Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 2:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:2 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Salzburg – Havířov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Sparta 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Slavia Praha
Sobota 02.10.2021, 13:00 • enteria arena • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobré dopoledne z Pardubic.

Deváté kolo juniorské extraligy nabídne souboj devátých Pardubic a sedmnácté Slavie. Východočeši mají na kontě dvanáct bodů, Slavia pouhé tři.

Svěřenci trenéra Jiřího Malinského mají na kontě shodně čtyři výhry a čtyři porážky. V minulém zápase si vyšlápli na Jihlavu, kterou hlavně díky povedené první třetině porazili 5:1. Nejproduktivnějším hráčem Dynama je s deseti body Daniel Herčík.

Slavia se zatím v letošním ročníku trápí. Po sedmi odehraných zápasech stále čeká na první výhru za tři body. Ta nepřišla ani v minulém kole, kde sešívaní nestačili na Hradec Králové a prohráli 1:3. V produktivitě Slavie nenajdeme žádného hráče, který by svým bodovým příspěvkem vyčníval nad ostatními, což ukazuje také to, že nejvíce bodů (3) má společně se svými čtyřmi spoluhráči Šimon Slavíček, který zatím odehrál pouze jedno utkání.

HC Dynamo Pardubice: Kadlc (Borovička) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Kaplan

HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Jokl

Rozhodčí: Mejzlík – Rampír, Štěrba.

00:01

04:23
    Dynamo drží Slavii v obranném pásmu, ke střele však snaha Východočechů nevede.

05:44
    Dynamo je stále aktivnější na kotouči. Slavia ale dobře brání všechny pokusy o nebezpečnější útok.

06:56
    Pittr drží kotouč po nahození Pavlíka.

07:22
    Velkou šanci na otevření skóre měla Slavia! Kadlc musel zasahovat lapačkou.

08:17
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tichý – 2 min., nedovolené bránění).

08:30
    Dynamu se podařilo usadit se v pásmu.

9:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubicím se podařilo využít přesilovku. Chabada našel na pravém kruhu zcela volného ROBINA KAPLANA, který střelou z první překonal Pittra nad vyrážečku. Asistence: Ondřej Chabada, Daniel Herčík.

10:40
    Důležitý zákrok teď vytáhl Pittr proti střele Costy z předbrankového prostoru.

10:55
    Dynamo je aktivnější a stále obstřeluje Pittra, ten momentálně drží Slavii.

12:21
    Zakázané uvolnění přesune hru opět před branku Slavie.

12:45
    Pittr teď neviděl Tvrdíkovu střelu od modré, která polítla jen těsně vedle levé tyče.

13:42
    Po delší době si připisuje zákrok také Kadlc. Nahození od modré čáry ale nenadělalo vysokému brankáři Dynama žádné problémy.

14:16
    Slavia teď vyrovnala hru, Dynamo je ale důraznější v osobních soubojích a nepouští Pražany k nebezpečnějším střelám.

15:02
    Joklova střela přeš obránce skončila pouze v lapačce Kadlce.

15:44
    První nebezpečnější střela také na straně Slavie. Labuzík se zjevil sám na pravém kruhu, odkud pouze vyprášil betony Kadlce.

16:40
    Dynamo teď přestalo hrát a je to Slavia, která momentálně určuje tempo hry. Další těžký zákrok si musel pardubický brankář připsat proti střele Štrombacha.

18:36
    Po delší době zahrozilo také Dynamo. Pittr pouze vyrazil nahození Nedelky k Pavíkovi, který však dorážku netrefil ideálně.

20:00

V první polovině úvodní třetiny byly aktivnější Pardubice, které šly zaslouženě do vedení, když se v desáté minutě prosadil přesnou střelou v přesilové hře Kaplan. Následně se hra vyrovnala a nebezpečné střely měli na hokejkách také hráči Slavie.

Druhá třetina začne přibližně v 13:45.

20:01

20:15
    Hned v úvodu druhé třetiny zahrozilo Dynamo, blízko gólu byl Lichtag, který však netrefil Štetkovu přihrávku.

22:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Míšek – 2 min., podrážení).

22:37
    Stejně jako v první třetině to zkoušel z pravé strany Kaplan. Tentokrát Pittr dokázal zasáhnout a ukrýt puk ve výstroji.

23:14
    Dynamo je celou dobu usazené v útočném pásmu, Pittr zatím odolává.

24:07

24:44
    Nedelkovo nahození od modré čáry končí v lapačce brankáře Slavie.

26:02
    Nepřesnou rozehrávku Dynama zachytil Stejskal, kterému se ale nepodařilo založit útok a puk končí za brankou Pardubic.

26:51
    Dynamo zaslouženě odskakuje do dvoubrankového vedení. ADAM NEDELKA prostřelil chumel hráčů před brankou střelou od modré čáry. Asistence: Kale Costa.

27:54
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Herčík – 2 min., sekání).

28:06
    Kadlc kryje nahození Hrdličky od modré čáry.

28:39
    Slavii utíká puk do středního pásma. Pražanům se zatím nedaří sestavit přesilovku.

29:54

30:15
    Slavia teď kombinuje v útočném pásmu, ke střele však snaha šešívaných nevede.

31:03
    Kadlc si při rozehrávce nerozuměl se spoluhráči a puk je tak opět na hokejkách Slavie.

32:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavie po chybě v rozehrávce Dynama snižuje. Tvrdík chyboval, čehož využil TOMÁŠ LABUZÍK, který v úniku překonal Kadlce střelou na vyrážečku. Bez asistence.

33:46
    Pittr si po delší době připisuje těžký zákrok proti střele z pravé strany,

34:15
    Další šance Pardubic. Tentokrát musel Pittr likvidovat dorážku Kaplana.

37:00
    Svoji šikovnost teď ukázal pardubický obránce Chabada, který obešel tři protihráče a následně i vystřelil, avšak nepřesně.

38:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Štetka – 2 min., krosček).

38:55
    Klattova střela od modré čáry byla sražena jen těsně mimo Kadlcovu branku.

39:58
    V posledních vteřinách druhé třetiny se Slavii daří vyrovnat a využít přesilovku. DOMINIK NĚMEČEK překvapil Kadlce střelou na vyrážečku a tým trenéra Pavla Rohlíka slaví. Asistence: Jakub Hofmann, Jan Matuška.

40:00

Ačkoli to dlouho vypadalo, že zápas bude kompletně v režii Dynama, Slavia dokázala srovnat. Na druhý gól Dynama nejdříve navázal Labuzík a vteřinu před koncem druhé třetiny vyrovnal přesnou střelou Němeček.

Třetí třetina začne přibližně v 14:30.

40:01

40:55
    Kale Costa hned ze začátku třetí třetiny zahrozil a mohl vrátit vedení opět na stranu Dynama. Průnik mladého pardubického útočníka zastavil až na brankové čáře Pittr.

42:45
    Další důležitý zákrok Pittera, který vytáhl střelu Costy i následnou dorážku Hebka.

44:00
    Lichtagovu střelu z pravé strany ukryl Pittr ve výstroji. Dynamo je ve třetí třetině daleko aktivnější než Slavie.

45:10
    Další velká šance Dynama! Kale Costa dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a jeho střelu zastavila až lapačka Pittra.

47:50
    Slavie otáčí vývoj zápasu! Ačkoli to vypadalo, že to bude Dynamo, kdo půjde do vedení, je to právě naopak. LUKÁŠ STRNAD dostal křížnou přihrávku na levý kruh a zamířil přesně do levé šibenice. Asistence: Jakub Hofmann, Jiří Stejskal.

48:22
    Adam Nedelka napřáhl na modré čáře a málem trefil spoluhráče Pavola Štetku do hlavy. Slovenský útočník Dynama stihl na poslední chvíli uhnout.

50:22
    Hra je teď plná nepřesností a ani jednomu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

51:09
    Zakázané uvolnění Slavie.

51:18
    Hned po buly se dostal do zakončení Pavlík. Pittr jeho nepovedenou střelu přikryl lapačkou.

51:42
    Další důležitý zákrok Pittra! Robin Kaplan zakončoval po pěkné kombinaci Dynama z pravé strany, brankář Slavie se stihl včas přesunout a lapit střelu.

53:04
    Dynamo je stále usazené v útočném pásmu. Všechny šance Východočechů ale likviduje dnes skvěle chytající Pittr.

53:04
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Nemeček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Herčík – 2 min., hrubost).

55:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:45
    Dynamo stupňuje svůj tlak a snaží se střílet ze všech pozic.

57:12
    Momentálně se však Dynamu nedaří usadit v útočném pásmu a Slavii se daří držet hru daleko od svého brankáře.

59:00
    Probíha poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Slavia vyhrazuje. Dynamo se stále neodhodlalo ke hře bez brankáře.

59:58
    Nakonec se trenéři Dynama rozhodli odvolat brankáře a to Slavia trestá. O první tříbodové výhře šešívaných v sezóně rozhoduje trefou do prázdné brány LUKÁŠ STRNAD. Asistence: Adam Klatt.

Slavie nakonec ve třetí třetině dokázala otočit zápas v Pardubicích a připisuje si první plnohodnotnou výhru v sezóně.
    Do vedení šlo v první třetině zásluhou Kaplana Dynamo a na rozdíl dvou branek poté zvýšil Nedelka. Poté už se prosazovala pouze Slavia. Kadlce v brance Pardubic postupně překonali Labuzík, Němeček a Strnad, který následně pečetil výhru Slavie i trefou do prázdné branky. (15:06:37)

Filip Matoušek

Branky a nahrávky: 10. Kaplan (Chabada, Herčík), 27. Nedelka (Costa) – 33. Labuzík, 40. Němeček (Hofmann, Matuška), 48. Strnad (Hofmann, Stejskal), 60. Strnad (Klatt)

HC Dynamo Pardubice: Kadlc (Borovička) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Kaplan

Rozhodčí: Mejzlík – Rampír, Štěrba