Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:1 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:1 (kon.)
Nashville – Tampa 6:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 1:5 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.)
Edmonton Oilers
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Winnipeg Jets
Neděle 03.10.2021, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

Přípravný duel mezi Edmontonem a Winnipegem je minulostí. Oilers dnes porazili svého soupeře poměrem 4:3. Do utkání nevstoupili dobře, neboť už ve 4. minutě z hole Connora inkasovali. V první periodě ale ještě srovnal Puljujärvi a v té druhé skóroval i podruhé. Mezitím se však trefil i Shore, takže domácí vedli o dva góly. Náskok Edmontonu byl smazán ve druhé polovině závěrečné třetiny, trefili se Scheifele a Morrissey. V předposlední minutě ale Leon Draisaitl výstavně našel Ryana Nugent-Hopkinse, který se nemýlil. Rozhodl tak o vítězství svého celku.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný nedělní den. Na počtenou! (03:35:23)

Statistické okénko

Střely na bránu: 27 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 59:50
    Eric Comrie (WPG) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 58:51

Československá stopa v utkání

Kristian Reichel (WPG) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 9:15

Tři hvězdy utkání

1. Jesse Puljujärvi (EDM) – 2+0
    2. Nikolaj Ehlers (WPG) – 0+1
    3. Devin Shore (EDM) – 1+0

59:53
    Ehlers bojuje u mantinelu, ale už moc času nemá. Zdá se, že Edmonton to zvládne.

59:32
    Winnipeg sice tlačí, ale zatím moc nestřílí. Scheifele je ale velmi nebezpečný.

59:12
    Je pískáno zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat před Koskinenem.

58:58
    Hosté už hrají bez brankáře. Mají minutu na to, aby utkání srovnali.
    58:04 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:3

58:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo, že plynule dojdeme až do prodloužení, ale nyní má Edmonton znovu blíže k vítězství. Leon Draisaitl obral o puk Pionka a následně předložil geniální přihrávku bekhendem RYANU NUGENT-HOPKINSOVI. Útočník domácích poté s přehledem poslal touš do branky. 4:3. Asistence: Leon Draisaitl.

57:09
    Kyle Connor nyní neprostrčil přihrávku k Scheifelemu do střelecké pozice. Poté sice hosté ještě chvíli drželi puk, ale nakonec nevystřelili.

56:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Michael Eyssimont – 2 min., hrubost).

56:26
    Michael Eyssimont v pádu šikovně nabil Morrisseymu ke střele z první. Autor zatím posledního gólu dnešního utkání ale vyprášil lapačku Mikka Koskinena.

55:46
    Útočnou akci Winnipegu přerušil ofsajd. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

55:31
    Olejáři se opět potřebují dostat do tempa, neboť poslední minuty se jim vůbec nevydařily.

55:06
    Perfetti vybídl na modré čáře Dillona. Obránce Jets tvrdě vypálil. Koskinen kotouč nadvakrát zkrotil, ale jednoduché to rozhodně neměl.
    53:28 Josh MORRISSEY - 3:3

53:28
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Edmonton během pár desítek sekund přichází o své vedení. Jevgenij Svečnikov dostal v rohu kluziště až příliš mnoho prostoru. Před bránu si mezitím najel JOSH MORRISSEY, který s překonáním Koskinena už větší potíže neměl. 3:3. Asistence: Jevgenij Svečnikov a Adam Lowry.

53:13
    Rána od modré čáry v podání Boucharda byla posunuta do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Comriem.

52:46
    Mark Scheifele znovu pracoval dobře před Koskinenovou svatyní. Kotouč ale tentokrát netrefil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. Puljujärvi (Draisaitl, McDavid), 33. Shore (Perlini, Nurse), 35. Puljujärvi (McDavid, Foegele), 59. Nugent-Hopkins (Draisaitl) – 4. Connor (Vesalainen, Toninato), 52. Scheifele (Chisholm, Ehlers), 54. Morrissey (Svečnikov, Lowry)

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Lagesson, Berglund, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Foegele – Kassian, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Turris, Shore, Perlini – Griffith, McLeod, Sceviour
    Winnipeg Jets: Comrie (Berdin) – Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Nogier, Chisholm – Ehlers, Scheifele (C), Connor – J. Svečnikov, Lowry (A), Harkins – Vesalainen, Perfetti, Eyssimont – K. Reichel, Toninato, Malott

Rozhodčí: Meier, Markovic – Deschamps, Alphonso

Diváci: 15 206