Chabarovsk – Riga 3:2 (3:2 po s.n.) | Vladivostok – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 4:3 (kon.)
Kunlun – Viťaz 4:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Avangard Omsk
Sobota 02.10.2021, 12:00 • Ledová aréna Traktor, Čeljabinsk • KHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek sobotního dne. Na počtenou! (14:30:20)

Peter Cehlárik (OMS) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě: 19:26

Je za námi zápas mezi Čeljabinskem a Omskem, po kterém se nakonec raduje domácí tým. Po první třetině vedl už rozdílem dvou tref, ale náskok Traktoru byl smazán v rozmezí 27. až 29. minuty. Branky Osnovina a Kapustina v závěru druhé třetiny však dvoubrankové vedení domácím vrátily. Ve třetí třetině udělal brankář Garipov chybu v rozehrávce, kterou dvojice Tolčinskij – Jakupov dokázala potrestat rychlou a gólovou kombinací. V závěru třetí části si šel na trestnou lavici sednout Lukáš Sedlák. Hosté si vytvořili obrovský tlak, ale Garipov své předchozí zaváhání dostatečně napravil parádními zásahy. Díky němu tak Čeljabinsk zvítězil po normální hrací době 4:3.

59:57
    Emil Garipov předvedl další fantastické zásahy, teď už to domácí ubrání. Dnes si připíší dva body oni.

59:42
    Tlak hostů je obrovský, ale domácí gólman zatím odolává. Hned několikrát touš nebezpečně poskakoval na brankovišti.

59:12
    Arsenij Gricjuk střelou z pravého kruhu těsně minul svatyni domácích. Trefil jen boční síť.

58:38
    Až nyní naskakuje šestý hráč hostů na led. Omsk hraje početní výhodu šesti proti čtyřem.

58:17
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:02
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí periody. Omsk se stále před Garipovem neusadil, před chvílí se provinil ofsajdem.

57:36
    Ve středním pásmu je nyní přehuštěno. Hosté se velice obtížně dostávají do útočné zóny.

57:06
    Nahození Bailena se snažil tečovat Lukáš Sedlák. Český útočník ale neuspěl, bránu těsně minul.

56:33
    Jde vidět, že hostující střídačka už promýšlí plány na to, jak v závěru sehraje powerplay. Vasilij Děmčenko ale zatím zůstává ve svojí brance.

55:36
    Tomáš Hyka nabral puk a okamžitě s ním pádil směrem dopředu. Na útočné modré čáře však nepřihrál přesně na hokejku Těrtyšnyje.

55:14
    Dlouho se hrálo bez přerušení, ale to už nyní neplatí. Bailen nahazoval puk před bránu, avšak tam došlo k teči, která puk poslala do ochranné sítě.

54:24
    Hosté si měnili pozice v mezikruží, jenže kotouč se k nim nedostal. Další dobrá obranná práce od hráčů Čeljabinsku.

53:49
    Vjačeslav Osnovin posunul puk jen za bránu hostujícího celku. Nyní drží domácí touš dostatečně daleko od své svatyně.

52:55
    Kapustin si protáhl pobyt na ledě a znovu operoval v zóně soupeře. Nabil Kulikovi, jemuž však černá guma přeskočila čepel.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Byvalcev (Bailen, Pulkkinen), 17. Pulkkinen (Bailen), 36. Osnovin (Fatějev, Šolochov), 40. Kapustin (Jarullin) – 27. C. Knight (Gricjuk, K. Gotovec), 29. Běreglazov (Dědunov, V. Žarkov), 48. N. Jakupov (Tolčinskij)

Traktor Čeljabinsk: Garipov (Will) – Pilut, Jarullin (A), Bailen, Tělegin, Karpuchin, Kulik, Kirpičnikov – Pulkkinen, Byvalcev, S. Kalinin (C) – Hyka, L. Sedlák (A), Těrtyšnyj – Osnovin, V. A. Tkačov, V. Abramov – Kapustin, Fatějev, Šolochov.
    Avangard Omsk: Š. Hrubec (17. Vas. Děmčenko) – Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, K. Gotovec – Cehlárik, C. Knight, Tělegin – Paré, N. Jakupov, Tolčinskij (A) – Gricjuk, D. Ševčenko, Brjukvin – Dědunov, N. Komarov, V. Žarkov – Kablukov.

Rozhodčí: Soin, Odins – Šalagin, Šišlo

Diváci: 3 000