Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:0 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Soči – Minsk 3:7 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 2:0 (kon.)

Československá stopa v zápase
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas a získávají do tabulky další body. Sledovali jsme dramatický hokej, který musel přítomné diváky bavit. Viděli celkem sedm branek a spokojenější mohou bát hráči Lokomotivu.

59:21
    Hosté mají puk za svou brankou, mnoho času už nemají.

59:01

59:01
    Barys hraje v šesti, domácí vyhodili na icing.

58:40
    Roman Starčenko vedl další akci svého celku, ale trefil jen obránce projíždějícího před brankou.

58:15
    Lokomotiv se brání tlaku soupeře, Barys hraje nyní velmi dobře. Curtis Valk pálil, ale brankář si poradil.

57:36
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Rána od modré čáry byla zblokovaná.

56:32
    Hostující celek dvakrát vyhrál buly v útočném pásmu, ale ani jednou se do střelecké pozice přes obranu nedostal.

56:08
    Lokomotiv se musí bránit tlaku soupeře, nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Barys má sice puk, ale nemůže se dostat do zakončení.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí hokejisté mají k dispozici jednobrankové vedení.
    53:29 Alexandr POLUNIN - 4:3

53:29
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté se nyní dostávají do vedení, po rychlé akci dokázal kotouč před brankou velmi dobře trefit ALEXANDR POLUNIN. Asistence: Jegor Korškov.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, zatím na nějakou výraznější šanci v této části utkání čekáme.

49:11
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:59
    Komerční přestávka.

48:43
    Hosté nyní dostali hru do útočného pásma, Kirill Savickij ovšem pálil nepřesně.

48:23
    Fanoušci vytváří příjemnou atmosféru tomuto zápasu, který je zatím nerozhodný.

46:28
    Stěpan Nikulin to zkoušel individuálně, jeho ránu zastavila obrana.

46:01
    Roman Savčenko rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma, ale následně Jacob Berglund nevypálil podle představ.

45:23
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:26
    Alexandr Polunin se dostal do šance, jeho blafák ovšem skvěle vystihl brankář a dokázal si poradit se střelou soupeře.

42:44
    Lokomotiv se pokouší dostat do útočné třetiny. Nikita Čerepanov vedl zajímavou akci, ale nedokázal vystřelit.

41:42
    Barys se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Následně je hra přerušená.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, sledujeme klidný hokej.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Hostující celek se dostal do vedení, ale domácí se rychle dokázali prosadit a vyrovnat.

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

38:34
    Jegor Šalapov pálil z bezprostřední blízkosti, ale jeho střela končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:35
    Alexej Marčenko vybojoval kotouč v útočném pásmu, rána byla zblokovaná. Následně Barys otočil směr hry.

36:45
    Maxim Osipov se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.
    35:45 Artur KAJUMOV - 3:3

35:45
    Bleskově se prosazuje domácí celek a rychle vyrovnává. Po rychlé akci se prosazuje ARTUR KAJUMOV.
    35:12 Darren DIETZ - 2:3

35:12
    Barys právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DARREN DIETZ. Asistence: Cody Kunyk a Eric Martinsson.

34:25
    Přesilovku nyní hraje hostující Barys. Jacob Berglund zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu.

34:07
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Nikulin – 2 min., držení).

32:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

31:50
    Maxim Osipov dostal hru do útočného pásma, ale jeho pokus byl hned zblokovnaý.

30:28
    Barys se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus od modré čáry byl zblokovaný.

29:55
    Maxim Osipov pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Barysu. Mnoho velkých šancí k vidění není.

29:20
    Alexej Marčenko čekal na modré čáře na přihrávku, následně pálil Denis Barancev. Jeho pokus zblokoval soupeř.

28:33
    Nikita Čerepanov rozehrává od své branky, následně se Artur Kajumov dostal do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.

28:11
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

27:13
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Georgij Ivanov se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje Joni Ortio.

26:53

26:08
    Lokomotiv se usadil v útočném pásmu, sledujeme aktivní hru domácích.

25:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění momentálně není.

24:37
    Stěpan Nikulin pálil z dobré pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

23:34
    Barys vyhazuje přes všechny čáry, domácí tedy musí rozehrávat od své branky.

22:54
    Lokomotiv hraje přesilovku, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

22:33
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Eric Martinsson – 2 min., držení).

21:42
    Jegor Korškov jel trestné střílení, ale brankáře prostřelit brankáře nedokázal.

21:42
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – trestné střílení, držení).

21:00
    Joni Ortio přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

20:31
    V poklidném tempu začala druhá třetina.

20:01

Hned čtyři branky jsme viděli v první třetině, diváci sledují atraktivní hokej, který je zatím vyrovnaný.

20:00
    18:57 Pavel KUDRJAVCEV - 2:2

18:57
    Je vyrovnáno, prosazuje se z brejku PAVEL KUDRJAVCEV. Bleskovou akci domácí dokázali proměnit.

18:23
    Barys se usadil v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do výraznějších pozic pro zakončení.

18:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., podrážení).

17:35
    Daniil Isajev přerušuje hru, kryje puk po střele, kterou vyslal Jakob Lilja.

17:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, sledujeme aktivní hru Barysu.

16:07
    Curtis Valk protečoval puk do útočného pásma, ale nedokázal přesněji najít spoluhráče. Hosté se do zakončení nedostali.

15:51
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

15:51

15:30
    Barys pokračuje v aktivní hře a pokouší se s výsledkem něco udělat. Mnoho šancí nyní ale k vidění není.
    14:04 Alexandr POLUNIN - 1:2

14:04
    Z brejku se prosazuje domácí celek, který snižuje. Po pěkné individuální akci se prosazuje ALEXANDR POLUNIN.
    12:27 Jacob BERGLUND - 0:2

12:27
    Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci zůstal volný JACOB BERGLUND. Jeho rána končí v brance. Asistence: Olle Alsing a Cody Kunyk.
    10:01 Curtis VALK - 0:1

10:01
    Hostující celek se dostává do vedení při vlastním oslabení, z bezprostřední blízkosti se před brankou prosazuje dobře postavený a najetý CURTIS VALK. Asistence: Eric Martinsson a Jakob Lilja.

09:18
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Cody Kunyk – 2 min., hákování).

08:26
    Domácí celek se nyní dostal do zakončení, ale jeden z hráčů nedokázal přesněji zakončit.

07:33
    Optickou převahu mají hostující hokejisté. Jegor Šalapov pálil přes obránce, ale rána byla zblokovaná.

07:20
    Ansar Šaichmeddenov se propracoval do střelecké pozice, ale jeho akci zastavilo postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

06:29
    4:4, tak vypadá statistika střel na branku, zatím i v tomto ohledu je hra vyrovnaná.

06:14
    Daniil Isajev kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

05:44
    Jegor Šalapov rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ale rozehrávku poněkud zpozdili.

04:15
    Přesilovku hosté nevyužili, a tak se hraje už pět na pět.

03:30
    Barys rozehrává od své branky, Olle Alsing se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

03:01
    Barys hraje přesilovku, Jakob Lilja se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

02:40
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., držení).

02:07
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se ve středním pásmu. Domácí hrají v červeném, hosté v bílém.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: D. Isajev (Pasquale) – A. Marčenko, Rafikov, Jelesin, Barancev, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – P. Kudrjavcev, Boucher, Max. Šalunov – Korškov, Kraskovskij, Polunin – De. Alexejev, Ge. Ivanov, Kajumov – Ar. Iljenko, S. Nikulin, Ťutněv – M. Beljajev.

Barys Nur-Sultan: Ortio (A. Šutov, Bojarkin) – Morrow, D. Dietz, Alsing, Šalapov, Martinsson, R. Savčenko – Kunyk, J. Berglund, Frattin – Valk, Michajlis, J. Lilja – Savickij, Šestakov, R. Starčenko – Šaichmeddenov, Gurkov, Petuchov – Musorov, Asetov.

Rozhodčí: Kulakov, Ovčinikov – Galimov, Pljakov.

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupí.

Lokomotiv Jaroslavl odehrál 12 zápasů s bilancí 5-0-2-5 a získal 12 bodů. Z posledních pěti zápasů poslední dva vyhrál Poradil sis s Omskem 4:1 a Viťazem 4:1. Tým nestačil na Helsinky 1:4, Viťaz 2:3 a v prodloužení na Ufu 2:3.

Barys Nur-Sultan odehrál 12 zápasů s bilancí 2-2-2-6 a získal 10 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. V prodloužení porazil Novosibirsk 2:1 a Jekatěrnburg 5:4 v prodloužení. Tým nestačil na CSKA Moskvu 1:2 v prodloužení, Magnitogorsk 3:4 a Dynamo Moskvu 1:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontonentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lokomotiv Jaroslavl a Barys Nur-Sultan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Polunin, 19. P. Kudrjavcev, 36. Kajumov, 54. Polunin (Korškov) – 11. Valk (Martinsson, J. Lilja), 13. J. Berglund (Alsing, Kunyk), 36. D. Dietz (Kunyk, Martinsson)

Rozhodčí: Kulakov, Ovčinikov – Galimov, Pljakov