Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:0 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Soči – Minsk 3:7 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 2:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 03.10.2021, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

VÍTEJTE U ON-LINE PŘENOSU Z KHL!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Nedělní hrací den v Kontinentální hokejové lize servíruje šest utkání. Zde budete moci sledovat velmi atraktivní duel mezi týmy Ak Bars Kazaň a Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly je na programu v 16 hodin. Příjemnou zábavu!

AK BARS KAZAŇ

Hokejisté Ak Barsu bodovali již v sedmi utkáních za sebou, šestkrát přitom slavili výhru. V pátek uspěli na kluzišti CSKA v poměru 2:1. Dvakrát se trefil Dmitrij Kagarlickij, jenž si tak polepšil na šest zásahů v této sezoně. Vytáhl se ovšem i Igor Bobkov, kterému statistici napočítali 20 zákroků. Kazaň nyní čekají tři duely mezi domácími mantinely.

SALAVAT JULAJEV UFA

Tým z Ufy v pátek podlehl na domácím ledě Novosibirsku v poměru 1:3, čímž přišel o vítěznou šňůru, která se zastavila na čísle tři. Navzdory velké střelecké převaze se ujala pouze teč Sergeje Šmeljova. Salavat poprvé v této sezoně inkasoval více než dva góly v jednom utkání. Není divu, že s 19 obdrženými brankami platí za nejlépe bránící tým v KHL.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Na obou stranách v tuto chvíli nepůsobí žádný český ani slovenský hráč.

Ak Bars Kazaň: I. Bobkov (Achtjamov) – Kampfer, Chenkel, Žuravljov, Judin, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov – Lukojanov (C), Burmistrov (A), M. Gluchov (A) – Kagarlickij, A. Galimov, Kovalenko – Weal, Safonov, Voronkov – Tarasov, P. Lindholm, K. Petrov – Katělevskij.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Muchamadullin, Naumenkov, Koledov, Panin (C), Zubarev, Lisovec, J. Birjukov – Hartikainen (A), S. Manninen, M. Granlund – Šmeljov, Kadějkin (A), N. Kuljomin – Platt, Chochrjakov, Baškirov – Alalykin, Kartajev, Lukin.

Rozhodčí: Morozov, Judakov – Lazarev, Novikov.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku KHL.)

Igor Bobkov – Ak Bars Kazaň
    → bilance 3-2-2, průměr 2,09, úspěšnost 90,3 %, SO 1

Juha Metsola – Salavat Julajev Ufa
    → bilance 7-1-0, průměr 1,38, úspěšnost 94,7 %, SO 1

00:01

00:06
    Domácí uspěli na vhazování a mají tak možnost založit první útočnou akci.

00:22
    Po levé straně to ovšem zkoušel Markus Granlund. Obrana Ak Barsu si výpad finského útočníka pohlídala.

01:10
    Od modré čáry napřáhl ke střele Dmitrij Judin. Hostující brankář vykopl kotouč před sebe.

01:36
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).

01:46
    Igor Bobkov měl připravenou svou lapačku proti nahození Philipa Larsena od modré čáry.

02:17
    Bránící čtveřice Kazaně poslala touš až ke svatyni soupeře a může tak vystřídat.

02:56
    Touš se dotkl ochranné sítě za Igorem Bobkovem. Následuje vhazování po levé ruce domácího brankáře.

03:28
    Kirill Petrov nasbíral cenné vteřinky pro svůj tým. Ak Bars to už zvládne.

03:36
    Tým Ak Bars Kazaň hraje v plném počtu.

04:23
    Nikolaj Kovalenko útočil po levé straně, avšak hostujícího brankáře nezaměstnal.

04:50
    Na opačné straně kluziště zahrozil bekhendem Teemu Hartikainen.

05:54
    Sergej Šmeljov se prokličkoval do útočného pásma, jenže vzápětí přišel o kotouč.

06:16
    Nikolaj Kovalenko se snažil dostat s kotoučem do ohně, avšak nepochodil.

06:31
    Střely na bránu: 2 – 7

07:31
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., krosček).

07:31
    Po komerční přestávce uvidíme přesilovou hru též v podání Ak Barsu.

07:58
    Steven Kampfer pálil od modré čáry, hostující obrana však zblokovala jeho pokus.

08:27
    Domácí hokejisté budou muset začínat od vlastní brány, provinili se totiž icingem.

09:31
    Tým Salavat Julajev Ufa hraje v plném počtu.

10:07
    Jordan Weal našel na modré čáře Romana Rukavišnikova, jehož pokus ale skončil na zadním mantinelu.

11:21
    Igor Bobkov se blýskl skvělým zákrokem proti střeleckému pokusu Pjotra Chochrjakova. Moc pěkně to však vymyslel Geoff Platt.

11:23
    Po druhé komerční přestávce se vhazovalo po levé ruce domácího maskovaného muže.

12:08
    Ak Barsu se nepovedl přechod do útočného pásma, čároví rozhodčí mu odpískal ofsajd.

12:16
    Střely na bránu: 4 – 11

12:27
    Touš si to namířil na střídačku Ufy. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

13:10
    Sergej Šmeljov zkoušel své štěstí z pravého kruhu, ale Igor Bobkov zasahovat nemusel.

14:09
    Hosté jsou zatím aktivnějším týmem. Důkazem budiž poměr střel na bránu.

15:18
    Další ofsajd v podání Ak Barsu, jenž má problémy udržet se v útočném pásmu.

15:54
    Prudkou střelu Pavla Koledova od modré čáry zablokoval hned první bránící hráč.

16:03
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Adamčuk – 2 min., držení).

16:10
    Hosté nasadili svou finskou útočnou sílu, jenže Ak Bars se na úvod oslabení osvobozuje.

17:00
    Kirill Petrov útočil při vlastním oslabení, ale dostal do ofsajdu.

17:55
    Kazaň vstřelila branku!
    Hokejisté Ak Barsu při vlastním oslabení otevírají skóre tohoto utkání! ARŤOM GALIMOV ve střední třetině zachytil rozehrávku soupeře. Následné přečíslení dva na jednoho pak vzal na sebe a udělal moc dobře – po stahovačce se trefil do pravého horního růžku. 1:0! Bez asistence.
    17:55 Arťom GALIMOV - 1:0

18:03

18:38
    Kristian Chenkel vyčkává s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:47
    Arťom Galimov to zkoušel opět po levé straně, tentokrát mu však nepřálo štěstí.

20:00

Máme za sebou úvodní periodu atraktivního souboje mezi Ak Barsem a Ufou. Hosté sice byli aktivnějším týmem, avšak na výsledkové tabuli svítí stav 1:0. Skóre totiž otevřel Arťom Galimov, jenž se trefil při vlastním oslabení. Těšme se však na další průběh tohoto derby!

20:13
    Michail Gluchov před bránou tečoval pokus spoluhráče od levého mantinelu, Juha Metsola si musel dát velký pozor.

20:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., držení hole).

21:18
    Na pravé straně operuje nejlepší střelec domácího týmu Dmitrij Kagarlickij. Naváže na dvougólové představení z minulého utkání?

22:35

22:46
    Ak Barsu to dnes v přesilové hře moc nelepí, Juha Metsola čelil jedinému pokusu.

24:10
    Pokus z hole Arťoma Lukojanova skončil v ochranné síti, finský brankář ve službách Ufy zůstal bez práce.

24:36
    Nepřesnost na straně Kazaně končí icingem. Hra se tak přesune před Igora Bobkova.

25:26
    Markus Granlund neměl na pravé straně žádnou šanci. Domácí obrana zafungovala na výbornou.

26:11
    Střely na bránu: 8 – 11

26:50
    Ak Bars ve druhé části zatím přehrává svého soupeře, kterého nepustil k žádnému střeleckému pokusu.

28:23
    Pär Lindholm se snažil zaútočit po pravé straně, ale nedostal moc prostoru.

29:22
    Igor Bobkov má kotouč ve svém držení. Proběhne první komerční přestávka ve druhé třetině.

30:08
    Načínáme druhou polovinu tohoto utkání. Ak Bars stále drží těsný náskok.

30:26
    Zakázané uvolnění v podání Kazaně vrátí hru zpátky před Igora Bobkova.

30:48
    Sergej Šmeljov se dostal do zajímavé střelecké pozice, jenže Igor Bobkov zůstal bez práce.

32:06
    Střely na bránu: 11 – 16

32:45
    Sakari Manninen od levého mantinelu hledal volné spoluhráče před bránou, avšak nepochodil.

33:27
    Hosté v posledních minutách zase trochu přidali. Od modré čáry pálil jejich kapitán Grigorij Panin.

33:29
    Máme za sebou další z komerčních přestávek. Vhazovalo se po pravé ruce Igora Bobkova.

34:44
    Michail Naumenkov napřáhl ke střele od levého mantinelu, Igor Bobkov však neměl žádné problémy touš vyrazit do rohu.

35:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

35:20
    Ufa si zahraje v pořadí třetí přesilovou hru. Bude si počínat úspěšně?

35:58
    Philip Larsen vybídl ke střele Sakariho Manninena, který ovšem nemířil přesně.

37:14
    Domácí mohli podruhé udeřit při vlastním oslabení. Bekhendem to zkoušel Kirill Adamčuk, jenž si z pozice obránce najel před bránu.

37:17

37:51
    Na ledě se nám přiostřuje! Rukavice shodili Dmitrij Voronkov a Jevgenij Lisovec.

37:51
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Lisovec – 5 min., bitka).

38:05
    Pokračujeme v plném počtu na obou stranách...

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:37
    Alexandr Kadějkin střílel z pravé strany, avšak minul tři tyče.

40:00

Ve druhé periodě jsme se gólu nedočkali. Oba týmy fungují velmi dobře ve vlastním pásmu, pochvalu zaslouží i oba maskovaní muži. Čeká nás jistě velmi zajímavá třetí třetina!

Střely na bránu: 14 – 22
    Přesilová hra: 0/2 – 0/3
    Trestné minuty: 11 – 9
    Vyhraná vhazování: 19 – 14

40:01

40:06
    Podaří se Ufě očarovat kouzlo Igora Bobkova? Nebo udrží domácí brankář čistý štít?

40:58
    Nikolaji Kuljominovi nevyšla střela od pravého mantinelu. Velmi dobrou práci totiž odvedl Daniil Žuravljov.

41:50
    Danil Baškirov zkoušel bekhend z ostrého úhlu. Igor Bobkov ale i v tomto případě zasahovat nemusel.

43:05
    Nepřesná rozehrávka v podání hostujícího týmu. Sakari Manninen se zlobí na čároví rozhodčí, kteří odpískali icing.

43:17
    Markus Granlund hledal volného Teemu Hartikainena na pravé straně. Finskou kombinaci ale překazil Dmitrij Judin.

44:08
    Další útočnou akci Salavatu měl na svědomí Alexandr Kadějkin.

45:04
    Geoff Platt pálil od modré čáry, jenže trefil jen clonícího spoluhráče.

46:06
    Střely na bránu: 15 – 23

46:42
    Nahození Dmitrije Judina od modré čáry si cestu na hostující bránu nenašlo.

47:10
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., podrážení).

47:10
    Po delší odmlce je hra přerušena. Následuje komerční přestávka, po níž uvidíme čtvrtou početní výhodu Ufy.

47:45
    Teemu Hartikainen dostal puk od Markuse Granlunda, střela mu ale nevyšla podle představ.

49:10

49:21
    Navrátilec z trestné lavice Dmitrij Judin se obětavě položil do prudké střely Šakira Muchamadullina.

50:04
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Andrej Zubarev – 2 min., podrážení).

51:10
    Začala již druhá minuta z trestu Andreje Zubareva. Hosté se brání s velkým přehledem.

52:04

52:31
    Střely na bránu: 16 – 23

53:05
    Ve třetí periodě jsme viděli dohromady tři střely na bránu...

53:15
    Igor Bobkov schoval touš ve své lapačce. Proběhne poslední komerční přestávka.

53:42
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

53:50
    Geoff Platt uspěl na vhazování v obranném pásmu. Jeho spoluhráči se pak postarali o vyhození.

54:49
    Juha Metsola se blýskl skvělou lapačkou proti střeleckému pokusu Dmitrije Kagarlického z pravé strany.

55:13
    Kristian Chenkel svou střelou od modré čáry minul bránu soupeře.

55:42

56:19
    Finové ve službách Ufy kombinují v útočném pásmu. Ke střele se dostal Markus Granlund.

57:23
    Ak Bars poslal kotouč na zakázané uvolnění.

57:36
    Dmitrij Kagarlickij to podruhé v krátkém sledu zkoušel na lapačku hostujícího maskovaného muže.

57:46
    Oddechový čas pro tým Salavat Julajev Ufa.

57:46
    Juha Metsola už zůstává na střídačce! Vhazuje se po levé ruce Igora Bobkova.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:06
    Vše nasvědčuje tomu, že je hotovo! ALEXANDR BURMISTROV si totiž dojel pro kotouč, obkroužil bránu soupeře a z pravého kruhu poslal černou pryž do opuštěné klece Ufy. 2:0! Asistence: Kirill Adamčuk, Roman Rukavišnikov.
    59:06 Alexandr BURMISTROV - 2:0

59:20
    Juha Metsola znovu opustil svou bránu. Hosté se ještě nevzdávají!

59:58
    Ještě jedno vhazování před Igorem Bobkovem. Uhájí Ak Bars čisté konto?

Ak Bars to zvládl s čistým štítem a prodloužil tak svou bodovou šňůru již na osm utkání. Igor Bobkov totiž pochytal všech 27 střel soupeře. Pochvalu však zaslouží i jeho protějšek Juha Metsola. Vítěznou trefu měl na svědomí Arťom Galimov, jenž skóroval v první třetině při vlastním oslabení.

Střely na bránu: 20 – 27
    Přesilová hra: 0/4 – 0/4
    Trestné minuty: 13 – 13
    Vyhraná vhazování: 22 – 25