Buffalo – Pittsburgh 1:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 7:1 (kon.) | Florida – Dallas 6:3 (kon.)
Tampa – Carolina 8:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 7:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:6 (kon.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:0 (kon.) | Seattle – Edmonton 2:1 (po pr.)

Zblokované střely 18:9 (06:36:39)

Vegas Golden Knights vyhrávají tento přípravný zápas 4:0. Ve velmi dobrém světle se předvedli Brossoit a Miromanov. Hostující celek se ani jednou nedokázal prosadit.

Tři hvězdy utkání
    1. Laurent Brossoit (VEG)
    38 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    2. Danill Miromanov (VEG) 2+0
    3. William Karlsson (VEG) 1+1

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Laurent Brossoit (VEG) – 38 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Calcin Petersen (LAK) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 60:00

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:40
    Puk mají hosté, kteří ví, že v tomto zápase už šanci na výhru nemají.

58:16
    Domácí se nyní dostali do útočného pásma, kde chtějí odehrát co nejvíce zbývajícího času v tomto zápase.

57:46
    27:37, tak vypadá statistika střel na branku.

57:10
    Kopitar a Brown kombinovali v ú točném pásmu, k zakončení se ani jeden z nich nedostal.

56:40
    Doughty má puk za svou brankou, jeho tým se rychle dostal do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná. Následně už domácí brankář v pohodě zasáhl.

56:00
    Dostáváme do finální fáze hry ve třetí třetině. Brankář Vegas rozehrává za svou brankou, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

55:50
    Ofsajd překazil akci Los Angeles. Komerční přestávka v závěru třetí třetiny.

55:30

54:41
    Golden Knights se nyní dostali do situace dva na jednoho při vlastním oslabení, ale rána končí vedle.

54:20
    Vegas nyní dokázalo vyhodit přes všechny čáry.

54:13
    Andersson autorem další tvrdé rány od modré čáry, jeho pokus tak tak kryl domácí brankář.

54:01
    Brossoit si tak tak dokázal poradit se střelou soupeře. Z hranice brankoviště pálil Arvidsson.

53:36
    Přesilovku si nyní zahraje hostující celek, který se zatím v tomto zápase prosadit nedokázal.

53:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Peter DiLiberatore – 2 min., sekání).

53:10
    Petersen má na svém kontě další zákrok, Dadonov jej nedokázal překonat.

52:45
    Brossoit musel zasahovat proti střele soupeře, Vilardi to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

52:12
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají opticky domácí hokejisté, kteří výsledkově zápas kontrolují.

51:41
    Los Angeles rozehrává od své branky, ale ve střední třetině nedokázali překonat hráče Vegas, a tak akce končí.

50:33
    Dva na dva nyní postupovali domácí, ale nedokázali vystřelit. Následně se hosté dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:22
    Stadionem obíhá mexická vlna, což na NHL není rozhodně zvykem, ale fanoušci se zde na Stripu v Las Vegas hokejem baví.

48:38
    Vegas pokračuje v aktivně hře, ale bleskový protiútok vedl Brown. Jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit ramenem.
    46:40 Danill MIROMANOV - 4:0

46:40
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Tak to byla nádherná akce, kterou předvedl DANILL MIROMANOV. Zpracoval si puk, poradil si s obránci, udělal kličku brankáři a podél brankové čáry vedl puk, a pak zakončoval za záda brankáře. Třetí gól tohoto hráče ve dvou dnech a druhý dnes. Pohledná akce. Asistence: Reilly Smith.

45:18
    Petersen po rychlém domácím přenesení hry kryje runu, kterou vyslal Jonas Rondbjerg.

45:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.

44:01
    Po bleskové domácí akci pálil Dadonov, na jehož pokus ale brankář Kings viděl a v pohodě vyrazil puk.

43:30
    Mikey Anderson se dostal do útočného pásma, ale vypálit na domácí branku nedokázal. Obrana Vegas si počínala dobře.

42:47
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry, která se musí líbit zejména domácím fanouškům.

42:17
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Domácí se musí bránit, Clague pálil nepřesně.

41:22
    Los Angeles se nyní dostalo do útočného pásma, kde se pokoušelo něco vymyslet, ale k zakončení se hosté nedostali.
    40:30 William KARLSSON - 3:0

40:30
    Velmi dobrý vstup Vegas do třetí třetiny, v její první minutě se po bleskové akci prosazuje rozjetý WILLIAM KARLSSON. Asistence: Alex Pietrangelo a Reilly Smith.

40:01

Jednu branku jsme viděli ve druhé třetině, v přesilovce pálil přesně Martinez, díky jehož zásahu vedou domácí 2:0.

40:00

39:34
    Brossoit má na svém kontě další zákrok, Brown se dostal ke střele od mantinelu. Domácí brankář si dokázal poradit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Zakázané uvolnění Vegas.

38:26
    Martinez uklidnil domácí rozehrávku a rychle se pokouší rozehrávat od své branky. Následně se Kings znovu dostali k puku.

38:09
    Andersson si sjel před branku, kde čekal na přihrávku, ale puk se k němu nedostal. Následně však dokázal vypálit a brankář Vegas kryje puk.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí hokejisté jsou nyní pasivnější a musí se bránit aktivní hře soupeře.

36:43
    William Carrier se propracoval po rychlé akci spoluhráčů do zakončení, ale jeho pokus kryje připravený brankář Kings.

36:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

36:20
    Znovu kryje kotouč domácí brankář. Sice nemá mnoho práce, ale když už, tak mají hosté velké šance. Komerční přestávka.

35:38
    Los Angeles hraje aktivně, Moore zakončoval z bezprostřední blízkosti a Brossoit předvedl další důležitý zákrok v tomto zápase. Mnoho práce nemá.

34:46
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Los Angeles.

34:14
    Momentálně sledujeme poněkud méně atraktivní pasáž hry z pohledu fanoušků.

33:45
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Domácí obrana si dokázala poradit.

32:38

32:18
    Marchessault dostal výbornou přihrávku, ale jeho rána končí vedle. Následně od modré čáry minul i jeho spoluhráč.

31:50
    Kings znovu dostali puk až za branku soupeře, Vegas tedy rozehrává od své branky.

31:34
    To se podařilo až nyní a Los Angeles rychle vyhazuje.

31:20
    Vegas kombinuje v útočném pásmu a hosté se tak tak brání, nemohou se dostat k puku.

30:40
    Přesilovku znovu hrají domácí. Musí ale o útočné pásmo bojovat.

30:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Vladimir Tkačev – 2 min., sekání).

30:13
    Komerční přestávka poté, co kryje puk domácí brankář.
    29:46 Alec MARTINEZ - 2:0

29:46
    Rána z první a gól. Vegas se dostává do dvoubrankového vedení. Po rychlé přesilovkové kombinaci se prosazuje ránou bez přípravy ALEC MARTINEZ. Pietrangelo mu připravil výborně puk a domácí zkušený hráč zakončit tak, jak je u něj zvykem. Asistence: Alex Pietrangelo a Jonathan Marchessault.

29:28
    Marchessault pálil od modré čáry, jeho rána jen prolétla okolo branky.

29:00
    Pacioretty dobře pálil, ale jeho pokus v pohodě vyrazil před sebe hostující brankář, a pak si už poradila obrana.

28:40
    Vegas kombinuje v útočném pásmu, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

28:12
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který se může pokusit přidat druhou branku v zápase.

28:07
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kale Clague – 2 min., držení).

27:23
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hokejisté Los Angeles rozehrávají od své branky a pokouší se něco vymyslet.

26:30
    Komerční přestávka.

26:13
    Sledujeme rychlou pasáž hry, která se zbytečně nepřerušuje, mnoho šancí však k vidění není.

25:46
    Stephenson to zkoušel individuálně v útočném pásmu, následně mu spoluhráči pomohli. Rána od modré čáry byla zblokovaná brankářem.

24:50
    Mikey Andersson se dostal do zakončení. Jeho rána byla obráncem Vegas zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.

24:11
    Marchessault neměl komu přihrát, a tak to v útočném pásmu zkoušel individuálně proti soupeři. Prosadit se nedokázal.

23:40
    Dugan se pokoušel o střelu, ale poskakující puk nedokázal trefit podle představ.

23:30
    Domácí Carrier se dostal do zakončení, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale puk končí vedle branky. Byla to rána na vzdálenější tyč.

22:50
    Grundström se dostal do zakončení, jeho tvrdou ránu v pohodě kryje brankář Vegas. Vhazovat se bude před jeho brankou.

22:20
    Nolan Patrick se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná ještě dříve, než puk dojel k brance.

21:37
    Puk je za brankou Vegas, Brossoit rychle rozehrává, puk skončil až na u branky na druhé straně. Ve druhé třetině na nějakou výraznější šanci čekáme.

21:10
    Vegas hraje v plném počtu.

20:30
    Kopitar a Doughty kombinovali v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná. Následnou dorážku vyrazil brankář.

20:11
    Znovu vstoupili hosté aktivně do třetiny, nyní mají možnost přesilové hry.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny pro hostující celek.

20:01

Las Vegas je městem takřka neomezených možností a žádosti o roku se letos poprvé vrací do T-Mobile Arena. Jedna taková žádost proběhla o první přestávka a snoubenka řekla svému milému ano.

Miromanov je autorem zajím jediné branky v tomto zápase, po první třetině vede Las Vegas v domácím prostředí 1:0.

20:00

19:30
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

19:10
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Peter DiLiberatore – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

18:46
    Brankář Kings rozehrává od své branky, jeho spoluhráči před malou chvílí střídali. To už byla oznámena poslední minuta hry v úvodní třetině.

18:05
    Utkání bude po komerční přestávce pokračovat.

18:00
    Rána Los Angeles od modré čáry byla zblokovaná. Následnou ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

17:40
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky zde na Stripu v Las Vegas bavit.

16:42
    Brossoit zneškodnil výborně dvě střely soupeře. Mikey Andersson nedokázal skórovat a neuspěl ani jeho spoluhráč z dorážky. Domácí brankář své kolegy podržel.

16:23
    Nolan Patrick obkroužil branku a rychle se bekhendem pokoušel zakončovat. Puk však končí vedle.

16:00
    Los Angeles během první přesilovky vyslalo na branku jedinou střelou.

15:59

15:28
    Andersson kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, následně se Vilardi pokoušel dostat k puku, ale neuspěl.

15:08
    Hosté se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Domácí brankář proti střel zasahovat maskou.

13:59
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., krosček).

13:48
    Následně si Vegas vypracovalo další šanci, ale ani tento pokus nekončí brankou.

13:21
    Další zajímavá šance pro domácí, Pacioretty ale nedokázal překonat brankáře střelou na lapačku.

11:56
    Arvidsson se dostal do zakončení, ale neuspěl jako podobně Kopitar o několik vteřin později. Domácí obrana si dokázala poradit.

11:39
    Sledujeme aktivní hru Vegas, které se pokouší navýšit své vedení v tomto zápase.
    09:29 Danill MIROMANOV - 1:0

09:29
    Domácí celek se dostává do vedení, ve druhém zápase v řadě se prosazuje DANILL MIROMANOV. Tentokrát po rychlé akci spoluhráčů dokázal prostřelit brankáře soupeře bekhendovou střelou z mezikruží. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson.

08:31
    Kupari hlídkoval před domácí brankou, čekal, zda mu spoluhráči přenechají kotouč. Nakonec se tak nestalo a i s tím to útokem si obrana Vegas poradila.

07:37
    Stephenson vyhrál buly v obranném pásmu, rychle tak domácí dostlali hru před branku soupeře. Vegas vypálit nedokázalo.

07:27
    Kings dobře tečovali ránu od modré čáry před brankou, ale brankář Vegas byl připravený. Následně Golden Knights odehráli na zakázané uvolnění.

06:48
    DiLiberatore vybojoval kotouč v obranném pásmu a se spoluhráči rychle otočil směr hry. Do šance se domácí hokejisté nyní dostat nedokázali.

06:30
    Hokejisté Los Angeles jsou v úvodu zápasu aktivnější, snadněji se dostávají do útočného pásma. Brossoit musel po rychlé akci zasahovat a kotouč ukryl do rukavice. Hra je přerušená. Komerční přestávka.

05:45
    Po dramatické první minutě sledujeme tempo hry odpovídající klasickému přípravnému zápasu.

05:14
    Pietrangelo otočil směr hry, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře Los Angeles.

04:25
    Oba týmy si vypracovaly střeleckou pozici, ale obě střely byly obránci dobře zblokované.

03:48
    Brossoit musel za svou branku, kde rozehrával. Následná rána Kings od modré čáry byla zblokovaná. Domácí dostali hru do středního a následně útočného pásma.

03:18
    Kopitar byl v souboji s domácím Marchessaultem. Hráč Vegas přišel o hokejku, ale soupeř toho využít nedokázal.

02:48
    Kopitar se dostával do útočného pásma, ale přes domácí dobře postavenou obranu neprošel. Na tohoto hráče si Vegas musí dávat pozor.

02:20
    Los Angeles rozehrává od své branky, následně puk na chvilku získali domácí. Rychlou akci však nezakončili.

01:45
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Janmark to zkoušel individuálně, ale Kings ho nenechali zakončit. Směr hry se ale rychle otáčí.

01:00
    Pacioretty hledal spoluhráče před brankou spoluhráče, přihrávka ale byla nepřesná.

00:46
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Vegas.

00:30
    Obrovskou šanci měli hosté, Viktor Arvidsson se dostal do brejku, ale brankáře Vegas prostřelit nedokázal.

00:10
    Utkání začalo a hosté se jako první dostali do útočného pásma, na branku však vystřelit nedokázali.

00:01

Vegas Golden Knights: Brossoit (Thompson) – Martinez, Pietrangelo, Hague, Miromanov, DiLiberatore, Pachal – Marchessault, Karlsson, Smith – Pacioretty, Patrick, Dadonov – Carrie, Stephenson, Janmark – Rondbjerg, Leschyshyn. Dugan

Los Angeles Kings: Petersen (Sparks) – Määttä, Bjomfot, Doughty, Anderson, Clague, Strand – Kopitar, Moore, Vilardi, Andersson, Tkačev, Brown Anderson-Dolan, Arvidsson, Byfield, Fagemo, Kupari, Grundstr§om

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Mills, Hunt.

Před samotným zápasem proběhne ještě akce, která připomene hrůzostrašný masakr, ke kterému došlo 1. října 2017. Tehdy na hudebním festivalu v Las Vegas došlo ke střelbě a následně zemřelo 58 lidí. Lze očekávat velmi emotivní události.

Poslední vzájemný zápas se odehrál mimo Kalifornii a Nevadu v sousedním Utahu. Hrálo se ve městě Salt Lake City, které si sportovní fanoušci mohou pamatovat díky zimní olympiádě 2002. Pro oba kluby to byla zajímavá příležitost oslovit sportovní fanoušky mimo své domovské teritorium a podle výsledku to vyšlo lépe Los Angeles.

Vegas Golden Knights odehráli tři přípravné zápasy. Nestačilo na San Jose Sharks 2:4, porazilo Colorado Avalanche 4:3 a podlehlo Los Angeles Kings 1:3.

Los Angeles Kings odehrálo v rámci přípravny tři zápasy. Na úvod sice prohrálo s Arizonou Coyotes 1:2, ale pak porazilo San Jose Sharks 4:3 a Vegas Golden Knights 3:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Miromanov (Marchessault, Karlsson), 30. Martinez (Pietrangelo, Marchessault), 41. Karlsson (Pietrangelo, Smith), 47. Miromanov (Smith)

Los Angeles Kings: Petersen (Sparks) – Määttä, Bjomfot, Doughty, Anderson, Clague, Strand – Kopitar, Moore, Vilardi, Andersson, Tkačev, Brown Anderson-Dolan, Arvidsson, Byfield, Fagemo, Kupari, Grundström

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Mills, Hunt

Diváci: 17 542