Jihlava – Motor ČB 5:4 (kon.) | Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Třemošná – Liberec 1:7 (kon.)
Mladá Boleslav – Hvězda Praha 4:0 (kon.) | Technika Brno – Mountfield HK 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 0:3 (kon.)
Sparta – Kobra 11:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 5:1 (kon.)
Poruba – Havířov 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 6:5 (po pr.) | Tábor – Slavia 0:6 (kon.)
Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | K. Vary – PZ Kladno 10:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:4, 2:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 02.10.2021, 13:00 • Winning Group arena, Brno • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dnes se ve Winning areně utkají týmy z čela tabulky. Kometa i Vítkovice mají na kontě 15 bodů, což je řadí na 1. a 3. místo, o pořadí rozhoduje skóre. Na druhém místě je Třinec, který má taktéž 15 bodů.

Brněnští dorostenci vyhráli první tři zápasy sezóny, poté dvakrát prohráli. Z posledních dvou zápasů ale opět mají dvě výhry. Celková bilance je 5 vítězství – 2 porážky a 15 bodů v tabulce. V posledním odehraném zápase deklasovali Vsetín 7:2.

Týmovou produktivitu vede útočník Ondřej Kos, který má ze sedmi zápasů skvělých 15 kanadských bodů (6+9). Zdatně mu sekundují Robin Rakus se 14 body (6+8) a Matěj Bělohlav, který sesbíral 12 bodů (6+6).

Vítkovičtí dorostenci jsou zatím stoprocentní. Z pěti odehraných zápasů získali 15 bodů a mají skvělé skóre 23:9. Tým táhne Matěj Štiak, jež v pěti zápasech zapsal neskutečných 11 kanadských bodů (3+8). Dobře si vedou i Martin Milata (6+3) a Tomáš Tobola (3+5).

HC Kometa Brno: Kavan – Svoboda, Zubíček, Máša (C), Spanel, Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Zduba, Červenka, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Fibigr, Man, Chaloupka, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Saxa, Vítek, Štiak (C), Chlán, Lerch

Rozhodčí: Held – Otáhal, Kučera.

00:01

00:15
    Po úvodním buly se puku ujmuli hokejisté Komety anyní bojují v útočném pásmu.

01:12
    Ondřej kos zatápí vítkovické obraně, puk je stále v útočném pásmu Brna

01:46
    Hosté se snaží probojovat do útoku, ale dostali se do ofsajdu. Jejich další útočné snahy hatí zakázané uvolnění.

02:13
    Kometa byla ve velkém tlaku, který však přerušil rozhodčí pro nedovolenou přihrávku rukou.

02:55
    Brněnští mají stále více ze hry.

03:26
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se dostali do první větší příležitosti a ta hned končí vstřelenou brankou! MATĚJ ŠTIAK schoval střelu za beka a puk doplachtil až do sítě.. Asistence: Robert Chlán.

04:29
    Zaútočit se snaží i Kometa, Smolka však předvedl jistý zákrok lapačkou.

05:24
    Vítkovický Fojtík dorážel po odrazu od mantinelu, Kavan ji vyrazil.

05:58
    Kometa se usadila v útočném pásmu, ale o puk přišla. Následně zaútočili vítkovičtí. Nyní mají hosté puk na holi v obranném pásmu.

06:40
    Skvělý zákrok Kavana proti střele z mezikruží!

07:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bělohlav – 2 min., držení).

08:10
    Kometa se zatím úspěšně brání přesilovce soupeře.

09:00
    Vítkovickým se stále nedaří usadit se v útočném pásmu. Teď však budou mít možnost, vhazuje se před Kavanem.

09:04
    Tvrdou střelu ze strany vyslal Glas, Kavan pohotově máchl lapačkou.

09:35
    Tři vteřiny před koncem vítkovičtí využívají přesilovku. MARTIN MILATA tečoval nahození od modré a puk skončil až za Kavanem. Asistence: Marek Chaloupka a Robert Chlán.

11:18
    Kometa se nyní usadila v útoku, vítkovičtí beci mají zatím brněnské útočníky pod kontrolou.

12:04
    Vítkovičtí rozehrávají z vlastní třetiny a dostali se až do útoku. Nebezpečně pálil Krčmarský, ale minul.

12:27
    V obrovské šanci se ocitl Halačka, zastaven faulem.

12:28
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lazár – 2 min., podrážení).

13:44
    Kometa se drží v útočné třetině. Ke dvou střelám se dostal nekvapil, leč Smolka vytáhl dva fantastické zákroky.

14:28

15:00
    Kometa přesilovku nesehrála špatně, chyběl větší důraz a tlak do brány.

15:12
    Po souboji ve středním pásmu skončil puk na domácí střídačce.

15:26
    MARKUS SAXA se proháčkoval skrze brněnskou obranu a zamířil přesně k tyči. Vítkovice vedou již o tři branky. Asistence: Vojtěch Fojtík.

16:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Šantora – 2 min., hákování).

16:35
    Vítkovičtí mají příležitost navýšit náskok v přesilovce, Kometa se zatm brání úspěšně.

16:46
    Hosté chtěli až moc, postavení hráče v brankovišti přesouvá hru do středního pásma.

17:15
    JIŘÍ LERCH z blízkosti využívá přesilovku a už je to o čtyři branky!. Asistence: Vojtěch Fojtík a Jiří Chaloupka.

18:04
    Domácí se snažili dostat se do útoku, ale obránci Vítkovic jsou zatím velmi jistí.

19:12
    Vhazování v útočném pásmu Brna vyhráli domácí, ale puku se opět rychle ujmuli hosté.

19:52
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štiak – 2+2 min, hrubost).

19:52
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kos – 2 min., hrubost).

20:00

První třetinu ovládli hosté a do zbytku zápasu mají pohodlný čtyřgólový náskok. Uvidíme, zda se hra Komety ve druhé třetině zlepší.

Další třetina začne přibližně v 13:47.

20:01

20:45
    Kometa vlétla do druhé třetiny a svírá hosty v jejich obraně. Dvě střely obránce Máša.

21:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané využívají přesilovku a jsou zpátky v zápase. ROBIN RAKUS přesnou střelou překonal Smolku. Asistence: Matěj Bělohlav a Martin Máša.

22:50
    Brno nepolevuje v útočném tlaku a hledá příležitost ke střele.

23:30
    Nyní jsou v útoku vítkovičtí, ale rychle o kotouč přicházejí.

24:26
    Brněnský Zduba zavezl puk do útoku, ale dlouho se zde domácí neudrželi. Kotouč na hokejkách Vítkovic.

25:02
    Vítkovický Saxa se pokoušel nachytat Kavana střelou na bližší tyč, trefil však pouze břevno.

25:28
    Ondřej Kos vybojoval puk a vypálil ze slotu, Smolka však se střelou příliš starostí neměl.

25:54
    Před brankou hostů se teď vinou nerovností na ledě srazilo asi pět hráčů, puk skončil na zakázaném uvolnění.

26:12
    Brno pokračuje v tlaku, nyní pálil z pravého kruhu Pavlík, ovšem Smolka opět předvedl jistý zákrok.

27:04
    Kos prokličkoval pásmo a mířil mezi betony, Smolka je stihl včas sklapnout.

27:56
    Vítkovičtí se řítili do úniku dva na jednoho, brněnský bek stihl na poslendí chvíli zasáhnout. Hra se následně přesunula na druhou stranu a puk skončil u Smolky.

29:06
    Od modré pálil brněnský Mitro, střela mu ale nesedla. Hra pokračuje v brněnském útočném pásmu.

30:23
    Kos s Rakusem byly v přečíslení dva jednoho, finální přihrávku si však nepředali podle představ. Puku se následně zmocnili beci Vítkovic.

31:42
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

31:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svoboda – 2 min., vražení na hrazení).

32:38
    První velkou šanci mělo paradoxně Brno, když Rakus nahrával před branku. Smolka však kotouč vyrazil.

33:53
    Hosté předvedli skvělý přechod do útoku a usadili se v pásmu. Střela obránce však branku minula.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svoboda – 2 min., podrážení).

34:04
    Sotva Kometa přesilovku úspěšně ubránila, musí čelit další.

34:48
    Vítkovickým se zatím nedaří dostat se do pásma, jejich snahu zastavil ofsajd.

35:41
    Kometa vyhazuje před všechny čáry, zatím brání velmi dobře.

35:47
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Saxa – 2 min., krosček).

35:49
    Uvidíme krátkou hru ve čtyřech a pak přesilovku Brna.

36:03

36:47
    Kometa již byla v útoku, ale přihrávka na beka nebyla přesná. Brněnští museli začít znovu a puk skončil na zakázaném uvolnění.

37:26
    Máme tu netypický přesilovkový gól! KAMIL ŠKODÍK využil zaváhání obrany a sám překonal Smolku. Bez asistence.

39:20
    Brněnští jsou aktivnější, ale nemohli se dlouho dostat ke střele. Nakonec střela obránce doletěla až ke Smolkovi, ten puk naprodruhé pokryl. Rozhodčí krotí drobou šarvátku.

39:49
    V obrovské šanci se nyní neprosadil domácí Pavlík, byl úplně sám před gólmanem!

39:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Činčala – 2 min., napadení).

40:00

Kometa se ve druhé třetině zvedla, stále jí však chybí dvě branky. Příležitost budou mít domácí na začátku třetí periody, kam si přinášejí velkou část početní výhody.

Další třetina začne přibližně v 14:34.

40:01

40:48
    Hned na úvod hrubka v brněnské obraně, kterou chtěl potrestat Milata, Kavan však puk nepropustil.

41:31
    Brňané se usadili v pásmu, beci Nekvapilovu ránu zblokovali.

42:10
    Saxa se málem dostal do samostatného úniku, neměl však potřebnou rychlost.

42:51
    Brněnští zakládají útok, ale puk skončil v ochranné síti. Vhazování před Smolkou.

43:50
    Kos našel v dobré pozici Rakuse, tomu se nepodařilo překonal vítkovického gólmana.

44:39
    Pavlík našel volný puk před brankou, ale neodkázal jej zasunout za Smolku.

45:06
    Přes tři minuty pokračuje hra bez přerušení.

45:40
    Brněnští beci zastavili Lercha a hra se přesouvá do útoku Komety.

46:09
    Z otočky střílel Kos, jeho rána byla zblokována.

46:44
    Rozjetí vítkovického útoku přerušil ofsajd.

47:01
    Lerch nahrával do dobré příležitosti Fojtíkovi, ten bránu minul.

47:51
    Z levého kruhu vypálil domácí Šantora, Smolka puk schoval ve výstroji.

48:44
    Závar u Kavanovi branky, rozhodčí nakonec přerušují hru.

49:01
    Místo puku skončil v brance hostí Rakus. Vhazuje se ve středním pásmu.

50:50
    Zduba našel efektní nahrávkou mezi nohama Rakuse, Smolka zasáhl.

52:04
    Skvěle si z boku najel domácí Červenka, branku však těsně minul!

52:53
    Mášova nahrávka skončila na holích vítkovických, o puk se nyní bojuje ve středním pásmu.

53:39
    Nebezpečně pálil Vítek, Kavan se však roztáhl a kotouč chytil.

54:59
    Brňané stále pokračují v aktivitě, nemůžou se však dostat do vážnější šance.

55:44
    K puku se mezi kruhy dostal Glas, branku těsně přestřelil.

56:27
    Puk se odrazil na vítkovickou střídačku.

57:15
    Rakus nebezpečně vypálil backhandem, puk těsně minul horní tyč.

58:05
    Zduba zavezl puk do útočného pásma a Kometa se pokouší o závěrečný tlak.

58:13
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lazár – 2 min., držení).