Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:0 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Soči – Minsk 3:7 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 2:0 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 03.10.2021, 16:00 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Československá stopa v utkání

Lukáš Klok (Nižněkamsk)
    Ronald Knot (Nižněkamsk)

Petrohrad zatím v této sezóně není tak dominantní, jak jsou hokejoví fanoušci zvyklí. Za dvanáct zápasů mají na svém kontě "jen" sedmnáct bodů, což znamená třetí příčku v Západní konferenci, které zatím kraluje Dynamo Moskva, druhý je Jokerit. Na domácím ledě však hokejisté SKA v neděli potkají Nižněkamsk, se kterými vyhráli poslední dva vzájemné zápasy, a tak budou doufat, že tuto sérii rozšíří o další utkání.

Lídři produktivity
    1. Anton Burdasov 8+6
    2. Andrej Kuzmenko 2+12
    3. Kirill Marčenko 7+3

Nižněkamsk se zatím podle očekávání ve Východní konferenci motá okolo hranice postupu do play off. V současné chvíli má tento tým odehráno dvanáct zápasů a se ziskem jedenácti bodů se nachází na sedmé příčce již zmíněné konference. Neftěchimik poslední dva zápasy prohrál, a tak budou hosté doufat, že se jim na ledě silného Petrohradu podaří zabodovat.

1. Marat Chajrullin 4+3
    2. Lukáš Klok 2+5
    3. Ansel Galimov 1+5

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Askarov) – Ožiganov (A), Kirsanov, M. Robinson, Falkovskij, Pautov, Dyblenko, Pylenkov – K. Marčenko, Vey, Burdasov (C) – Chusnutdinov, Kemppainen, Cicjura – Da. Moisejev, Händemark, Ketov (A) – Kuzmenko, M. Vorobjov, E. Galimov – Mičkov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ivannikov) – Knot, Berezin (A), Klok, M. Sidorov, K. Vorobjov (A), Petriščev, Puzanov – Porjadin, Čiviljov, Chajrullin (C) – Bikmullin, Beljajev, Šafigullin – D. Popov, Miťakin, D. Sexton – A. Galimov, J. Popov, Vl. Šutov – Šerstobitov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ansons – Osipov, Ponamarenko.

00:01

00:50
    Utkání začalo aktivitou domácích hokejistů, avšak na první střelu na bránu fanoušci stále čekají.

01:43
    Nyní se ke střeleckému pokusu dostal hostující Danila Popov, avšak pro Larse Johanssona následovala lehká práce.

02:23
    Po průniku po pravé straně pálil bekhendem Danila Mojsejev, jehož rána však prostor mezi třemi tyčemi minula.

03:05
    Andrej Kuzmenko nyní kombinoval s Emilem Galimovem, avšak následná zpětná přihrávka prvního zmíněného byla zastavena hosty.

03:49
    Andrej Čiviljov se pokusil prodrat středem hřiště, ale stopku mu vystavil domácí Jaroslav Dyblenko.

04:33
    Ke střele od modré čáry se dostal Daniil Pylenkov, jehož pokus zvládla hostující obrana zablokovat.

05:04
    Nahození se dostal k hostujícímu brankáři, který rozehrával holí, avšak je z toho jen icing v jeho podání.

05:49
    Rafael Bikmullin hledal křižným pasem hůl Alexandra Beljajeva, avšak domácí obrana tento pokus přečetla a konkrétně Jurij Pautonv kotouč ukořistil.

06:41
    Výpad domácího celku se s úspěchem nesetkal, a tak hosté otočili hru na opačnou stranu, avšak jejich akce také neměla dlouhého trvání.

07:32
    Linden Vey našel přesným pasem hůl Antona Burdasova, jehož rána z první mířil nad bránu soupeře.

08:20
    Vladislav Cicjura se mrštně dostal až před bránu, odkud také zakončil, ale Frans Tuohimaa si spodek brány pohlídal.

08:39
    Nahození od modré čáry skončil taktéž u brankáře hostí, který hru po delší době přerušil.

09:30
    Frederik Händemark to zkoušel z ostrého úhlu, avšak domácí útočník napálil jen boční konstrukci brány.

10:05
    Branka domácího celku je vychýlena z obvyklého postavení, a tak je hra přerušena.

10:30
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jegor Popov – 2 min., podrážení).

11:14
    Hosté se zatím brání úspěšně, když se jim už dvakrát povedlo vyvézt puk mimo vlastní obranné pásmo.

11:35
    Nyní se domácí z útočného pásma vyhnali sami vlastní nepřesností u modré čáry.

12:07
    Hosté znovu ukořistili kotouč a posílají jej za bránu Larse Johanssona.

12:30

13:16
    Z pravého kruhu své štěstí vyzkoušel Jevgenij Ketov, ale zkušený útočník SKA bránu vůbec netrefil.

13:58
    Snaha hostí vyšla vniveč, a tak hru na opačnou stranu kluziště otáčí Joonas Kempainen

14:50
    Jenomže ani domácím se útočný výpad nepovedl. Kotouč se nyní přesouvá ze strany na stranu, ale žádné střelecké pokusy k vidění nejsou.

15:37
    Až nyní se před Larse Johanssona prodral Pavel Porjadin, který však domácího brankáře z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

16:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Berezin – 2 min., hákování).

17:04
    Domácí hokejisté zatím v přesilovce tápou, ale nyní už se znovu zvládli usadit v útočné třetině.

17:50
    Anton Burdasov vybídl k zakončení Mata Robinsona, jehož pokus byl však zblokován.

18:13
    Rána Antona Burdasova trefila jen hostujícího brankáře do hrudi, ale domácí pokračují v tlaku.

18:23

19:20
    Kotouč mají za vlastní bránou hokejisté SKA, kteří se pokusí rozjet poslední akci první třetiny.

19:45
    Střela Emila Galimova byla ztečována mimo bránu a nyní se už v první třetině nic nestane.

20:00

Střely na branku 9-7

Skončila první třetina, která byla herně poměrně vyrovnaná. Domácí sice měli možnost si dvakrát zahrát přesilovou hru, ale ani jednou z toho branka nepadla. 0:0.

20:01

20:45
    Jako první se ve druhé třetině ke střeleckému pokusu dostal Igor Ožiganov, jehož pokus však byl nepřesný.

21:36
    Třetí útočná formace domácího celku nyní svírá svého soupeře v jeho vlastní třetině.

22:16
    Avšak střela na bránu nepřišla a nyní se hosté dokázali z tlaku vymanit.

23:00
    Poprvé se ve druhé třetině dostali do útočného pásma také hosté, ale také oni na svou první střelu na Larse Johanssona čekají.

23:40
    Nyní sám před bránou vyplaval hostující Vladislav Šutov, jehož střelu výborným zákrokem Lars Johansson zastavil.

24:24
    Po přiťuknutí Antona Burdasova vypálil zpoza pravého kruhu Kirill Kirsanov, jehož střelu Frans Tuohimaa zpacifikoval.

24:55
    Od modré čáry zkusil štěstí Kirill Vorobjov, ale Lars Johansson jeho ránu viděl, takže s následným zákrokem problémy neměl.

25:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jurij Pautov – 2 min., podrážení).

26:00
    Domácí se dostali ke kotouči a zvládli jej odpálit přes všechny čáry.

26:35
    Kombinace hostí byla nepřesná, a tak hokejisté Neftěchimiku budou muset založit novou akci.

26:49
    Kotouč se odrazem o plexisklo dostal mimo hrací plochu, a tak je hra přerušena.

27:27

28:00
    Rozehrávka se domácím vůbec nepovedla, a tak se po icingu dění vrátí před Larse Johanssona.

28:46
    Ansel Galimov se dostal do samostatného úniku, ve kterém si hostující útočník kotouč prohodil mezi bruslemi, ale s následným zakončením na zadní tyč si Lars Johansson poradil!

29:30
    Hosté opět výborně napadají rozehrávku Petrohradu. Domácí ve druhé třetině nepředvádí vůbec optimální výkon.

30:17
    Nyní však hosté pochybili v rozehrávce, a tak se k puku dostal Joonas Kempainen, ale jeho následná přihrávka byla nepřesná.

31:05
    Čas plyne opravdu rychle, už se poněkolikáté v tomto zápase hraje více než tři minuty v kuse bez přerušení.

31:39
    Z tlaku hostí vyústila rána Kirilla Vorobjova, avšak ta přesná nebyla.

32:19
    Domácí byli pod enormním tlakem, a tak se po zmocnění kotouče zmohli jen na odpálení jej do obranného pásma hostů.

32:50
    Hosté už opět na svého soupeře dotírají v jeho vlastní třetině.

33:10
    Je to až neuvěřitelné, pod jakým tlakem hokejisté Petrohradu jsou. Po zisku kotouče jej pouze odpálili na icing, a tak je hra po více než přeti minutách přerušena.

33:47
    Nyní se hokejisté Petrohradu po dlouhé době zmocňují kotouče na delší dobu a mohou díky toho konečně vystřídat.

34:28
    Kotouč po křižné přihrávce na své čepeli nezkrotil hostující Jevgenij Miťakin, a tak se kus černé gumy ocitá v hledišti.

35:17
    Domácí po dlouhé době nakoukli také do útočného pásma, ale tam se Frederik Händemark neprosadil. Nicméně u kotouče už jsou opět domácí.

36:13
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., vysoká hůl).

36:37
    Danila Popov trefil po střele z první jen levou tyč!

37:13
    Nahození Lukáše Kloka tečoval Bulat Šafigullin, avšak Lars Johansson také nyní odolal.

37:34
    Danila Moisejev ujel do samostatného úniku a byl faulován, a tak uvidíme trestné střílení!

37:34
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení, když se z trestného střílení prosadil KIRILL MARČENKO, který párkrát zamíchal s pukem, když jej následně poslal přesně mezi betony hostujícího brankáře.
    37:34 Kirill MARČENKO - 1:0

37:49
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Mat Robinson – 2 min., hákování).

38:35
    Domácí už hrají ve čtyřech a nyní se jim povedlo získat puk a odpálit jej přes všechny čáry.

39:16
    Danila Moisejev získal kotouč a vyvezl jej až do obranného pásma Nižněkamsku.

39:49

40:00

Střely na branku 14-17

Skončila druhá třetina, ve které měli trochu překvapivě značnou převahu hosté, ale Lars Johansson zatím všem šancím odolává. Branka však padla na opačné straně, když Kirill Marčenko ve 38. minutě proměnil trestné střílení.

40:01

40:30
    Hosté také do třetí periody vstoupili aktivně, když si hned dvakrát připsal střelu Bulat Šafigullin, ale ani v jednom případě úspěšný nebyl.

41:16
    Na opačné straně se pokusil prosadit Frederik Händemark, avšak proti přesile si neporadil.

42:00
    Rozehrávka hostům nevyšla, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

42:49
    Domácí rozjíždějí další útočnou akci od své vlastní svatyně.

43:31
    Marat Chusnutdinov uvolnil Antona Burdasova, jehož bekhendové střela však neměla gólové parametry.

44:19
    Po křižném pasu se pokusil z první vypálit Marat Chajrullin, ale pas na něj nebyl úplně přesný, takže střela tomu odpovídala.

45:07
    V předbrankovém prostoru zůstal volný Michail Vorobjov, ale jeho spoluhráči jej nedokázali nalézt.

46:00
    Silou se pokusil prosadit Alexej Puzanov, jehož dělovka však bránu soupeře minula.

46:29
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Miťakin – 2 min., sekání).

46:52
    Po zadovce jednoho z domácích pálil příklepem Igor Ožiganov, avšak trefil jen hruď Franse Tuohimy

47:30
    Hosté se zmocnili kotouče a odpálili jej do bezpečí až za bránu Larse Johanssona.

47:59
    Hosté opět dostávají kotouč až k bráně domácího celku.

48:29

49:17
    Po levém křídle se do slibné pozice dostal Danila Popov, avšak v rozhodující chvíli mu do zakončení sáhl jeden z domácích obránců.

50:07
    Podpořit útok se vydal Maxim Berezin, jehož rána z vrcholku kruhu byla zablokována.

51:10
    Hosté byli opět v tlaku, a tak se domácí po zmocnění puku jen jednoduše osvobodili, aby mohli vystřídat.

51:43
    Do zakončení z pravého kruhu se prodral Linden Vey, jehož střelu Frans Tuohimaa ukryl v lapačce.

52:10
    Domácí se nyní dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které zakončil Anton Burdasov, jehož zakončení Frans Tuohimaa vyrazil do rohu pásma.

53:02
    Do samostatného úniku se dostal domácí Vladislav Cicjura, kterého hostující gólman vychytal!

53:50
    Kirill Kirsanov ukořistil kotouč a nyní za vlastní bránou dění na ledě trochu uklidňuje.

54:39
    před bránu hostů se prodral Anton Burdasov, ale obránce Neftěchimiku mu na poslední chvíli znemožnili zakončení.

55:30
    Hosté nyní předvedli zmatky ve své rozehrávce, ale nakonec jim vše pomohl vyřešit Frans Tuohimaa. Hosté se vydávají do útoku.

56:23
    Nahození Ronalda Knota bylo ještě tečované, ale Lars Johansson se dnes zdá být nepřekonatelný. Hosté na to ještě mají přibližně tři a půl minuty.

57:08
    Z předbrakového prostoru zakončoval Pavel Porjadin, ale ani on domácího brankáře nepřekonal.

57:34
    Domácí už mohli zřejmě zpečetit své vítězství, ale Jevgenij Keton v situaci dva na jednoho v zakončení selhal.

58:20
    Efektní a efektivní otočku předvedl hostující Ansel Galimov, který si také následně na Larsu Johanssonovi vylámal zuby.

58:52
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a zkoušejí to s šesti hráči v poli!

59:19
    Po přihrávce Lukáše Kloka pálil z první Ronald Knot, jehož střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

59:43
    Domácí svou výhru pečetí, když se po špatné přihrávce hostí k puku dostal DANILA MOISEJEV, který přesnou střelou do prázdné brány potvrdil vítězství SKA. Bez asistence.
    59:43 Danila MOISEJEV - 2:0

Je dobojováno! Hosté sice v tomto utkání předvedli velmi sympatický výkon, avšak Lars Johansson měl dneska dobrou formu, což bylo pro zápas klíčové. Domácí ani jednou neinkasovali a sami se prosadili ve druhé třetině zásluhou Kirilla Marčenka. V poslední minutě výhru SKA zpečetil gólem do prázdné brány Danila Moisejev.