Ústí n/L – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:2 (kon.)
Slavia – Jihlava 3:7 (kon.) | Sokolov – Šumperk 2:5 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Třebíč – Kadaň 5:1 (kon.) | Prostějov – Kolín 4:2 (kon.)
AZ Havířov
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 02.10.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 7. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Budu se těšit u dalšího zápasu. (19:16:46)

AZ nakonec ani přes obrovský tlak v závěru zápasu nedokázal vyrovnat. Snížení ve třetí třetině trefil pouze LUKÁŠ BENDÁŘ. Rysi si tak z venkovního zápasu odváží další tři body. Naopak AZ na svou první letošní výhru za 3 body čeká.

59:48
    Doktorova střela zblokována

59:28
    Dostálek v obrovské šanci minul bránu!

Oddechový čas pro domácí.

59:09
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikuláš Zbořil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:06
    Přes celé hřiště to teď zkoušel Blaško. Bránu minul jen o centimetry!

58:44
    AZ odvolává gólmana!

58:39
    Doktorova střela pouze zblokována. Nálsedně se ale nepovedla rozehrávka Zbořilovi a je z toho icing

57:39
    Frýdek už pouze posouvá puky do střední třetiny.

56:45
    AZ rozehrává zpoza vlastní branky

55:49
    Hudečkova prudká rána z úhlu skončila jen v náručí brankáře

55:10
    AZ je teď v euforii, ale velké zmatky před Foltánem nevyužili! Rysi vyhazují na zakázané uvolnění
    54:07 Lukáš BEDNÁŘ - 2:3

54:07
    Dvě sekundy před koncem přesilovky se AZ přece jen prosazuje. LUKÁŠ BEDNÁŘ se střelu opět snažil skrýt střelu za obránce a tentokrát i s přispěním jednoho z bránících hráčů dostal kotouč do brány!

53:36
    Situace se opakuje. Doktorova přihrávka opět nepovedená.

52:38
    Doktorova přihrávka byla zblokována a hosté se osvobozují.

52:14
    Bednářova skrytá střela míjí bránu

52:09
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikuláš Zbořil – 2 min., nedovolené bránění).

51:10
    Přečíslení 3 na 2 hosté využít nedokázali. Ciura trefil jednoho z bránících hráčů.

50:18
    Korim se ocitl v dobré palebné pozici. Rána golfákem byla ovšem nepřesná

49:40
    Obě mužstva jsou v plném počtu

49:17
    Doktorova skrytá střela jen těsně minula bránu.

47:39
    Hru ve 4 na obou stranách lépe zahájili domácí. Lytvynov pálil z mezikruží pouze doprostřed brány.

47:23
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Teper – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Bambula – 2 min., hrubost).

46:58
    Ihned po vhazování střílel Dostálek. Foltán vyráží za bránu.

46:47
    Doktor byl teď podle fanoušků faulován. Rozhodčí ale nepískal. Následná Rašnerova střela končí v lapačce brankáře.

45:34
    Po delší době se v útočném pásmu usadili Rysi. Martynkovu nabídku na teč ale nikdo nevyužil.

44:35
    Lytvynov dobře zavezl puk do útočné třetiny. Zpětná přihrávka byla ale velmi nepřesná.

43:50
    Po vhazování byla kombinace AZ daleko lepší. Foltán vyrážel hned dva pokusy. Nakonec je hra přerušena pro posunutí brány.

43:17
    AZ si dlouho přihrával v útočné třetině. Nakonec je z toho jen slabá střela Bednáře.

42:31
    Rašner vypálil ostrou ránu od modré. Foltán opět vyráží levým betonem

42:18
    Ciura hned v úvodu přesilovky obětavě zablokoval střelu

42:01
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Alan Lyszczarczyk – 2 min., příliš mnoho hráčů).

41:31
    Bednář vypálil z levého kruhu. Foltán vyráží betonem

40:30
    Hosté se osvobozují.

40:01

Hráči už jsou připraveni na ledové ploše. AZ bude mít k dispozici více než minutu a půl početní výhody

Druhá třetina přinesla spoustu zajímavých akcí na obou stranách. Gólově se prosadit dokázali však pouze hosté. Nejprve se z přesilovky trefil LYSZCZARCZYK. Poté dokázal Fučíka překonat ještě Krenželok, který zrovna opouštěl trestnou lavici. Ke konci zápasu se ale k dvěma obrovským šancím dostal AZ, ani jedna nebyla ale využita. Domácí tak prohrávají po dvou třetinách 3:1 a mají už jen 20 minut na to ze zápasem něco udělat. Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

40:00

39:38
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Michal Matiaško – 2 min., hákování).

39:30
    Bambula se dostal v mezikruží k odraženém kotouči. Foltán předvedl opět výborný zákrok!

39:17
    Lytvynov netradičně jako obránce tečoval puk před bránou. Bohužel mířili příliš vysoko.

38:45
    Dostálek se řítil po chybě hostující střídačky zcela sám na Foltána. Forhandový blafák ale nedokázal zasunout pod beton gólmana!

37:40
    AZ dlouho váhá s rozehrávkou. Dopředu se vydal až Pechanec.

36:28
    Pas zkoušel obejít dva protihráče. Teper ho výborně odstavil tělem.

35:49
    Lyszczarczyk měl na zádech dva protihráče i přesto dokázala vystřelit pod horní tyč. Fučík skvěle vytěsnil ramenem!

35:00
    Bednářovo nahození nebylo ani zdaleka dobré a domácí se sami vyhání ze třetiny
    33:22 Daniel KRENŽELOK - 1:3

33:22
    Přímo z trestné lavice se nabruslil DANIEL KRENŽELOK na krásnou přihrávku Tepera. V samostatném úniku s dávkou štěstí překonal Fučíka.

32:07
    Ciura střelou švihem vyzkoušel Fučíka, ten si s ní dokázal poradit.

31:45
    AZ naváží puk do útočné třetiny při hře 4 na 4.

31:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Daniel Krenželok – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Šimon Kratochvil – 2 min., hrubost).

31:13
    Havířov se udržel v útočném pásmu i po přesilovce. Vážnější příležitost z toho ale nebyla.

30:28
    Frýdek drží puk daleko od svojí brány.

29:40
    Peterek mohl vyvést kotouč po nepřesné rozehře AZ na modré čáře.

29:24
    Bednářova střela ztečovaná do ochranné sítě

29:08
    Domácím se teď nelíbí aktuální situace, jelikož hosté podle nich schválně posunuli bránu po střele Kratochvíla.

28:58
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Teper – 2 min., podrážení).

28:53
    Hudeček se dostal ve výhodě k výborné pozici, ale vypálil jen doprostřed brány!

28:40
    Doktor se krásně proháčkoval do třetiny, ovšem jeho přihrávka byla nepřesná.

27:30
    Frýdek mačká Havířov jejich třetině. AZ nakonec vyhazuje do střední třetiny.

26:38
    K osamocenému Szturcovi se se štěstím odrazil kotouč, ten ale v tváří tvář brankáři neuspěl!

25:58
    V útoku opět Rysi. Nahození Bartoše mohl dorazit ze slibné pozice Blaško ale puk promáchl.
    25:11 Alan LYSZCZARCZYK - 1:2

25:11
    Frýdek Místek se z přesilové hry dokázal prosadit. Lyszczarczyk vypálil od modré čáry a puk se nešťastně odrazil od obou tyčí až do brány.

24:44
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Pechanec – 2 min., podrážení).

24:30
    Frýdeckomístecká první formace konečně dokázala zatlačit na domácí. Fučík dokonce přišel o hokejku. K vážnější střele se ale hosté nedostali.

24:06
    Rysům se stále nedaří založit lepší útok

23:07
    Havířov se dostal do tlaku. Střelu Rašnera vyrazil Foltán špičkou brusle

22:10
    Havířovská třetí formace dobrým presinkem získala puk v útočné třetině.

20:45
    Bambula vyzkoušel pozornost brankáře Foltána, ten ale neměl větší problémy.

20:30
    Hosté se ihned ujímají útočného pásma.

Právě začala druhá třetina

Zpočátku zápasu byl AZ lepší a domácí Kunc nastřelil tyč. V polovině první třetiny se Havířov dostal do vedení, když JAKUB DOKTOR využil přesilovou hru. Od této chvíli převzali iniciativu hosté. První vážnou šanci Rysů Fučík vychytal. Na šikovnou střelu ROMANA SZTURCE už byl ovšem krátký. Po první třetině tak panuje vyrovnaný stav 1:1.

20:00

19:55
    Pechanec vyzval z poza branky Bednáře k zakončení, ten z levého kruhu prudkou střelou míjí branku.

18:55
    Hosté jsou od vyrovnávací branky aktivnější, AZ je místy pod tlakem.

17:53
    Nepřesná rozehra domácích, je jim pískám icing.

17:20
    Hosté šli na 2 na 1, Fučík zlikvidoval střelu Matiaška i dorážku Komorskiho.

16:55
    Foltán teď na poslední chvíli vyrazil rychlou havířovskou střelu, poté pískán icing hostů.

16:44
    Vhazování v havířovském útočném pásmu.

16:32
    Ciurova srřela od modré minula horní tyčku.

15:39
    Buly před Foltánovou brankou.

15:14
    Hosté jsou nyní více na puku, Szturcova střela z mezikruží minula horní rúžek.

Už ale odjíždí sám na střídačku a tak budeme pokračovat v zápase.

13:45
    Domácí kapitán Maruna byl zasažen zezadu do krku pukem, hra přerušena.

13:38
    Hosté se usadili v útočném pásmu, vyplynula z toho střela Matiaška, kterou vyráží Fučík do ochranné sítě.

12:58
    Bednářova střela zlevé strany minula vzdálenější tyč branky Rysů.
    12:11 Roman SZTURC - 1:1

12:11
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A máme tu vyrovnáno. ROMAN SZTURC se prosadil opakovanou dorážkou na brankovišti. Asistence: David Bartoš.

10:35
    Skvělý Fučík teď vychytal na brankové čáře první střelu i dorážkovou šanci Matiaška.
    09:25 Jakub DOKTOR - 1:0

09:25
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ přesilovku využívá, když JAKUB DOKTOR poslal z levého kruhu po ledě milimetrově přesnou střelu ke vzdálenější tyči. Asistence David Chroboček a Dominik Pas.

09:05
    Puk mimo led, buly na hostující modré.

08:28
    Hudeček z pravého kruhu nemířil přesně, puk následně opustil pásmo. Úleva pro bránící čtveřici.

08:12
    Doktorova střela sražena do rohu, AZ pokračuje v útočném pásmu.

07:52

07:33
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rostislav Martynek – 2 min., sekání).

07:21
    Bednář vyzval k zakončení v gólovce Bambulu, ten Foltána nepropálil.

06:40
    Náznak hostující šance končí bez střely, chvíli poté je Rysům pískán ofsajd.

06:13
    Dostálek to na Foltána zlkusil po vyjetí z rohu, ale neuspěl.

05:18
    AZ byl dlouho usazen v útočném pásmu, Kunc si vybruslil na střed ke střele a trefil tyč!

04:33
    Hostující Michálek tvrdě naražen na mantinel, je bez helmy a tak musí odjet na střídačku.

03:30
    Bambula zavezl puk do útočné třetiny, ale jeho přihrávkovou nabídku nikdo ze spoluhráčů nevyužil.

02:57
    Teď musel slovenský brankář lapit prudkou střelu Doktora z levého kruhu.

02:49
    Dostálek tečuje Chrobočkovo nahození, Foltán vyráží.

02:27
    Foltán raději ukryl nahozený puk před dotírajícím Hudečkem.

02:10
    Hostům pískan icinng, ale po korekci se vhazuje ve středovém kruhu.

01:48
    Teď ale pálil Peterek prudce avšak nad Fučíkovu branku.

01:22
    AZ je v úvodu více na puku, hosté se převážně brání.

00:31
    První střelu zápasu vyslal z levého kruhu Dostálek, Foltán puk neudržel, ale obránci jej uklidili do bezpečí.

00:01

AZ nevstoupil do sezóny vůbec dobře a po šesti kolech mají na svém kontě pouze dva body po výhře ze Sokolova. Domácí trápí zejména defenzíva. Po Kadani a právě Frýdku jsou v tomto ohledu nejhorším tým soutěže. V brance Havířova se vystřídali již tři brankáři, ale v posledních kolech se v bráně možná překvapivě usadil mladý Štipčák. V ofenzívě táhne mužstvo zejména dvojice Hudeček + Dostálek, kteří si shodně zaznamenali 4 góly a 4 asistence.

Frýdek Místek na tom není v porovnání s Havířovem o moc lépe a v tabulce mají zatím zapsáno 5 bodů. Jediné tříbodové vítězství v sezóně si ale připsali Rysi na venkovním kluzišti v Prostějově. Směrem dopředu táhne tým polská dvojice Komorski (4+2) a Lyszczarczyk (2+4). 4 góly si letos zapsal také Szturc, který loni právě v Havířově působil.

Vzájemné zápasy v minulé sezóně vyzněly lépe pro Frýdek Místek. Rysi dokázali zvítězit ve 3 zápasech. Havířov svou jedinou výhru zaznamenal v domácí aréně. Nadcházející zápas v Gascontrol Aréně bude nejspíše opět velmi vyrovnaný. Mírným favoritem jsou ovšem domácí.

Sedmé kolo Chance ligy je tady a já pro Vás budu komentovat utkání mezi domácím AZ Heimstaden Havířov a nedalekým HC Frýdek Místek

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Piskoř

Branky a nahrávky: 10. J. Doktor (Chroboček, Paś), 55. L. Bednář (Lytvynov, Š. Kratochvil) – 13. R. Szturc (David Bartoš), 26. Lyszczarczyk (Teper, Martynek), 34. D. Krenželok (Teper, Zbořil)

AZ Havířov: Fučík (Štipčák) – Chroboček, Rašner, Lytvynov, Korím, Valenta, M. Hlaváč, T. Pastor – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – Bambula, Pechanec, L. Bednář – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Kunc, Maruna (C), Mrva.
    HC Frýdek-Místek: Foltán (Šimboch) – J. Michálek, Zbořil, Teper, Ciura, Matyáš, D. Krenželok, Z. Malík, J. Adámek – Lyszczarczyk, David Bartoš, R. Szturc – Martynek (A), Peterek, Christov (C) – Matiaško, Komorski, Klimša – Čmiel, Ján Blaško.

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Konvička, Hranoš