen – Asselin, Koppanen, Senyshyn
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Boston Bruins: Ullmark (Keyser) – Mi. Reilly, Lewington, Vaakanainen, Lyle, Wolff, J. Moore – Frederic, Nosek, Lazar – Froden, Studnicka, Lysell – Blidh, C. Hughes, O. Steen – Asselin, Koppanen, Senyshyn
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Furlatt, MacDougall – MacPherson, Flemington
Diváci:
Igor Šesťjorkin (NYR) – 11 zákroků, 1 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 30:21
Tyler Wall (NYR) – 15 zákroků, 1 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 29:15
Linus Ullmark (BOS) – 11 zákroků, 2 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 30:21
Kyle Keyser (BOS) – 7 zákroků, 1 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 28:16
Česká a slovenská stopa
Libor Hájek (NYR) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 18:51
Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, -2 účast, 7 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:48
Tři hvězdy utkání
1. Artěmij Panarin (NYR) 1+2
2. Kaapo Kakko (NYR) 1+1
3. Jack Studnicka (BOS) 1+1
Nechat ARTĚMIJE PANARINA za svými zády se nevyplácí a nyní se o tom přesvědčila kompletní obrana Bruins. Ruský útočník měl dostatek času na to, aby si srovnal puk a zamířil k bližší tyčce, kde nechal Keyser volné místečko. Černá pryž už se třepotá v síti a Blueshirts se vrací do vedení. Asistence: K'Andre Miller.
Jak to může být jednoduché. Jack Studnicka zvítězil na buly v útočném pásmu a URHO VAAKANAINEN po několika rychlých krocích jednoduše z voleje plácnul do puku. Wall neměl zřejmě úplně ideální podmínky, protože před ním postával ještě Jacob Trouba, takže už zasáhnout nedokázal. Asistence: Jack Studnicka.
Skóre se posouvá dál. Z protiútoku se prosazuje Boston, to když Lysell nachystal kotouč krásně před JACKA STUDNICKU. Útočník hostů, který si po odchodu Davida Krejčího nárokuje pozici druhého centra, dokázal zamířit k levé tyčce a vrací svůj celek do hry. Asistence: Fabian Lysell a Mike Reilly.
Ze vzduchu puk velmi šikovně zasahuje KAAPO KAKKO, který tak velmi úspěšně doráží střelu Artěmije Panarina, jemuž střeleckou parketu nachystal Zac Jones. Brankář Ullmark se snažil o rychlý přesun, ale finský útočník ho překvapil. Asistence: Artěmij Panarin a Zac Jones.
Předávka Artěmija Panarina na pravou stranu útočného pásma uvolnina ANTHONYHO BITETTA, který se poněkud překvapivě stává prvním střelcem tohoto zápasu. Na jeho ráznou střelu tahem už nedosáhl Ullmark a obránce, který od dětských let snil o angažmá v dresu Rangers a vloni dojímal ligu tím, že si svůj sen splnil, dává úvodní gól. Asistence: Artěmij Panarin a Kaapo Kakko.
New York Rangers: Šesťjorkin (Wall) – K. Miller, Trouba, Z. Jones, B. Schneider, Hájek, Bitetto – Panarin, Strome, Kakko – Blais, Rooney, Reaves – Othmann, McKegg, Brodzinski – Gettinger, Richards, Pajuniemi
Boston Bruins: Ullmark (Keyser) – Mi. Reilly, Lewington, Vaakanainen, Lyle, Wolff, J. Moore – Frederic, Nosek, Lazar – Froden, Studnicka, Lysell – Blidh, C. Hughes, O. Steen – Asselin, Koppanen, Senyshyn
Rozhodčí: Furlatt, MacDougall – MacPherson, Flemington.
Parta Davida Pastrňáka si v prvním kole nedávného play off poradila s Washingtonem, překážka v podobě Islanders v divizním finále už ale byla příliš vysoká. V této sezoně se Bruins musí obejít třeba bez Davida Krejčího, který odešel do Česka, kde velmi úspěšně válčí v barvách Olomouce. Začíná se navíc poměrně nahlas hovořit o tom, že hlavní opory Bruins stárnou a tým už nepatří k nejžhavějším favoritům.
Vstupní přípravák s Capitals vyšel Bostonu výsledkově pozitivně, ale na výkonu mladých hráčů je rozhodně co zlepšovat. Samostatné nájezdy, které určily stav 3:2 ve prospěch Bruins, rozhodl Jake DeBrusk. Pod druhou brankou svého celku se podepsal také Jakub Zbořil, v útoku se pral o pozornost jeho jmenovec a zároveň krajan Jakub Lauko.
V minulém ročníku týmu z Big Apple uniklo play off jen o vlásek. Rangers pronikají mohutnou přestavbou a sází na mladé tváře, které se částečně ukázaly třeba v premiérovém klání proti Islanders. O tom, že Blueshirts vyrůstají nové naděje, svědčí Adam Fox, který letos ve 23 letech získal Norris Trophy pro nejlepšího obránce soutěže.
V otevíracím klání přípravy Rangers tvrdě narazili v derby, Islanders je totiž přejeli výsledkem 0:4. Na ledě se objevil i český reprezentant Filip Chytil, který se stal s 19 minutami a 44 vteřinami nejvytěžovanějším útočníkem utkání. Do branky na více než 27 minut zavítal Slovák Adam Húska a kryl sedm z osmi střel.